Lajme

January 27, 2022

Pse Unibet mbetet dominant në bastet eSports

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prodhuesi i njohur i basteve eSports Unibet nuk po ngadalëson përpjekjet e tij për t'u bërë faqja më e madhe e basteve eSports. Marka duket plotësisht e ngarkuar për të marrë përsipër industrinë e basteve eSports.

Pse Unibet mbetet dominant në bastet eSports

Nuk ka dyshim se bastet e Sporteve janë gjëja tjetër e madhe në industrinë e lojërave të fatit në internet. Statistikat tregojnë se mbi 6.5 milionë bastorë janë duke vënë baste në eSports. Interesante, industria e basteve eSports vlen 66 miliardë dollarë në vitin 2021.

Ndërsa sot ka qindra sajte bastesh eSport, Unibet dallohet për disa arsye dhe renditet si një nga prodhuesit më të mirë të basteve elektronike eSports nga faqet e renditjes së basteve, si p.sh eSportsRanker ndër të tjera.

Ndërfaqe intuitive dhe përdorshmëri e shkëlqyer

Një nga arsyet e suksesit të Unibet është ndërfaqja intuitive që lejon lojtarët të bëjnë baste pa shumë sherr. Ekziston një faqe desktopi që shfaq mjeshtërisht të gjitha lojërat dhe garat. Cfare ka me shume? Unibet është një faqe bastesh e përqendruar në celular për bastet në eSports në lëvizje. Rezervativi gjithashtu ka përmirësuar shërbimin ndaj klientit dhe ka një faqe interneti shumëgjuhëshe.

Unibet është gjithashtu i popullarizuar në mesin e entuziastëve të basteve eSports për shkak të opsioneve bankare të shpejta dhe të sigurta. Lojtarët mund të depozitojnë dhe tërheqin para shpejt dhe në mënyrë të sigurt.

Të gjitha eSports të mbuluara

Ndoshta arsyeja më e madhe që Unibet ka dominuar skenën e basteve eSports është se mbulon të gjitha eSports, nga lojërat me qitje në personin e parë deri te titujt e simulimit sportiv.

Në kohën e shkrimit, Unibet ka tregje për të gjitha sportet kryesore elektronike, duke përfshirë Valorant, Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, FIFA, PES, League of Legends, Tom Clancy's Rainbow Six Siege, etj. Kjo është ndryshe nga shumë site bastesh eSports me vetëm një ose dy eSports në portofolin e tyre.

Përveç mbulimit të të gjitha eSports, Unibet mbulon të gjitha turnet konkurrues, kështu që lojtarët kanë diçka për të bastuar gjatë gjithë vitit. Disa nga turnet më të mirë të eSports në radarin e Unibet përfshijnë CBCS Finals, Elisa Invitational, ESEA Advanced EU, Fragleague, Intel Extreme Masters, Malta Vibes, Blast Premier, Dota Pro Circuit dhe Blast Rising. Për ata që duan të bastojnë në ekipin më të mirë CS: GO eSports, si Natus Vincare dhe Team Liquid, Unibet është vendi ku duhet të jetë.

Një tjetër fuqi e Unibet në skenën e basteve eSports janë tregjet e gjera të basteve eSports. Ndryshe nga shumë prezantues, Unibet u ofron lojtarëve shumë mundësi për të vënë baste. Lojtarët mund të bastojnë në ngjarjet e ardhshme përpara se të fillojnë dhe madje edhe në lojë. 

Për më tepër, shanset e Unibet eSports janë më të larta në krahasim me atë që ofron konkurrenca. Sajti gjithashtu mbështet të gjitha shanset e eSports, nga numrat dhjetorë dhe shanset e pjesshme deri te ato amerikane.

Unibet, një librari e përqendruar në eSports

Nuk ka dyshim se Unibet është një kompani integrale në ekosistemin e eSports. Për shembull, në vitin 2018, Astralis, një nga skuadrat më të mëdha të eSports sot, nënshkroi një marrëveshje sponsorizimi dy-milionëshe me Unibet. Kjo tregon përkushtimin e kompanisë për t'i bërë bastet eSports dhe eSports edhe më të mëdha.

Në vitin 2019, kompania u bashkua edhe me Abios. Kjo platformë inovative eSports i mundëson Unibet-it të angazhojë plotësisht audiencën e saj me mirësjellje të të dhënave të detajuara të turneut eSports, statistikave të thelluara të lojtarëve dhe ekipeve, orareve të ndeshjeve dhe më shumë. Është interesante që lojtarët gjithashtu mund të ndjekin të gjitha veprimet në Unibet me mirësjellje të veçorisë së transmetimit të drejtpërdrejtë.

Unibet është, pa dyshim, një forcë për t'u marrë parasysh. Një nga produktet ku kompania po fokusohet shumë është eSports. Mbulimi gjithëpërfshirës i eSports në skenën konkurruese tregon qartë se është këtu për të qëndruar.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme