Pixel.bet Udhëtim drejt eSports Prominence

Lajme

2022-06-16

Diku në fillim të janarit të vitit 2018, Pixel.bet bëri të ditur pretendimin e tij në skenën e basteve eSports pasi hapi një faqe të dedikuar bastesh eSports. Pixel.bet synoi vetëm tregun evropian gjatë viteve të tij të hershme, duke operuar nën një licencë lojrash Curacao. Kjo do të thoshte që ofruesi i basteve nuk ishte i disponueshëm në MB sepse nuk kishte një licencë nga Komisioni i Lojërave të fatit në Mbretërinë e Bashkuar në atë kohë.

Pixel.bet Udhëtim drejt eSports Prominence

Fillimisht e nisur në modalitetin Beta, platforma e tyre u përpoq të mbulonte Turne eSports, duke përfshirë ato kryesore si League of Legends (LoL), Heroes of the Storm, Starcraft, Dota 2 dhe Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) që shfaqen rregullisht në turnetë e Sporteve. Ky mund të ketë qenë një lajm i mirë për fansat e eSports, por CEO i Pixel.bet në atë kohë, zoti Richard Smith, kishte plane të zgjeronte mbulimin e eSports dhe të ofronte një platformë të dedikuar në vend që lojërat eSports të fshiheshin në një cep të vogël në një bast. faqe që fokusohej në futboll apo tenis sipas fjalëve të tij.

Pronësia

Gjatë Pixel. vitet e para të basteve, në shtator 2018, Leo Vegas Group, një kompani suedeze e lojërave, bleu 51% të aksioneve në Pixel Holding Group Ltd. Kjo blerje u bë përmes LeoVentures Ltd, një lëvizje e frymëzuar nga vizionet e investitorëve, të cilat përputheshin në mënyrë të përkryer me Pixel .bast. Nga një deklaratë e lëshuar nga Pixel.bet, ky partneritet fillestar synonte ta zhvendoste kompaninë në fazën tjetër, duke e lejuar atë të "përgatitet për një nisje më të gjerë". Përveç kësaj, LeoVegas rriti aksionet e tij në Pixel me 34% pas rritjes së eSports në vitet e fundit për të forcuar më tej përpjekjet e saj.

Partneritetet kryesore

Playson prek rrjetin e Pixel.bet

Partneritetet padyshim luajnë një rol të rëndësishëm në operacionet e LeoVegas. LeoVegas dhe Pixel.bet bashkëpunimi ka qenë i dobishëm. Kjo lëvizje bëri që Pixel.bet të përfshijë disa nga titujt kryesorë të Playson në portofolin e tyre të gjerë të lojërave. Megjithatë, Playson ishte përfituesi kryesor në këtë partneritet, pasi rriti angazhimin e tij në tregjet gjermane dhe skandinave, ku operon kryesisht LeoVegas.

Nga partneriteti tregtar i Playson, CEO i Pixel.bet, Erick Kristiansen, vlerësoi përpjekjet midis këtyre dy ofruesve të lojërave, me Playson që sjell një paketë përmbajtjesh moderne dhe veçori mbresëlënëse të lojës.

Pixel.bet partnere me PandaScore

Kohët e fundit, PandaScore, një ofrues i të dhënave të gjalla dhe të dhënash në eSports, nënshkroi një marrëveshje me Pixel.bet. Kjo marrëveshje do të shohë që PandaScore t'i sigurojë Pixel.bet miniaplikacionet e tyre inovative të statistikave eSports, të krijuara për t'u pajisur lojtarët e Pixel.bet eSports me statistikat kryesore të lojtarëve për t'i ndihmuar ata të bëjnë zgjedhje të informuara.

Gjatë viteve, lojtarët e Pixel.bet janë mbështetur gjithmonë në të dhënat e jashtme gjatë vendosjes së basteve. Mungesa e të dhënave zyrtare është fajtore për luftën me të cilën përballen ofruesit e basteve esport për t'u ofruar fansave të tyre përmbajtjen e duhur. Partneriteti Pixel.bet/PandaScore vlerësohet si i pari i këtij lloji në industrinë e basteve eSports.

Flavien Guillocheau, CEO i PandaScore, mbetet optimist për këtë partneritet, duke përmendur se suksesi në bastet e Sporteve është i ankoruar në gjykimin e shëndoshë dhe pak fat. Teksa shprehu kënaqësinë e tij për marrëveshjen, ai gjithashtu vuri në dukje dëshirën e tij për partneritet me faqet e tjera kryesore të basteve esport.

Përmbledhje e Pixel.bet

Pixel.bet është padyshim një destinacion inovativ i lojërave për entuziastët e eSports. Lojtarët e vendosin këtë platformë, që do të thotë se përvoja e lojrave e ofruar këtu është e përshtatur për ta. Falë përzierjes mbresëlënëse të argëtimit dhe profesionalizmit, një kuptim i vërtetë i nevojave të lojtarëve mbetet i dukshëm në këtë platformë.

Së fundmi, Pixel.bet lançoi një platformë të dedikuar bastesh esport që premton kreativitet dhe risi të pakrahasueshme në mbulimin e tyre. Kjo platformë shënon të gjitha kutitë në fushat e mëposhtme.

Tregjet e basteve dhe shanset

Nëse ka një zonë ku Pixel.bet lulëzon, ajo duhet të jetë në tregjet dhe shanset e tyre të basteve. Faqja ofron një shumëllojshmëri të llojeve të basteve në pothuajse çdo ngjarje eSports. Përveç basteve të zakonshme të fituesve, faqja ofron një listë të gjatë të opsioneve të basteve si vrasja dhe handikapet. Pixel.bet performon jashtëzakonisht mirë në këtë departament dhe më shumë tregje dhe shanse bastesh së shpejti mund të jenë në rrugën e tyre.

Dizajn i faqes në internet

Dizajni i faqes në internet të Pixel.bet është mbresëlënës në shumë mënyra. Si fillim, faqja e tyre e re është shumë e lehtë për t'u naviguar dhe gjetur. Skema e ngjyrave rozë, vjollcë dhe vjollcë e faqes me thekse jeshile premton një dizajn të parezistueshëm që josh çdo bastues.

Transmetim direkt

Lojtarët e eSports sot e vlerësojnë shumë funksionin e transmetimit të drejtpërdrejtë. Pixel.bet ofron lidhje të transmetimit të drejtpërdrejtë në të gjitha faqet e tij për të ndihmuar lojtarët të ndjekin lojërat kur vendosin baste. Veçoria e tyre e transmetimit të drejtpërdrejtë mbulon si lojërat para ndeshjes ashtu edhe lojërat drejtpërdrejt dhe mbështetet nga Twitch (një shërbim interaktiv i transmetimit të drejtpërdrejtë).

Me një shumëllojshmëri mbresëlënëse të tregjeve të basteve eSports së bashku me një sërë veçorish të tjera, mbetet e qartë se Pixel.bet shërben një sport ndër faqet më të mira të basteve esports. Gjithashtu, fakti që prezantuesit ofrojnë një seksion kazinoje është një dëshmi për faktin se Pixel.bet ka në zemër interesin e lojtarëve. Por duke qenë se eSports është fokusi i tyre kryesor, është më mirë të ruani historinë e kazinosë për një ditë tjetër.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close