Parimatch largohet nga Rusia, zgjerohet në Indi

Lajme

2022-06-09

Parimatch është ndër faqet më të mira të basteve esport që është e besueshme, ku lojtarët mund të vendosin gjithmonë baste në esportet, turnetë ose klubin e tyre të preferuar të futbollit. Parimatch ofron baste të drejtpërdrejta, lajme të vazhdueshme sportive dhe renditje të kampionateve. Ofruesi i basteve gjithashtu ofron statistika të detajuara dhe analiza ditore. Gjuajtësit mund të bastojnë në mbi njëzet sporte nga më shumë se pesëdhjetë vende. Këto ngjarje mbulojnë mbi dyqind liga që kanë më shumë se 500 ngjarje sportive ditore.

Parimatch largohet nga Rusia, zgjerohet në Indi

Ndërprerja e operacioneve në Rusi

Pas përfundimit të të gjithë hapave ligjorë dhe teknikë, Parimatch Tech ka hequr markën e saj nga tregu në Rusi. Parimatch Tech njoftoi në mars 2022 se po dilte nga tregu rus për shkak të pushtimit të Ukrainës.

Në vitin 2016, Betring LLC nënshkroi një partneritet me Parimatch Tech për të drejtuar markën Parimatch në Rusi. Betring mori të gjitha të drejtat për të përdorur markën tregtare Parimatch në Rusi si pjesë e asaj marrëveshjeje. Megjithatë, Parimatch Tech, një kompani ukrainase, dërgoi dokumentet e përfundimit të Betring për të ndaluar funksionimin e markës Parimatch në Rusi. Për më tepër, Betring-ut iu kërkua të kufizonte përdorimin e markës tregtare Parimatch në kontratat lokale të sponsorizimit.

Ky anulim do të thotë se të gjitha materialet reklamuese të Parimatch, emblemat, ngjyrat, ambasadorët globalë dhe sloganet janë të ndaluara në Rusi. Gjithashtu, të gjithë ambasadorët vendas janë të ndaluar të përdorin çdo markë Parimatch.

Nuk ka datë kthimi në planin aktual

Sipas Roman Syrotian, bashkëdrejtor ekzekutiv i Parimatch, lufta e Rusisë kundër popullit dhe shtetit ukrainas e bëri të pamundur që ata të përdorin markën dhe zgjidhjet dixhitale të Rusisë. Kështu, Parimatch pushoi së asistuari të gjitha aktivitetet operative dhe teknike dhe tërhoqi markën e saj tregtare.

Maksym Liashko, bashkëdrejtor ekzekutiv i Parimatch Tech, mendoi se vendimi i bordit për të dalë nga tregu rus u zbatua me të drejtë. Çdo përdorim i markës Parimatch në Rusi do të konsiderohet shkelje e pronësisë intelektuale. Ata përsëritën se vendimi nuk ishte një stilim apo riemërtim. Franshiza është mbyllur plotësisht.

Përfundimi i Partneritetit të Shpirtit të Ekipit

Shumë organizata të esports kanë pushuar ose reduktuar operacionet e tyre në Rusi ose me organizatat ruse për shkak të pushtimit rus të Ukrainës. Pas daljes së Parimatch nga tregjet ruse, biznesi i basteve dhe organizata ruse e sporteve Shpirti i ekipit e kanë përfunduar më herët bashkëpunimin.

Në janar, kompanitë njoftuan se do të zgjeronin bashkëpunimin e tyre. Kreu i Sporteve të Parimatch Tech, Stepan Shulga, ka reaguar ndaj këtij vendimi, duke thënë se nuk kanë pretendime të ndërsjella, sepse të gjitha detyrimet e partneritetit janë përmbushur. Megjithatë, ata besojnë se kjo ishte mënyra e vetme për t'i kaluar për shkak të sfidave të punës gjatë konfliktit.

Parimatch që atëherë ka pezulluar qëllimet e saj të zhvillimit të esports për t'i kushtuar burimet e saj për të ndihmuar Ukrainën në betejë. Pas pushtimit të Rusisë, biznesi vendosi të mbyllte aktivitetet e tij ruse në shkurt. Është përfshirë edhe platforma e saj Parimatch Tech, e cila ofron zgjidhje teknologjike për operatorët në vend.

Në mënyrë të ngjashme, Team Spirit ka zhvendosur selinë e tij nga Rusia në Beograd, Serbi. Për më tepër, grupi deklaroi se do të shtynte për momentin planet për të zgjeruar infrastrukturën e tij në Moskë.

Parimatch ishte një partner i ndershëm dhe i besueshëm me të cilin Team Spirit vendosi mirëkuptim të ndërsjellë në të gjitha situatat, sipas Nikita Chukalin, CEO i Team Spirit. Ai shprehu mirënjohjen për tre vjet punë produktive në emër të ekipit dhe kjo ndarje e detyruar nuk u solli atyre gëzim. Ekipi ka një kuptim të qartë të situatës aktuale dhe punon së bashku me Parimatch pa bërë akuza kundër njëri-tjetrit.

Mundësi më tërheqëse bastesh në Indi

Nisma e re u lançua nga PMI, një firmë shërbimi që ndihmon Parimatch në planifikimin dhe zbatimin e strategjisë së saj të zgjerimit. Kompania është e ngazëllyer për të parë rritjen e industrisë së lojërave në vend.

Shkëmbimi Parimatch është një mënyrë e re për të bastuar online që është më e adaptueshme, fitimprurëse dhe më e këndshme. Parimatch ka njoftuar hapjen e bursës së saj të basteve, një platformë online që njihet shpejt si një lloj i ri bastesh esport. Përdoruesit kanë më shumë mundësi për të vënë bast dhe për të fituar për shkak të gamës së gjerë të basteve të disponueshme në tregjet e reja. Shpejtësia me të cilën pranohen bastet, si dhe veçoritë e tjera, janë të jashtëzakonshme.

PMI, një biznes shërbimi i ngarkuar me zhvillimin dhe zbatimin e planit të zgjerimit të Parimatch, njoftoi nismën e re, duke treguar se sektori i lojrave në vend është në rritje. Parimatch Exchange është një platformë bastesh e veçantë që ndërthur bastet tradicionale dhe të përgjithshme. Ai përmirëson efikasitetin dhe efikasitetin e basteve në mënyra të ndryshme.

Shanset më të mira me shkëmbimin

Ekziston një aspekt shumë tërheqës: dikush mund të bëjë një bast dhe të sigurojë një koeficient më domethënës, por ai duhet të mbështetet dhe të përputhet nga një lojtar tjetër. Përdoruesit përfitojnë nga tarifat e larta dhe transparenca më e madhe në lidhje me numrin e njerëzve që vënë bast dhe shumën totale të basteve. Qarkullimi është gjithmonë i dukshëm kur shfaqen shumat e paguara për ngjarjen. Nëse një individ tjetër është i etur për të vënë bast, shkëmbimi i lejon klientët të bëjnë baste më të larta.

Platforma Parimatch Exchange është më tërheqëse dhe më efikase për bastet pasi kombinon bastet tradicionale dhe ato online. Shtresat dhe mbështetësit kanë bastet e tyre të përputhen më shpejt duke përputhur të dyja palët. Duke përdorur Parimatch Exchange, bastorët kanë përmirësuar shanset e tyre dhe kanë fituar ekspertizë të dobishme. Ai gjithashtu i lejon klientët të vënë bast kundër njëri-tjetrit, pavarësisht nëse ngjarja ndodh apo jo, pasi shuma e bastit është rënë dakord. Baza kryesore e funksionimit të saj është e ngjashme me atë të një burse. Klientët vënë bast në një sërë ngjarjesh sportive në të gjithë botën.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close