Lajme

February 13, 2024

Përmirësoni ndërtimin tuaj DPS Paladin me Runën e gjykimeve të ndritura

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Nëse jeni një DPS Paladin në World of Warcraft Classic Season of Discovery, ekziston një rune e re që nuk duhet ta humbisni - runa e gjykimeve të ndritura. Kjo rune rrit shumë magjinë e Gjykimit, e cila është një magji bazë Paladin dhe e detyrueshme në çdo ndërtim të DPS.

Përmirësoni ndërtimin tuaj DPS Paladin me Runën e gjykimeve të ndritura

Përmirësimet

Runa e Gjykimeve të Ndriçuara rrit gamën e magjisë së Gjykimit me 30 jard, duke e bërë atë në mënyrë efektive një magji me varg. Për më tepër, ai rrit magjinë e goditur me të gjitha magjitë me 17 përqind.

Marrja e Runës

Marrja e Runës së Gjykimeve të Ndriçuara mund të duket pak e ndërlikuar, por nuk kërkon shumë kohë. Ja se si mund ta merrni:

  1. Mblidhni tre rruaza lutjesh të njollosura. Këto mund të merren duke vrarë turma të ndryshme humanoide në të gjithë Azeroth, të tilla si agjentët e Syndicate, Ogres dhe fisi Witherbark.
  2. Pastroni rruazat e njollosura të lutjes. Çdo rruazë kërkon një proces të ndryshëm pastrimi:
    • Rruaza e parë mund të pastrohet duke vrarë armiqtë ndërsa bekohet me Bekimin e Fuqisë.
    • Rruaza e dytë kërkon që ju të jeni të paktën në nivelin 34 dhe të hidhni Mburojën Hyjnore mbi veten tuaj, ndërsa shëndeti është nën 10 për qind.
    • Rruaza e tretë kërkon që ju të keni vulën e drejtësisë mbi ju kur një armik fillon të vrapojë, dhe më pas të hidhni gjykimin mbi të.
  3. Pasi të keni pastruar të tre rruazat e njollosura të lutjes, gjeni Vëllain Atticus në Stormgarde Keep në Malësitë e Arathi. Ai ndodhet në varrezat prapa kishës. Duke folur me të do t'ju shpërblejë me Runën e Gjykimeve të Ndriçuara.

konkluzioni

Si përfundim, Rune Enlightened Judgments është një shtesë e vlefshme për DPS Paladins në WoW Classic Season of Discovery. Duke ndjekur hapat e përshkruar më sipër, mund të merrni këtë rune të fuqishme dhe të përmirësoni lojën tuaj. Mos e humbisni mundësinë për të përmirësuar ndërtimin tuaj Paladin!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme