Lajme

February 15, 2024

Optimizimi i festës suaj në Granblue Fantasy: Relink - Zgjedhja e personazheve më të mirë për sukses

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në lojën Granblue Fantasy: Relink, optimizimi i festës suaj është thelbësor për suksesin. Me mbi një duzinë karaktere të zhbllokueshme, gjetja e përshtatjes së duhur kërkon konsideratë të kujdesshme. Përpara se të vendosni se kush do të rritet, është e rëndësishme të vlerësoni dobinë e secilit personazh.

Optimizimi i festës suaj në Granblue Fantasy: Relink - Zgjedhja e personazheve më të mirë për sukses

Zgjedhja e partisë suaj

Kur zgjidhni festën tuaj në Granblue Fantasy: Relink, ka disa faktorë për t'u marrë parasysh. Ju mund ta bazoni vendimin tuaj në dizajnin e personazheve ose preferencat nga lojërat e tjera në ekskluzivitet. Pavarësisht nga qëllimi juaj, fokusi duhet të jetë gjithmonë në mënyrën se si personazhet punojnë së bashku në formacionin tuaj me katër persona.

Personazhet më të mirë

Ndërsa çdo personazh në Granblue Fantasy: Relink mund të jetë i zbatueshëm nëse ndërtohet siç duhet ose nëse ju pëlqen loja e tyre, disa personazhe dallohen për pikat e forta dhe shkathtësinë e tyre. Këtu janë personazhet më të mirë në lojë:

1. Charlotta

Charlotta është një personazh i pavarur që shkëlqen në dëmtimin e rëndë duke ruajtur mbrojtjen e fortë. Aftësia e saj e pamposhtur e bën atë të paprekshme për një kohë të konsiderueshme, duke e lejuar atë të përballojë sulmet e shefit. Me Sword of Lumiel, ajo jep dëme mbresëlënëse pa lëvizur dhe mund të ulë mbrojtjen e armiqve duke përdorur Shining Onslaught. Königsschild zvogëlon dëmin që merr nga armiqtë, duke rritur mbijetesën e saj në beteja.

2. Cagliostro

Cagliostro konsiderohet si mbështetësi më i mirë në lojë. Shkathtësia e saj Phantasmagoria ofron një simpatizant në të gjithë ekipin për sulmin, mbrojtjen dhe shkallën kritike, pavarësisht nga pozicionet e anëtarëve të partisë. Për më tepër, ajo mund të ulë sulmin e armiqve, të heqë adhuruesit e tyre dhe të shërojë dhe ringjallë aleatët. Aftësitë e saj unike e bëjnë atë një version të përmirësuar të Gran dhe Djeeta.

3. Percival

Percival është një personazh i çuditshëm i DPS-së që shkëlqen në ofrimin e mbështetjes për partinë. Shkathtësia e tij debutuese, X-Seele, shkakton Petrify mbi armiqtë dhe ul mbrojtjen e tyre, duke i bërë ata më të prekshëm ndaj dëmtimeve. Shkathtësia e tij tërheqëse, Flammenmarsch, rrit sulmin dhe mbrojtjen e të gjithë partisë, duke rritur rezultatin e përgjithshëm të dëmtimit dhe mbrojtjen. Me ndërtimin e duhur dhe ekzekutimin e aftë të kombinimit, Percival mund të shkaktojë dëme masive, duke e bërë atë të vlefshëm për përmbajtjen e fundit të lojës.

4. Gran dhe Djeeta

Gran dhe Djeeta ofrojnë shkathtësi të jashtëzakonshme. Ato mund të formohen në shërues të shkëlqyer dhe karaktere mbështetëse ose DPS të fuqishme me dëmtime të elementit të erës. Gama e tyre e gjerë e aftësive u lejon atyre të përmbushin role të shumta në parti.

5. Lopes

Vane është i njohur për të qenë një personazh i dendur i DPS dhe është një nga më të mirët në atë rol. Aftësia e tij tërheqëse, Rampart, krijon një flluskë të përkohshme pathyeshmërie që mbron të gjithë aleatët brenda saj nga dëmtimet dhe efektet e armikut. Kjo aftësi unike i lejon ekipit të anashkalojë mekanikën në fazat e vështira të shefit.

6. Lancelot

Lancelot është një personazh që shkëlqen në shmangien e sulmeve të armikut dhe kontrollin e rrjedhës së betejës. Aftësitë e tij si Blade Impulse dhe Southern Cross kombinohen lehtësisht, duke lejuar sulme të shpejta dhe të fuqishme. Vetë-dashamirës i tij, Blauer Dolch, rrit dëmtimin e tij.

7. Io

Io është një personazh i hershëm me aftësi të gjithanshme që mund të përdoret si për ofendim ashtu edhe për mbështetje. Duke përdorur magji të ulëta të ftohjes si Freeze ose Fire, Io mund të shkaktojë dëme dhe të përhapë debuffs ndërsa ndërton valë të fuqishme drite.

konkluzioni

Në Granblue Fantasy: Relink, optimizimi i festës suaj është thelbësor për suksesin. Merrni parasysh pikat e forta dhe aftësitë e secilit personazh dhe se si ata punojnë së bashku në formacionin tuaj. Eksperimentoni me kombinime të ndryshme dhe gjeni përshtatshmërinë më të mirë për stilin tuaj të lojës. Mbani mend, ndërsa këta personazhe dallohen për pikat e tyre të forta, është e rëndësishme të luani sipas pikave të forta dhe preferencave tuaja.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme