Lajme

February 12, 2024

Ngjarja Fortnite TMNT Cowabunga: Fito shpërblime dhe bashkohu në kryqëzimin e breshkave të Ninja

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Bashkëpunimi Fortnite TMNT ka arritur lartësi të reja me ngjarjen Cowabunga. Ky kryqëzim me breshkat e Ninja Mutant Teenage sjell kalimin e tij të ngjarjeve, sfidat dhe shpërblimet. Duke filluar nga 9 deri më 27 shkurt, lojtarët mund të shijojnë pak argëtim TMNT në Fortnite Battle Royale.

Ngjarja Fortnite TMNT Cowabunga: Fito shpërblime dhe bashkohu në kryqëzimin e breshkave të Ninja

Cila është ngjarja Cowabunga e Fortnite?

Ngjarja Cowabunga e Fortnite është një kryqëzim me Turtles Teenage Mutant Ninja. Ai përmban kalimin e vet të ngjarjeve, sfidat dhe shpërblimet. Ka gjithsej 22 shpërblime për të fituar, me 11 të disponueshme falas dhe 11 si pjesë e kalimit të përditësuar të ngjarjes (1000 V-Bucks).

Të gjitha shpërblimet Fortnite Cowabunga

Këtu janë shpërblimet që lojtarët mund të fitojnë si pjesë e ngjarjes Fortnite TMNT Cowabunga dhe kalimit të ngjarjes:

 • 1000 Ooze: Ninja Stance: Leo emote (falas) dhe Shredder's Cape back bling (Punim i përmirësuar)
 • 2000 Ooze: Bas kitara Kuro Kabuto (falas) dhe spray Maniacal Krang (i përmirësuar)
 • 3000 Ooze: Niveli Battle Pass lart (falas) dhe Battle Pass niveli lart (i përmirësuar)
 • 4,000 Ooze: Qëndrimi i Ninjas: Donnie emote (falas) dhe Shredder's Steel Claws (Përmirësuar)
 • 5000 Ooze: TMNT Pizza mbrapa (falas) dhe Battle Prep emote (i përmirësuar)
 • 6,000 Ooze: Niveli Battle Pass lart (falas) dhe Battle Pass niveli lart (i përmirësuar)
 • 7,000 Ooze: Ninja Stance: Mikey emote (falas) dhe Shredder's Glare emote (i përmirësuar)
 • 8,000 Ooze: Jashtë ekranit të ngarkimit të autobusit (falas) dhe mbrapa Cape Super Shredder's (I përmirësuar)
 • 9,000 Ooze: Mbështjellësi i artikullit Ooze (falas) dhe ekrani i ngarkimit të Lair Showdown (i përmirësuar)
 • 10,000 Ooze: Ninja Stance: Raph emote (falas) dhe Super Shredder's Steel Claws (i përmirësuar)
 • 11,000 Ooze: Turtle Blimp glider (falas) dhe lëkura super grirëse (e përmirësuar)

Të gjitha kërkimet dhe fazat e Fortnite Cowabunga

Ngjarja Cowabunga prezanton gjithashtu një seri kërkimesh si pjesë e koleksionit të kërkimit Splinter Assignment: The Ooze War. Këtu janë kërkimet dhe fazat:

Faza nr. 1: Qëndroni te hijet

 • Udhëtoni nëpër tubacionet e kanalizimeve në ndeshje të ndryshme Fortnite (400 Ooze)
 • Dëmtoni kundërshtarët me armë të shtypura (300 Ooze)
 • Kërko një pikë furnizimi për breshkën e ninjas (400 rrjedhje)
 • Përdor artikullin EMP Stealth Camo (300 Ooze)
 • Destroy Objects (300 Ooze)
 • Vizitoni varrin dhe më pas udhëtoni në Lindje (300 Ooze)
 • Bleni Armët e Breshkave Ninja nga makinat shitëse (300 Ooze)
 • Bëni një truk vështirësie të pamundur në një Driftboard (300 Ooze)

Faza nr. 2: Ingranazhi!

 • Punësoni një personazh (400 Ooze)
 • Kërkoni një ndjekës të punësuar të eliminojë një kundërshtar (300 Ooze)
 • Mblidhni armë nga dronët e furnizimit në pikat e nxehta (400 Ooze)
 • Shufrat e shpenzimeve në Mending Machines (300 Ooze)
 • Thyeni mburojat e kundërshtarit (300 Ooze)
 • Dëmtoni kundërshtarët me armë Ninja Turtle (300 Ooze)
 • Emote në ndeshje të ndryshme (300 Ooze)
 • Rrotulloni gradë ndërsa jeni në ajër dhe në këmbë (300 Ooze)

Faza nr. 3: Përplasja e Cowabunga

Këto kërkime do të jenë të disponueshme më 15 shkurt në orën 8 të mëngjesit CT. Lojtarët duhet të kryejnë pesë kërkime të Fazës 2 për të zhbllokuar Fazën 3.

Mënyra shtesë për të fituar shpërblime

Lojtarët gjithashtu mund të fitojnë të gjitha shpërblimet përmes hartave krijuese, me një kërkesë të konsiderueshme XP për secilën fazë. Faza e parë, për shembull, kërkon 65,000 XP. Nëse lojtarët preferojnë të mos përfundojnë kërkimet, ata thjesht mund të fitojnë XP në Ishujt e krijuar nga krijuesi.

Mos e humbni ngjarjen Fortnite TMNT Cowabunga dhe mundësinë për të fituar këto shpërblime emocionuese!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme