Lajme

February 13, 2024

Merrni Runën e Shtypjes së Dhimbjes në WoW Classic Season of Discovery

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

World of Warcraft Classic Season of Discovery prezantoi Skill Books dhe solli dhjetëra Runa për t'u shpërndarë nëpër Azeroth të vaniljes. Një nga këto Runa është Runa e Shtypjes së Dhimbjes, e cila është veçanërisht e dobishme për shëruesit për të mbajtur gjallë anëtarët e partisë së tyre.

Merrni Runën e Shtypjes së Dhimbjes në WoW Classic Season of Discovery

Si të merrni Runën e Shtypjes së Dhimbjes

Për të marrë Runën e Shtypjes së Dhimbjes në fazën e dytë të WoW Classic Season of Discovery, ndiqni këto hapa:

 1. Mblidhni jehonat e varrezave: Përpara se të shkoni në Manastirin Scarlet, ju duhet të mblidhni katër Jehona të Varrezave nga vende të ndryshme. Këto jehona mund të merren duke ndërvepruar me gurët e varrit në fushat e mëposhtme:
  • Këneta e hidhërimeve
  • Ishulli Theramore në kënetën Dustwallow
  • Ferma e Go'shekut në malësinë e Arathit
  • Manastiri i Skarletit (krahu i varrezave)
 2. Hyni në Manastirin e Skarletit - Krahu i Bibliotekës: Pasi të keni të katër Jehonat e Varrezave, shkoni në shembullin e Manastirit Scarlet - Bibliotekës.
 3. Ndërveproni me statujat: Brenda Manastirit - Bibliotekës Scarlet, do të hasni katër statuja që korrespondojnë me Jehonat e Varrezave që keni mbledhur. Ndërveproni me statujat në rendin e mëposhtëm:
  1. Warrior - Swamp Echo (Këneta e pikëllimeve)
  2. Mage - Arathi Echo (Malësitë e Arathi)
  3. Paladin - Theramore Echo (Dustwallow Marsh)
  4. Prifti - Varrezat Echo (Manastiri Scarlet - Varreza)
 4. Merrni kujtimin e tradhtisë së një lideri: Pasi të ndërveproni me statujat, do të merrni në inventarin tuaj Kujtimin e tradhtisë së një udhëheqësi.
 5. Përdorni kujtesën e tradhtisë së një lideri: Hapni çantën tuaj dhe kliko me të djathtën mbi artikullin Memory of a Leader's Betrayal për të marrë Runën e Shtypjes së Dhimbjes.

Rune për shtypjen e dhimbjes: Shpjegohet

Runa e shtypjes së dhimbjes është një rune prifti që mund të gdhendet në çdo çizme të veshur. Është një magji e menjëhershme që siguron një reduktim të shkurtër prej 40 për qind në të gjitha dëmtimet e marra nga një objektiv miqësor dhe rrit rezistencën ndaj mekanikës Dispel për tetë sekonda.

Kjo Runë është një mjet i vlefshëm për shëruesit pasi funksionon në mënyrë të ngjashme me një flluskë Paladin. Ai i lejon shëruesit të kalojnë vëmendjen te anëtarët e partisë me shëndet të ulët, ndërsa mbajnë aggro në tank ose një lojtar tjetër, duke siguruar që të gjithë të qëndrojnë të shëruar dhe të mbrojtur.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme