Lajme

October 31, 2023

Mbijetoni ngjarjen intensive të Halloween Tarkov dhe kërkoni shpërblime epike

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Escape From Tarkov është i njohur për ngjarjet e tij në lojë që i mbajnë lojtarët në këmbë gjatë gjithë viteve. Për momentin, lojtarët po përballen me një ngjarje intensive me temë Halloween në Tarkov që po i shtyn ata në kufijtë e aftësive të tyre - dhe po ofron disa shpërblime të pabesueshme në të njëjtën kohë. Është një nga ngjarjet më komplekse dhe inovative që kemi parë në Escape From Tarkov vitet e fundit, dhe kjo do të thotë se një udhëzues për ngjarjen e Halloween të Tarkov është i një rëndësie të madhe.

Mbijetoni ngjarjen intensive të Halloween Tarkov dhe kërkoni shpërblime epike

Kaloni me lehtësi përmes ngjarjes

Nëse dëshironi të kaloni nëpër ngjarje me një sfidë sa më minimale të jetë e mundur, atëherë shikoni udhëzuesin tonë më poshtë. Ashtu si shumë ngjarje Tarkov, suksesi në këtë varet pothuajse tërësisht nga aftësia juaj si PMC. Gjithçka është mirë dhe mirë ky udhëzues që përshkruan në detaje hapat që duhet të ndiqni, por do të varet nga ju që të keni aftësitë e guximshme për t'ju parë gjatë kësaj ngjarje makthi.

Ardhja e Zriyachiy

Gjithçka ka të bëjë me Zriyachiy këtë vit, dhe ai vjen me dhurata dhe armë – por nuk është si asgjë që keni parë ndonjëherë më parë. Këtu është udhëzuesi ynë hap pas hapi (me disa këshilla të nivelit të lartë) për të kapërcyer ngjarjen e Escape From Tarkov Halloween.

Ai është miqësor, në fillim

Në çdo hartë, ju keni një shans për të gjetur Zriyachiy, një nga bosët më të rinj në Escape From Tarkov, i cili u prezantua me Lighthouse vitin e kaluar. Ai është miqësor në fillim dhe do të lëshojë plaçkë të rastësishme në dysheme kur t'i afroheni. Sidoqoftë, kjo ngjarje e Halloween-it Tarkov fillon kur ju përfitoni nga shteti i tij miqësor për ta vrarë atë pa shumë sfida.

Izolim

Pasi të keni vrarë Zriyachiy, do të vini re se të gjitha ekstraktet zhbllokohen - kjo është për ju. Çdo lojtar tjetër ka faqet e tij të ekstrakteve të mbyllura dhe ata nuk mund të largohen nga harta. Për fat të keq, ekziston një pengesë e madhe për t'i zhbllokuar përsëri.

Ndaloni ritualin

Tani që Zriyachiy ka vdekur, do të keni shtatë minuta për të gjetur, prishur dhe ndaluar një ritual kulturor. Nuk është e vështirë të gjurmosh - është e shënuar nga një rreze e madhe blu që arrin deri në qiellin tashmë të stuhishëm. Pasi të keni arritur në vendin e ritualit, do t'ju duhet të luftoni me Kultistët e tërbuar e gjakatarë që po përpiqen të ringjallin Zriyachiy - dhe ju do të dëshironi ta bëni këtë sa më shpejt të jetë e mundur.

Vraponi.

Nëse nuk arrini të ndaloni ritualin, një 'Zriyachiy hakmarrës' do të thirret nga të vdekurit dhe ai është pothuajse i pamundur të vritet. Çdo gjymtyrë (duke përfshirë kokën dhe kraharorin) krenohet me 6666 shëndet - kjo është pothuajse 40,000 HP. Ai do t'ju ndjekë deri në skajet e hartës për t'ju eliminuar, dhe vetëm skuadra më e koordinuar dhe e mbifuqishme do të jetë në gjendje ta eliminojë atë. Nëse mund ta vrisni, ekstraktet hapen dhe do të merrni disa shpërblime të ëmbla.

Këshilla kryesore për ngjarjen e Halloween Tarkov

Kjo është rruga që duhet të ndiqni, por këtu janë disa këshilla kryesore që do t'ju nevojiten për të pasur sukses.

  • Artikujt Green Flare nuk funksionojnë te Kultistët (nuk mund të lidhen me to), por ato do të punojnë me bosët si Glukhar, i cili do t'ju ndihmojë të luftoni kulturistët
  • Nëse Kultistët mund të përfundojnë ritualin e tyre, do të goditeni nga debuffet shkatërruese që e bëjnë armën tuaj të bllokohet vazhdimisht
  • Perfotoran dhe XTG-12 janë të vetmet artikuj mjekësorë që largojnë helmet e kulturave, prandaj sigurohuni që të mbani njërën ose tjetrën
  • Kultistët janë debuffuar për ngjarjen dhe tani kanë hapa të dëgjueshëm dhe mund të shfaqen në termale
  • Nëse jeni duke luajtur si lojtar Scav dhe rituali i Zriyachiy ka përfunduar, edhe ju do të gjuheni nga ai dhe kulturistët e tij

konkluzioni

Përfitoni nga ngjarja emocionuese e Halloween-it Tarkov përderisa zgjat! Ndiqni udhëzuesin, përdorni këshillat dhe kapërceni sfidat për të korrur shpërblimet e ëmbla.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme