Lajme

February 14, 2024

Maksimizoni efikasitetin e bujqësisë së kuarcit të pastër në Palworld

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në Palworld, kuarci i pastër është një burim i vlefshëm natyror që mund të gjendet vetëm në biomën e ftohtë të dimrit të njohur si Mali Astral. Ky material është thelbësor për prodhimin e qarqeve, të cilat përdoren për të ndërtuar struktura që punojnë me energji elektrike. Nëse dëshironi të maksimizoni efikasitetin e bujqësisë dhe të grumbulloni shumë kuarc të pastër, këtu janë disa pika kyçe që duhen mbajtur parasysh:

Maksimizoni efikasitetin e bujqësisë së kuarcit të pastër në Palworld

Krijimi i qarqeve

Për të krijuar qarqe, do t'ju duhet kuarc i pastër dhe polimer. Filloni duke ndërtuar një gjenerator të energjisë dhe një linjë montimi prodhimi, e cila hapet në Nivelin e Teknologjisë 28. Pasi t'i keni vendosur këto struktura, mund të filloni të krijoni Polimer duke përdorur vaj Pal me cilësi të lartë. Receta "Circuit" kërkon katër kuarc të pastër dhe dy polimer.

Gjetja e kuarcit të pastër

Kuarci i pastër mund të gjendet vetëm në biomën dimërore të malit Astral, që ndodhet në anën veriperëndimore të hartës. Është e rëndësishme të keni pajisje me rezistencë ndaj të ftohtit për të mbijetuar në këtë rajon. Kërkoni depozitat e kuarcit të pastër me skajet e tyre të veçanta argjendi. Përdorni një kazmë për të kultivuar kuarc të pastër nga këto depozita. Për të rritur efikasitetin tuaj të bujqësisë, merrni parasysh përpunimin e kazmave të rafinuara metalike, pasi ato janë më të qëndrueshme. Për më tepër, investoni disa pikë në statistikën tuaj të peshës për të rritur kapacitetin tuaj mbajtës.

Bujqësia pasive

Ndërtimi i bazave pranë depozitave të burimeve natyrore është një mënyrë e shkëlqyer për të kultivuar në mënyrë pasive burime të rralla si kuarci i pastër. Gjeni një vend të përshtatshëm pranë depozitave të kuarcit të pastër dhe ndërtoni një bazë. Caktoni shokë me punë në minierë Përshtatshmërinë për të kultivuar materialin nga depozitat natyrore. Përdorni një Pal me Përshtatshmërinë e Punës Transportuese për të mbledhur kuarcin e pastër të korrur dhe për ta ruajtur në arka magazinimi. Ndërtimi i bazave të shumta në vendndodhje strategjike rreth hartës do të përmirësojë më tej aftësitë tuaja bujqësore pasive.

Duke mposhtur shokët

Janë tre shokë sfidues që hedhin kuarcin e pastër një herë të mundur. Ata janë Frostallion Noct, Astegon dhe Jetragon. Jini të përgatitur për një betejë të vështirë nëse doni të merrni kuarc të pastër nga këta miq.

Si përfundim, kuarci i pastër është një burim i vlefshëm në Palworld që përdoret për të krijuar qarqe. Duke ndjekur këshillat e përmendura më lart, ju mund të gjeni në mënyrë efektive dhe të kultivoni kuarc të pastër për të përmbushur nevojat tuaja për artizanat. Paç fat!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme