Lajme

February 14, 2024

Maksimizimi i dronëve kundër mushkonjave: Këshilla për përdorim efektiv në zonën e luftës

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në sezonin e fundit të Warzone, lojtarët kanë përdorur gabimisht Mushkonjat Drone. Ky artikull do të ofrojë këshilla se si të përdorni dronët e mushkonjave në mënyrë efektive në lojë.

Maksimizimi i dronëve kundër mushkonjave: Këshilla për përdorim efektiv në zonën e luftës

Ndryshimet në Killstreaks

Përditësimi i sezonit të dytë të Warzone solli ndryshime në killstreaks. Njoftimi i hartës tac të zonës së rrezikut tani tregon zonën e mbuluar nga një sulm ajror preciz dhe diapazoni i paralajmërimit është zgjeruar. Megjithatë, tani ka më pak gjasa të rrëzojë një armik. Për më tepër, lojtarët tani mund të shohin një skicë të kuqe në mini-hartat e tyre që tregon zonën e mbuluar nga çdo UAV.

Potenciali i dronëve kundër mushkonjave

Për shkak të nervozizmit ndaj vrapimeve të tjera, lojtarët kanë filluar të kërkojnë alternativa dhe Mushkonja Drone ka potencialin të jetë gjëja tjetër më e mirë. Ky dron i automatizuar rri pezull në një zonë dhe u shkakton dëme masive objektivave që hyjnë në perimetrin e tij.

Mënyrat më të mira për të përdorur dronët kundër mushkonjave

Një gabim i zakonshëm që bëjnë lojtarët është vendosja e rastësishme e Mushkonjave pa ndonjë qëllim. Mënyra më e mirë për të përdorur këtë vrapues është ta vendosni atë kur e dini vendndodhjen e një armiku. Duke e drejtuar dronin drejt objektivit, mund t'i nxjerrësh nga mbulesa. Është e rëndësishme të theksohet se vendosja e dronit pranë një stacioni të blerjes ose rënies së ngarkesës nuk është efektiv, pasi është i lehtë për t'u rrëzuar dhe ka një jetëgjatësi të shkurtër.

Një tjetër përdorim efektiv i Dronit të Mushkonjave është gjatë rrethit përfundimtar. Kur ju duhet të rrotulloheni ose të merreni me një armik sipër jush, vrasja mund të ofrojë mundësinë e përsosur për të goditur.

konkluzioni

Pavarësisht nervozizmit ndaj vrapimeve të tjera, UAV-të dhe Precision Airstrikes ka të ngjarë të mbeten të njohura në Warzone. Megjithatë, lojtarët nuk duhet të anashkalojnë potencialin e Mushkonjave Drone. Duke e përdorur atë në mënyrë strategjike dhe me qëllim, lojtarët mund të përfitojnë nga dëmtimi i tij masiv dhe të befasojnë armiqtë e tyre.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC
2024-04-10

Raging Bolt: Metagame e Mbretit të Ri të Pokémon VGC

Lajme