Leo Vegas merr përsipër bastet në Esports

Lajme

2022-04-21

Nuk ka dyshim që Leo Vegas është një nga kazinotë më të mira në internet sot. Kompania suedeze është e njohur për portofolin e saj fantastik të lojërave të kazinosë me mirësjellje të rrjetit të gjerë të furnizuesve të programeve kompjuterike të kazinosë. Pra, pavarësisht nëse janë lojërat më të fundit të kazinosë në internet ose ato lojëra autentike me tregtarë të drejtpërdrejtë, Leo Vegas i ka të gjitha.

Leo Vegas merr përsipër bastet në Esports

Ndërsa filloi si një kazino, kompania zgjeroi portofolin e produkteve të saj duke shtuar një libër sportiv të quajtur Leo Vegas Sport në 2016, pak para turneut të futbollit UEFA Euro 2016. Ky ishte një veprim që u shpërblye me të vërtetë tani që kumarxhinjtë e kazinove që janë gjithashtu në baste kanë një faqe kumari me një ndalesë ku mund të luajnë lojëra kazino dhe të bastojnë në një platformë.

Me suksesin e basteve sportive, kompania shtoi edhe sportet virtuale. Lojtarët tani mund të bastojnë në futboll virtual, motorsport virtual, gara virtuale me kuaj, tenis virtual dhe zagar, ndër sporte të tjera. Por atëherë, sportet virtuale nuk janë aq tërheqëse për çdo bastues, pasi atyre u mungon ajo prekje njerëzore.

Ardhja e basteve sportive

Në kulmin e pandemisë, kur bllokimet dhe masat e kontrollit detyruan sportet të ndalonin, Leo Vegas shfrytëzoi momentin duke u fokusuar në tregjet e basteve eSport. Ky ishte një veprim strategjik tani që, në atë kohë, nuk kishte ndeshje për të bastuar, përveç atyre të pakta në vendet që nuk anuluan ngjarjet sportive.

Lojëra për të vënë bast në Leo Vegas

Një nga karakteristikat më të mira të Leo Vegas është shumëllojshmëria e gjerë e lojërave eSports për të bastuar. Lojërat ndahen në zhanre të tilla si lojëra me gjuajtje të personit të parë (FPS), lojëra në arenën e betejës me shumë lojtarë në internet (MOBA), strategji, simulime sportive, etj.

Lojëra me revole në person të parë (FPS)

Lojërat FPS janë shumë të njohura në skenën e eSports, si dhe në bastet. Leo Vegas është shtëpia e shumë lojërave FPS me tregje bastesh gjatë gjithë vitit.

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) është një nga sportet elektronike më të njohura në këtë libralidhës. Zhvilluar nga Hidden Path Entertainment dhe Valve, ky gjuajtës me shumë lojtarë, në vetën e parë, vendos dy ekipe në mënyra të ndryshme loje, secili modalitet me objektivat e tij. të

Një tjetër lojë video me vlerësim më të lartë FPS për të cilën lojtarët mund të bastojnë në Leo Vegas Sport është Valorant. Ky është publikimi i fundit i Riot Games dhe pavarësisht se është në skenë për vetëm dy vjet, bastet Valorant kanë arritur në terren. Loja vendos dy ekipe në një betejë moderne të vendosur në të ardhmen e afërt.

Lojëra të tjera me qitje në person të parë për të vënë bast në Leo Vegas përfshijnë Tom Clancy's Rainbow Six Siege, Call of Duty dhe Overwatch.

Arena e betejës në internet me shumë lojtarë (MOBA)

Lojërat MOBA janë një seri lojërash strategjike që vendosin dy ekipe në betejë në një fushë beteje të paracaktuar gjithnjë e më pak. Leo Vegas gjithashtu kujdeset për bastorët që janë në lojërat MOBA.

Dota 2 është një nga lojërat më të njohura MOBA të paraqitura në tregjet e basteve të Leo Vegas. Zhvilluar nga Valve, Dota 2 është një lojë me shumë lojtarë në arenën e betejës në internet që përfshin dy ekipe me pesë persona. Objektivi është të mbroni bazën dhe të shkatërroni bazën e armikut.

Bastorët kanë gjithashtu mundësinë e basteve në League of Legends, një tjetër lojë video MOBA me vlerësimin më të lartë. Në League of Legends, dy skuadra prej pesë lojtarësh vendosin në shesh, me secilin ekip të ngarkuar të mbrojë gjysmën e hartës së tyre ndërsa përpiqet të pushtojë gjysmën e kundërshtarit.

Lojëra të tjera MOBA për të vënë bast në këtë faqe bastesh përfshijnë Smite dhe Heroes of the Storm.

Simulimi sportiv

Leo Vegas Sport ka gjithashtu tregje bastesh për disa lojëra simuluese sportive për tifozët e zakonshëm të sportit që nuk janë në lojërat FPS dhe MOBA. Siç sugjeron emri, këto janë lojëra esports që imitojnë sportet e vërteta, për shembull, futbollin, basketbollin dhe sportet motorike.

Simulatori më i mirë sportiv për të vënë bast në Leo Vegas është FIFA. Zhvilluar nga EA Sports, tifozët e basteve të futbollit e duan atë për shkak të realizmit që zhvilluesit kanë injektuar në lojë. Ka edhe shumë tregje bastesh në FIFA, si fituesi i turneut, fituesi i ndeshjes, fituesi i pjesës së parë/kohës së plotë, totalet, handikapi, etj.

Përveç FIFA-s, Leo Vegas mbulon edhe turnetë Pro Evolution Soccer (PES).

Bonuset e basteve të sporteve elektronike të Leo Vegas

Ashtu si shumica e faqeve të basteve eSport, Leo Vegas Sports ka shumë stimuj për të ruajtur bazën e klientëve dhe, natyrisht, për të tërhequr lojtarë të rinj.

Ekziston një bonus fitimprurës mirëseardhjeje për lojtarët e rinj që u ofron lojtarëve një ndeshje në shumën që depozitojnë për herë të parë. Për shembull, të pretendosh një bonus depozite prej 100% dhe të depozitosh 100 dollarë, jep një total prej 200 dollarësh. Përveç bonusit të mirëseardhjes, Leo Vegas ka bonuse të ringarkimit që përputhen me shumën që lojtarët depozitojnë në ditë të caktuara.

Leo Vegas Sport është një nga faqet më të mira të basteve eSports pasi ka shumë opsione bastesh. Pavarësisht nëse janë baste Dota 2, League of Legends, Hearthstone, Call of Duty, CS: GO ose Valorant, kjo faqe ka gjithçka që duan lojtarët e sporteve elektronike. Për të katërtën herë radhazi, Leo Vegas fitoi "Kazinonë Online të Vitit" në Global Gaming Awards 2021 në Londër. Pritet gjithashtu të jetë përçarës në kategorinë "Bëllitësi në internet i Vitit" të vitit 2022 në ceremoninë e këtij viti.

Lajmi i fundit

Lajmet më të fundit të basteve në NewBee
2022-09-22

Lajmet më të fundit të basteve në NewBee

Lajme