Lajme

September 15, 2022

Lajmet më të fundit të basteve në StarCraft II

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

TeamLiquid StarLeague9

Konkursi TeamLiquid StarLeague9 për StarCraft II u shpall në qershor 2022. Këto ngjarje do të fillojnë më 29 korrik dhe do të zgjasin deri më 4 shtator. Ato do të zhvillohen në internet dhe jashtë linje në Team Liquidobjekti i trajnimit. Pas turneut fillestar në internet, 12 konkurrentët më të mirë do të fluturojnë në Holandë për të marrë pjesë jashtë linje në Team Liquid's Training Facility.

Lajmet më të fundit të basteve në StarCraft II

StarLeague9 ka një grup me dy eliminime me 32 lojtarë. Ndeshjet e Bo3 do të luhen në raundet 1 dhe 2 të grupeve të fituesve, çerekfinalet e fituesve dhe raundet 1 deri në 5 të grupit të humbësve.

Ndeshjet Bo7 do të luhen për finalen e fituesve dhe për finalen e humbësve. Po kështu do të luhen edhe finalet e mëdha të Bo7, ku fituesi i grupit të fituesve do të nisë me avantazhin 1-0. Ekipet do të konkurrojnë për një grup çmimesh me vlerë 40,000 USD, me fituesit që marrin 14,000 dollarë. Të apasionuarit pas StarCraft mund të gjejnë shanset e turneut në faqet e njohura të basteve online esports.

Global StarCraft II League Season 3: Kodi S 2022

Legacy of Void version i lojës do të shfaqet në ngjarjen offline në Korenë e Jugut. Ekipet do të konkurrojnë për një grup çmimesh prej 123,000 USD, me fituesit që marrin në shtëpi 30,000 dollarë. Ndërsa ekipet e vendit të tretë dhe të katërt marrin 9,000 dollarë secila, nënkampionët marrin 12,000 dollarë. Konkursi do të zhvillohet nga data 22 gusht deri më 13 tetor.

Të gjitha lojërat e Formatit të Turneut të Dyfishtë të Fazës së Grupit 1 janë gara Bo3. Dy lojtarët më të mirë nga çdo grup do të kualifikohen në fazën e grupit 2, që është një ndeshje Round Robin Bo3. Lojtari më i mirë i secilit grup shkon në gjysmëfinalet e playoff-it. Vendet e dyta dhe të treta të secilit grup kalojnë në raundin e gjashtë.

Diferenca e përgjithshme e ndeshjes, diferenca e lojës dhe ballë për ballë përdoren për të thyer barazimet. Nëse ka ende një barazim, do të merren parasysh fitoret kumulative të pjesëmarrësve në Ndeshje dhe dallimet e tyre në hartat e pjesëmarrësve të barabartë. Ndeshja e barazimit dhe rrokullisja e monedhës janë metodat e vetme të mbetura për të thyer një barazim.

Super Tournament 2 GSL 2022 do të paraqesë gjysmëfinalistët e tij. Turneu i ardhshëm ESL Pro 2022–23 Masters Atlanta është duke u nisur për gjashtë fituesit më të mirë. Fituesit të ngjarjes i garantohet një vend në IEM Katowice 2023.

Si të bastni në ngjarjet e ardhshme StarCraft2

Fituesi tipik i lojës është lloji më i popullarizuar i lojës Bastet StarCraft 2 mundësitë që mund të gjenden në faqet e basteve esport. Ideja është aq e drejtpërdrejtë sa vijnë. Lojtarët zgjedhin garuesin që besojnë se do të mbizotërojë. Kur dikush është fillestar, ata duhet t'i përmbahen asaj metode sepse është më e thjeshta derisa të kuptojnë se si funksionon çdo gjë tjetër.

Rezultati i saktë

Faqet më të njohura të basteve StarCraft 2 ofrojnë baste me rezultate të sakta për ndeshjet më të mira. Këto baste mbartin një sasi të drejtë rreziku, por kanë një pagesë të mirë. Megjithatë, pasi bastorët duhet të parashikojnë saktë rezultatin e saktë të një ndeshjeje të caktuar, ata nuk duhet të vendosin shumë para në to.

Gjithsej Hartat Mbi/Nën

Gjithsej hartat mbi/nën janë stili më i favorshëm i bastit nëse bastet e sakta të rezultateve janë shumë të rrezikshme për ta. Individët duhet vetëm të marrin me mend numrin total të hartave të luajtura për këto baste; në vend që të parashikojnë rezultatin përfundimtar. Konkursi ose do të përfundojë me dy ose tre harta dhe lojtarët do t'u japin lojtarëve një vlerësim të përafërt, le të themi 3, ku lojtarët mund të bëjnë një parashikim mbi 3 ose nën 3.

Akumulatorët

Starcraft 2 është një lojë 1v1 që i bën akumulatorët një zgjedhje fantastike për baste me rrezik të lartë dhe me shpërblim të lartë. Ky bast është një zgjedhje e shkëlqyeshme për lojtarët që synojnë të fitojnë para duke vënë baste në StarCraft 2. Megjithatë, duhet të njiheni me të gjitha aspektet e peizazhit aktual konkurrues përmes këshillave të basteve esport të disponueshme në internet. Lojtarët kanë një avantazh kur vënë baste në SC2 për shkak të këtyre këshillave.

Meqenëse shumë ndeshje janë të disponueshme pothuajse vazhdimisht, individët mund të lidhin shpejt disa baste për të arritur një shumëzues të rëndësishëm. Shanset për të fituar biletën ulen ndjeshëm me çdo bast pasues. Për fat të mirë, fitimi i një akumuluesi pesëfish me shanse të mira do të jetë i vlefshëm.

Pse janë të njohura bastet Starcraft2?

Themeli i tërheqjes së StarCraft 2 qëndron në elementët e tij të lojës. Loja është një nga lojërat më konkurruese dhe më të barabarta esports ndonjëherë. RTS që filloi lëvizjen e esports dhe po vazhdon ende sot, edhe pse komuniteti i esports e ka zhvendosur fokusin në zhanre të tjera, është mbreti i të gjitha lojërave RTS.

Megjithëse garat e nivelit të lartë mund të gjenden në mbarë botën, Koreja e Jugut është vendi ku loja është më e popullarizuar. StarCraft 2 është i mirënjohur në komunitetin e basteve online në esports dhe është i popullarizuar në mesin e bastorëve esports.

Objektivi kryesor i lojës është të ndërtojë një bazë me struktura të ndryshme rreth qendrave të përbëra nga depozita minerale dhe gazi. Për të shpenzuar për krijimin e trupave të ushtrisë dhe zhvillimin e objekteve më komplekse, të cilat ofrojnë akses në njësi më të fuqishme, lojtarët mbledhin minerale dhe gaz. 

Objektivi përfundimtar është që një lojtar të përdorë njësitë e tij për të shkatërruar bazën dhe njësitë e kundërshtarit duke u mbrojtur nga i njëjti fat që i ndodh anës së tij.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme