Lajme

April 5, 2024

Kapja e të gjitha veprimeve: Kampionati Ndërkombëtar i Evropës Pokémon (EUIC) 2024

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Kampionati Ndërkombëtar i Pokémon Europe (EUIC) po përgatitet të jetë një përballje kryesore në sezonin konkurrues 2024, duke vendosur skenën për Kampionatin Ndërkombëtar të Amerikës së Veriut (NAIC) dhe Kampionatin Botëror. Me jo vetëm një, por të katër lojërat konkurruese të ekskluzivitetit të ekspozuara, EUIC është ëndrra e një entuziastësh të Pokémon dhe një spektakël kompleks për ndjekësit. Ja çfarë duhet të dini:

Kapja e të gjitha veprimeve: Kampionati Ndërkombëtar i Evropës Pokémon (EUIC) 2024

Marrëdhëniet kryesore:

  • Katër lojëra, një vend: Betejat Pokémon TCG, VGC, Go dhe UNITE do të zhvillohen në ExCel London nga 5-7 Prill.
  • Përditësimet dhe renditjet e drejtpërdrejta: Ne po ndjekim veprimet dhe rezultatet kryesore në të gjitha lojërat drejtpërdrejt gjatë gjithë ngjarjes.
  • Formatet dhe oraret unike: Çdo lojë krenohet me orarin dhe formatin e vet të garave, nga raundet zvicerane deri te kllapat me dy eliminime.

Nga data 5 deri më 7 prill, ExCel London në Angli do të bëhet një fushë beteje për trajnerët e Pokémon në mbarë botën, duke konkurruar në Pokémon TCG, VGC, Go dhe UNITE. Ky artikull shërben si udhërrëfyesi juaj për vorbullën e aktiviteteve, renditjes dhe pikave kryesore ndërsa ato ndodhin drejtpërdrejt.

Orari dhe formati: Një përmbledhje e shpejtë

Pokémon TCG dhe VGC do të fillojë me raundet zvicerane gjatë dy ditëve të para, duke kulmuar në një grup me një eliminim për tetë më të mirët, duke çuar në finalet e kampionatit të dielën.

Pokémon Go zgjedh për një kllapa me eliminim të dyfishtë për dy ditët e para. Dita e fundit sheh që tre të parat të luftojnë në ndeshjet më të mira nga pesë për kurorën.

Pokemon UNITE dallohet me një ngjarje kompakte dy-ditore, duke filluar me një kllapa të hapur dhe fazën e grupeve, e ndjekur nga një grup tetëshe në ditën e dytë.

Mbulimi i drejtpërdrejtë dhe pikat kryesore

Ndërsa ngjarja zhvillohet, ky artikull do të jetë qendra juaj e drejtpërdrejtë për përditësime, rezultate dhe momente emocionuese nga të katër lojërat në EUIC. Ne do të spërkasim gjithashtu pikat kryesore nga raundet e mëparshme për t'u siguruar që të mos humbisni një ritëm të veprimit.

Twitch Drops dhe më shumë

Përveç mbulimit të drejtpërdrejtë, fansat që shikojnë ngjarjen mund të presin me padurim Twitch Drops për çdo lojë Pokémon të paraqitur. Është një përzierje e përsosur e konkurrencës angazhuese dhe shpërblimeve për komunitetin.

Mendime mbyllëse

Pokémon EUIC është më shumë se thjesht një turne; është një festë e shpirtit konkurrues dhe komunitetit që përcakton Pokemon. Pavarësisht nëse jeni një tifoz i vendosur ose një vëzhgues i rastësishëm, EUIC 2024 po shndërrohet në një përvojë të paharrueshme. Qëndroni të sintonizuar për përditësimet e drejtpërdrejta dhe bashkohuni me ne për të dëshmuar historinë e Pokémon në zhvillim.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi
undefined is not available in your country. Please try:

Të rejat e fundit

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports
2024-05-23

Duke kujtuar Chris "Zuna" Buechter: Një udhërrëfyes në Esports

Lajme