Lajme

February 13, 2024

Hipni kuajt e pavdekshëm dhe plotësoni kërkimet në Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Në Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, lojtarët kanë mundësinë të ngasin kuaj kockor, të pavdekshëm të quajtur Stalhorses. Edhe pse jo aq i shpejtë apo i personalizueshëm sa kuajt e zakonshëm, gjetja dhe hipja e një Stalhorse mund të jetë një përvojë argëtuese në lojë.

Hipni kuajt e pavdekshëm dhe plotësoni kërkimet në Legend of Zelda: Tears of the Kingdom

Gjetja e kuajve

Për të gjetur një Stalhorse, lojtarët duhet të shkojnë në Rrënojat e Parkut Sanidin në koordinatat -1645, -0684, 0136. Këto krijesa skeletore shfaqen vetëm natën, kështu që nëse është ende ditë, lojtarët mund të ndezin një zjarr kampi duke hedhur dru dhe strall mbi tokën dhe duke e goditur me armë metalike për të kaluar shpejt kohën.

Kapja e një kali stalor

Kur të mbërrijë hëna, Stalhorses do të pjellin pranë anës perëndimore të rrënojave. Lojtarët mund të arrijnë deri në një ose të përdorin paragliderin e tyre për të fluturuar poshtë në të. Ndryshe nga kuajt e zakonshëm, Stalhorses nuk kanë nevojë të qetësohen para kalërimit.

Regjistrimi i Stalhorses

Fatkeqësisht, lojtarët nuk mund të regjistrojnë Stalhorses me sistemin e qëndrueshëm. Kur i afrohet një stalle, pronari i stallës do të reagojë me frikë dhe nuk ka asnjë mundësi për të regjistruar Stalhorse.

Kërkesa e Gardës së Kuajve

Megjithatë, ka ende një përdorim për Stalhorses. Një stallë e quajtur Toffa në Stallën e Outskirts, e vendosur në koordinatat -1445, -1251, 0034, është e interesuar të shohë nga afër një kalë me skelet. Lojtarët mund të sjellin një Stalhorse në Toffa për të filluar kërkimin "Kërkesa e Gardës së Kalit". Duke hipur në Stalhorse në stallë dhe duke iu afruar Toffa, lojtarët do të aktivizojnë një kuti dialogu dhe do të marrin një shpërblim prej 50 Rupi dhe një Pony Point.

konkluzioni

Ndërsa Stalhorses nuk mund të mbahen ose regjistrohen si kuajt e zakonshëm, ata ofrojnë një përvojë unike dhe shpërblyese në The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Lojtarët mund t'i gjejnë dhe ngasin këto krijesa të pavdekura dhe madje të kryejnë një kërkim për një shpërblim të veçantë. Pra, shaloni dhe filloni një aventurë me një Stalhorse sot!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme