Lajme

February 12, 2024

Emote Showtime i Fortnite's Reaper: Një haraç për Hotel Hazbin

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Prezantimi

Herë pas here, një emocion i ri Fortnite merr përsipër lojën. Kjo është pikërisht ajo që është "Reaper's Showtime". Emoti i kërcimit për 300 V-Bucks u shfaq në dyqanin e Fortnite më 11 shkurt, dhe të gjithë ata që e kanë luajtur lojën dhe e kanë parë në dyqan kanë kërkuar më shumë informacion. Reaper's Showtime është shfaqur në orët pas publikimit të tij, por çfarë është dhe për çfarë bëhet fjalë?

Emote Showtime i Fortnite's Reaper: Një haraç për Hotel Hazbin

Origjina e Emote

Emoti i Reaper's Showtime në Fortnite është një homazh për serialin e animuar Prime Video, Hazbin Hotel dhe një personazh të quajtur Alastor AKA "Demoni i Radios". Hotel Hazbin dha premierë pilot në vitin 2019 dhe një sezon i plotë debutoi në janar 2024. Kënga e paraqitur në emote është një këngë e bërë nga fansat e quajtur "Insane", nga Black Gryph0n dhe Baasik, e cila është miratuar nga krijuesi i shfaqjes .

Përshkrimi i Hotel Hazbin

"Hazbin Hotel është historia e Charlie, princeshës së Ferrit, pasi ajo ndjek qëllimin e saj në dukje të pamundur për të rehabilituar demonët për të reduktuar në mënyrë paqësore mbipopullimin në mbretërinë e saj," thuhet në përshkrimin e shfaqjes Fandom Wiki. Shfaqja sapo përfundoi sezonin e tij të parë me një finale më 2 shkurt 2024 dhe sezoni i dytë tashmë është konfirmuar. Shfaqja ka fituar popullaritet që nga publikimi i sezonit të tij të parë, dhe të tetë episodet tani mund të transmetohen në Prime Video.

konkluzioni

Emoti "Reaper's Showtime" i Fortnite është një homazh për serialin e animuar Hazbin Hotel dhe personazhin e tij Alastor. Emote, e disponueshme për 300 V-Bucks, përmban këngën e krijuar nga fansat "Insane" nga Black Gryph0n dhe Baasik. Hotel Hazbin tregon historinë e Charlie, princeshës së Ferrit, dhe qëllimin e saj për rehabilitimin e demonëve. Sezoni i parë i shfaqjes përfundoi së fundmi dhe sezoni i dytë është konfirmuar. Fansat e serialit mund të shijojnë emocionet dhe këngën ndërsa presin për episode të tjera. Transmetoni të tetë episodet e Hotel Hazbin në Prime Video.

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme