Dominimi i Betsson në bastet eSports

Lajme

2022-02-10

Betsson është një nga prodhuesit tradicional të basteve që e kanë kthyer fokusin te bastet eSports, një nga tregjet me rritje më të shpejtë në industrinë e lojërave të fatit në internet.

Dominimi i Betsson në bastet eSports

Sipas një raporti të vitit 2020 nga Eilers & Krejcik, mbi 6.5 milionë kumarxhinj po bënin baste në ndeshjet e eSports. Ky numër ka parë një rritje të mëtejshme që kur eSports janë rritur në mënyrë eksponenciale në 2021.

Duke marrë parasysh se sa e gjerë dhe e fuqishme është industria e basteve eSports, BML Group Ltd, operatori i faqes së basteve, është i prirur të dominojë skenën e basteve eSports, ashtu siç bëjnë në bastet tradicionale sportive. Strategjia me katër shtylla u ofron lojtarëve shumë opsione bastesh dhe komoditet.

Mbulim i gjerë eSports

Betsson nuk është librari i zakonshëm i eSports që mbulon vetëm turnetë elitare të eSports; mbulon të gjitha lojërat konkurruese eSports në mbarë botën. Qoftë një betejë kualifikuese e nivelit të ulët Dota 2 ose Kampionatin Botëror LoL, Betsson ka mbuluar bastorët. Për momentin, disa nga garat për të cilat lojtarët mund të bastojnë përfshijnë Dota 2: DOTA PRO CIRCUIT DIVISION 1, Dota 2: DOTA PRO CIRCUIT DIVISION 2, CS: GO: IEM WINTER dhe FIFA eSports Battle.

Tregje të mëdha bastesh

Përveç mbulimit gjithëpërfshirës të turneve dhe garave të eSports, Betsson shkon më tej duke ofruar një shumëllojshmëri të gjerë tregjesh për të zgjedhur. Për eSports simuluese sportive, për shembull, FIFA, tregjet e basteve janë të njëjta me bastet tradicionale të futbollit. Megjithatë, për lojërat me gjuajtje në person të parë (FPS), shumica e faqeve të basteve eSports kanë vetëm tregjet bazë. Por Betsson ka shumë tregje. 

Në CS: GO, për shembull, lojtarët mund të bastojnë për fituesin e ndeshjes, rezultatin e saktë, barazimin pa bast, fituesin e raundit të pistoletës 1, fituesin e raundit të pistoletës 2, hendikepët, raundet totale të luajtura në hartë, kohën shtesë në hartë, raundet e fituara në një hartë (handikap), harta të luajtura në një seri, fitues specifikë të hartës etj.

Shanse të larta eSports

Shanset janë një faktor kyç kur zgjedh një faqe të mirë bastesh. Lojtarët janë gjithmonë në gjueti për shanset më të larta; Betsson e kupton qartë këtë. Për t'u siguruar që është në krye të lojës, Betsson ofron disa nga shanset më të larta në treg në të tre formatet e koeficienteve. Për shembull, kur të tjera Faqet e basteve eSport kanë shanset e fitimit të një ekipi eSports në 1.66, Betsson do të ketë shanset e vendosura në 1.70, ose edhe më të larta.

Depozita të shpejta dhe të sigurta

Së fundmi, Betsson ka përmirësuar infrastrukturën e saj bankare dhe ka zgjeruar partneritetin me të mënyrat e pagesës në internet për të lehtësuar agjërimin dhe depozitimin. Nuk është faqja e zakonshme e basteve eSports që vonon depozitat deri në orë pas përfundimit të ndeshjes në të cilën një lojtar bast donte të vinte bast. 

Cfare ka me shume? Betsson përshpejton tërheqjet për sa kohë që lojtarët kanë verifikuar llogaritë e tyre. Për më tepër, krijuesi i basteve ka partnerizuar me të gjitha sistemet e njohura të pagesave në internet, nga kuletat elektronike te kartat e debitit dhe kreditit dhe më shumë.

Në të vërtetë, Betsson ka një plan të qartë për të vendosur veten në listën e faqeve më të mira të basteve eSports. Përveç mbulimit gjithëpërfshirës të eSports, shumëllojshmërisë së tregjeve të basteve, shanset e larta dhe depozitat e shpejta, Betsson ka një nga bonuset më të mira të eSports përreth. Cfare ka me shume? Faqja e basteve ofron një përvojë të jashtëzakonshme klienti.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close