Bota e basteve Betsson Esports

Lajme

2022-10-27

Te ndihmosh Grupi Betsson zgjeron librin e tij sportiv online në Shtetet e Bashkuara, procesori i pagesave Nuvei ka partnerizuar me kompaninë suedeze të lojërave të fatit. Në Kolorado, Betsson ka krijuar një biznes që quhet Betsafe. Lojtarët mund të depozitojnë automatikisht para në llogaritë e tyre të lojërave nga llogaritë e tyre bankare duke përdorur lehtësinë e transfertave bankare të menjëhershme të Nuvei.

Bota e basteve Betsson Esports

Tërheqjet e menjëhershme, të cilat i lejojnë lojtarët të marrin fitimet e tyre në çast dhe gjatë gjithë kohës në llogaritë e tyre bankare, janë një përfitim tjetër për lojtarët. Kur transaksioni fillestar të përfundojë, Nuvei gjithashtu shënon informacionin financiar të lojtarëve në mënyrë që ata të mund të depozitojnë para ose të kërkojnë pagesa duke përdorur një mekanizëm pagese "me një klikim".

Me këtë bashkëpunim, Betsson i bashkohet një grupi në rritje të faqeve të basteve esport dhe librarive të tjerë që përdorin Nuvei për kërkesat e tyre të pagesave. Për shkak të integrimit të Nuvei me rrjetin e pagesave në kohë reale të The Clearing House, lojtarët mund të depozitojnë në çast para dhe të tërheqin fonde nga kuleta e tyre e lojërave në llogaritë e tyre bankare përmes kësaj marrëdhënieje.

Sipas kryetarit dhe CEO të Nuvei, Philip Fayer, depozitat e menjëhershme, të lehta dhe pagesat në kohë reale janë thelbësore për të kënaqur nevojat e lojtarëve amerikanë për faqet e tyre më të mira të basteve esports. Në tregun emocionues dhe me zhvillim të shpejtë të lojërave në SHBA që nga viti 2022, ofruesi i pagesave ka punuar me disa nga operatorët më të shquar, duke përfshirë Betsson.

Betsson fiton shumë në Çmimet Suedeze të Kumarit 2022

Në Çmimet Suedeze të Kumarit, të transmetuara drejtpërdrejt nga grupet e industrisë SPER dhe BOS, Betsson u prezantua me çmimin e ri të Kënaqësisë së Klientit - Marketingut. Këto nderime njohin projektet, grupet dhe drejtuesit e lavdërueshëm që kanë rritur përgjegjshmërinë dhe rritjen e qëndrueshme brenda sektorit të lojërave të fatit.

Ndërsa sektori sjell gëzim dhe argëtim për shumë njerëz në Suedi, çështje specifike ende duhet të zgjidhen. Vëllimi dhe agresiviteti i reklamave të lojërave të fatit janë gjërat që shpesh tërheqin shumë kritika. Prandaj, për herë të parë, Çmimet Suedeze të Kumarit kanë shtuar një kategori krejt të re: Kënaqësia e klientit - Marketing. 

Betsson e fitoi këtë çmim për shkak të serisë së tyre të internetit Fimpen's Resa, që përkthehet në Fimpens Journey, e cila me të vërtetë ka fituar zemrat e sportdashësve suedezë.

Pse Betsson ishte fitimtar?

Juria përmendi sa vijon kur shpalli Betsson si fitues: Në një botë ku marketingu shpesh barazohet me reklamat dhe konvertimin dritëshkurtër që rrezikon përshkallëzimin e mbingarkesës së reklamave, Betsson zgjodhi të prodhojë përmbajtje me cilësi të lartë që shikon shikuesi mesatar. 17 minuta mbresëlënëse radhazi. 

Duke qenë se programi është tani në vitin e tij të katërt, është e qartë se kjo është një strategji afatgjatë që përfiton si Betsson ashtu edhe shikuesit e tij. Përtej fitimeve dhe shpërblimeve të shpejta, ajo nxit një lidhje emocionale me Betsson. Pasi la përshtypje, Betsson "hokej me klub" jurinë si fitues. Kjo është arsyeja pse recensuesit më të mirë të librave të esports ka kaq shumë komente pozitive për Betsson.

Çfarë do të thotë ky çmim për The Bookmaker?

Fituesi, Robin Olenius, Menaxher i PR në Betsson, u shpreh i lumtur që mori çmimin në shtëpi përballë konkurrencës së ashpër. Sipas mendimit të tyre, ajo me të cilën ata dolën në partneritet me Fimpens Resa bie në sy me të vërtetë si një praktikë më e mirë për mënyrën sesi një operator bastesh mund të japë vlerë duke komunikuar në mënyrë delikate. 

Kompania prodhon materiale me cilësi të lartë që tërheq dhe angazhon adhuruesit e hokejit në mbarë vendin. Si rezultat, ata janë të nderuar të marrin këtë lloj njohjeje në Çmimet Suedeze të Kumarit në një sektor të kritikuar shpesh për promovimin e tij agresiv.

Bettson lëshon obligacione për të mbledhur 90 milionë euro

Obligacionet trevjeçare, me vlerë 90 milionë dollarë, u emetuan nga Betsson, suedez i lojërave dhe sporteve online. Ato ishin vendosur të maturoheshin në qershor 2025. Betsson nuk specifikoi se si do të përdoren fondet, por ato vijnë pasi kompania kërkon të rritet në tregjet e rregulluara së fundmi të Amerikës së Veriut.

Norma e interesit të obligacioneve është fiksuar në 6.5% plus tre muaj të normës së përbashkët të normës së interesit, norma standarde ndërbankare e BE-së (EURIBO). Martin Ahman, Zyrtari Kryesor Financiar, shprehu kënaqësinë e tij për interesin e konsiderueshëm të treguar për obligacionin e ri të kompanisë nga një spektër i gjerë investitorësh, duke përfshirë institucionet nordike dhe ndërkombëtare. 

ZKF mendoi se veprimi demonstron besim në strategjinë e tyre të korporatës, e cila vazhdon të prodhojë flukse monetare të qëndrueshme dhe rritje fitimprurëse.

Për më tepër, Betsson zbuloi rezultatet e ofertës së saj të tenderit për mbajtësit e obligacioneve të papaguara të firmës me vlerë 1 miliard SEK (79 milion £, 97 milion dollarë ose 93 milion €), të cilat janë planifikuar të maturohen në fund të shtatorit. Oferta, që do të përfundojë më 15 qershor 2022, është e barabartë me 100.5% të vlerës nominale të çdo obligacioni plus interesin e përllogaritur dhe të papaguar.

Pontus Wernbloom bëhet anëtar i Betsson

Betsson punësoi yllin e futbollit Pontus Wernbloom si ambasadorin e markës së saj të re për të vazhduar prodhimin e përmbajtjes më të mirë në sektorin e lojërave të Suedisë. Wernbloom, karriera e të cilit sapo kishte mbaruar, do të jetë pjesë e investimit të vazhdueshëm të Betsson në sportet suedeze dhe të futbollit. Për hokej, tenis dhe padel, Betsson tashmë punon me Christian "Fimpen" Eklund dhe Jonas Björkman.

Pontus Wernbloom luajti për AZ Alkmaar në Holandë, CSKA Moskë në Rusi dhe PAOK në Greqi derisa vendosi ta quante karrierë në 2021 në IFK Gothenburg. Ai tani ka një pozicion të ri si partner me Betsson, ku do të marrë pjesë në aktivitetet e kompanisë rreth futbollit dhe shumë iniciativave dhe produksioneve të tjera sportive, ndër të tjera.

Lajmi i fundit

Bastet e Sporteve kundër Lojërave të Kazinosë
2022-11-24

Bastet e Sporteve kundër Lojërave të Kazinosë

Lajme