Betsafe CS:GO Partnere bastesh me GODSENT

Lajme

2022-10-20

Betsafe u bë partneri ekskluziv i basteve i Godsent pas nënshkrimit të një marrëveshjeje midis dy kompanive. Libri ka deklaruar se fokusi do të jetë në CS: GO edhe pse kompania përbëhet nga ekipe profesionale të esports, lojtarë dhe prodhues të përmbajtjes nga dhjetë lojëra të ndryshme esports, duke përfshirë League of Legends dhe Dota 2.

Betsafe CS:GO Partnere bastesh me GODSENT

Esports ka fituar shumë vrull në dy vitet e fundit. Meqenëse të gjitha ngjarjet kryesore sportive u shtynë në pranverë, sportet elektronike morën një ekspozim më të madh, gjë që rriti atraktivitetin e tyre për një audiencë më të gjerë. Sipas Kim Ekelund, kreu i marketingut për Suedinë në Betsson Group, pandemia globale ka forcuar më tej pozicionin e esports.

Betsafe, një nga kompanitë më të guximshme dhe aktive, ishte ekipi esportZgjedhja e tij për këtë sponsorizim. Të dy grupet besojnë se do të ketë shumë më tepër përparim në industrinë e esports në të ardhmen. Prandaj, ky sponsorizim mes GODSENT ambicioz dhe Betsafe është një ilustrim i prekshëm i përkushtimit të tyre për të ardhmen e esports.

Ndikimi i Partneritetit në Zotin

Marrëveshja do të mbulojë të gjitha lojërat e planifikuara për GODSENT me përmbajtje të pasura me të dhëna dhe përkatëse. Interesi i partnerëve tregtarë jo-endemikë në esports mund të përdoret për të vlerësuar rritjen e tij dhe partneriteti i GODSENT me BetSafe thekson veçanërisht progresin e CS: GO. 

Nuk është për t'u habitur që kompania e basteve zgjodhi një organizatë shumë të vlerësuar CS: GO për të qenë partneri i saj i parë në esports, sepse loja ka qenë prej kohësh e preferuar në mesin e kumarxhinjve esports.

Në një deklaratë për shtyp, Ludwig Sandgren, CEO i GODSENT, tha se ata ishin të kënaqur që Betsafe, me historinë e saj të gjatë të investimit në përmbajtje unike dhe sponsorizime, ka nënshkruar këtë angazhim afatgjatë me ta. Betsafe është partneri ideal për GODSENT për shkak të ambicieve të saj të jashtëzakonshme. Ndërsa ekipi zhvillohet në një kompani të nivelit të parë, ai do të luajë një rol të rëndësishëm në to CS: Divizioni GO dhe të shërbejë si një partner i shkëlqyer strategjik.

Ndikimet e Partneritetit në Betsafe

Kjo është marrëveshja e parë e sponsorizimit të Betsafe për esports, pretendon kompania e basteve sportive. Qëllimi i partneritetit është të përmirësojë ofertën e basteve të Betsafe duke u fokusuar në bashkëpunimin midis dy palëve dhe aktivizimet e mediave sociale. 

Për shkak të popullaritetit të saj në mesin e bastorëve evropianë të sporteve elektronike, pritet që kompania të përqendrohet kryesisht në skenën CS: GO. Për më tepër, gjatë gjithë partneritetit, parashikohet të prodhohen pamje nga prapaskenat.

Operatori thotë gjithashtu se marrëveshja thekson fuqimisht bashkëpunimin e ngushtë dhe angazhimin e mediave sociale, përveç ndërgjegjësimit të markës dhe mbështetjes financiare. Transaksioni u bë i mundur duke bashkëpunuar me Godsent dhe ofruesin e të dhënave GRID Esports. Si pjesë e marrëveshjes, GRID do të ofrojë një sërë përmbajtjesh për konkurset e ardhshme të Godsent.

A është Godsent një ekip popullor i sporteve elektronike?

Me divizione për Counter-Strike, Call of Duty, League of Legends dhe PUBG, Godsent është një kompani e njohur suedeze e esports profesionale. Pronax u fut në formacionin e ekipit të tij pas largimit nga i pari Fnatic rreshtoj.

Më 15 gusht 2016, GODSENT mori përsipër shumicën e formacionit të mëparshëm, i cili përfshinte Jesper "JW" Wecksell, pronax, Freddy "Krimz" Johansson dhe Robin "flusha" Rönnquist. Kjo ndodhi si rezultat i tregtimeve të lojtarëve në CS: GO pro-scene të Suedisë, pasi Fnatic bleu si Simon "twist" Eliasson dhe Jonas "Lekr0" Olofsson. Math Lekr0 dhe KRiMZ u këmbyen më vonë mes Fnatic dhe GODSENT në një raund tjetër tregtimi.

Në kualifikimet e sezonit 2 të ELeague, GODSENT humbi nga Alternate aTTaX dhe u skualifikua nga liga. Një shtrat kualifikues jashtë linje për ndeshjet e ardhshme CS: SHKO Major, Majori ELEAGUE, Atlanta, u sigurua pasi skuadra mposhti Hellraisers në finalen e Kampionatit Evropian të Vogël më 6 nëntor 2016.

Ekipi deklaroi më 21 qershor 2018, se do të ndalonte të gjitha operacionet për momentin. Sipas GODSENT, vendimi për mbylljen e organizatës ishte dakorduar nga të gjitha palët e përfshira në menaxhimin e saj dhe ishte zgjidhja më e mirë për çdo palë të interesuar.

Arritjet e Zotit

Pas bashkimit me grupin suedez të esports The Final Tribe, GODSENT rifilloi aktivitetet në shtator 2019. Në nëntor, ajo bleu formacionin CS:GO të SMASH Esports më vonë atë vit.

Shumë konkurse janë fituar nga Godsent, duke përfshirë DreamHack Hapur Shtator 2021: Amerika e Veriut, kur mposhtën Extra Salt në ndeshjen e kampionatit. Skuadra triumfoi ndaj Gambit Youngsters në sezonin 7 të LOOT.BET/CS edhe në 2020. Ata dolën të katërt në ICE Challenge 2020 po atë vit.

TACO, latto, dumau, cky, adr dhe dead u blenë nga 00 Nation nga GODSENT më 30 qershor. Përveç kësaj, HEN1, i cili ishte nënshkruar në mars, u shkarkua. Lojtari i vetëm i ekipit CS:GO për momentin është Bruno "b4rtiN" Câmara. Në janar 2021, braziliani u ble. Atleti do të vazhdojë të ndihmojë skuadrën të ketë sukses sepse ka shkëlqyer në disa gara të tjera. 

B4rtiN ka triumfuar në një sërë garash, duke përfshirë DreamHack Open: Amerika e Veriut, shtator 2021 dhe ESEA Cash Cup: Amerika e Veriut, Verë 2021 #2.

Lajmi i fundit

Bastet e Sporteve kundër Lojërave të Kazinosë
2022-11-24

Bastet e Sporteve kundër Lojërave të Kazinosë

Lajme