Lajme

February 13, 2024

Aventura e gjuetisë së thesarit: Kërkimi i raportit të ndërtimit të urës në enshrouded

Ardit Krasniqi
WriterArdit KrasniqiWriter
ResearcherHaruki NakamuraResearcher

Në lojën Enshrouded, eksplorimi luan një rol të rëndësishëm në udhëtimin tuaj. Një nga kërkimet emocionuese që përfshin gjuetinë e thesarit është kërkimi i Bridge Construction Report.

Aventura e gjuetisë së thesarit: Kërkimi i raportit të ndërtimit të urës në enshrouded

Fillimi i kërkimit

Carpenter, një personazh i rëndësishëm në lojë, ju jep një këshillë të vlefshme. Ai tregon se ka fshehur një arkë thesari brenda një ure dhe ju jep të gjitha udhëzimet e nevojshme për ta tërhequr atë. Ndërsa këto udhëzime fillimisht mund të duken të qarta, ato mund të jenë mashtruese sapo të arrini në urë.

Hapat për të përfunduar kërkimin

Përfundimi i kërkesës anësore të Raportit të Ndërtimit të Urës në Enshrouded është njëkohësisht shpërblyese dhe relativisht e shpejtë. Ndiqni këto hapa për të përfunduar me sukses kërkimin:

  1. Drejtohuni në Urën Braelyn duke ndjekur kursorin e vendndodhjes së kërkimit në hartë.
  2. Me të hyrë në urë, do të merrni një njoftim që tregon se arka e thesarit ndodhet më poshtë. Gjoksi është i fshehur brenda themeleve të urës.
  3. Kërceni direkt drejt vendndodhjes së shpejtë dhe rrëshqitni në tokë pranë shtyllës. Vini re se kërkesa mund të shfaqet më e lartë se vendndodhja juaj aktuale, por ju mund ta shpërfillni këtë mospërputhje.
  4. Shkoni rreth shtyllës më të afërt me porosinë, e cila është shtylla më e afërt me Kullën.
  5. Në anën tjetër të shtyllës, do të gjeni rrënoja. Përdorni kazmën tuaj për të gërmuar nëpër rrënoja dhe për të zbuluar gjoksin e fshehur.

Shpërblime

Duke gjetur dhe hapur me sukses arkën e thesarit, mund të kërkoni shpërblime të ndryshme. Këto shpërblime mund të përfshijnë armë të rralla, epike ose legjendare, si dhe pikë përvoje për të përfunduar kërkimin anësor.

Mos e humbisni kërkesën anësore të Raportit të Ndërtimit të Urës në Enshrouded. Është një aventurë e vlefshme që ofron shpërblime të vlefshme dhe një mundësi për të testuar aftësitë tuaja të gjuetisë së thesarit!

About the author
Ardit Krasniqi
Ardit Krasniqi
About

Ardit, një shqiptar i krenar, kombinon me mjeshtëri dashurinë e tij për lojrat e kazinos me aftësinë e tij gjuhësore. Si një lokalizues i udhëzimeve për kazino online, puna e tij është e pasur me nuancat kulturore.

Send email
More posts by Ardit Krasniqi

Të rejat e fundit

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?
2024-04-13

Mega Incineroar: Një ndryshim i lojës apo një dështim konkurrues?

Lajme