Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve Valorant 2023

Bastet e guximshme esports janë ndër gjërat më domethënëse që ndodhin në skenën e basteve esports. Në këtë udhëzues, zbuloni gjithçka duhet të dini rreth basteve në këtë lojë relativisht të re që rivalizon me Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO) dhe Fortnite si në skenën e esports ashtu edhe në industrinë e basteve.

Pas prezantimit të tij në 2020, Valorant u bë shpejt i preferuari në skenën e esports dhe në pak kohë filloi të shfaqej në faqet e basteve. Për momentin, është një nga sportet më të njohura esport me të cilat bastet vënë bast.

Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve Valorant 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

Loot.bet

al Country FlagCheckmark
BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

BonusMerr deri në 500 € bonus depozite
Show less...Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave
Show less...
Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave

ThunderPick është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ThunderPick është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

BetWinner është në pronësi dhe menaxhuar nga Marikit Holdings Limited dhe është themeluar në vitin 2018. Kjo e bën faqen një nga më të rejat në treg. Selia e kompanisë është gjithashtu e vendosur në vendin e Qipros.

Show less...Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Show less...
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Wazamba është një kazino në internet dhe faqe bastesh esports që filloi jetën në 2019, duke e bërë atë një nga kazinotë më të reja në internet përreth. Ajo është e licencuar dhe e rregulluar në Curacao dhe është themeluar nga Araxio Development DV, një kompani që është e njohur për zhvillimin e kazinove dhe lojërave në internet. Wazamba është bërë e njohur si një kazino online me një reputacion të mirë falë gamës së gjerë të lojërave në dispozicion dhe dizajnit të shkëlqyer të faqes. Sidoqoftë, është një uebsajt i kufizuar dhe nuk është i disponueshëm për lojtarët në një numër mjaft të madh vendesh.

Show less...Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Show less...
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Kur vini bast në eSports, gjëja më e mirë për të bërë është të zgjidhni një ofrues të cilit mund t'i besoni. Bastet eSports online me Nomini janë një ide e mirë për disa arsye.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Megapari është një operator kazinoje në internet që ka ofruar prej kohësh lojëra kazinoje në internet dhe baste sportive për mijëra klientët e saj në të gjithë botën. Kjo e ka lejuar atë të bëhet një nga faqet më të mira të basteve esports. Ndërsa faqja e internetit u krijua vetëm në vitin 2019, duke e bërë atë një të sapoardhur në botën e basteve online, ajo ka krijuar shpejt një reputacion për veten si një lojtar i njohur.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri

  Betmaster është një faqe interneti kumari që u shërben klientëve në mbarë botën duke u ofruar atyre një platformë të plotë bastesh dhe një përzgjedhje të lojërave online të kazinosë dhe alternativave të basteve sportive.

  BonusDeri në 500 € + 200 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion

  Që nga viti 2019, faqja e sapoformuar e basteve sportive dhe basteve elektronike Rabona vazhdon të ofrojë shërbime të jashtëzakonshme për klientët e saj, sipas rishikimeve në internet. Me një 4.8/5 dhe 7.6/10 nga faqet e njohura të rishikimeve, libri sportiv po ecën mirë në përgjithësi si një destinacion popullor për entuziastët e basteve elektronike. E operuar nga Soft2bet, platforma ofron një pagesë prej 95 për qind për disa sporte, si basketbolli dhe futbolli.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  E themeluar në vitin 2018, LibraBet Casino po bëhet me shpejtësi një e preferuar në mesin e përdoruesve ndërkombëtarë të librave sportiv për bastet esports. Duke tërhequr klientë nga e gjithë bota, faqet e basteve esports ofrojnë mundësi bastesh në disa nga ndeshjet, ngjarjet dhe turnetë më të njohura sportive dhe esports në botë. Me popullaritet në rritje, LibraBet merr 8 nga 10 yje në komentet në internet.

  BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Kazino Malina njihet si një nga lojtarët e rinj më të mirë në tregun e basteve online esports. Që nga viti 2019, platforma po afrohet me entuziastët e esporteve duke ofruar baste në disa nga turnetë, ndeshjet, ekipet dhe lojtarët më të njohur të lojërave. Malina vazhdon të rritet duke ofruar mijëra mundësi bastesh eventesh çdo muaj. Në pronësi të Araxio Development NV, licenca e kompanisë për lojëra elektronike – Nr. 8048/JAZ është e autorizuar përmes Antillephone NV

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme

  Libri i sporteve Betfinal ka gati një dekadë përvojë duke përmirësuar përvojën e basteve sportive për miliona lojtarë në mbarë botën. Betfinal është në pronësi dhe menaxhuar nga Final Enterprises NV me licencim nga Autoriteti i Lojërave Curacao. Kjo faqe e basteve elektronike ka funksionuar që nga viti 2013, duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të përmirësuar lojën e saj. Sot, gjithçka rreth Betfinal ka një magjepsje profesionalizmi dhe një ton argëtimi.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  E nisur në vitin 2020, Paripesa është një nga faqet e internetit më të reja që shfaq një përvojë gjithëpërfshirëse të basteve esports, sipas rishikimeve në internet. Duke ofruar shërbime për baste në esports në Afrikë, Azi dhe Evropë, faqja e basteve esports ofron një gamë të gjerë mundësish bastesh.

  Bonus100% deri në 100 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Që nga viti 2015, Helabet ka sjellë mundësi bastesh për bastet globale të basteve sportive dhe eSports në formën e argëtimit dixhital në internet. Me origjinë ruse, Faqet e basteve eSports fillimisht mori një licencë Curacao dhe u zgjerua në Azi, Evropë dhe Afrikë. Faqja e basteve në internet Helabet ka një vlerësim të mirë me 7/10 vlerësime pozitive për faqen online.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP

  Libri i ri sportiv në rrjet Zodiacbet po tërheq entuziastët vendas, rajonalë dhe ndërkombëtarë të sporteve elektronike të përjetojnë uebsajtin opsionet e basteve online esports. Që nga viti 2020, Zodiacbet operon me numrin e licencës 8048/JAZ2010-010, të cilën Antillephone NV ia lëshoi pronarit të faqes në internet, Bellona NV.

  Bonus100% bonus mirëseardhjeje
  Show less...Shfaq më shumë
  • Bonuset e mëdha
  • Dizajn i pastër
  • Shanset më të mira të basteve
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bonuset e mëdha
  • Dizajn i pastër
  • Shanset më të mira të basteve

  PixelBet është një nga libraritë e specializuar në bastet esports dhe pjesa më e madhe e vëmendjes së saj është e drejtuar në tregun evropian. PixelBet është një operator potencial që ia vlen të kontrollohet nëse jeni të interesuar të provoni një shërbim të specializuar esports në të ardhmen.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku Casino përshëndet lojtarët e basteve eSports me një dizajn të jashtëzakonshëm, reagim ndaj pajisjeve celulare dhe një koleksion të kufizuar por konkurrues të aksioneve të basteve eSports. Pavarësisht rinisë së saj në krahasim me konkurrentët e saj, Roku krenohet me vizionin e saj afatgjatë.

  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   1Bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2011 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1Bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    Jupi Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jupi Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    Show less...
    Shfaq më shumë

     PalmSlots Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, PalmSlots Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

     Show less...Shfaq më shumë
     Show less...
     Shfaq më shumë

      FreshBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2019 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, FreshBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

      Show less...Shfaq më shumë
      Show less...
      Shfaq më shumë

       Slotimo është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 0 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Slotimo është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

       Bonus100% deri në 100 € + 30 rrotullime falas
       Show less...Shfaq më shumë
       • Bonus i madh i mirëseardhjes
       • Mbështetje 24/7
       • Platformë miqësore për celularin
       Show less...
       Shfaq më shumë
       • Bonus i madh i mirëseardhjes
       • Mbështetje 24/7
       • Platformë miqësore për celularin

       Fairspin është një platformë lojrash në internet e ndërtuar mbi Teknologjinë Blockchain që u lançua në vitin 2018. Ajo ofron një portofol të larmishëm të sporteve të basteve të lojërave, duke përfshirë sportet tradicionale dhe ato elektronike. Me kalimin e viteve, eSports janë bërë një industri e madhe argëtimi. Ajo kishte një vlerë rekord të tregut global prej 1.38 miliardë dollarë në 2022. Ka tregun më të lartë në Azi dhe Amerikën e Veriut, me Kinën që zë 20 për qind të tregut.

       Show less...Shfaq më shumë
       • Opsione të shumta pagese
       • Mbështetje 24/7 e disponueshme
       • Shumëllojshmëri lojërash
       Show less...
       Shfaq më shumë
       • Opsione të shumta pagese
       • Mbështetje 24/7 e disponueshme
       • Shumëllojshmëri lojërash

       Cili është ndryshimi midis një librari mesatar dhe më të mirës që industria ka për të ofruar? Libri më i mirë sportiv do t'i bëjë bastuesit të lumtur që nga fjala go dhe do ta ruajnë vazhdimisht atë brez. Kjo është diçka që Zotabet ka aspiruar të bëjë, siç mund të shihet në përvojën e lojërave dhe se si faqja trajton klientët e saj.

       BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 150 €
       Show less...Shfaq më shumë
       • Baste sportive dhe esports
       • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
       • Bonus bujar i mirëseardhjes
       Show less...
       Shfaq më shumë
       • Baste sportive dhe esports
       • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
       • Bonus bujar i mirëseardhjes

       Me faktin se bastet online janë bërë një emër i njohur, librat e rinj sportivë lansohen çdo ditë. Ata ofrojnë një mundësi të përshtatshme bastesh për vendet e basteve fizike. BetiBet është një libralidhës dhe kazino online relativisht i ri që u lançua në vitin 2022. BetiBet ofron një gamë të gjerë të marketingut të basteve sportive dhe esports. Lojtarët mund të mbajnë gjurmët e të gjitha ngjarjeve në vazhdim nga faqja kryesore e librit sportiv. BetiBet lançoi së fundmi një aplikacion celular që ofron një përvojë më të personalizuar. Faqja është optimizuar për të ofruar një platformë të shkëlqyer të bazuar në ueb për të gjithë lojtarët celularë që nuk preferojnë aplikacionet celulare. Ai funksionon pa probleme në shumicën e shfletuesve të internetit, si në desktop ashtu edhe në pajisjet mobile.

       Show less...Shfaq më shumë
       • Bonuset javore
       • Mbështetje për klientët 24/7
       • Në dispozicion bastet sportive
       Show less...
       Shfaq më shumë
       • Bonuset javore
       • Mbështetje për klientët 24/7
       • Në dispozicion bastet sportive

       Cetus Games është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Cetus Games është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

       Bonus100% deri në 1000 €
       Show less...Shfaq më shumë
       • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
       • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
       • Dizajn miqësor për celularin
       Show less...
       Shfaq më shumë
       • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
       • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
       • Dizajn miqësor për celularin

       Shumë site lojërash fati premtojnë një përvojë epike dhe emocionuese, por pak e përmbushin këtë premtim. Sidoqoftë, Rolletto ka përmirësuar strategjinë e tij të lojërave për të ofruar argëtim të pakufizuar për lojtarët. Në Rolletto.com, lojtarët kanë gjithmonë diçka për të pritur – përvojën emocionuese të lojërave, një kontroll të shëndoshë nga bonuset dhe promovimet jashtë kësaj bote dhe listën e plotë të lojërave nga librari.

       Show less...Shfaq më shumë
       • Libri sportiv
       • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
       • Promovime të shpeshta
       Show less...
       Shfaq më shumë
       • Libri sportiv
       • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
       • Promovime të shpeshta

       Kur dëgjoni emrin e një kazinoje si "Energy Casino", mendimi juaj i parë mund të jetë se duhet të lidhni rripin e sigurimit dhe të përgatiteni për një aventurë me oktan të lartë. Ky eksitim me ritëm të shpejtë është ajo që Energy synon të bëjë me zbatimin e turneve të tyre të përditshme, promovimeve të vazhdueshme dhe programit të shpërblimit EnergyPoints.

       Shfaq më shumë
       Show less
       Gjithçka që duhet të dini për Valorant

       Gjithçka që duhet të dini për Valorant

       Valorant është video loja më e fundit nga zhvilluesi dhe botuesi amerikan Lojra Riot. Ky është i njëjti manjat i lojërave video që qëndron pas ekskluzivitetit të arenës së betejës me shumë lojtarë në internet, Liga e Legjendave.

       Si fillim, Valorant është një video-lojë heroike taktike FPS e bazuar në karaktere 5v5 e disponueshme në Microsoft Windows. Loja e lirë për t'u luajtur mbështetet në Unreal Engine 4, motori më i mirë i krijimit 3D në kohë reale me grafikë dhe zë të shkëlqyer për zhytjen përfundimtare. Zhvillimi i lojës filloi në vitin 2014, por u lëshua zyrtarisht më 2 qershor 2020.

       Loja e Valorant

       Në Valorant, lojtarët marrin rolin e agjentëve në sulm ose mbrojtje. Objekti i lojës varet nga mënyra. Për momentin, ky FPS ka shtatë mënyra:

       • E pavlerësuar: Ekipi sulmues duhet të shpërthejë bombën (Spike). Kjo është një ndeshje Bo25, kështu që skuadra e parë që fiton 13 raunde merr kurorën.
       • Spike Rush: Kjo është një ndeshje Bo7 ku të gjithë lojtarët në sulm mbajnë një Spike, por vetëm një Spike mund të aktivizohet çdo raund.
       • Konkurruese: Skuadrat alternojnë duke luajtur në mbrojtje dhe sulm, dhe futet një sistem renditjeje i bazuar në fitore kur lojtarët marrin renditje pas pesë ndeshjeve.
       • Deathmatch: 14 lojtarë përfshihen në një betejë nëntë minutëshe. Për të fituar në këtë mënyrë, lojtarët duhet të marrin 40 vrasje.
       • Lufta me Snowball Fight: Një modalitet Team Deathmatch ku lojtarëve u duhen 50 vrasje për të fituar.
       • Përshkallëzimi: Për të fituar në këtë mënyrë, një ekip duhet të kalojë të 12 nivelet ose të jetë në një nivel më të lartë se kundërshtari në 10 minuta.
       • Përsëritje: I gjithë ekipi luan si agjent i zgjedhur rastësisht në një ndeshje Bo9.
       Gjithçka që duhet të dini për Valorant
       Bast në esports Valorant

       Bast në esports Valorant

       Bastet guximtare kanë shumë opsione dhe janë mjaft të ngjashme me CS: GO bast tregjet. Më poshtë janë zgjedhjet më të njohura:

       • Fituesi i drejtpërdrejtë: Parashikoni se cila skuadër fiton një turne.
       • Fituesi i ndeshjes: Parashikoni skuadrën që fiton një ndeshje.
       • Fituesi i hartës: Parashikoni ekipin që fiton një hartë.
       • Gjaku i parë: Parashikoni ekipin që merr vrasjen e parë.
       • Impianti Spike: Parashikoni nëse sulmuesit do të shpërthejnë me sukses bombën (Spike).
       • Çaktivizimi i spikut: Parashikoni nëse mbrojtësit do ta çaktivizojnë me sukses bombën (Spike).
       • Karakteret e zgjedhura: Disa sajte i lejojnë lojtarët të vënë bast mbi personazhet që do të zgjedhë një ekip.
       • Totalet: Disa prezantues kanë mbi/nën tregje për statistika të ndryshme brenda lojës, për shembull, vrasje, ngritje, defuzime, ace dhe më shumë.
       • Ace: Parashikoni nëse një lojtar i vetëm do të eliminojë të gjithë kundërshtarët vetëm në një raund.
       • Asi i ekipit: Parashikoni nëse secili lojtar do të eliminojë një lojtar nga skuadra tjetër.

       Për rekord, në bastet Valorant, bastorët mund të zgjedhin të vënë bast përpara fillimit të ndeshjes ose kur loja është duke u zhvilluar (bast live).

       Bast në esports Valorant
       Pse është popullor Valorant?

       Pse është popullor Valorant?

       Ndërsa është goxha i ri në skenën e esports, Valorant është një i preferuar i fansave, duke tërhequr edhe CS: GO dhe Fortnite diehard. Statistikat nga Active Player tregojnë se Valorant ka mbajtur 12 milionë lojtarë aktivë gjatë gjithë vitit 2021.

       Kulmi i lojtarëve aktivë ishte 15 milionë. Edhe pse Valorant është ende në hije nga Apex Legends, League of Legends dhe CS: GO, ai tashmë ka kaluar Overwatch dhe COD: Modern Warfare që kanë përkatësisht shtatë milionë dhe 10 milionë përdorues aktivë.

       Pra, çfarë po e nxit rritjen eksponenciale të popullaritetit të kësaj videoloje?

       Duke luajtur Valorant në internet

       Një nga arsyet pse Valorant po bëhet gjithnjë e më popullor çdo ditë është fakti se është një titull i lirë. Kjo pritej tani që të gjitha lojërat e tjera të mëdha në eSports kanë kaluar në F2P. Përveç lojës falas, Valorant mund të luhet në internet, kështu që fansat e lojës FPS nga e gjithë bota mund ta luftojnë atë individualisht ose si ekip, nga distanca.

       Komuniteti i internetit

       Komuniteti i shtrirë në internet, duke filluar nga forumet deri te mediat sociale, e bën Valorant popullor. Në platforma të tilla, lojtarët nga e gjithë bota mund të ndërveprojnë. Disa nga komunitetet më të mëdha Valorant janë në Discord, YouTube, Facebook, Instagram dhe Twitter.

       Ndikuesit

       Arsyeja e tretë për popullaritetin e Valorant janë influencuesit. Nuk ka dyshim se Valorant do të jetë një forcë dominuese në skenat dhe në faqet më të mira të basteve eSport. Po gëzon një mirëseardhje të përzemërt në industri dhe ka mbështetjen e disa prej lojtarëve më të shquar të eSports. Ish-lojtari dhe transmetuesi pro CS: GO Shroud dhe Ninja, një lojtar profesionist, YouTuber dhe transmetues i Twitch, kanë lavdëruar Valorant.

       Lojtarët më të mëdhenj Valorant

       Siç u përmend më herët, Valorant është i ngjashëm me CS: GO. Shumë lojtarë të CS: GO po kalojnë te Valorant. Kjo përfshin lojtarët profesionistë. Disa nga emrat e mëdhenj që janë zhvendosur nga CS: GO to Valorant përfshijnë Tyson "TenZ" Ngo, Oscar "mixwell" Cañellas Colocho dhe Tyler "Skadoodle" Latham.

       Dhe nuk është vetëm CS: GO. Kësaj loje po i bashkohen edhe lojtarët e Fortnite. Këtu përsëri, disa lojtarë pro Fortnite, duke përfshirë Harrison "psalm" Chang, Pontus "Zyppan" Eek, Jake 'POACH" Brumleve dhe Aleksander "zeek" Zygmunt, janë larguar nga Fortnite në favor të Valorant.

       Si lojtarët e rastësishëm ashtu edhe lojtarët profesionistë e duan Valorant për shkak të mënyrës sesi Riot Games strukturon gjithçka, që nga mekanika e lojës, sistemi ekonomik dhe përzierja e lojës individuale dhe punës në grup.

       Pse është popullor Valorant?
       Turne të guximshme esports

       Turne të guximshme esports

       Gjëja më e mirë për Valorant është numri i madh i turne dhe gara gjatë gjithë vitit. Ky është gjithashtu një lajm i mirë për bastorët pasi ata kanë tregje online të basteve Valorant gjatë gjithë vitit. Është interesante se ka gara si për meshkuj ashtu edhe për femra, të cilat përfshijnë ngjarjet A-Tier, B-Tier, C-Tier dhe S-Tier.

       Pra, cilat janë disa nga garat më të mira të esporteve Valorant për të vënë bast?

       Kampionë trima

       Organizuar nga Riot Games, Valorant Champions është turneu më prestigjioz i Valorant. 2021 Valorant Champions ishte turneu inaugurues dhe tërhoqi çmimin prej 1,000,000 dollarësh. Këtë vit, Riot Games ka shumë të ngjarë të presë ngjarjen.

       Seria e ndezjes

       Seria Valorant Ignition përbëhet nga disa turne; për shembull, Epulze Royal SEA Cup, Rise of Valour, FTW Summer Showdown, GGTech Invitational 2 - LAS, Cyber Games Arena Pacific Open, WePlay! Ftesa VALORANT dhe BLAST Twitch Invitational.

       Goditja e pare

       Ky turne ishte gara e parë e madhe Valorant. Misioni ishte të kurorëzonte kampionët rajonalë të gjuajtjes në vetën e parë. Kjo është gjithashtu ndër ndeshjet më të mira të Valorant për të vënë bast.

       Më sipër janë disa nga turnetë më të mëdhenj Valorant. Përmendje të tjera të vlefshme përfshijnë Arena e Kampionatit Ndërkombëtar të Valor, Zotac Cup Valorant, Champions Tour Europe, Rivals Women's Cup, Champions Tour Turqi, Oceania Tour, Valorant Masters Cup dhe Charge Gaming Valorant Cup.

       Turne të guximshme esports
       Faqet guximtare të basteve

       Faqet guximtare të basteve

       Faqet guximtare të basteve po bëhen gjithnjë e më të njohura tani që operatorët e kuptojnë se sa e madhe është kjo lojë. Rezervuarët e Esports po nxitojnë të shtojnë Valorant në menu. Fatkeqësisht, jo të gjitha faqet e basteve esports ia vlen të kontrollohen. Pra, si e gjejnë bastorët aplikacionin më të mirë të basteve Valorant esports?

       Gjëja e parë është të luani në një vend të licencuar bastesh. Verifikoni që faqja ka një licencë të vlefshme përpara se të regjistroheni. Më pas, shikoni për disponueshmërinë e tregjeve të basteve Valorant. Disa site kanë shumë tregje gjatë gjithë vitit, ndërsa të tjera mbulojnë vetëm disa ngjarje të nivelit të lartë. Një konsideratë tjetër janë opsionet bankare.

       Lojtarët duhet të sigurohen që disponohen depozitim dhe metodat e tërheqjes, si dhe monedhat, i favorizojnë ato. Shpërblimet e guximshme gjithashtu ia vlen të kontrollohen. Ashtu si në lojërat e tjera esport, krijuesit e basteve kanë shumë promovime dhe bonuse që bastorët mund të pretendojnë.

       Për ata që nuk janë të sigurt se cilat janë faqet më të mira të basteve esports Valorant për t'u bashkuar, ekspertët e basteve Valorant kanë bërë ngritje të rënda. Ata rekomandojnë Betwinner, 22BET, Betsson, William Hill, Leo Vegas 10Bet dhe ComeOn.

       Faqet guximtare të basteve
       Ekipet më të mira të guximshme

       Ekipet më të mira të guximshme

       Valorant padyshim që do të jetë i madh. Videoloja që orkestron rënien e CS: GO dhe Fortnite po tërheq edhe ekipet e mëdha të esports. Disa skuadra kryesore të esports i janë bashkuar tashmë skenës së esports Valorant. Tani, është thelbësore të njihni skuadrat më të mira për të vënë bast. Më poshtë mundeni gjeni skuadrat më të mëdha.

       Akend

       Patjetër që skuadra më e mirë në Valorant është fituesi i turneut më të madh, Valorant Champions. Skuadra më e mirë për të bastuar në Valorant është Acend, një veshje evropiane e esports. Edhe pse skuadra pati një vit jo shumë të mirë në ngjarje të tjera në 2021, ata i befasuan të gjithë duke fituar Valorant Champions 2021, duke eliminuar ekipe si Team Secret, Team Liquid dhe Gambit Esports. Ndoshta Acend do të zgjasë dominimin e saj në 2022.

       Gambit Esports

       I njohur më parë si Gambit Gaming, Gambit Esports është klani i dytë më i mirë Valorant. Ekipi rus i esports ka qenë dominues gjatë gjithë vitit dhe performoi mirë në Valorant Champions 2021. Gambit eliminoi X10 CRIT dhe KRU Esports vetëm për të rënë në Acend në finale. Në vitin 2022, prisni që Gambit të dalë më i fortë.

       Ekipe të tjera të mira për të vënë bast përfshijnë Team Secret, Cloud9 Blue, Fnatic, KRU Esports, Team Liquid, Sentinels, 100 Thieves, G2 Esports, Team Vitality, TENSTAR, LDN UTD dhe BIG.

       Ekipet më të mira të guximshme
       Të mirat dhe të këqijat e basteve Valorant

       Të mirat dhe të këqijat e basteve Valorant

       Ashtu si dy anët e një medalje, bastet esports Valorant kanë avantazhe dhe disavantazhe. Më poshtë është ana e mirë dhe e keqe e basteve në këtë lojë.

       Pro

       • Disponueshmëria e faqeve të basteve: Ndërsa fillimisht kishte shumë pak bastevënës të basteve esports me baste Valorant, sot ka shumë site bastesh Valorant.
       • Bastet janë argëtuese: për tifozët Valorant, bastet në ekipet e tyre të preferuara mund të shtojnë pak adrenalinë kur shikojnë transmetime të drejtpërdrejta.
       • Bonuset e basteve të guximshme: Bastilistët po shpërndajnë bonuse fantastike për tifozët e basteve eSports, duke përfshirë bastorët e guximshëm.
       • Shumë turne: Tani që kjo lojë është forca përçarëse në eSports, ajo krenohet me shumë turne. Bastorët mund të jenë të sigurt se do të ketë tregje Valorant gjatë gjithë vitit.

       Kundër

       • Mungesa e të dhënave adekuate: Për shumë nga ngjarjet e nivelit të ulët, mund të jetë e vështirë të gjesh të dhëna kritike si forma e ekipit, h2h, etj.
       • Bastet e guximshme janë problematike: Bastet në Valorant mund të krijojnë varësi, ashtu si të luash vetë lojën. Lojtarët duhet të luajnë me përgjegjësi për të qenë në anën e sigurt.
       Të mirat dhe të këqijat e basteve Valorant
       Shanset guximtare të basteve

       Shanset guximtare të basteve

       Para se të futen në bastet Valorant, kumarxhinjtë duhet të kuptojnë se si funksionojnë shanset. E mira është se shanset Valorant funksionojnë në të njëjtën mënyrë si shanset e lojëra të tjera esports në skenën e basteve. Në thelb, ekzistojnë tre formate shanse.

       1. Shanset dhjetore: I njohur gjithashtu si shanset evropiane, ky është formati më i popullarizuar i mosmarrëveshjeve Valorant. Për të llogaritur fitimet, shumëzoni shanset dhjetore me shumën
       2. Shanset thyesore: I njohur gjithashtu si shanset britanike ose në Mbretërinë e Bashkuar, ky është formati më i vjetër i mosmarrëveshjeve. Siç sugjeron emri, ai përfaqësohet në thyesa; ka një numërues dhe emërues. Disa site bastesh Valorant kanë shanse të pjesshme. Numëruesi (majtas) përfaqëson sa është fituar, ndërsa emëruesi (djathtas) është kunji
       3. Linja e parave: Të njohura gjithashtu si shanset amerikane, këtu, shanset përfaqësohen ose si negative (të preferuara) ose pozitive (të ulëta). Shanset e preferuara (-) tregojnë shumën që do të vendoset për të fituar 100 dollarë. Koeficientët e humbur (+) tregojnë shumën e fituar për çdo bast 100$. Lojtarët marrin mbrapsht aksionet e tyre.

       Disa sajte do të kenë vetëm një nga këto formate të koeficienteve, por faqja më e mirë e basteve esport u jep lojtarëve zgjedhjen e përdorimit të formatit të tyre të preferuar të koeficienteve.

       Shanset guximtare të basteve
       Këshilla dhe truket

       Këshilla dhe truket

       Ka disa këshilla që mund t'i ndihmojnë lojtarët të marrin vendime më të mira bastesh në Valorant.

       1. Së pari, sigurohuni që të ndiqni garat Valorant për të qenë të vetëdijshëm se kur po ndodhin, formatet e lojës dhe ekipet pjesëmarrëse. Është gjithashtu thelbësore të kuptosh skuadrat më të mira për të vënë bast.
       2. Së dyti, shikoni se çfarë thonë ekspertët e basteve Valorant esport. Ndërsa parashikimet e tilla Varorant mund të mos jenë 100%, ato mund të ndihmojnë shumë.
       3. Së fundi, jini të prirur për shanset. Sa më i lartë të jetë probabiliteti, aq më i ulët është probabiliteti dhe anasjelltas. Bookmakers analizojnë ekipet në thellësi, kështu që ata kanë gjithmonë të drejtë me shanset në shumicën e rasteve.
       Këshilla dhe truket

       Kazinotë më të mira

       NiveliCasinoBonusRating
       1Loot.betMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €9.2
       2ThunderPickMerr deri në 500 € bonus depozite9.2
       3Betwinner100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas8.91
       4Wazamba8.5
       5Nomini8.3
       6Megapari8.56
       7Betmaster8.99
       8RabonaDeri në 500 € + 200 rrotullime falas8.25
       9LibraBet7.75
       10MalinaMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €8.9

       Mos i humb këto oferta me bonus

       1xBet
       1xBet
       Metodat e depozitimit
       SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
       Merr bonusin1xBet komento
       22BET
       22BET
       Metodat e depozitimit
       SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
       Merr bonusin22BET komento
       Loot.bet
       Loot.bet
       100 € Bonus depozite
       Metodat e depozitimit
       SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
       Merr bonusinLoot.bet komento
       Close