Udhëzues i basteve esport për kazinotë në internet

eSports

2023-02-09

Eddy Cheung

Nuk ka shumë gjëra që mund të bëni që ofrojnë një nivel të ngjashëm emocioni dhe emocioni si bastet e sporteve. Bastet e sporteve janë edhe më emocionuese se bastet sportive për ngjarje të rregullta sportive, sepse sportet elektronike janë shumë më të paparashikueshme se sportet e zakonshme. Të shohësh një ekip të dobët të fitojë kundër një prej skuadrave më të mira në skenën e esports nuk është aq e pazakontë.

Udhëzues i basteve esport për kazinotë në internet

Nëse po mendoni të futeni në baste esports, jeni në vendin e duhur. Për të hyrë në bast esports, duhet të përdorni një kazino në internet. Për t'ju ndihmuar me të gjitha këto, këtu është udhëzuesi ynë i plotë mbi bastet e sporteve për kazinotë online. 

Çfarë është bastet në Esports?

Para së gjithash, le të shpjegojmë se çfarë janë bastet e sporteve. Esports është një ekosistem që përfshin lojëra video konkurruese dhe ngjarje konkurruese në shkallë të gjerë ku disa nga lojtarët më të mirë konkurrojnë me njëri-tjetrin përpara spektatorëve. Për shembull, ESL CSGO Pro League dhe Dota 2 DPC janë turne esports

Bastet esports janë një formë e lojërave të fatit ku vendosni baste mbi rezultatet e ngjarjeve esports. Për sa kohë që njerëzit kanë konkurruar në sportet e spektatorëve, njerëzit kanë vënë baste. Në të njëjtën mënyrë, njerëzit kanë qenë vendosja e basteve në ngjarjet e esports tash e disa vite.

Ku të bastni në Esports

Për të vënë një bast në esports, ju duhet gjeni një libralidhës. Një krijues bastesh është një person ose organizatë që pranon baste nga bastorët. Nëse bastdhënësi fiton, krijuesi i basteve duhet t'i paguajë bastit shumën e fituar. Nëse lojtari i bastit humbet, krijuesi i basteve duhet të mbajë shumën e bastit.

Shanset janë që nëse jeni në baste esports dhe esports, preferoni të vendosni baste ndërsa jeni ulur para kompjuterit tuaj. Për fat të mirë, ka shumë kazino online që veprojnë si bastebërës esports dhe ofrojnë disa nga veçoritë më të mira të basteve esports. Me pak fjalë, nëse po pyesni se ku mund të bastni në esports, mund ta bëni këtë në kazinotë online.

Filtrimi i kazinove në internet për baste sportive

Tani që e dini se ju nevojiten kazinotë në internet për baste esports, mund të pyesni se cilat kazino të përdorni. Për të zgjedhur një kazino në internet për baste esports, së pari duhet të kuptoni se cilat prej tyre janë të ligjshme. Ju mund ta bëni këtë duke parë se çfarë licencash ka marrë një kazino. 

Nëse një kazino në internet ka marrë një licencë nga organizatat më të mira rregullatore për lojërat e fatit në internet, kazinoja është e ligjshme dhe ju mund ta zgjidhni me siguri për bastet e sporteve. Është e rëndësishme ta bëni këtë sepse mund të mashtroheni nëse e shpërfillni. 

Pas kësaj, duhet të shikoni veçorinë e basteve esports në kazinonë online. Duhet të siguroheni që kazinoja në internet të mbështesë bastet esports për lojën video ku ju pëlqen të vendosni baste. Ju gjithashtu mund të shikoni seksionin e bonusit të kazinosë dhe të kuptoni nëse ato ofrojnë bonuse të lidhura me bastet esports.

Pasi kjo të jetë bërë, shikoni depozitën dhe opsionet e tërheqjes për të parë nëse ata kanë opsionet që ju nevojiten. Nëse nuk e bëjnë, nuk ka kuptim të përdoret ajo kazino. Më në fund, mund të shikoni ndërfaqen e përdoruesit dhe dizajnin e kazinosë në internet për t'u siguruar që ju pëlqen. Pasi të keni bërë të gjitha këto, ju mund të zgjidhni një kazino që plotëson më së miri preferencat tuaja.

Kazinotë më të mira në internet për bastet e sporteve

Të kontrollosh nëse një kazino në internet është apo jo legjitime është diçka që nuk mund ta injorosh. Ju gjithashtu duhet të kontrolloni për të parë nëse funksioni i basteve esports në kazino online është i mirë. Për ta bërë këtë kërkon shumë punë. Ju mund të kaloni shumë kohë duke vendosur për një kazino që njerëzit nuk e kanë këto ditë. 

Puna është se kërkon vetëm shumë kohë për të gjetur kazinonë më të mirë në internet për bastet esports, sepse i gjithë informacioni është i shpërndarë në vende të ndryshme. Për fat të mirë, ne ju ofrojmë komente ekspertësh të disa prej prodhuesve më të mirë të basteve elektronike esports, me të gjitha informacionet e rëndësishme për ato kazino online në një vend.

Si të bastni në esport në kazinotë në internet

Deri tani, ju ndoshta jeni shumë të emocionuar për fillimin e vendosjes së disa basteve në esports. Për t'ju ndihmuar me këtë, këtu është versioni ynë i një udhëzuesi të plotë hap pas hapi se si të bastoni në esports në kazinotë online. 

Zgjedhja e një titulli të Sporteve

Hapi i parë është të vendosni se për cilin titull të sporteve elektronike dëshironi të bastoni. Ka tituj të shumtë të esports, si CSGO, League of Legends dhe Rocket League. Ju duhet të zgjidhni titullin e esports me të cilin keni më shumë përvojë. Nëse keni qenë duke luajtur CSGO gjatë gjithë jetës suaj dhe ndiqni skenën e saj esports, duhet të zgjidhni CSGO. E njëjta gjë vlen edhe për çdo lojë tjetër.

Zgjedhja e një platforme për baste sportive

Pas kësaj, ju duhet të zgjidhni një kazino në internet. Kazinoja duhet të ketë një veçori të mirë të basteve esports, të jetë plotësisht legjitime, të ketë opsionet e depozitimit dhe tërheqjes që ju nevojiten dhe duhet të mbulojë titullin e esports që ju nevojitet për të vendosur baste. 

Përcaktimi i një buxheti për bastet e sporteve

Pas kësaj, ju duhet të vendosni një buxhet, i cili është një nga hapat më të rëndësishëm në udhëtimin tuaj drejt basteve esports. Nëse nuk caktoni një buxhet, lehtë mund të kaloni jashtë mase. Nëse e bëni këtë, nuk do të mund të bëni më baste për një kohë të gjatë. 

Regjistrimi dhe vendosja e depozitave

Pasi të keni vendosur për një buxhet, regjistrohuni në platformën që zgjidhni dhe bëni depozita me vlerë shumën që dëshironi të vini bast. Kaloni nëpër opsionet e depozitave, zgjidhni atë që preferoni dhe bëni depozita. 

Zgjedhja midis basteve të rregullta sportive dhe basteve të drejtpërdrejta sportive

Në bastet e rregullta esports, ju bëni baste për ngjarjet e esports disa ditë ose orë përpara fillimit të ngjarjes. Nga ana tjetër, ju vendosni baste për një ngjarje siç ndodh në kohë reale me bastet live esports. Zgjidhni cilin prej tyre preferoni dhe vazhdoni. Ju duhet të paktën të shikoni në bastet e drejtpërdrejta esports sepse ndonjëherë mund të paraqesin mundësi të shkëlqyera bastesh. 

Kalimi në tregjet e basteve në Esports & Shanset e basteve Esports

Më pas, duhet të kaloni nëpër të gjitha tregjet e basteve esports. Ju duhet të vendosni nëse dëshironi të vini bast për fituesin e ndeshjes apo ndonjë rezultat tjetër të mundshëm. Pas kësaj, hidhini një sy shanset dhe kërkoni mundësi. Ndonjëherë shanset sugjerojnë një kthim të vogël në sasinë e rrezikut që po merrni. Shanset si ato mund të shmangen. Nëse shanset për një bast të caktuar janë në favorin tuaj, ju mund të vendosni bast. 

Pyetje të shpeshta për bastet e sporteve në kazinotë në internet

Si të zgjidhni një kazino në internet për bastet e sporteve?

Së pari, sigurohuni që kazinoja online të jetë legjitime dhe e licencuar nga autoritetet më të larta rregullatore. Pas kësaj, sigurohuni që të ketë opsionet e depozitimit dhe tërheqjes në të cilat keni akses dhe titullin e esports për të cilin duhet të vini bast. 

A janë të ligjshëm bastet e sporteve?

Ndërsa është e ligjshme në pjesën më të madhe, bastet, në përgjithësi, janë të ndaluara në pjesë të caktuara të botës. Për të shmangur telashet, konsultohuni me ligjet e vendit tuaj.

Në cilat sporte elektronike duhet të bastoni?

Zgjidhni titullin e esports për të cilin keni më shumë informacion. Për shembull, nëse keni ndjekur skenën e esports për Valorant, duhet të vini bast në Valorant.

Të rejat e fundit

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Lajme

Promocion i kazinosë

1xBet:Deri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Luaj tani
22BET
22BET:Deri në 600 dollarë
Loot.bet
Loot.bet:Merrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close