Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve NBA 2K 2023

Ky udhëzues i basteve NBA 2K eSports detajon gjithçka që bastorët duhet të dinë rreth basteve NBA 2K. Zbuloni më shumë rreth kësaj loje, pse është e njohur, si të vini bast në të, librat e basteve me tregjet e NBA 2K, shanset dhe këshilla se si të vini bast. NBA 2K është një seri video lojërash simuluese sportive që debutoi në vitin 1999. Fillimisht e publikuar nga Sega Sports, pjesët më të fundit të lojës së basketbollit publikohen nga 2K Sports.

Kur bëhet fjalë për zhvillimin e lojërave, këstet më të fundit janë nga Visual Concepts. Të gjitha këstet e NBA 2K imitojnë Shoqatën Kombëtare të Basketbollit (NBA), ligën më prestigjioze të basketbollit në botë. Loja e NBA 2K simulon një lojë standarde basketbolli. Këstet e fundit të NBA 2K përfshijnë të gjitha ekipet dhe lojtarët në sezonin aktual të NBA, ekipet legjendare të NBA, ekipet e EuroLeague dhe ekipet WNBA. Është interesante se është gjithashtu e mundur të krijohen lojtarë imagjinar.

Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve NBA 2K 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

Loot.bet

al Country FlagCheckmark
BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Show less...Shfaq më shumë
 • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
 • Lojëra në kazino dhe baste sportive
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
Show less...
Shfaq më shumë
 • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
 • Lojëra në kazino dhe baste sportive
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme

Libri i sporteve Betfinal ka gati një dekadë përvojë duke përmirësuar përvojën e basteve sportive për miliona lojtarë në mbarë botën. Betfinal është në pronësi dhe menaxhuar nga Final Enterprises NV me licencim nga Autoriteti i Lojërave Curacao. Kjo faqe e basteve elektronike ka funksionuar që nga viti 2013, duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të përmirësuar lojën e saj. Sot, gjithçka rreth Betfinal ka një magjepsje profesionalizmi dhe një ton argëtimi.

Show less...Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP
Show less...
Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP

Libri i ri sportiv në rrjet Zodiacbet po tërheq entuziastët vendas, rajonalë dhe ndërkombëtarë të sporteve elektronike të përjetojnë uebsajtin opsionet e basteve online esports. Që nga viti 2020, Zodiacbet operon me numrin e licencës 8048/JAZ2010-010, të cilën Antillephone NV ia lëshoi pronarit të faqes në internet, Bellona NV.

Show less...Shfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7
Show less...
Shfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7

SilverPlay është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, SilverPlay është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
 • Bonuset ekskluzive
 • Shanse të mëdha esport
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
 • Bonuset ekskluzive
 • Shanse të mëdha esport

CyberBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2015 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, CyberBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Fresh Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2018 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Fresh Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   Jet Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jet Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    1goodbet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1goodbet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 688 MYR
    Show less...Shfaq më shumë
    • 150% bonus mirëseardhjeje
    • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • 150% bonus mirëseardhjeje
    • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

    VTBET88 është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, VTBET88 është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Verifikimi i shpejtë
    • Mbështetje 24 orëshe
    • Programi i gjerë i bonusit
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Verifikimi i shpejtë
    • Mbështetje 24 orëshe
    • Programi i gjerë i bonusit

    IZZI Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, IZZI Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Llogari shumëvalutore
    • Bonuset sportive
    • Kthim parash javor
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Llogari shumëvalutore
    • Bonuset sportive
    • Kthim parash javor

    ROX Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ROX Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Bonuset javore
    • Mbështetje për klientët 24/7
    • Në dispozicion bastet sportive
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Bonuset javore
    • Mbështetje për klientët 24/7
    • Në dispozicion bastet sportive

    Cetus Games është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Cetus Games është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    BonusDeri në 150% bonus + 200 rrotullime falas
    Show less...Shfaq më shumë
    • Mbështetje e bisedës live 24/7
    • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
    • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Mbështetje e bisedës live 24/7
    • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
    • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike

    Richy është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Richy është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    NBA 2K21 dhe NBA 2K22

    NBA 2K21 dhe NBA 2K22

    Edhe pse NBA 2K21 ka qenë kësti më i paraqitur në turnet e fundit të sporteve elektronike, kësti më i fundit është NBA 2K22, i lëshuar më 10 shtator 2021. Kjo do të jetë loja kryesore e paraqitur në garat e ardhshme të sporteve NBA 2K.

    Kësti i ri është vlerësuar për grafikën e shkëlqyer, lojën realiste, komentin dhe kolonën zanore. Në përgjithësi, NBA 2K ka qenë një nga ekskluzivitetet më të shitura të lojërave video dhe është padyshim loja më e mirë e simulimit të basketbollit.

    NBA 2K arriti të kalojë NBA Live të EA Sports, një tjetër seri video lojërash simuluese basketbolli që u ndërpre në 2018.

    Ndonëse mund të mos jetë aq i madh sa FIFA në skenën e esports, NBA 2K po rritet ngadalë, duke tërhequr skuadra pro esports, sponsorizime, transmetues televizivë dhe një bazë të tërbuar fansash. Është vetëm çështje kohe para se të arrijë FIFA-n, lojën më të madhe të simulimit sportiv në esports.

    NBA 2K21 dhe NBA 2K22
    Bast në NBA 2K

    Bast në NBA 2K

    Bastet NBA 2K janë të njohura në mesin e tifozëve të lojërave video dhe bastorëve të zakonshëm sportivë. Është plotësisht e ligjshme të vihet bast në këtë esport për sa kohë që lojtarët kanë mbushur moshën ligjore. Bastet në NBA 2K nuk janë aspak të ndryshme nga bastet në basketbollin tradicional.

    Për të vënë bast në NBA 2K, lojtarët duhet së pari të gjejnë një faqe online e basteve esports me tregjet e basteve NBA 2K. Hapi tjetër është që të regjistroheni në librari duke klikuar opsionin 'Regjistrohu', duke plotësuar të dhënat e tyre dhe duke përfunduar regjistrimin e tyre duke konfirmuar emailin e tyre. Për ata që nuk duan të kalojnë procesin e ethshëm të regjistrimit, ekzistojnë faqet e basteve të Trustly esports, të njohura ndryshe si faqet pa verifikim, që nuk kërkojnë regjistrim.

    Bast me para të vërteta NBA 2K

    Ndërkohë që disa prezantues ofrojnë baste me para falas në NBA 2K, shumica janë sajte bastesh me para të vërteta. Lojtarët duhet të depozitoni para të vërteta në llogaritë e tyre për të hyrë në baste me para të vërteta. Me bastet esports me para të vërteta NBA 2K, lojtarët kanë një shans për të fituar para të vërteta. Por atëherë, është e rëndësishme të vendosni një buxhet për bastet dhe t'i përmbaheni rreptësisht atij. Bastet NBA 2K mund të jenë po aq të varur sa vetë loja.

    Bast në NBA 2K
    Sa e njohur është kjo lojë?

    Sa e njohur është kjo lojë?

    NBA 2K është ndër lojërat më të njohura të simulimit sportiv. Është e treta pas FIFA-s dhe Madden. Popullariteti i NBA-së, komuniteti në internet i lojës, loja realiste dhe loja në internet të gjitha e bëjnë këtë lojë të njohur.

    Sipas statistikave të publikuara në Statista, seritë NBA 2K renditen në vendin e 5-të në listën e ekskluziviteteve dhe titujve të lojërave video më të shitura në mbarë botën që nga nëntori 2021. Seria ka shitur 118 milionë njësi.

    Pse është popullor NBA 2K?

    Epo, disa arsye shpjegojnë popullaritetin e NBA 2K.

    Basketbolli dhe popullariteti i NBA-së

    NBA 2K është popullor sepse basketbolli është i popullarizuar në mbarë botën. Sipas World Atlas, basketbolli ka afër një miliard tifozë. Duke qenë se NBA është liga më prestigjioze, padyshim, NBA 2K do të ketë fansa. Për më tepër, fakti që NBA Live u shpërbë gjithashtu i jep NBA 2K avantazhin pasi është ekskluziviteti i vetëm dominues i basketbollit në skenën e esports.

    Realizëm afër marrëveshjes reale

    Një arsye tjetër për popullaritetin e NBA 2K është realizmi që zhvilluesit kanë injektuar në ekskluzivitet. Është ndër lojërat më realiste të simulimit sportiv esport. Ai imiton NBA-në dhe disa liga të tjera të nivelit të lartë të basketbollit dhe paraqet lojtarë dhe gara të jetës reale. Për më tepër, ka fytyra të dallueshme të atletëve dhe ndërveprime realiste, nga driblimi, lëvizjet e aftësive, deri te kontakti me trup.

    Komunitete në internet NBA 2K

    Komunitetet online NBA 2K gjithashtu kontribuojnë në popullaritetin e lojës. Ekziston një forum zyrtar NBA 2K ku lojtarët mund të ndërveprojnë. Përveç forumit zyrtar, fansat e NBA 2K mund të ndërveprojnë në forume të tjera si Reddit, Steam Discussions, board IGN, GameFAQs dhe ResetEra, vetëm për të përmendur disa. Komunitetet në internet shkaktojnë zhurmën dhe zhurmën e videolojërave.

    NBA 2K luaj online

    Luajtja në internet është një veçori e shkëlqyer që u mundëson lojtarëve të konkurrojnë nga distanca në internet. NBA 2K ka lojë online, kështu që lojtarët nga rajone të ndryshme mund të lidhen dhe të konkurrojnë. Luajtja në internet ka qenë kryesore në popullaritetin e NBA 2K, por për fat të keq, serverët NBA 2K do të mbyllen më 31 dhjetor 2021.

    NBA 2K celular

    NBA 2K është gjithashtu i disponueshëm në celular duke u mundësuar tifozëve të kësaj loje simulatori sportiv ta luajnë atë ndërsa janë në lëvizje. Roli i NBA 2K Mobile në popullaritetin e ekskluzivitetit nuk mund të injorohet.

    Sa e njohur është kjo lojë?
    Turne dhe gara esports NBA 2K

    Turne dhe gara esports NBA 2K

    Edhe pse mund të mos jetë aq aktiv në skenën e esports si CS: GO dhe Dota 2, NBA 2K krenohet me disa turne dhe gara. Ka turne të nivelit të lartë që tërheqin ekipet më të mëdha të NBA 2K në nivel global, si dhe ngjarje të nivelit të ulët.

    Liga NBA 2K

    Liga NBA 2K është turneu më konkurrues. I njohur gjithashtu si 2K League, ky është një konkurs i organizuar nga NBA në lidhje me Take-Two Interactive. Është turneu më konkurrues NBA 2K, dhe sigurisht, më i miri për të bastuar. Deri më tani, ka pasur katër sezone drithëruese të Ligës 2K.

    Përveç 2K League, ka disa turne të tjerë NBA 2K esports për të bastuar, duke përfshirë American Express x NBA 2K22 Experience, Twitch Rivals NBA All-Star Showdown, NBA 2K Players Tournament, NBA 2K League The Turn Mundësuar nga AT&T, RES NBA 2K21 , FIBA Esports Open III etj.

    Ndërsa kishte shumë pak ngjarje për të bastuar në të kaluarën, NBA 2K esports po rritet në mënyrë eksponenciale. Shumë organizatorë të turneut esports po vënë re popullaritetin e kësaj video-lojë, kështu që gjithnjë e më shumë turne janë në gatishmëri.

    Turne dhe gara esports NBA 2K
    Ekipet më të mira të NBA 2K esports

    Ekipet më të mira të NBA 2K esports

    Përpara se të zhyten në bastet NBA 2K, lojtarët duhet të dinë skuadrat për të vënë bast. Në këtë segment, zbuloni se cilat janë skuadrat më dominuese pro në NBA 2K.

    Wizards District Gaming

    Wizards District Gaming është skuadra më e mirë e sporteve NBA 2K. Ekipi debutoi në Ligën inauguruese 2K në 2018 dhe fitoi dy tituj të Ligës 2K në 2020 dhe 2021. Në Ligën e fundit 2K, ekipi i esports me bazë në Uashington mundi Jazz Gaming 3-0 në një seri lojërash bo5.

    Knicks Gaming

    Një tjetër ekip NBA 2K për të vënë bast është Knicks Gaming, fituesi i Ligës 2K 2018. Ekipi mundi Heat Check Gaming në një finale bo3, duke u bërë kampionët e parë të playoff-it në historinë e Ligës 2K.

    T-Wolves

    Fituesit e 2K League 2019 T-Wolves është gjithashtu ndër skuadrat më të mira të NBA 2K. Edhe pse forma e skuadrës ka rënë kohët e fundit, ajo ende renditet ndër skuadrat më të mira për të vënë baste në NBA 2K.

    Më sipër janë skuadrat më të mira të NBA. Përmendje të tjera të vlefshme përfshijnë Cavs Legion GC, Warriors Gaming Squad, Pistons GT, Blazer5 Gaming, Lakers Gaming, Magic Gaming, Warriors Gaming Squad dhe 76ers GC.

    Ekipet më të mira të NBA 2K esports
    Faqet më të mira të basteve NBA 2K

    Faqet më të mira të basteve NBA 2K

    Sot, ka shumë rezervistë esports; disa janë të vërteta, ndërsa të tjerat nuk ia vlejnë. Në këtë seksion, zbuloni listën përfundimtare të kontrollit për gjetjen e aplikacionit ose sajtit më të mirë të basteve esports NBA 2K.

    Licencimi dhe rregullimi

    esports nuk është aq i rregulluar sa futbolli tradicional, kështu që trukimi i ndeshjeve dhe marrëveshje të tjera të paligjshme janë të mundshme. Mënyra më e mirë për të qëndruar në anën e sigurt është të luash në një faqe bastesh esports të licencuar dhe të rregulluar nga një organ rregullator me reputacion i lojërave të fatit në internet. Faqet e licencuara sigurojnë që të gjitha ndeshjet NBA 2K të jenë të lira dhe të drejta.

    Tregjet dhe shanset

    Faqja më e mirë e basteve esports ka tregje të mëdha. Ka shumë opsione bastesh për çdo lojë dhe turne. Faqet kanë gjithashtu shanset më të larta në treg.

    Opsionet bankare

    Kur zgjidhni një faqe bastesh NBA 2K, kontrolloni opsionet bankare. Një faqe e mirë duhet të mbështesë si monedhën fiat ashtu edhe kripto-n. Përveç kësaj, të gjitha metodat e njohura të pagesës në internet duhet të jenë të disponueshme, duke përfshirë kuletat elektronike, kartat e kreditit ose transfertat bankare. Së fundi, kontrolloni kthimin e transaksionit dhe kufijtë e depozitave/tërheqjes.

    Bonuset e basteve NBA 2K

    Ka shumë NBA 2K bonuset e basteve që u japin lojtarëve mundësinë të provojnë fatin e tyre në bastet NBA 2K pa shpenzuar asnjë monedhë. Këto quhen bonuse pa depozite. Përveç kësaj, ka bonuse depozitash dhe programe besnikërie. Një faqe e mirë bastesh duhet të ketë një formë nxitjeje për lojtarët.

    Faqet më të mira të basteve NBA 2K
    Pro dhe kundra

    Pro dhe kundra

    Bastet NBA 2K, ashtu si dy anët e së njëjtës monedhë, kanë avantazhe dhe disavantazhe. Në këtë seksion, zbuloni të mirat dhe të këqijat e basteve në këtë ekskluzivitet.

    Pro

    • NBA 2K eSports është konkurrues - Sot, turnet NBA 2K janë shumë konkurrues, kështu që bastorët që janë në bastet tradicionale të NBA kanë një rrugë tjetër për të vënë baste.
    • Faqet e basteve NBA 2K - Kishte shumë pak faqe bastesh eSports në të kaluarën, por sot, ka shumë bastesh me tregjet e basteve NBA 2K.
    • Bonuset e basteve - Ka shumë bonuse dhe promovime të basteve eSports të personalizuara për bastorët e NBA 2K eSports.
    • Tregjet e basteve gjatë gjithë vitit - Turnetë e sporteve elektronike NBA 2K po zgjerohen. Pra, ndërsa mund të mos ketë tregje bastesh NBA gjatë gjithë vitit, ka shumë sporte elektronike NBA 2K për të bastuar gjatë gjithë vitit.

    Kundër

    • Nuk ka të dhëna për analizë - Ndryshe nga të dhënat tradicionale të NBA ku lojtarët mund të shohin statistikat kokë më kokë të ekipeve të NBA, nuk ka të dhëna adekuate të ekipeve NBA 2K eSports.
    • Rreziku i varësisë - bastet NBA mund të krijojnë varësi. Nëse lojtarët nuk janë të kujdesshëm, ata mund të bien në kumar kompulsiv.
    Pro dhe kundra
    Shpjegohen shanset dhe tregjet e basteve NBA 2K

    Shpjegohen shanset dhe tregjet e basteve NBA 2K

    Shanset përfaqësojnë probabilitetin që të ndodhë një ngjarje. Nga ana tjetër, tregjet NBA 2K i referohen opsionet e disponueshme të basteve.

    Shanset NBA 2K

    Shanset për NBA 2K janë të njëjta me ato të basteve tradicionale të NBA. Sa më të larta të jenë shanset, aq më të ulëta janë shanset që ngjarja të ndodhë, dhe anasjelltas. Tani, ka tre formate shanse; Shanset britanike (shanset fraksionale / shanset në Mbretërinë e Bashkuar), Shanset Amerikane (Shanset e SHBA / Shanset e linjës së parave) dhe Shanset Evropiane (shanset dhjetore). Bastorët duhet të sigurohen që formati i tyre i preferuar i koeficienteve të jetë i disponueshëm.

    Tregjet e basteve NBA 2K

    Faqet më të mira të basteve NBA 2K kanë një gamë të gjerë tregjesh bastesh, si afatgjata ashtu edhe afatshkurtra. Tregjet e basteve afatgjata u ofrojnë lojtarëve mundësinë për të bastuar fituesin e turneut përpara se të fillojë konkursi. Por tregjet e njohura të basteve kanë të bëjnë me ndeshje individuale. Lojtarët mund të vënë bast mbi fituesin e ndeshjes, totalin ose handikapin.

    Vetëm për të përmendur, bastorët mund të bastojnë në ndeshjet e NBA para se të fillojnë ose kur ato janë duke u zhvilluar. Bastet në ndeshjet në vazhdim njihen si baste live ose baste në lojë.

    Shpjegohen shanset dhe tregjet e basteve NBA 2K
    Këshilla për bastet NBA 2K

    Këshilla për bastet NBA 2K

    Në këtë seksion të fundit të këtij udhëzuesi NBA 2K, gjeni disa këshilla që u japin lojtarëve një shans më të mirë për të fituar.

    Së pari, është e rëndësishme të ndiqni sezonin aktual të NBA 2K esports për të kuptuar se cilat ekipe janë në formë dhe ato që janë jashtë formës. E rëndësishmja, nëse një ekip është në formë në jetën reale, nuk do të thotë se ata janë gjithashtu në formë në NBA 2K. Kontrolloni formën e ekipit të esports NBA 2K, jo të ekipit NBA në jetën reale.

    Një këshillë tjetër e dobishme është të ndiqni ato që thonë ekspertët. Ashtu si në bastet tradicionale të NBA, ka ekspertë në skenën e esports NBA 2K me parashikime të njohurive kryesore. Parashikimet e NBA 2K mund të mos jenë 100%, por ato mund të shkojnë shumë.

    Ky është fundi i këtij udhëzuesi të basteve esports NBA 2K. Në të vërtetë, bastet në NBA 2K mund të jenë argëtuese si për tifozët e NBA-së, për tifozët e ekskluzivitetit të NBA 2K dhe për bastorët e zakonshëm. Por bastorët duhet të sigurojnë që ata të luajnë me përgjegjësi pasi bastet NBA 2K mund të krijojnë varësi.

    Këshilla për bastet NBA 2K

    Kazinotë më të mira

    NiveliCasinoBonusRating
    1Loot.betMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €9.2
    2Betfinal8.12
    3ZodiacBet7.6
    4SilverPlay7.5
    5CyberBet100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas9.2
    6Fresh CasinoDeri në 100% + 500 rrotullime falas7
    7Jet CasinoDeri në 100% + 500 rrotullime falas7
    81goodbet7
    9VTBET88Bonus i mirëseardhjes 100% deri në 688 MYR7
    10IZZI Casino8

    Mos i humb këto oferta me bonus

    1xBet
    1xBet
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin1xBet komento
    22BET
    22BET
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin22BET komento
    Loot.bet
    Loot.bet
    100 € Bonus depozite
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
    Merr bonusinLoot.bet komento
    Close