Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve King of Glory 2023

Shumica e lojtarëve të esports kanë dëgjuar për King of Glory, shkurtuar si KoG. Pra, çfarë është saktësisht? Epo, King of Glory është një lojë MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) e zhvilluar nga Tencent Holdings Ltd, një nga firmat më të mëdha të lojërave në botë. Loja njihet me shumë emra, në varësi të vendndodhjes gjeografike.

Disa nga këta emra përfshijnë Wangzhe Rongyao dhe Nderi i Mbretërve. Kjo lojë esports komandon një numër të madh ndjekësish të shpërndarë, veçanërisht në Kinë. Kjo do të thotë se është një nga lojërat më të luajtura esport në Azi. Një gjë që e bën KoG të popullarizuar në mesin e entuziastëve të esports është ndoshta ngjashmëria e tij me një lojë tjetër legjendare, League of Legends (LoL). Në kohën kur KoG u publikua në vitin 2015, ky i fundit ishte tashmë një hit i madh, kështu që çdo paralele midis këtyre dy titujve pritej të funksiononte në favor të të parës.

Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve King of Glory 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

Loot.bet

al Country FlagCheckmark
BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

BonusMerr deri në 500 € bonus depozite
Show less...Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave
Show less...
Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave

ThunderPick është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ThunderPick është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

BetWinner është në pronësi dhe menaxhuar nga Marikit Holdings Limited dhe është themeluar në vitin 2018. Kjo e bën faqen një nga më të rejat në treg. Selia e kompanisë është gjithashtu e vendosur në vendin e Qipros.

Show less...Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Show less...
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Wazamba është një kazino në internet dhe faqe bastesh esports që filloi jetën në 2019, duke e bërë atë një nga kazinotë më të reja në internet përreth. Ajo është e licencuar dhe e rregulluar në Curacao dhe është themeluar nga Araxio Development DV, një kompani që është e njohur për zhvillimin e kazinove dhe lojërave në internet. Wazamba është bërë e njohur si një kazino online me një reputacion të mirë falë gamës së gjerë të lojërave në dispozicion dhe dizajnit të shkëlqyer të faqes. Sidoqoftë, është një uebsajt i kufizuar dhe nuk është i disponueshëm për lojtarët në një numër mjaft të madh vendesh.

Show less...Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Show less...
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Kur vini bast në eSports, gjëja më e mirë për të bërë është të zgjidhni një ofrues të cilit mund t'i besoni. Bastet eSports online me Nomini janë një ide e mirë për disa arsye.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Megapari është një operator kazinoje në internet që ka ofruar prej kohësh lojëra kazinoje në internet dhe baste sportive për mijëra klientët e saj në të gjithë botën. Kjo e ka lejuar atë të bëhet një nga faqet më të mira të basteve esports. Ndërsa faqja e internetit u krijua vetëm në vitin 2019, duke e bërë atë një të sapoardhur në botën e basteve online, ajo ka krijuar shpejt një reputacion për veten si një lojtar i njohur.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri

  Betmaster është një faqe interneti kumari që u shërben klientëve në mbarë botën duke u ofruar atyre një platformë të plotë bastesh dhe një përzgjedhje të lojërave online të kazinosë dhe alternativave të basteve sportive.

  BonusDeri në 500 € + 200 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion

  Që nga viti 2019, faqja e sapoformuar e basteve sportive dhe basteve elektronike Rabona vazhdon të ofrojë shërbime të jashtëzakonshme për klientët e saj, sipas rishikimeve në internet. Me një 4.8/5 dhe 7.6/10 nga faqet e njohura të rishikimeve, libri sportiv po ecën mirë në përgjithësi si një destinacion popullor për entuziastët e basteve elektronike. E operuar nga Soft2bet, platforma ofron një pagesë prej 95 për qind për disa sporte, si basketbolli dhe futbolli.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  E themeluar në vitin 2018, LibraBet Casino po bëhet me shpejtësi një e preferuar në mesin e përdoruesve ndërkombëtarë të librave sportiv për bastet esports. Duke tërhequr klientë nga e gjithë bota, faqet e basteve esports ofrojnë mundësi bastesh në disa nga ndeshjet, ngjarjet dhe turnetë më të njohura sportive dhe esports në botë. Me popullaritet në rritje, LibraBet merr 8 nga 10 yje në komentet në internet.

  BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Kazino Malina njihet si një nga lojtarët e rinj më të mirë në tregun e basteve online esports. Që nga viti 2019, platforma po afrohet me entuziastët e esporteve duke ofruar baste në disa nga turnetë, ndeshjet, ekipet dhe lojtarët më të njohur të lojërave. Malina vazhdon të rritet duke ofruar mijëra mundësi bastesh eventesh çdo muaj. Në pronësi të Araxio Development NV, licenca e kompanisë për lojëra elektronike – Nr. 8048/JAZ është e autorizuar përmes Antillephone NV

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme

  Libri i sporteve Betfinal ka gati një dekadë përvojë duke përmirësuar përvojën e basteve sportive për miliona lojtarë në mbarë botën. Betfinal është në pronësi dhe menaxhuar nga Final Enterprises NV me licencim nga Autoriteti i Lojërave Curacao. Kjo faqe e basteve elektronike ka funksionuar që nga viti 2013, duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të përmirësuar lojën e saj. Sot, gjithçka rreth Betfinal ka një magjepsje profesionalizmi dhe një ton argëtimi.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live

  Si një nga prodhuesit më të vjetër të basteve elektronike të Evropës Lindore, Parimatch ofron bastet online eSports shërbime në Bjellorusi, Qipro, Rusi dhe Kazakistan, sipas Bookmaker.bet. Që nga viti 2000, prania në internet e faqes në internet ka vazhduar të angazhojë fansat e eSports në rajon.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  E nisur në vitin 2020, Paripesa është një nga faqet e internetit më të reja që shfaq një përvojë gjithëpërfshirëse të basteve esports, sipas rishikimeve në internet. Duke ofruar shërbime për baste në esports në Afrikë, Azi dhe Evropë, faqja e basteve esports ofron një gamë të gjerë mundësish bastesh.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Libri i ri i sporteve në bllok, N1Bet, ofron mundësi bastesh esports me një listë të fuqishme opsionesh bastesh. Që nga viti 2021, faqet e basteve esports të kompanisë kanë konkurruar me lojtarët kryesorë. Menaxhuar nga Dama NV dhe licencuar nga Curacao Gaming, prodhuesi i basteve elektronike esports fokusohet në tregjet lokale. Zgjerimi i tij global në territore të ndryshme i lejon lojtarët të bastojnë në lojëra video në rajone të ndryshme dhe gjuhë të ndryshme.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta

  Ndërsa sportet elektronike nuk kanë ushtruar gjithmonë të njëjtin ndikim në jetën e bastorëve si tani, ata gjithmonë kanë fituar admirim. Ndërsa Esports u rrit në popullaritet, po ashtu u rrit edhe mjedisi përreth. Bastet e sporteve fituan shpejt popullaritet dhe vazhduan të rriteshin në popullaritet krahas Esports në përgjithësi.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP

  Libri i ri sportiv në rrjet Zodiacbet po tërheq entuziastët vendas, rajonalë dhe ndërkombëtarë të sporteve elektronike të përjetojnë uebsajtin opsionet e basteve online esports. Që nga viti 2020, Zodiacbet operon me numrin e licencës 8048/JAZ2010-010, të cilën Antillephone NV ia lëshoi pronarit të faqes në internet, Bellona NV.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7

  SilverPlay është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, SilverPlay është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Bonus100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport

  CyberBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2015 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, CyberBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese

  Arlekin Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Arlekin Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku Casino përshëndet lojtarët e basteve eSports me një dizajn të jashtëzakonshëm, reagim ndaj pajisjeve celulare dhe një koleksion të kufizuar por konkurrues të aksioneve të basteve eSports. Pavarësisht rinisë së saj në krahasim me konkurrentët e saj, Roku krenohet me vizionin e saj afatgjatë.

  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   1Bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2011 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1Bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    Jupi Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jupi Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    Show less...
    Shfaq më shumë

     PalmSlots Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, PalmSlots Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

     Show less...Shfaq më shumë
     Show less...
     Shfaq më shumë

      1goodbet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1goodbet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

      BonusPaketa e mirëseardhjes 350% deri në 850€
      Show less...Shfaq më shumë
      • Sportet e disponueshme
      • Mbështetje për klientët 24/7
      • Turneu është për të fituar
      Show less...
      Shfaq më shumë
      • Sportet e disponueshme
      • Mbështetje për klientët 24/7
      • Turneu është për të fituar

      BetHeat është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, BetHeat është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

      Shfaq më shumë
      Show less
      Për çfarë është loja?

      Për çfarë është loja?

      Ashtu si League of Legends, KoG funksionon mirë në pajisjet mobile, duke i lejuar lojtarët të shijojnë përvojën nga kudo në kozmos: në zyrë, në autobus, në shtëpi, etj. në këtë mënyrë, mund të thuhet me siguri se KoG ka fituar miliona zemra dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë, të paktën për një të ardhme të parashikueshme.

      Ashtu si paraardhësi i tij, LoL, KoG's është një lojë në të cilën personazhet e fuqishëm dalin në shesh në një mjedis ekipi kundrejt ekipit. Qëllimi i kësaj është të shkatërrojë kristalin, bazën dhe kullat e kundërshtarit. Heronjtë në këtë lojë kanë fuqi të ndryshme. Ju nevojiten reflekse, strategji, madje edhe nerva për të mposhtur armikun. Ju do të shihni heronj të lojës në zotërim të gjërave të tilla si armë me varg, përleshje dhe magji. Aftësi të tjera përfshijnë sulmet magjike.

      Për çfarë është loja?
      Bast mbi Mbretin e Lavdisë

      Bast mbi Mbretin e Lavdisë

      Ndërsa KoG mund të mos përmendet në të njëjtën frymë si Dota 2, LoL dhe CS: SHKO për sa i përket popullaritetit të basteve, fakti është se një numër i mirë bastuesish esports investojnë në këtë lojë. E krijuar për pajisje celulare, loja synon miliona lojtarë që duan të bastojnë në lëvizje.

      Dhe nuk ka asgjë kaq të komplikuar në lidhje me bastet në KoG. Si çdo esport tjetër, gjithçka që ju nevojitet është të gjeni një faqe të besueshme lojërash esports; regjistrohuni, regjistrohuni, zgjidhni një turne KoG ku dëshironi të bastni dhe vendosni një bast. Sidoqoftë, së pari duhet të kuptoni se si funksionon loja. Një kërkim në Google do t'ju ndihmojë shumë në këtë.

      Ku të gjeni Mbretin e Lavdisë

      Me një rritje të popullaritetit të KoG-së, qindra libra sportive e kanë parë këtë si një mundësi të shkëlqyer për të fituar para duke i mbajtur lojtarët të argëtuar në të njëjtën kohë. Rezervatorët nuk janë të njëjtë; ato ndryshojnë në shumë aspekte, duke përfshirë shanset e ofruara, dhe bonuset, ndër të tjera.

      Libërbërësit ndryshojnë edhe për sa i përket tregjeve të basteve. Ndërsa disa ofrojnë një gamë të gjerë të tilla, të tjera ofrojnë vetëm një gamë të vogël, duke kufizuar lojtarët në llojin e basteve që mund të vendosin. Kështu, duhet t'u kushtoni vëmendje këtyre veçorive kur kërkoni një faqe bastesh esports ku mund të mbështeteni.

      Bast mbi Mbretin e Lavdisë
      Pse është popullor Mbreti i Lavdisë?

      Pse është popullor Mbreti i Lavdisë?

      Mbreti i Lavdisë mund të mos jetë një emër i njohur në SHBA, por është një sukses i madh Kinë. Është njohur me popullaritet masiv në vend dhe ka miliona lojtarë aktivë mujorë. Sot, KoG po bëhet një lojë popullore celulare dhe vendet e tjera ka të ngjarë ta përqafojnë atë.

      Ka shumë arsye pse King of Glory është një sport kaq popullor në Kinë. Para së gjithash, është një prodhim i tyre flet shumë për popullaritetin e lojës në vend. Por ka shumë më tepër se kaq, duke përfshirë çmimet bujare.

      Mbreti i Lavdisë është gjithashtu i lehtë për t'u luajtur me barriera të ulëta hyrjeje. Lojtarët mund ta mësojnë lojën brenda pak minutash, duke bërë të mundur që lojtarët të hyjnë në të pa pritur shumë gjatë. Pavarësisht nëse jeni një lojtar fillestar apo i avancuar, do ta gjeni veten në gjendje të luani dhe të përfundoni nivelet brenda një kohe të shkurtër. Nga atje, krijoni një hero të personalizuar duke zgjedhur gjininë, flokët, ngjyrën e lëkurës dhe veshjen e tyre. Pastaj hyni në fushën e betejës dhe shtypni kundërshtarët tuaj në beteja një-për-një.

      Komuniteti i internetit

      Komuniteti i internetit i KoG përbëhet nga tifozë që shikojnë turnetë e esport, lojtarë që vendosin baste dhe lojtarë profesionistë që lavdërojnë turnet e KoG. Komuniteti po rritet vazhdimisht me shpejtësi në Kinë dhe po përhapet me shpejtësi në vende të tjera. Ky është gjithashtu një tregues se sa popullor është bërë KoG që nga fillimi i tij.

      Pse është popullor Mbreti i Lavdisë?
      Duke luajtur King of Glory online

      Duke luajtur King of Glory online

      Të luash KoG në internet është e thjeshtë dhe përfshin hapat e mëposhtëm:

      • Shkarkimi i lojës nga TapTap
      • Krijimi i një llogarie dhe identifikimi
      • Zgjedhja e një regjimi beteje dhe zgjedhja e hartës
      • Zgjidhni heroin tuaj të preferuar, rregulloni aftësitë tuaja dhe zgjidhni shokët e skuadrës.
      • Duke luftuar për të fituar

      Këtu janë disa gjëra që duhet të dini ndërsa niseni në KoG:

      • Njihni mirë hartën: Nëse dëshironi të jeni një lojtar i mirë në King of Glory, duhet ta njihni mirë hartën dhe të mësoni se si të përdorni secilën aftësi në situata të ndryshme.
      • Praktikoni: Praktika është çelësi i suksesit dhe kjo është e vërtetë kur bëhet fjalë për të luajtur King of Glory, kështu që duhet të siguroheni që të kushtoni kohë të mjaftueshme për të përmirësuar aftësitë dhe strategjitë tuaja përpara se të shkoni në një ndeshje ose turne aktual.
      • Lirë nga të tjerët: Përmirësoni aftësitë tuaja duke parë video se si luajnë lojtarët e tjerë. Vëzhgimi i lëvizjeve dhe teknikave të tyre do t'ju ndihmojë të përmirësoni aftësitë tuaja në asnjë kohë.
      Duke luajtur King of Glory online
      Lojtarët dhe ekipet më të mëdha të Mbretit të Lavdisë

      Lojtarët dhe ekipet më të mëdha të Mbretit të Lavdisë

      Që nga viti 2022, lojtarët më të shquar të KoG janë kryesisht kinezë, duke përfshirë Wang Tao, Yang Tao, Huang Yaoqin dhe Xu Bicheng, ndër shumë të tjerë. Për sa i përket ekipeve, këtu janë ato më të spikaturat:

      • AG Super Play
      • eStar Gaming
      • Turnso Gaming
      • Luftëtarët Mashtrues
      • Top Esports
      • Lojëra me dinamit
      • Edward Gaming
      • Mbretërore Mos u Dorëzo
      • Invictus Gaming
      • KT Rolster
      • G2 Esports
      • Re 9
      • Fnatic
      • Team Liquid
      Lojtarët dhe ekipet më të mëdha të Mbretit të Lavdisë
      A ka një Kupë Botërore Mbreti i Lavdisë?

      A ka një Kupë Botërore Mbreti i Lavdisë?

      Po. Njihet si Kupa e Kampionëve Botëror të Nderit të Mbretërve. Kjo është një turne ndërkombëtar ku lojtarët më të mirë konkurrojnë për kampionin botëror Honor of Kings. Konkursi organizohet nga Tencent Games dhe ka dy lloje turneu: ekipor dhe solo. Lojtarët dhe ekipet nga Azia marrin pjesë në këtë turne për të fituar miliona dollarë në para.

      Veçanërisht, ndërsa Kampionati Botëror Honor of Kings është portretizuar si një turne global, fakti mbetet se është ende një çështje aziatike, të paktën tani për tani nëse pjesëmarrësit e turneut, p.sh., Kina, Malajzia, Macau dhe Hing Kong, janë çdo gjë për të kaluar. Megjithatë, numri i pjesëmarrësve vazhdon të rritet çdo vit.

      Mund të jetë vetëm çështje kohe që turneu të tërheqë pjesëmarrës nga kontinente të tjera, duke përfshirë Evropën dhe Amerikën. Thënë kështu, Kina ka qenë skuadra më e mirë në lojë, duke pasur parasysh se ekipet e vendit kanë marrë pjesën e luanit të turneut për sa i përket fitoreve.

      Ekipet dhe lojtarët më të mirë të Kupës së Botës King of Glory

      Lojtarët më të mirë të King of Glory përfshijnë eStar Pro, QG Happy dhe Turnso Gaming, fituesit e turneut që nga inaugurimi i tij në 2018. QG Happy e ka fituar turneun dy herë, ndërsa pjesa tjetër e ka arritur këtë përshtatje vetëm një herë. Deri më tani, lojtarët më të mirë janë Fly, Cat dhe NuanYang, me Fly që është lojtari i vetëm që doli më i miri më shumë se një herë.

      A ka një Kupë Botërore Mbreti i Lavdisë?
      Bast mbi Mbretin e Lavdisë

      Bast mbi Mbretin e Lavdisë

      Ju mund të dëshironi të vini bast në KoG, por nuk do të jeni në gjendje të realizoni dëshirën tuaj pa një platformë të besueshme bastesh esports. Po, bastet në këtë lojë mund të bëhen pak të komplikuara, veçanërisht nëse jeni duke kërkuar për një mishërim të veçantë të lojës. Kështu, do t'ju duhet të siguroheni që libri sportiv që po zgjidhni të ofrojë të preferuarat tuaja të veçanta. Që nga viti 2022, disa nga faqet më të mira të basteve KoG përfshijnë Loot.bet, Bet365, GGBet dhe Rivalry.

      Loot.bast

      Duke mbajtur një reputacion si një pionier i Dota2, nuk ka dyshim se Loot.bast është një nga më të mirat në ofrimin e basteve në sportet e tjera elektronike, përfshirë KoG. Si ëmbëlsues, libralidhësi ju ofron bonuse që tejkalojnë qindra dollarë.

      1xBet

      Vetëm disa, nëse jo asnjë, i afrohen 1xBet. Mburrja e rreth gjysmë shekulli milion përdorues do të thotë se është një nga tregjet më të mëdha të basteve. Dhe ka gjithashtu bonuse bujare për t'ju ndihmuar të filloni me KoG.

      GGBET

      Çfarë platforme solide bastesh! GGBet është një nga faqet më të sigurta të basteve që do të hasni ndonjëherë. Megjithëse mund të mos ketë një ndjekës aq të madh sa Bet365, ai mban një reputacion të merituar si një nga faqet më të mira të basteve esport.

      Bast mbi Mbretin e Lavdisë
      Ndiqni skuadrat më të mira të King of Glory dhe bast me saktësi

      Ndiqni skuadrat më të mira të King of Glory dhe bast me saktësi

      Bastet mbi King of Glory janë një kalim kohe popullore në Kinë. Ka shumë mënyra për të vendosur baste, por mënyra më e mirë është të ndiqni skuadrat kryesore dhe të vini bast me saktësi. Nëse jeni duke kërkuar për një ekip të mirë, opsioni juaj më i mirë do të ishte Team WE, AG Super Play, EDward Gaming, Top Esports, Turnso Gaming, Dynamite dhe shumë të tjerë, siç u përshkrua më herët në këtë postim. Disa nga këto skuadra kanë fituar kaq shumë turne sa do të ishte e vështirë të mos i vëresh. Kështu, ata paraqesin një shans të shkëlqyeshëm për të vënë bast dhe për të fituar.

      Përdorni internetin

      Bota e basteve sportive ka ndryshuar në mënyrë dramatike vitet e fundit. Me internetin, qindra liga, ngjarje dhe rezultate të reja krijohen çdo ditë. I njëjti internet ka shumë informacione rreth skuadrave/lojtarëve për të ndihmuar në ndjekjen e skuadrave dhe basteve të sakta në mënyrë që të keni një shans më të mirë për të fituar. Me një vegël interneti siç është një smartphone, thjesht kërkoni një ekip në internet dhe statistikat kryesore do të shfaqen në ekranin tuaj me shtypjen e butonit.

      Ndiqni skuadrat më të mira të King of Glory dhe bast me saktësi
      Pro dhe kundra

      Pro dhe kundra

      King of Glory është një nga lojërat më të njohura në Kinë. Ka qindra miliona lojtarë dhe është bërë një fenomen kulturor. Sidoqoftë, si lojërat e tjera esport, KoG ka pjesën e tij të mirë të pro dhe kundër.

      Pro

      • Është miqësor me celularin. Loja është krijuar posaçërisht për përdoruesit e celularëve, kështu që askush nuk do të bllokohet nga përvoja vetëm sepse nuk ka laptop ose desktop. Kjo e bën të përshtatshëm për të luajtur në lëvizje.
      • Loja po ndryshon vazhdimisht në përditësime, kështu që është gjithmonë kënaqësi të provosh gjëra të reja.
      • King of Glory ka shumë aspekte sociale që e bëjnë argëtuese për njerëzit të luajnë me miqtë ose të huajt

      Kundër

      • Loja është shumë konkurruese, kështu që mund të dekurajoheni nëse nuk fitoni.
      • Mund t'ju duhet të shpenzoni shumë kohë duke luajtur për t'u bërë mirë
      • King of Glory është kritikuar për natyrën e tij të varur dhe dhunën e lojës, që disa thonë se mund të çojë në zakone të këqija. Loja ka gjithashtu një kufizim moshe mbi 18 vjeç, por shumë fëmijë e luajnë gjithsesi sepse e kanë shumë të vështirë t'i rezistojnë tundimit për të luajtur me miqtë e tyre në internet.
      • King of Glory nuk është për të gjithë, sepse kërkon aftësi, punë ekipore dhe strategji. Vetëm lojtarët e aftë që dinë të punojnë me të tjerët për të pasur sukses kanë një shans.
      Pro dhe kundra
      Kuptimi i gjasave të basteve King of Glory

      Kuptimi i gjasave të basteve King of Glory

      Kuptimi i gjasave fitorja në King of Glory është e rëndësishme për të bërë baste të suksesshme.

      Shanset e basteve të esport janë të disponueshme në disa sajte bastesh esports. Mund t'i gjeni në formën e dhjetoreve ose thyesave. Sa më të larta të jenë shanset, aq më pak gjasa është që ta fitoni bastin tuaj. Këtu janë disa faktorë kryesorë që duhen marrë parasysh kur shikoni shanset e basteve esport King of Glory:

      • Performanca e ekipit në garat e fundit - Performanca e ekipit kundër ekipeve të tjera në të njëjtën ligë ose grup.
      • Forma ose momenti aktual i ekipit
      • Shanset ndaj skuadrave të tjera në të njëjtën ligë ose grup

      Ju mund të gjeni një sërë këshillash bastesh në internet, me disa libra sportive që ofrojnë edhe parashikime të KoG për t'ju ndihmuar të filloni. Megjithatë, mos bëni kurrë gabim duke harruar një gjë: shanset janë gjithmonë të dizajnuara në favor të shtëpisë. Pra, kur vini bast në këtë lojë, duhet ta bëni këtë duke e ditur se humbja është më e vërtetë se sa mund ta imagjinoni.

      Kuptimi i gjasave të basteve King of Glory
      Këshilla dhe truke bastesh

      Këshilla dhe truke bastesh

      Lojtarët e KoG kanë nevojë për këshilla dhe truket për t'i ndihmuar ata të mposhtin shtëpinë ose të minimizojnë humbjet. Nëse dëshironi të çoni bastet tuaja në nivelin tjetër, këto këshilla do t'ju vijnë në ndihmë.

      Kuptoni lojën

      Gjëja e parë që duhet të bëni është të mësoni bazat e lojës përpara se të filloni të vendosni baste. Kjo do t'ju ndihmojë të kuptoni se cilat ekipe janë më të forta apo më të dobëta.

      Analizoni ekipet dhe lojtarët

      Do të ndihmonte për të analizuar se cilat ekipet dhe lojtarët kanë një shans më të lartë për të fituar një ndeshje kundër një ekipi ose lojtari tjetër. Në këtë mënyrë, ju mund të merrni vendime më të mira kur vendosni baste. Mbani një sy në lajmet që lidhen me ekipe specifike dhe zgjidhni gjithmonë një ekip të mirë.

      Këshilla të tjera që ia vlen të merren parasysh përfshijnë:

      • Kujdes nga shanset dhe shmangni bastet me rrezik të lartë
      • Mos e përdorni kumarin si një mënyrë për t'u marrë me problemet
      • Mos harroni për fatin
      Këshilla dhe truke bastesh

      Kazinotë më të mira

      NiveliCasinoBonusRating
      1Loot.betMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €9.2
      2ThunderPickMerr deri në 500 € bonus depozite9.2
      3Betwinner100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas8.91
      4Wazamba8.5
      5Nomini8.3
      6Megapari8.56
      7Betmaster8.99
      8RabonaDeri në 500 € + 200 rrotullime falas8.25
      9LibraBet7.75
      10MalinaMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €8.9

      Mos i humb këto oferta me bonus

      1xBet
      1xBet
      Metodat e depozitimit
      SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
      Merr bonusin1xBet komento
      22BET
      22BET
      Metodat e depozitimit
      SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
      Merr bonusin22BET komento
      Loot.bet
      Loot.bet
      100 € Bonus depozite
      Metodat e depozitimit
      SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
      Merr bonusinLoot.bet komento
      Close