Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve FIFA 2023

FIFA, popullor EA Sports FIFA, është një lojë video e frymëzuar nga futbolli modern. Lojërat zakonisht zhvillohen dhe lëshohen çdo vit nga Electronic Arts, duke punuar nën etiketën e EA Sports. EA Sports FIFA është renditur në Librin Botëror të Rekordeve Guinness si ekskluziviteti më i shitur i video lojërave sportive ndonjëherë. Aktualisht, më shumë se 325 milionë kopje të lojës janë blerë.

Popullariteti i lojës është rritur gjithmonë dhe ka të ngjarë të vazhdojë të rritet. Loja e parë e serisë FIFA ishte EA Soccer, dhe më vonë e njohur si FIFA 94. Loja u lirua në dhjetor të vitit 1993 dhe erdhi me shumë bujë. Ai u dha lojtarëve një ndjenjë relativisht të re të lojës, sepse kishte një pamje izometrike kur lojtarët ishin mësuar me lojëra me pamje nga lart-poshtë.

Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve FIFA 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Show less...Shfaq më shumë
 • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
 • Lojëra në kazino dhe baste sportive
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme
Show less...
Shfaq më shumë
 • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
 • Lojëra në kazino dhe baste sportive
 • Mbështetje 24/7 e disponueshme

Libri i sporteve Betfinal ka gati një dekadë përvojë duke përmirësuar përvojën e basteve sportive për miliona lojtarë në mbarë botën. Betfinal është në pronësi dhe menaxhuar nga Final Enterprises NV me licencim nga Autoriteti i Lojërave Curacao. Kjo faqe e basteve elektronike ka funksionuar që nga viti 2013, duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të përmirësuar lojën e saj. Sot, gjithçka rreth Betfinal ka një magjepsje profesionalizmi dhe një ton argëtimi.

Bonus100% deri në 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e lartë e vendeve
 • Zgjedhja e madhe sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e lartë e vendeve
 • Zgjedhja e madhe sportive

Që nga viti 2015, Helabet ka sjellë mundësi bastesh për bastet globale të basteve sportive dhe eSports në formën e argëtimit dixhital në internet. Me origjinë ruse, Faqet e basteve eSports fillimisht mori një licencë Curacao dhe u zgjerua në Azi, Evropë dhe Afrikë. Faqja e basteve në internet Helabet ka një vlerësim të mirë me 7/10 vlerësime pozitive për faqen online.

Show less...Shfaq më shumë
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino bastesh sportive
 • Gamë e gjerë softuerësh
 • Shpërblime të larta

Ndërsa sportet elektronike nuk kanë ushtruar gjithmonë të njëjtin ndikim në jetën e bastorëve si tani, ata gjithmonë kanë fituar admirim. Ndërsa Esports u rrit në popullaritet, po ashtu u rrit edhe mjedisi përreth. Bastet e sporteve fituan shpejt popullaritet dhe vazhduan të rriteshin në popullaritet krahas Esports në përgjithësi.

Show less...Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP
Show less...
Shfaq më shumë
 • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
 • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
 • Shërbimi VIP

Libri i ri sportiv në rrjet Zodiacbet po tërheq entuziastët vendas, rajonalë dhe ndërkombëtarë të sporteve elektronike të përjetojnë uebsajtin opsionet e basteve online esports. Që nga viti 2020, Zodiacbet operon me numrin e licencës 8048/JAZ2010-010, të cilën Antillephone NV ia lëshoi pronarit të faqes në internet, Bellona NV.

Show less...Shfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7
Show less...
Shfaq më shumë
 • Ofron baste sportive
 • Pranon pagesa të sigurta
 • Mbështetje 24/7

SilverPlay është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, SilverPlay është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
 • Bonuset ekskluzive
 • Shanse të mëdha esport
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
 • Bonuset ekskluzive
 • Shanse të mëdha esport

CyberBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2015 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, CyberBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Fresh Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2018 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Fresh Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   Jet Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jet Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    1goodbet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1goodbet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Shpërblime VIP
    • Mbështetje 24/7
    • KYC dhe regjistrime të thjeshta!
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Shpërblime VIP
    • Mbështetje 24/7
    • KYC dhe regjistrime të thjeshta!

    Stake.com është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Stake.com është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 688 MYR
    Show less...Shfaq më shumë
    • 150% bonus mirëseardhjeje
    • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • 150% bonus mirëseardhjeje
    • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

    VTBET88 është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, VTBET88 është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Verifikimi i shpejtë
    • Mbështetje 24 orëshe
    • Programi i gjerë i bonusit
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Verifikimi i shpejtë
    • Mbështetje 24 orëshe
    • Programi i gjerë i bonusit

    IZZI Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, IZZI Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Llogari shumëvalutore
    • Bonuset sportive
    • Kthim parash javor
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Llogari shumëvalutore
    • Bonuset sportive
    • Kthim parash javor

    ROX Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ROX Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    BonusDeri në 150% bonus + 200 rrotullime falas
    Show less...Shfaq më shumë
    • Mbështetje e bisedës live 24/7
    • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
    • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Mbështetje e bisedës live 24/7
    • Regjistrim i shpejtë/depozitë e shpejtë
    • Shumëllojshmëri lojërash të reja dhe klasike

    Richy është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Richy është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    • Libri sportiv
    • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
    • Promovime të shpeshta
    Show less...
    Shfaq më shumë
    • Libri sportiv
    • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
    • Promovime të shpeshta

    Kur dëgjoni emrin e një kazinoje si "Energy Casino", mendimi juaj i parë mund të jetë se duhet të lidhni rripin e sigurimit dhe të përgatiteni për një aventurë me oktan të lartë. Ky eksitim me ritëm të shpejtë është ajo që Energy synon të bëjë me zbatimin e turneve të tyre të përditshme, promovimeve të vazhdueshme dhe programit të shpërblimit EnergyPoints.

    Shfaq më shumë
    Show less
    Historia e FIFA-s

    Historia e FIFA-s

    Loja përmban vetëm ekipe kombëtare dhe emrat e vërtetë të lojtarëve nuk përdoren. Disa javë pas lëshimit, loja ishte renditur tashmë si loja numër një në listat e Mbretërisë së Bashkuar dhe ajo mbajti pozicionin për gjashtë muaj.

    Loja tjetër në seri ishte FIFA 95, e lëshuar në nëntor 1994. FIFA 95 prezantoi ekipet e klubeve të disa ligave kryesore të futbollit si Bundesliga, Seria A, Premier League dhe La Liga. Lojtarët ishin relativisht të lehtë për t'u njohur, por loja ende nuk përdorte emra të vërtetë lojtarësh. Loja erdhi me disa përmirësime të rëndësishme në EA Soccer.

    Historia e FIFA-s
    Loja e fundit e serisë së FIFA-s

    Loja e fundit e serisë së FIFA-s

    Çdo vit që kalonte u shfaq një lojë e re në seri. Çdo lojë e mëvonshme erdhi me përmirësime në lidhje me përvojën e përdoruesit dhe lojën e përgjithshme. I fundit është FIFA 22, i cili u lëshua në tetor 2021. FIFA 22 aktualisht është i disponueshëm vetëm për Microsoft Windows, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Stadia dhe Xbox Series X/S.

    Fytyra e lojës

    Kylian Mbappe është fytyra e ekskluzivitetit në FIFA 21 dhe FIFA 22, që shfaqet në kopertinën, reklamat dhe fushatat promovuese të lojës. Ai mori postin nga Eden Hazard i Real Madridit, i cili ishte në FIFA 20. Lionel Messi u shfaq në katër kopertina radhazi para kësaj, dhe Wayne Rooney ka më shumë paraqitje të kopertinës së lojës, nga FIFA 06 në FIFA 12.

    FIFA Lojë celulare, i publikuar për herë të parë në vitin 2016, ka pasur në kopertinë Marco Reus, Christiano Ronaldo, Kevin de Bruyne, Eden Hazard, Neymar, Mbappe dhe Dybala.

    Lojë e FIFA-s

    Loja e FIFA-s është krijuar për të kopjuar pothuajse gjithçka që ndodh në ligat reale të futbollit. FIFA 22 i lejon lojtarët të shijojnë lojëra nga pothuajse të gjitha ligat kryesore në botë. Lojtarët gjithashtu mund të krijojnë dhe zhvillojnë ekipet e tyre, të cilat më pas mund t'i përdorin për të luajtur modalitetin e karrierës.

    Loja përdor algoritme të zotërimit të mësimit të makinerive për të siguruar që paguesit të shijojnë lojën më të mirë kur luajnë pa një kundërshtar të vërtetë. Algoritmi nuk i jep përparësi asnjë lojtari kur luan në ekipe ose kundër dikujt tjetër.

    Loja e fundit e serisë së FIFA-s
    Si të bastoni në esportet e FIFA-s

    Si të bastoni në esportet e FIFA-s

    Të gjithë krijuesit e basteve elektronike esports në FIFA zakonisht ofrohen përmes ligave të sporteve elektronike të lojës. Kjo e bën thelbësore që lojtarët të kuptojnë qartë ligat e esports përpara se të vazhdojnë të vendosin baste. FIFA Global Series është liga më konkurruese e FIFA-s.

    Zakonisht organizon një seri turnesh dhe kualifikimesh në internet çdo vit, duke kulmuar në ngjarjen më prestigjioze të ligës, Kupa e Botës e FIFA-s. Të kuptuarit e strukturës dhe performancës së përgjithshme të skuadrave i ndihmon lojtarët të bastojnë më mirë në lojë.

    Pasi të kenë kuptuar të gjitha bazat e sporteve të FIFA-s, lojtarët më pas mund të gjejnë një faqe të përshtatshme në të cilën mund të bastojnë. Faqet e renditjes së kazinove mund të ndihmojë lojtarët të gjejnë ofruesit më të përshtatshëm të basteve që ofrojnë tregjet e basteve FIFA.

    Megjithë popullaritetin e gjerë të lojës, kjo lojë ende nuk ka hyrë në eshelonin e sipërm të esports. Kjo do të thotë se gjetja e një faqeje bastesh me reputacion që ofron tregje bastesh të FIFA-s në internet mund të jetë e vështirë pa ndihmën e faqeve të renditjes.

    Tregjet e basteve të FIFA-s

    Libërbërësit e FIFA-s janë ende relativisht të kufizuar në krahasim me ato të disponueshme për homologët e saj në esports. Megjithatë, lojtarët gjithmonë mund të gjejnë mjaft tregje bastesh që zakonisht janë mjaft tërheqëse dhe të lehta për t'u kuptuar. Disa nga tregjet e basteve përfshijnë fituesin e ndeshjes, fituesin e turneut, golin e parë dhe numrin e rezultateve. Të gjitha parashikimet e sakta individuale rezultojnë në rezultate pozitive të basteve.

    Si të bastoni në esportet e FIFA-s
    Pse janë kaq të njohura esports FIFA?

    Pse janë kaq të njohura esports FIFA?

    FIFA është mjaft e njohur për arsye të shumta. Kryesorja është se bazohet në futboll, sporti më popullor në botë. Kështu, shumë lojtarë fillojnë të luajnë lojën për të përsëritur ndjenjën që gëzojnë kur shikojnë ose luajnë futboll të vërtetë.

    Është gjithashtu popullor për shkak të veçorive të tij të lojës. Ky është veçanërisht rasti për FIFA 22, i cili ka veçoritë më të fundit dhe në dukje më të mira. Grafika e lojës, kontrollet dhe aftësia për të modifikuar shumë aspekte të lojës sipas dëshirës së një lojtari kontribuojnë në popullaritetin. Ato ndihmojnë që lojërat të shijojnë përvojën më të mirë të përdoruesit në lojë.

    Komuniteti i internetit FIFA

    FIFA ka një komunitet mjaft të madh në internet. Kjo është veçanërisht kur bëhet fjalë për tifozët e lojës dhe ata që luajnë bixhoz në sportet e FIFA-s. Shumica e diskutimeve të komunitetit të FIFA-s në internet zakonisht zhvillohen në forumin zyrtar të sportit EA, një faqe e krijuar posaçërisht për të mundësuar komunikim të lehtë dhe efektiv.

    Forumi gjithashtu dyfishohet si një burim lajmesh dhe një vend ku lojtarët mund të kërkojnë ndihmë nga lojtarët e tjerë. Megjithatë, shumica e fansave në ditët e sotme duket se preferojnë të komunikojnë përmes rrjeteve sociale. Kjo është kryesisht për shkak të rritjes së popullaritetit të mediave sociale dhe rritjes së shpejtësisë së reagimit.

    Duke luajtur FIFA në internet

    Është e mundur të luaj FIFA online. Sidoqoftë, kjo është e kufizuar vetëm në lojërat në serinë FIFA Online. Të gjitha lojërat në internet kanë një model falas, por kërkojnë blerje brenda lojës për ta bërë lojën më interesante. Me FIFA në internet, lojtarët nuk kanë nevojë të shqetësohen për shkarkimin dhe instalimin e lojës.

    Një shfletues i pajtueshëm dhe një lidhje e besueshme në internet janë gjithçka që nevojitet. Për lojërat në serinë FIFA, lojtarët mund të lidhen ende me internetin për të marrë përditësime dhe për të shijuar lojën me lojtarë të tjerë në distancë. Sidoqoftë, ata gjithashtu mund të luajnë jashtë linje pa ndikuar në përvojën e lojës.

    Pse janë kaq të njohura esports FIFA?
    Lojtarët më të mëdhenj të FIFA eSports për të vënë bast

    Lojtarët më të mëdhenj të FIFA eSports për të vënë bast

    Lojtarë të shumtë janë të njohur për suksesin dhe dominimin e tyre në botën e esports online. Lee Sang Hyeok nga Koreja konsiderohet lojtari më i mirë i League of Legends popullore. Ai ka fituar tre herë Kampionatin Botëror, Kampionatin IEM 2015, All-Star Paris 2014, e të tjera. Në moshën 17-vjeçare, ai tashmë ka fituar mbi 1.2 milionë dollarë.

    Young Lee, i cili luan për ekipin Evil Geniuses dhe KT Rolster, është një tjetër lojtar më i mirë i njohur për aftësitë e tij në StarCraft. Në Counter-Strike, emri kryesor është Patrick Lindberg. Diago nga Japonia konsiderohet më e mira në lojërat e luftimeve në rrugë.

    Pse lojtarët e duan FIFA-n?

    Ndër arsyet kryesore për të luajtur video lojëra është zakonisht shijimi i vlerës argëtuese që ato ofrojnë. FIFA është zhvilluar në mënyrë gjithëpërfshirëse për të ofruar një përvojë lojrash që është e ndryshme nga të gjitha videolojërat e tjera. Grafika të mahnitshme, mënyra të shumta të lojës, mësimi i makinerive dhe kontrolli i lehtë janë disa nga veçoritë që e dallojnë lojën nga të tjerat.

    FIFA jep gjithashtu një përvojë gjithëpërfshirëse, falë efekteve zanore të brohoritjeve të tifozëve, komentuesve që analizojnë lojën, ndriçimit, teksturave të fushës, festimeve të golave dhe shumë gjërave të tjera. Loja përsërit atmosferën që tifozët zakonisht ndjejnë kur shijojnë futbollin.

    Lojtarët më të mëdhenj të FIFA eSports për të vënë bast
    Si të luani videolojën e FIFA-s?

    Si të luani videolojën e FIFA-s?

    Duke luajtur FIFA video lojëra mund të jetë pak frikësuese për fillestarët. Kjo është për shkak të kontrolleve të shumta që duhet të zotërojnë duke u fokusuar ende në lojë. Loja i lejon lojtarët të modifikojnë kontrollet në atë që funksionon më mirë për ta për ta bërë më të lehtë. Ekzistojnë gjithashtu mësime të shumta brenda lojës dhe një mënyrë trajnimi për t'i ndihmuar lojtarët të mësojnë lojën.

    Ideja prapa lojës është që të kontrollohen lojtarët për të shënuar gola kundër ekipeve kundërshtare, ndërsa ende mbrohet për të parandaluar skuadrën kundërshtare të shënojë. Në modalitetin e karrierës, lojtarët gjithashtu mund të krijojnë dhe menaxhojnë ekipe. Ata më pas mund të luajnë në ndeshje gjatë një sezoni ose të simulojnë ndeshjet nëse janë të interesuar vetëm të menaxhojnë.

    Si të luani videolojën e FIFA-s?
    Lojtarë të mëdhenj të esporteve të FIFA-s me vlerë për të bastuar

    Lojtarë të mëdhenj të esporteve të FIFA-s me vlerë për të bastuar

    Gjatë viteve, ka pasur disa lojtarë profesionistë të FIFA-s që kanë treguar talent të madh. Disa kanë dominuar në turne të shumta që tani duken të pamposhtur në lojë. Lojtari i rangut më të lartë quhet Mosaad Adlossary, i njohur gjithashtu si Princi Saudit.

    Ai filloi të luante konkurrues FIFA në vitin 2017 dhe vazhdon të luajë deri më sot. Ndër arritjet e tij të shumta është fitimi i trofeut më prestigjioz në FIFA esports, Kupa e Botës e FIFA-s.

    Donovan Hunt, i njohur gjithashtu si Tekkz, renditet i dyti. Ai filloi të luante në moshën 16 vjeç, duke mposhtur të gjithë lojtarët për të fituar kampionatin FUT 18. Ai është i njohur për qasjen e tij sulmuese ndaj lojës dhe mbrojtjen agresive. Emra të tjerë të shquar përfshijnë Nicolas Villalba, Shaun Springette, Christopher Holly dhe Tom Leese.

    Lojtarë të mëdhenj të esporteve të FIFA-s me vlerë për të bastuar
    Gjithçka rreth Kupës së Botës elektronike FIFA

    Gjithçka rreth Kupës së Botës elektronike FIFA

    Kupa e Botës e FIFA-s më parë quhej Kupa e Botës Interaktive e FIFA-s. Turneu esport zakonisht mbahet nga partnerët përfaqësues të kompanisë që qëndron pas lojës, EA Sports. Ngjarja zhvillohet një herë në vit, me mishërimin më të fundit të serisë së videolojërave të FIFA-s.

    Kupa e Botës e FIFA-s ka një format të hapur kualifikues. Kjo lejon miliona lojtarë nga e gjithë bota të konkurrojnë në fazat fillestare kualifikuese në internet. Falë kësaj, FIFA është regjistruar në Librin e Rekordeve Botërore Guinness si loja më e madhe e-sporteve online.

    Historia e FIFA e Botërorit

    Ngjarja inauguruese u zhvillua në vitin 2004 dhe filloi të rritet çdo vit. Deri në vitin 2013, ajo regjistroi numrin më të madh të lojtarëve që psherëtinin për turneun, mbi 2.5 milionë. Lojtarët e PlayStation 4 dhe Xbox One konkurruan në këtë ngjarje për herë të parë në vitin 2015.

    Integrimi i konzollave të reja ndihmoi në mbajtjen e numrit të pjesëmarrësve mjaft të lartë gjatë viteve. Në vitin 2018, emri i turneut ndryshoi nga FIFA Interactive World Cup në FIFA eWorld Cup.

    Ngjarja e fundit e FIFA eWorld Cup u zhvillua në vitin 2019. Fituesi i turneut ishte Mohammed Harkous, i cili po luante në PS4. Ngjarja u anulua për 2020 dhe 2021 për shkak të pandemisë Covid-19 që goditi botën. Datat për ngjarjen e radhës nuk janë bërë ende të ditura.

    Gjithçka rreth Kupës së Botës elektronike FIFA
    A ia vlen të vihet bast në Kupën e Botës së E-sporteve?

    A ia vlen të vihet bast në Kupën e Botës së E-sporteve?

    Kupa e Botës e Sporteve u riemërua në Konventa Botërore e Sporteve Elektronike (ESWC). Kampionati vjetor i lojërave është një garë mes lojtarëve profesionistë ndërkombëtarë nga disa prej videolojërave më të njohura. Është ngjarja më e shikuar e e-sporteve në botë.

    Kompania përgjegjëse për krijimin e turneut quhet Ligarena. Kompania me bazë në Francë kishte qenë në industrinë e lojërave për një kohë të gjatë përpara se të zgjidhte shkallëzimin në 2003. ESWC u ble më vonë nga një agjenci e specializuar në esports, e quajtur Oxent.

    Lojërat e luajtura në ESWC

    Lojërat e paraqitura në turnetë e FIFA eBotëror zakonisht ndryshojnë për çdo turne. Në mënyrë ideale, lojërat më të njohura dhe konkurruese në kohën e ngjarjes zakonisht shfaqen.

    Disa nga lojërat e paraqitura disa herë gjatë viteve përfshijnë FIFA, Counter-Strike, WarCraft, Trackmania Nations, Dota dhe Call of Duty. Shuma e ofruar si shpërblim për fituesit zakonisht ndryshon çdo vit. Në shumicën e viteve, katër fituesit më të mirë marrin çmime.

    Vendet më të vlerësuara nga ESWC

    Mënyra më e lehtë për të vlerësuar vendet që kanë marrë pjesë ndonjëherë në ngjarjet e ESWC është nga numri i medaljeve që kanë fituar. Franca mban vendin e parë me 62 medalje gjithsej, 23 prej tyre medalje të arta.

    Në vendin e dytë renditen Shtetet e Bashkuara të Amerikës, me 13 medalje të arta dhe gjithsej 30. Suedia është afër e treta, me 12 medalje ari dhe gjithsej 35 medalje. E pesta është Polonia, me pesë medalje të arta, tre medalje argjendi dhe tre medalje bronzi. Vetëm 32 nga të gjitha vendet që janë përfaqësuar ndonjëherë në turne kanë fituar një ose më shumë medalje.

    Lojtarët kryesorë të ESWC

    Lojtari më i mirë i ESWC është Ilyes Satouri, i cili përdor ID-në e lojtarit Stephano. Ai ka fituar gjithsej mbi 34,000 dollarë. Ai ndiqet nga afër nga Grzegorz Komincz, i cili ka 32,000 dollarë fitime. Michael Bignet, Alexei Yanushevsky dhe Bruce Grannec kanë përkatësisht 25,333, 24,500 dhe 24,000 dollarë.

    A ia vlen të vihet bast në Kupën e Botës së E-sporteve?
    Libërbërësit më të mirë esports për të bastuar në FIFA

    Libërbërësit më të mirë esports për të bastuar në FIFA

    Kjo lojë është ndër sportet më të njohura globale, siç dëshmohet nga numri i fansave që marrin pjesë dhe ndjekin turnetë dhe ngjarjet e FIFA-s. Si i tillë, ai tërheq shumë interes nga lojtarët pasi ofron mundësi të shumta bastesh. Sidoqoftë, shumica e ofruesve të basteve nuk janë të prirur për të ofruar FIFA-s të basteve esports.

    Kështu, lojtarët duhet të kërkojnë për të gjetur faqet që ofrojnë baste në këtë lojë përpara se të vazhdojnë. Faqet e basteve në internet që ata zgjedhin duhet të kenë reputacion për të parandaluar rastet e mashtrimit. Pasi të gjejnë faqen e duhur, lojtarët duhet të krijojnë llogaritë e tyre të basteve dhe depozitoni fonde përpara basteve. Bonuset mund të përdoren gjithashtu për të vendosur baste.

    Hapi tjetër përfshin përcaktimin e skuadrave për të bastuar dhe llojin e basteve të FIFA-s për të vendosur. Në mënyrë ideale, bastet për skuadrat që kanë dëshmuar se janë performues të shkëlqyeshëm është një ide e mirë. Kjo është veçanërisht për ekipet që kanë qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë dhe kanë treguar qëndrueshmëri në performancë.

    Zgjedhja e llojit të duhur të bastit është gjithashtu thelbësore për të maksimizuar shanset e fitimit. Lojtarët duhet të jenë mjaft të kujdesshëm kur vendosin baste pasi ndonjëherë mund të jetë pak konfuze. Ky është veçanërisht rasti për fillestarët në bastet esports online dhe kur faqja e basteve nuk është e përshtatshme për përdoruesit. Gabimet e bëra mund të çojnë në humbje të konsiderueshme.

    Libërbërësit më të mirë esports për të bastuar në FIFA
    Cilat janë disa ekipe të shquara në EA Sports FIFA?

    Cilat janë disa ekipe të shquara në EA Sports FIFA?

    FIFA 22, më e fundit e serisë së lojërave video FIFA, vjen me ekipe të shumta. Kjo përfshin ekipet e klubeve dhe ekipet ndërkombëtare. Lojtarët madje mund të krijojnë ekipet e tyre dhe të emërojnë të gjithë lojtarët në ekipe.

    Faktori kryesor dallues i ekipeve është performanca. Disa ekipe performojnë shumë më mirë dhe mund t'i japin një lojtari një shans më të mirë për të fituar në varësi të taktikave të lojës së përdorur. Ekipet zakonisht vlerësohen për ta bërë më të lehtë përzgjedhjen e lojtarëve.

    PSG

    PSG aktualisht renditet si ekipi më i mirë për të vënë baste në FIFA 22. Ndër arsyet kryesore ishte ardhja e një prej lojtarëve më të mëdhenj, Lionel Messi. Forca sulmuese e Messit, Mbappes dhe Neymarit është mjaft e frikshme. Ky ekip është një zgjedhje e shkëlqyer për lojtarët që preferojnë një lloj loje sulmuese.

    Manchester City

    Manchester City është skuadra e dytë më e vlerësuar në FIFA 22. Ekipi ka pesë lojtarë të renditur në mesin e 20 lojtarëve më të mirë të lojës, gjë që ndihmon për ta bërë ekipin mjaft superior. Disa nga lojtarët përfshijnë Kevin de Bryuine, Ruben Dias dhe Raheem Sterling.

    Manchester United

    Ngjashëm me ardhjen e Messit në PSG, ardhja e Christiano Ronaldos në Manchester United shërbeu për të përmirësuar ekipin në FIFA 22. Ai është një nga lojtarët më të mëdhenj të të gjitha kohërave dhe ka vlerësime të larta në lojë. Paul Pogba dhe Bruno Fernandez janë disa nga lojtarët e tjerë të skuadrës, të cilët gjithashtu kanë vlerësime dukshëm të larta që ndihmojnë në renditjen e ekipit në vendin e tretë.

    Bajerni i Mynihut

    Lojtarët që kënaqen duke shënuar shumë mund të kalojnë një kohë shumë të mirë duke luajtur me Bayern Munich. Skuadra shfaqi performancë pjellore në fushatën e mëparshme për sa i përket numrit të golave, diçka që FIFA 22 e ka marrë parasysh kur e ka vlerësuar ekipin. Ka dy lojtarë të vlerësuar mbi 90, Lewa dhe Manuel Neur.

    Liverpool

    Liverpool është një nga skuadrat më argëtuese për t'u parë. Mo Salah, Sadio Mane dhe pesë lojtarë të tjerë janë ndër 20 lojtarët më të renditur në videolojë. Kombinimi i të gjithë lojtarëve të tillë është një recetë për lojëra të lezetshme të kompjuterizuara.

    Real Madrid

    Real Madridi ka qenë një ekip i vlerësuar në La Liga për një kohë të gjatë dhe FIFA 22 e konsideroi këtë. Skuadra ka të ngjarë të ketë një vlerësim shumë më të lartë nëse lojtarë si Raphael Varane dhe Sergio Ramos nuk do të largoheshin nga klubi.

    Ekipet e tjera në top dhjetë renditjen e FIFA 22 janë Chelsea, Borussia Dortmund, Atletico Madrid dhe Barcelona.

    Cilat janë disa ekipe të shquara në EA Sports FIFA?
    Pro dhe kundra

    Pro dhe kundra

    Pro

    • Përvoja gjithëpërfshirëse e lojërave: FIFA është një nga video lojërat sportive më zhytëse në dispozicion. Zhvilluesit nuk lënë fjalë pa lëvizur në lidhje me bërjen e lojës më emocionuese. Grafikat më të mira, efektet zanore, shpejtësia e lartë e kuadrove dhe natyra realiste sigurojnë që edhe lojtarët që nuk e pëlqejnë domosdoshmërisht futbollin e vërtetë do të kënaqen duke luajtur videolojën.
    • Mënyra të ndryshme të lojës: Lojtarët mund të kalojnë midis modalitetit të lojës dhe mënyrës së karrierës për të shijuar lojën në aspekte të ndryshme. Për shembull, modaliteti i karrierës i lejon lojtarët të jetojnë ëndrrën e tyre për të menaxhuar një ekip futbolli, edhe pse ai është virtual. Lojtarët mund të marrin edhe modalitetin e një lojtari të vetëm.
    • Futbollistë dhe skuadra të paharrueshme: Loja i lejon lojtarët të ringjallin kujtimet e disa prej lojtarëve më të mëdhenj të lojës. Kjo falë heronjve të rinj FUT të shtuar në Ekipin Ultimate të FIFA 22. Provimi i tij mund të rrisë nostalgjinë për shumicën e lojtarëve.
    • Lojëra në internet: FIFA 22 i lejon lojtarët të marrin lojën e tyre në internet ku mund të gjejnë më shumë konkurrencë. Niveli i kënaqësisë që vjen me lojërat fituese kundër kundërshtarëve të vërtetë e bën lojën edhe më argëtuese.

    Kundër

    • Kushton para: Disavantazhi më i dukshëm i FIFA-s është se lojtarët duhet ta blejnë atë. Lojtarët gjithashtu mund të kenë nevojë të bëjnë blerje në lojë për të përmirësuar përvojën e tyre. Ekziston një mundësi për të luajtur FIFA falas në internet, por kjo zakonisht vjen me shumë kufizime.
    • Nuk disponohet në shumë faqe bastesh: Bastet në FIFA janë ende në rritje në botën e esportit. Shumë libralidhës në internet nuk ofrojnë ende tregje bastesh esports. Kjo i kufizon lojtarët nga të qenit shumë zgjedhës.
    Pro dhe kundra
    Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve të FIFA-s në esports

    Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve të FIFA-s në esports

    Shanset e ofruara nga shumica e faqeve të basteve zakonisht ndryshojnë në varësi të rezultatit të mundshëm të lojërave ose ngjarjeve. Në shumicën e rasteve, zakonisht ka shanse më të ulëta të FIFA-s për lojtarët që statistikisht kanë më shumë gjasa të fitojnë për shkak të rekordit të tyre dhe faktorëve të tjerë. Shanset mund të jenë për rezultatet e ndeshjeve të vetme ose turneve të tëra.

    Tregjet e basteve

    Shanset zakonisht ofrohen për një shumëllojshmëri të gjerë tregjesh bastesh, pothuajse të ngjashme me futbollin e vërtetë. Më të zakonshmet janë për fituesit e ndeshjeve. Për të tilla, lojtarët duhet vetëm të vënë bast në FIFA se cila skuadër do të fitojë ndeshjen ose nëse loja do të përfundojë në barazim. Këto llojet e basteve janë të thjeshta dhe të lehta për t'u kuptuar.

    Bastet mund të vendosen edhe për numrin e golave që do të shënohen. Kjo mund të jetë për njërën ose të dyja skuadrat. Shanset e ndryshme i caktohen numrit të ndryshëm të golave të mundshëm. Për më tepër, lojtarët mund të bastojnë se cilët lojtarë do të shënojnë golat dhe gjatë cilës periudhë të lojës do të shënojnë.

    Bastet me handikap janë mjaft të zakonshme kur luajnë skuadra që janë të pabarabarta. Në mënyrë ideale, ofruesi i basteve zakonisht i jep ekipit më të dobët një avantazh virtual ose një disavantazh virtual për ekipin më të fortë. Avantazhi virtual është përgjithësisht për sa i përket numrit të golave.

    Gjithçka që duhet të dini për shanset e basteve të FIFA-s në esports
    Këshilla dhe truket e basteve të FIFA-s

    Këshilla dhe truket e basteve të FIFA-s

    Ka disa këshilla dhe truke që lojtarët mund të përdorin kur bastojnë në sportet e FIFA-s. Megjithatë, është thelbësore të theksohet se nuk ka kurrë një garanci për një rezultat pozitiv për bastet, pavarësisht nga këshillat dhe truket e përdorura.

    • Përdorni faqen e duhur të basteve: Lojtarët duhet të fillojnë duke gjetur rezervistin e duhur të sporteve elektronike. Idealisht, faqja duhet të jetë me reputacion dhe të ofrojë shumë rezervistë në FIFA në kategorinë e basteve esport.
    • Zgjidhni bastet e duhura: Tregjet e basteve mund të bëhen pak konfuze, veçanërisht për lojtarët e rinj. Lojtarët duhet të kuptojnë plotësisht llojet e basteve përpara se të zgjedhin ato më të përshtatshmet.
    • Përdorni bonuset e disponueshme: Pothuajse te gjithe faqet e basteve online ofrojnë bonuse dhe oferta të tjera promocionale për lojtarët. Përfitimi i një të tillë është thelbësor. Lojtarët e rinj mund të përdorin ofertat për të mësuar se si të bastojnë në sportet e FIFA-s pa mundësinë e humbjes së parave duke ruajtur ende mundësinë për të fituar disa.
    • Vini bast shumën e duhur: Bastorë të ndryshëm zakonisht vendosin shuma të ndryshme në varësi të aftësive financiare. Gjetja e strategjisë së duhur të menaxhimit të bankrollit është çelësi për minimizimin e humbjeve.
    • Praktikoni vetëdisiplinën: Vetëdisiplina është thelbësore për të siguruar që lojtarët të mbajnë kontrollin mbi aktivitetet e tyre të lojërave të fatit. Për shembull, lojtarët nuk duhet të bastojnë kur janë të dehur ose në depresion pasi kjo mund të ndikojë në aftësitë e tyre vendimmarrëse.
    Këshilla dhe truket e basteve të FIFA-s

    Kazinotë më të mira

    NiveliCasinoBonusRating
    11xBetDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas9.2
    222BETDeri në 600 dollarë8.7
    3Loot.betMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €9.2
    4Betfinal8.12
    5Helabet100% deri në 100 €7.9
    6TonyBet8.2
    7ZodiacBet7.6
    8SilverPlay7.5
    9CyberBet100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas9.2
    10Fresh CasinoDeri në 100% + 500 rrotullime falas7

    Mos i humb këto oferta me bonus

    1xBet
    1xBet
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin1xBet komento
    22BET
    22BET
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
    Merr bonusin22BET komento
    Loot.bet
    Loot.bet
    100 € Bonus depozite
    Metodat e depozitimit
    SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
    Merr bonusinLoot.bet komento
    Close