Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve Dota 2 2023

Dota 2 është një nga ato video lojëra me ndjekës të konsiderueshëm. Sot (që nga viti 2021), miliona lojtarë në mbarë botën lidhen me njëri-tjetrin për të pasur pjesën e tyre të drejtë të lojës. Në fakt, të paktën 10 milionë njerëz e luajnë këtë lojë çdo muaj. Loja ka një mori turnesh dhe ligash ku lojtarët mund të konkurrojnë.

Ndërsa garat e nivelit më të lartë organizohen nga Valve, loja gjithashtu mbështet shumë turne amatore dhe profesionale në të gjithë botën. Përveç kupave të shumta të turneut, ata mbështesin një sezon të rregullt për çdo rajon. Por çfarë është saktësisht Dota 2 dhe për çfarë bëhet fjalë?

Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve Dota 2 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

BonusMerr deri në 500 € bonus depozite
Show less...Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave
Show less...
Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave

ThunderPick është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ThunderPick është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

BetWinner është në pronësi dhe menaxhuar nga Marikit Holdings Limited dhe është themeluar në vitin 2018. Kjo e bën faqen një nga më të rejat në treg. Selia e kompanisë është gjithashtu e vendosur në vendin e Qipros.

Show less...Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm
Show less...
Shfaq më shumë
 • Miqësore për celularin
 • Bicoins Pranohen
 • Libri sportiv i disponueshëm

Wazamba është një kazino në internet dhe faqe bastesh esports që filloi jetën në 2019, duke e bërë atë një nga kazinotë më të reja në internet përreth. Ajo është e licencuar dhe e rregulluar në Curacao dhe është themeluar nga Araxio Development DV, një kompani që është e njohur për zhvillimin e kazinove dhe lojërave në internet. Wazamba është bërë e njohur si një kazino online me një reputacion të mirë falë gamës së gjerë të lojërave në dispozicion dhe dizajnit të shkëlqyer të faqes. Sidoqoftë, është një uebsajt i kufizuar dhe nuk është i disponueshëm për lojtarët në një numër mjaft të madh vendesh.

Show less...Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme
Show less...
Shfaq më shumë
 • Oferta bonus mirëseardhjeje
 • 3500 lojëra
 • Ofrohet luajtje e menjëhershme

Kur vini bast në eSports, gjëja më e mirë për të bërë është të zgjidhni një ofrues të cilit mund t'i besoni. Bastet eSports online me Nomini janë një ide e mirë për disa arsye.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Megapari është një operator kazinoje në internet që ka ofruar prej kohësh lojëra kazinoje në internet dhe baste sportive për mijëra klientët e saj në të gjithë botën. Kjo e ka lejuar atë të bëhet një nga faqet më të mira të basteve esports. Ndërsa faqja e internetit u krijua vetëm në vitin 2019, duke e bërë atë një të sapoardhur në botën e basteve online, ajo ka krijuar shpejt një reputacion për veten si një lojtar i njohur.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bastet e kazinosë dhe sporteve
  • Sportet virtuale
  • Rrotullime pa besnikëri

  Betmaster është një faqe interneti kumari që u shërben klientëve në mbarë botën duke u ofruar atyre një platformë të plotë bastesh dhe një përzgjedhje të lojërave online të kazinosë dhe alternativave të basteve sportive.

  BonusDeri në 500 € + 200 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Oferta bonus mirëseardhjeje
  • Libri sportiv në dispozicion

  Që nga viti 2019, faqja e sapoformuar e basteve sportive dhe basteve elektronike Rabona vazhdon të ofrojë shërbime të jashtëzakonshme për klientët e saj, sipas rishikimeve në internet. Me një 4.8/5 dhe 7.6/10 nga faqet e njohura të rishikimeve, libri sportiv po ecën mirë në përgjithësi si një destinacion popullor për entuziastët e basteve elektronike. E operuar nga Soft2bet, platforma ofron një pagesë prej 95 për qind për disa sporte, si basketbolli dhe futbolli.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  E themeluar në vitin 2018, LibraBet Casino po bëhet me shpejtësi një e preferuar në mesin e përdoruesve ndërkombëtarë të librave sportiv për bastet esports. Duke tërhequr klientë nga e gjithë bota, faqet e basteve esports ofrojnë mundësi bastesh në disa nga ndeshjet, ngjarjet dhe turnetë më të njohura sportive dhe esports në botë. Me popullaritet në rritje, LibraBet merr 8 nga 10 yje në komentet në internet.

  BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Kazino Malina njihet si një nga lojtarët e rinj më të mirë në tregun e basteve online esports. Që nga viti 2019, platforma po afrohet me entuziastët e esporteve duke ofruar baste në disa nga turnetë, ndeshjet, ekipet dhe lojtarët më të njohur të lojërave. Malina vazhdon të rritet duke ofruar mijëra mundësi bastesh eventesh çdo muaj. Në pronësi të Araxio Development NV, licenca e kompanisë për lojëra elektronike – Nr. 8048/JAZ është e autorizuar përmes Antillephone NV

  Show less...Shfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Përvojë lozonjare e lojërave
  • 700+ lojëra dhe rritje
  • Bonus bujar i mirëseardhjes

  Industria globale e lojërave në internet u vlerësua në 57 miliardë dollarë në 2021. Ajo pritet të rritet me një CAGR të shpejtë prej 11,7% për të kapërcyer 153 miliardë dollarë deri në vitin 2030. Kjo tregon se sa kazino dhe bastvënës online shfaqen çdo ditë. Si e tillë, mund të jetë zhgënjyese lëvizja nga një rezervist në tjetrin, duke kërkuar një përvojë emocionuese të lojërave. Bastet e sporteve janë vetëm një pjesë e tregut të lojërave të fatit në internet. Megjithatë, bastet në esports po fitojnë dukshmëri të dukshme pasi kazinotë më klasike si Mr.play përpiqen ta bëjnë përvojën edhe më emocionuese për lojtarët.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bonuse të larta dhe kërkesa të ulëta për bast
  • Lojëra në kazino dhe baste sportive
  • Mbështetje 24/7 e disponueshme

  Libri i sporteve Betfinal ka gati një dekadë përvojë duke përmirësuar përvojën e basteve sportive për miliona lojtarë në mbarë botën. Betfinal është në pronësi dhe menaxhuar nga Final Enterprises NV me licencim nga Autoriteti i Lojërave Curacao. Kjo faqe e basteve elektronike ka funksionuar që nga viti 2013, duke i dhënë kohë të mjaftueshme për të përmirësuar lojën e saj. Sot, gjithçka rreth Betfinal ka një magjepsje profesionalizmi dhe një ton argëtimi.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e basteve sportive
  • Rezultatet e drejtpërdrejta dhe statistikat e drejtpërdrejta
  • Kazino online dhe live

  Si një nga prodhuesit më të vjetër të basteve elektronike të Evropës Lindore, Parimatch ofron bastet online eSports shërbime në Bjellorusi, Qipro, Rusi dhe Kazakistan, sipas Bookmaker.bet. Që nga viti 2000, prania në internet e faqes në internet ka vazhduar të angazhojë fansat e eSports në rajon.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  E nisur në vitin 2020, Paripesa është një nga faqet e internetit më të reja që shfaq një përvojë gjithëpërfshirëse të basteve esports, sipas rishikimeve në internet. Duke ofruar shërbime për baste në esports në Afrikë, Azi dhe Evropë, faqja e basteve esports ofron një gamë të gjerë mundësish bastesh.

  Bonus100% deri në 100 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Që nga viti 2015, Helabet ka sjellë mundësi bastesh për bastet globale të basteve sportive dhe eSports në formën e argëtimit dixhital në internet. Me origjinë ruse, Faqet e basteve eSports fillimisht mori një licencë Curacao dhe u zgjerua në Azi, Evropë dhe Afrikë. Faqja e basteve në internet Helabet ka një vlerësim të mirë me 7/10 vlerësime pozitive për faqen online.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Libri i ri i sporteve në bllok, N1Bet, ofron mundësi bastesh esports me një listë të fuqishme opsionesh bastesh. Që nga viti 2021, faqet e basteve esports të kompanisë kanë konkurruar me lojtarët kryesorë. Menaxhuar nga Dama NV dhe licencuar nga Curacao Gaming, prodhuesi i basteve elektronike esports fokusohet në tregjet lokale. Zgjerimi i tij global në territore të ndryshme i lejon lojtarët të bastojnë në lojëra video në rajone të ndryshme dhe gjuhë të ndryshme.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta

  Ndërsa sportet elektronike nuk kanë ushtruar gjithmonë të njëjtin ndikim në jetën e bastorëve si tani, ata gjithmonë kanë fituar admirim. Ndërsa Esports u rrit në popullaritet, po ashtu u rrit edhe mjedisi përreth. Bastet e sporteve fituan shpejt popullaritet dhe vazhduan të rriteshin në popullaritet krahas Esports në përgjithësi.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Një përzgjedhje e gjerë e lojërave
  • Opsionet e pagesës Sofort dhe Crypto
  • Shërbimi VIP

  Libri i ri sportiv në rrjet Zodiacbet po tërheq entuziastët vendas, rajonalë dhe ndërkombëtarë të sporteve elektronike të përjetojnë uebsajtin opsionet e basteve online esports. Që nga viti 2020, Zodiacbet operon me numrin e licencës 8048/JAZ2010-010, të cilën Antillephone NV ia lëshoi pronarit të faqes në internet, Bellona NV.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Ofron baste sportive
  • Pranon pagesa të sigurta
  • Mbështetje 24/7

  SilverPlay është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, SilverPlay është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Bonus100% bonus mirëseardhjeje
  Show less...Shfaq më shumë
  • Bonuset e mëdha
  • Dizajn i pastër
  • Shanset më të mira të basteve
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bonuset e mëdha
  • Dizajn i pastër
  • Shanset më të mira të basteve

  PixelBet është një nga libraritë e specializuar në bastet esports dhe pjesa më e madhe e vëmendjes së saj është e drejtuar në tregun evropian. PixelBet është një operator potencial që ia vlen të kontrollohet nëse jeni të interesuar të provoni një shërbim të specializuar esports në të ardhmen.

  Bonus100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport

  CyberBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2015 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, CyberBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese

  Arlekin Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Arlekin Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku Casino përshëndet lojtarët e basteve eSports me një dizajn të jashtëzakonshëm, reagim ndaj pajisjeve celulare dhe një koleksion të kufizuar por konkurrues të aksioneve të basteve eSports. Pavarësisht rinisë së saj në krahasim me konkurrentët e saj, Roku krenohet me vizionin e saj afatgjatë.

  BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   Fresh Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2018 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Fresh Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    Jet Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jet Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    Show less...
    Shfaq më shumë

     1Bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2011 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1Bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

     Show less...Shfaq më shumë
     Show less...
     Shfaq më shumë

      Jupi Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jupi Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

      Show less...Shfaq më shumë
      Show less...
      Shfaq më shumë

       PalmSlots Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, PalmSlots Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

       Show less...Shfaq më shumë
       Show less...
       Shfaq më shumë

        1goodbet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, 1goodbet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

        Show less...Shfaq më shumë
        Show less...
        Shfaq më shumë

         Justbit është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Justbit është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

         Show less...Shfaq më shumë
         Show less...
         Shfaq më shumë

          FreshBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2019 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, FreshBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

          Show less...Shfaq më shumë
          Show less...
          Shfaq më shumë

           Slotimo është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 0 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Slotimo është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

           BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 688 MYR
           Show less...Shfaq më shumë
           • 150% bonus mirëseardhjeje
           • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • 150% bonus mirëseardhjeje
           • Cashback për depozitën e parë dhe të dytë!

           VTBET88 është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, VTBET88 është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

           Bonus100% deri në 100 € + 30 rrotullime falas
           Show less...Shfaq më shumë
           • Bonus i madh i mirëseardhjes
           • Mbështetje 24/7
           • Platformë miqësore për celularin
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Bonus i madh i mirëseardhjes
           • Mbështetje 24/7
           • Platformë miqësore për celularin

           Fairspin është një platformë lojrash në internet e ndërtuar mbi Teknologjinë Blockchain që u lançua në vitin 2018. Ajo ofron një portofol të larmishëm të sporteve të basteve të lojërave, duke përfshirë sportet tradicionale dhe ato elektronike. Me kalimin e viteve, eSports janë bërë një industri e madhe argëtimi. Ajo kishte një vlerë rekord të tregut global prej 1.38 miliardë dollarë në 2022. Ka tregun më të lartë në Azi dhe Amerikën e Veriut, me Kinën që zë 20 për qind të tregut.

           Show less...Shfaq më shumë
           • Opsione të shumta pagese
           • Mbështetje 24/7 e disponueshme
           • Shumëllojshmëri lojërash
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Opsione të shumta pagese
           • Mbështetje 24/7 e disponueshme
           • Shumëllojshmëri lojërash

           Cili është ndryshimi midis një librari mesatar dhe më të mirës që industria ka për të ofruar? Libri më i mirë sportiv do t'i bëjë bastuesit të lumtur që nga fjala go dhe do ta ruajnë vazhdimisht atë brez. Kjo është diçka që Zotabet ka aspiruar të bëjë, siç mund të shihet në përvojën e lojërave dhe se si faqja trajton klientët e saj.

           BonusBonus i mirëseardhjes 100% deri në 150 €
           Show less...Shfaq më shumë
           • Baste sportive dhe esports
           • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
           • Bonus bujar i mirëseardhjes
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Baste sportive dhe esports
           • Të gjitha lojërat tuaja të preferuara
           • Bonus bujar i mirëseardhjes

           Me faktin se bastet online janë bërë një emër i njohur, librat e rinj sportivë lansohen çdo ditë. Ata ofrojnë një mundësi të përshtatshme bastesh për vendet e basteve fizike. BetiBet është një libralidhës dhe kazino online relativisht i ri që u lançua në vitin 2022. BetiBet ofron një gamë të gjerë të marketingut të basteve sportive dhe esports. Lojtarët mund të mbajnë gjurmët e të gjitha ngjarjeve në vazhdim nga faqja kryesore e librit sportiv. BetiBet lançoi së fundmi një aplikacion celular që ofron një përvojë më të personalizuar. Faqja është optimizuar për të ofruar një platformë të shkëlqyer të bazuar në ueb për të gjithë lojtarët celularë që nuk preferojnë aplikacionet celulare. Ai funksionon pa probleme në shumicën e shfletuesve të internetit, si në desktop ashtu edhe në pajisjet mobile.

           Show less...Shfaq më shumë
           • Bonuset javore
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Në dispozicion bastet sportive
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Bonuset javore
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Në dispozicion bastet sportive

           Cetus Games është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Cetus Games është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

           Bonus100% deri në 500 dollarë
           Show less...Shfaq më shumë
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Mënyrat lokale të pagesës
           • Mbështetje për klientët 24/7
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Mënyrat lokale të pagesës
           • Mbështetje për klientët 24/7

           bet O bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, bet O bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

           Bonus100% deri në 1000 €
           Show less...Shfaq më shumë
           • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
           • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
           • Dizajn miqësor për celularin
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
           • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
           • Dizajn miqësor për celularin

           Shumë site lojërash fati premtojnë një përvojë epike dhe emocionuese, por pak e përmbushin këtë premtim. Sidoqoftë, Rolletto ka përmirësuar strategjinë e tij të lojërave për të ofruar argëtim të pakufizuar për lojtarët. Në Rolletto.com, lojtarët kanë gjithmonë diçka për të pritur – përvojën emocionuese të lojërave, një kontroll të shëndoshë nga bonuset dhe promovimet jashtë kësaj bote dhe listën e plotë të lojërave nga librari.

           BonusPaketa e mirëseardhjes 350% deri në 850€
           Show less...Shfaq më shumë
           • Sportet e disponueshme
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Turneu është për të fituar
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Sportet e disponueshme
           • Mbështetje për klientët 24/7
           • Turneu është për të fituar

           BetHeat është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, BetHeat është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

           Show less...Shfaq më shumë
           • Temë e butë
           • Kazino fituese e çmimeve
           • Lojëra elektronike ekskluzive
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Temë e butë
           • Kazino fituese e çmimeve
           • Lojëra elektronike ekskluzive

           Mr Green është një platformë bastesh sportive e përqendruar rreth lojërave të gjelbra. Themeluar në vitin 2007 dhe lançuar për herë të parë në 2008, libri sportiv është i licencuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar dhe Autoriteti i Lojërave të Maltës.

           Show less...Shfaq më shumë
           • Libri sportiv
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Promovime të shpeshta
           Show less...
           Shfaq më shumë
           • Libri sportiv
           • Një përzgjedhje e madhe e lojërave
           • Promovime të shpeshta

           Kur dëgjoni emrin e një kazinoje si "Energy Casino", mendimi juaj i parë mund të jetë se duhet të lidhni rripin e sigurimit dhe të përgatiteni për një aventurë me oktan të lartë. Ky eksitim me ritëm të shpejtë është ajo që Energy synon të bëjë me zbatimin e turneve të tyre të përditshme, promovimeve të vazhdueshme dhe programit të shpërblimit EnergyPoints.

           Shfaq më shumë
           Show less
           Bastet Dota 2 2023 : gjithçka që duhet të dini

           Bastet Dota 2 2023 : gjithçka që duhet të dini

           Dota 2 është një produkt i Korporata Valve, një kompani e njohur në botën e eSports. Kjo arenë e betejës në internet me shumë lojtarë është vazhdimi më vete i Dota, një modalitet Warcraft III i krijuar nga komuniteti.

           Loja e Dota 2 sillet rreth njësive të avancuara të bazuara në burime të quajtura heronj, të cilat luftojnë me njësitë kundërshtare të kontrolluara nga lojtarët, zakonisht në kombinime të ndryshme dhe kundër një ekipi armik të kontrolluar nga kompjuteri ose një lojtar tjetër njerëzor.

           Bastet Dota 2 2023 : gjithçka që duhet të dini
           Loja e lojës

           Loja e lojës

           Një ndeshje Dota 2 përfshin dy palë me pesë lojtarë dhe qëllimi i lojës është të shkatërrojë të Lashtën e kundërshtarit. The Ancient është një strukturë e madhe në bazën e kundërshtarëve, dhe lojtarët duhet ta sulmojnë dhe të luftojnë përmes saj përpara se të mund ta shkatërrojnë atë.

           Ekipi i parë që arrin të Lashtën duhet ta shkatërrojë atë për të fituar lojën. Loja mund të fitohet edhe kur objektivat e "xhunglës" të bazuara në kohë janë përfunduar.

           Vini re se Dota 2 është një lojë në të cilën është pothuajse e pamundur që një person të fitojë vetë. Duhet aftësi, kohë dhe punë ekipore për të dalë fitimtar. Popullariteti i lojës si një sport spektatorësh vjen nga thellësia e saj taktike, përdorimi i aftësive të çdo lojtari dhe kthimi i vazhdueshëm para-prapa që krijon paparashikueshmëri në çdo ndeshje.

           Zhanri i Dota 2

           Siç u përmend më herët, Dota 2 është një lojë video MOBA (arena e betejës në internet me shumë lojtarë). Zhanri MOBA është bërë një nga zhanret më të njohura në lojërat PC sot, të shijuara nga miliona njerëz në mbarë botën.

           Me mbi 100 heronj për të zgjedhur, kjo lojë video ofron shumë stile loje për lojtarët që duan të dominojnë fushën e betejës dhe të kërkojnë lojëra konkurruese me shumë lojtarë në zhanrin e tyre të preferuar. Heronjtë mund të zhbllokohen dhe blihen me monedhë në lojë ose me para të vërteta.

           Loja e lojës
           Bast në Dota 2

           Bast në Dota 2

           Dota është një nga sportet më të njohura në mbarë botën. Me miliona njerëz që shikojnë transmetime të drejtpërdrejta dhe luajnë lojën, nuk është çudi që njerëz nga e gjithë bota janë të interesuar të bastojnë në ndeshjet e Dota 2. Megjithatë, jo shumë bastorë dinë të bastojnë në këtë lojë. Hapi i parë është të mësoni disa baza përse doni të investoni paratë tuaja në ndeshje.

           Ku të bastni në Dota 2

           Ka shumë libra sportive ku mund të vini bast në Dota 2. Për të gjetur Libri më i mirë sportiv në internet, ju duhet të merrni parasysh nevojat dhe preferencat tuaja. Faktorë të tillë si sa shpesh luani dhe çfarë lloj bastesh dëshironi të vendosni, të gjithë mund të ndikojnë në vendimin tuaj.

           Disa njerëz mund të dëshirojnë të zgjedhin një libër sportiv në internet me një ndërfaqe të shkëlqyer, ndërsa të tjerë mund të jenë më të interesuar për numrin e basteve që mund të bëjnë në ditë.

           Si të vendosni një bast në Dota 2

           Ka një shumëllojshmëri mënyrash për të vendosur bastet tuaja në Dota 2. Ju ose mund të zgjidhni fituesit bazuar në strategjinë tuaj ose mund të dëshironi të përdorni Bet The Favorites, një bot inteligjent që mbledh automatikisht preferencat e përdoruesve, zgjedh një ekip, dhe vendos një bast në përputhje me rrethanat. E tëra çfarë ju duhet të bëni është t'i jepni detajet e llogarisë tuaj dhe ta lini robotin të bëjë pjesën tjetër.

           Bast në Dota 2
           Pse është Dota popullore?

           Pse është Dota popullore?

           Dota 2 është një nga lojërat më të njohura esports në botë. Është bërë një pjesë thelbësore e industrisë, me miliona fansa që synojnë një konkurrencë serioze në ekran. Që nga publikimi i saj, kjo lojë është rritur duke u bërë një nga lojërat më të njohura eSports në botë.

           Popullariteti i tij është rritur me kalimin e kohës dhe tani është një nga lojërat më të luajtura të Valve në të gjitha kohërat. Sot (që nga viti 2021), ka shumë turne Dota 2 ku lojtarët mbyllin brirët. Në këtë lojë, lojtarët marrin rolin e një heroi të thirrur që lufton kundër lojtarëve kundërshtarë duke përdorur njësi dhe ndërtesa të ndryshme të vendosura në një hartë për të fituar territor. Qëllimi kryesor është shkatërrimi i ndërtesës kryesore të ekipit kundërshtar.

           Komuniteti i internetit

           Komuniteti i internetit Dota 2 përbëhet nga njerëz të ndryshëm, duke filluar nga lojtarët profesionistë dhe amatorë e deri te tifozët. Ata vijnë nga e gjithë bota dhe kanë një larmi prejardhjesh, interesash dhe nivelesh loje. T

           ai krijon një gamë të gjerë ndërveprimesh brenda komunitetit që mund të japin perspektiva të reja se si njerëzit mendojnë për lojën. Komuniteti gjithashtu nuk është homogjen, me dallime të dukshme në moshë, gjini, racë, orientim seksual etj.

           Pse është Dota popullore?
           Si luhet Dota 2 konkurruese?

           Si luhet Dota 2 konkurruese?

           Industria e lojrave ka ndryshuar në mënyrë dramatike vitet e fundit dhe një nga ndryshimet më domethënëse ka qenë falë internetit dhe kompjuterëve të përballueshëm të lojrave. Me internetin, nuk keni më nevojë të vizitoni një zonë fizike lojrash për të luajtur Dota 2. Kjo e bën lojën popullore.

           Nëse nuk keni kompjuter për lojëra, nuk ka asgjë për t'u shqetësuar, pasi mund ta luani lojën në re. Mund të përdorni televizorin tuaj inteligjent, një kompjuter ose një pajisje celulare, si tabletë ose smartphone. Vetëm sigurohuni që pajisja juaj të ketë RAM të mjaftueshëm që loja të funksionojë pa probleme. Për më tepër, do t'ju duhet një lidhje e besueshme në internet. Dhe, mos harroni të zotëroni miun dhe tastierën tuaj.

           Si luhet Dota 2 konkurruese?
           Arsyet pse bastet Dota 2 janë emocionuese:

           Arsyet pse bastet Dota 2 janë emocionuese:

           A e dini se Dota 2 është loja më e luajtur në Steam? Epo, kjo është e vërtetë. Lojtarët e duan këtë lojë për shumë arsye:

           • Lojë e thjeshtë: Loja e thjeshtë e lojës i tërheq lojtarët sepse ata mund të luajnë në mënyrë konkurruese ose rastësore. Shumica e lojtarëve nuk duan diçka që kërkon shumë kohë dhe tru për ta zotëruar.
           • Skena e konkurrencës: Skena konkurruese e Dota 2 është diçka që lojtarët e duan sepse është shumë intensive dhe argëtuese për t'u parë. Përveç kësaj, ka shumë turne që mbahen çdo vit ku fituesit marrin çmime të mëdha.
           • Lehtë për t'u futur në: Dota 2 nuk përmban asnjë kosto të fshehur ose mure pagese, të cilat e kanë bërë atë kaq të arritshëm për lojtarët nga të gjitha sferat e jetës.
           • Çmimet: Dota 2 ka fituar popullaritet në mesin e fansave të eSports vitet e fundit për shkak të grupeve të mëdha të çmimeve të krijuara nga turnetë Ndërkombëtare.
           Arsyet pse bastet Dota 2 janë emocionuese:
           A ka një kampionat DOTA 2?

           A ka një kampionat DOTA 2?

           Kupa e Botës Dota 2, e njohur edhe si Ndërkombëtare, është një turne ndërkombëtar vjetor ku marrin pjesë 18 ekipe kombëtare. Është një nga ngjarjet vjetore më të njohura të eSports në botë.

           Kampionati Dota Major është një tjetër ngjarje e njohur e Dota 2 esport, ku bastorët kënaqen duke vënë bastet e tyre.

           Kupa e parë botërore Dota 2 u mbajt në vitin 2011 dhe u organizua fillimisht nga Valve Corporation, një kompani amerikane që dizajnon produkte softuerësh dhe zotëron të drejtat për lojërat e saj.

           Finalja e parë u mbajt në Gamescom në Këln të Gjermanisë. Kupa e Botës Dota 2 është bërë një sukses i madh që nga fillimi i tij. Ajo tërheq miliona shikues në mbarë botën.

           A ka një kampionat DOTA 2?
           Vendet e turneut Dota 2 të renditjes më të mirë në botë

           Vendet e turneut Dota 2 të renditjes më të mirë në botë

           Pyesni se cilat janë vendet e rangut të lartë të Kupës së Botës Dota 2? Epo, në fakt, kjo mund të jetë një pyetje mjaft e çuditshme pasi ka gjithsej 18 ekipe nga vende të ndryshme anembanë botës.

           Megjithatë, renditja është vendosur nga Valve Corporation pasi ka marrë parasysh faktorë të shumtë si numri i pjesëmarrësve në turne, paratë e çmimeve të dhëna dhe historia e ekipit. Bazuar në faktorë të tillë, disa nga vendet (ose rajonet) më të mirë të renditjes në turne përfshijnë sa vijon:

           • Kinë
           • Amerika Jugore
           • Amerika e Veriut
           • Europa Perëndimore
           • Europa Lindore
           • Azia Juglindore
           Vendet e turneut Dota 2 të renditjes më të mirë në botë
           A është The International një turne i madh?

           A është The International një turne i madh?

           Kupa e Botës Dota 2 është një turne dy-javor që organizohet në një vend të ndryshëm çdo vit. Kupa e Botës ofron një grup çmimesh prej miliona dollarësh dhe tërheq ekipet dhe lojtarët më të mirë profesionistë në botë nga e gjithë bota.

           Turneu është një nga garat më prestigjioze të esports dhe takimet më të shikuara eSport në botë. Kanë kaluar vetëm dhjetë vjet që nga inaugurimi i konkursit.

           Megjithatë, popullariteti i turneut nuk mund të nënvlerësohet nëse çmimet e vendosura për rrëmbim gjatë turneut janë diçka për të shkuar.

           Bastet në Kupën e Botës Dota 2 janë bërë më të popullarizuara me njerëzit që kërkojnë baste me rendiment të lartë dhe me rrezik të ulët që ofrojnë një shans më të madh për të fituar pa rrezikuar shumë para, ndryshe nga bastet sportive tradicionale.

           Këshilla për bastet e Kupës së Botës Dota 2

           Nëse e gjeni veten duke luftuar për të vendosur se cilin bast do të vendosni, këtu janë disa këshilla për t'ju ndihmuar:

           • Kontrolloni shanset nga shumë prodhues bastesh për të parë se kush ka ofertat më të mira
           • Bëni një analizë të detajuar të performancës së secilit ekip (formë, kokë më kokë, etj.) përpara se të vendosni bast
           • Luaj me përgjegjësi dhe vendos vetëm atë që ke mundësi të humbasësh
           • Shikoni transmetime të drejtpërdrejta për të ditur se si zhvillohen ndeshjet në mënyrë që të mund të ndryshoni bastet tuaja
           A është The International një turne i madh?
           Ekipet më të mira të basteve Dota 2

           Ekipet më të mira të basteve Dota 2

           Në këtë lojë esports, lojtarët mund të kategorizohen sipas nivelit të tyre të aftësive dhe vendit në renditje. Një nga aspektet më të rëndësishme të renditjes është përcaktimi se cilët janë lojtarët më të aftë në historinë e Dota 2.

           Dota 2 më e madhe lojtarët dhe ekipet të të gjitha kohërave debatohen shpesh, por disa emra të shquar thuajse gjithmonë futen në listën e njerëzve. Lojtarët e mëposhtëm konsiderohen gjerësisht si një nga më të mirët në historinë e sportit.

           • Dendi
           • Arteezy
           • Sumail "Suma1L" Hassan
           • Clement "Puppey" Ivanov
           • Kuro "KuroKy" Salehi Takhasomi
           • Syed Sumail Hassan
           • Johan "N0tail" Sundstein
           • mrekulli -
           • Puppey
           • Peter Dager (PPD)

           Ekipet më të mira në Kupën e Botës Dota 2

           Këtu janë fituesit që nga fillimi i turneut.

           • 2011- Natus Vincere
           • 2021- Invictus Gaming
           • 2013- Aleancë
           • 2014- Newbee
           • 2015- Gjenitë e liga
           • 2016- Wings Gaming
           • 2017- Team Liquid
           • 2018- OG
           • 2019- OG
           • 2021- Fryma e ekipit

           Siç mund ta shihni, Ekipi OG është e vetmja skuadër që ka arritur të fitojë dy herë turneun. Edicioni i vitit 2020 u anulua gjithashtu për shkak të pandemisë Covid 19.

           Dhe ndërsa disa skuadra mund të mos e kenë fituar turneun, ato kanë qenë një kërcënim i vazhdueshëm për fituesit, duke u dhënë atyre një seri parash në çdo edicion. Disa emra të dukshëm në këtë drejtim përfshijnë TNC Predator, Virtus.Pro, dhe Vici Gaming, për të përmendur vetëm disa.

           Disa nga lojtarët më të mirë që kanë zbukuruar turneun përfshijnë Jesse "JerAx" Vainikka, Topias "Topson" Miika Taavitsainen, Syed Sumail "SumaiL" Hassan, N0tail dhe Puppey, për të përmendur vetëm disa.

           Ekipet më të mira të basteve Dota 2
           Gjeni bastebërësit e përsosur Dota 2

           Gjeni bastebërësit e përsosur Dota 2

           Kur bëhet fjalë për bastet e esports në internet, ka shumë faktorë që duhet t'i marrim parasysh përpara se të vendosim për një faqe. Këta faktorë përfshijnë: besimin dhe sigurinë, gjuhët e mbështetura, metodat e depozitimit dhe tërheqjes dhe lehtësinë e përdorimit në krahasim me faqet e tjera në treg. Ju gjithashtu mund të gjeni disa sajte që ofrojnë baste falas kur bashkoheni në uebsajtin e tyre.

           Ata mund të mos e ofrojnë këtë për çdo lojë të vetme, por shpesh e bëjnë këtë kur ka një ngjarje të madhe, si p.sh Ndërkombëtare. Ashtu si me çdo lojë të fatit, është e rëndësishme të hulumtoni se cilat faqe bastesh dota janë më të mirat për nevojat tuaja Disa nga faqet më të njohura që bëjnë baste në Dota 2 përfshijnë sa vijon:

           • Unibet: Ndoshta më e mira nëse opsioni i tyre i transmetimit të drejtpërdrejtë është diçka për të shkuar. Faqja gjithashtu ju jep statistika të drejtpërdrejta.
           • Bet365: Shumë opsione bastesh dhe shanse të mëdha.
           • Palmerbet: Këtu, ju gjeni disa opsione Dota 2 çdo ditë
           • Betstar: Ju jep mundësinë për të ndërtuar Dota 2 multis
           • PlayUp: Shumë miqësore për celularët dhe një nga platformat më të mira për fillestarët
           • Sportbet: Një zgjedhje e qartë për çdo entuziastë të Dota 2

           Përmendje të tjera të nderuara përfshijnë Landbrokes, Neds dhe Pickebet.

           Gjeni bastebërësit e përsosur Dota 2
           Cilat janë skuadrat më të mira në Dota 2?

           Cilat janë skuadrat më të mira në Dota 2?

           E ardhmja e basteve Dota 2 duket e ndritur dhe shumë ekipe kanë potencialin për të fituar turne në vitet e ardhshme. Megjithatë, është ende e vështirë të parashikohet se cilat skuadra do të dalin fituese.

           Ka shumë faktorë që duhen marrë parasysh në zgjedhjen e një ekipi për të bastuar, kështu që është e rëndësishme të hulumtoni plotësisht atributet e secilit ekip përpara se të merrni një vendim.

           Për shembull, duhet të analizoni nivelin e aftësive dhe historinë e ekipit, si dhe çdo ndryshim të fundit të listës. Bazuar në faktorë të tillë, disa nga ekipet më të mira të Dota 2 esport për të bastuar përfshijnë TNC Predator, Virtus Pro, Evil Geniuses dhe Team Secret.

           TNC Predator

           TNC Predator nuk është befasi në asnjë listë të ekipeve më të mira të Dota 2 për të bastuar. Është ylli i ndritshëm i Azisë Juglindore dhe ka performuar vazhdimisht në një nivel të lartë prej shumë kohësh. Dhe po, askush nuk mund të dyshojë në faktin se Kim Gabbi është një bishë në xhungël.

           Megjithatë, edhe performuesit më të mirë në tregti kanë kaluar ditën e tyre të keqe, dhe si i tillë, është e rëndësishme të kontrolloni performancën e ekipit për t'u siguruar që është në një streal të mirë përpara se të vendosni një bast.

           Virtus.Pro

           Virtus.Pro ishte skuadra e parë që fitoi The International 9 (TI 9). Me një listë krejtësisht të re të përbërë nga lojtarë me përvojë dhe të rinj, Virtus.Pro shpreson të sjellë në shtëpi një tjetër fitore për entuziastët e basteve në të ardhmen e afërt. Të fitosh çdo garë Dota 2 është një pritshmëri krejtësisht realiste për një ekip me një reputacion kaq të mirë.

           Gjenitë e liga

           Ndërsa Dota 2 mund të mos e ketë pasur të lehtë në Amerikën e Veriut kohët e fundit nuk është sekret. Megjithatë, pavarësisht paraqitjes së dobët nga shumica e skuadrave në rajon, ekziston një ekip performanca e të cilit ka qenë atje me disa nga më të mirët.

           Quhet Gjenitë e liga. Në fakt, skuadra ka pasur gjithmonë gjithçka që duhet për t'u përballur me fuqitë në Evropë. Gjenitë e këqij mburren me disa nga talentet më të mira, kështu që ata shpesh janë zgjedhja juaj për të vënë baste në esports.

           Sekreti i ekipit

           Sekreti i ekipit është një nga organizatat më të njohura të eSports në botë. Ata janë të vendosur në Evropë dhe kanë qenë rreth e rrotull që nga viti 2014. Ata shpesh konsiderohen si një nga ekipet më të mira në botë, veçanërisht kur bëhet fjalë për Dota 2. Që nga themelimi i tij, Team Secret ka qenë një nga veshjet dominuese në skenën ndërkombëtare. .

           Cilat janë skuadrat më të mira në Dota 2?
           Të mirat dhe të këqijat e Dota 2

           Të mirat dhe të këqijat e Dota 2

           Një lojë e nivelit të Dota 2 vjen me avantazhe dhe disavantazhe.

           Pro

           • E fokusuar në strategjinë dhe punën në grup: Dota 2 është një lojë komplekse dhe kërkon që lojtarët të punojnë së bashku me anëtarët e tjerë të ekipit për të mposhtur ekipin kundërshtar. Kjo është e dobishme për kompanitë që kërkojnë punonjës që mund të përballojnë detyra komplekse dhe të përqendrohen në punën e tyre në vend që thjesht të ndjekin urdhrat.
           • Audienca e kryqëzimit: Dota 2 ka një audiencë ndërkombëtare, gjë që e bën atë ideal që reklamuesit të synojnë rajone dhe demografi të ndryshme.
           • Një komunitet i larmishëm: Komuniteti në internet i lojës është i larmishëm, duke filluar nga lojtarët e rastësishëm deri te profesionistët që marrin pjesë në turne të profilit të lartë.
           • Pishina të mëdha çmimesh: Turnetë Dota 2, të tilla si The International, dihet se ofrojnë çmime të mëdha për fituesit. Shumë njerëz do të zgjedhin lojërat profesionale Dota 2 me shpresën për të fituar çmime të tilla.
           • Është një lojë e lehtë për t'u mësuar dhe luajtur.

           Kundër

           • Një komunitet toksik lojërash që vazhdimisht përpiqet të prishë argëtimin e lojtarëve të tjerë. Kjo është diçka për të cilën janë ankuar shumë entuziastë të Dota 2, por shpresojmë se problemi do të zgjidhet më shpejt se më vonë
           • Edhe pse loja është projektuar me thjeshtësinë në mendje, ajo mund të jetë e frikshme për lojtarët për herë të parë për shkak të sasisë së informacionit për të marrë menjëherë.
           Të mirat dhe të këqijat e Dota 2
           Kuptimi i shanseve të basteve Dota 2

           Kuptimi i shanseve të basteve Dota 2

           Shanset e basteve Dota 2 mund të jetë ose thyesore ose dhjetore. Siç sugjeron emri, shanset thyesore shprehen si thyesë, ndërsa shanset dhjetore shprehen si dhjetore. Është e këshillueshme që të kuptoni se çfarë kuptimi kanë këto shprehje përpara se të vendosni një bast.

           Vini re se shanset mund të ndryshojnë në çdo kohë, në varësi të rrethanave mbizotëruese në lidhje me ndeshjen që ata përfaqësojnë. Dhe, gjithashtu mund të ndryshojë në mënyrë drastike, veçanërisht baste të drejtpërdrejta.

           Kur dëshironi të vini bast në Dota 2, përballeni me një sërë llojesh të ndryshme bastesh që janë në dispozicion.

           Lloji më i popullarizuar është basti direkt, ku ju vini bast që një ekip të fitojë ose të humbasë pa asnjë bast. Ky lloj basti mund të përdoret nga librat sportiv ose nga parashikuesit për analitikën e të dhënave. Lloji tjetër popullor janë bastet në lojë, të cilat ndodhin gjatë një ndeshjeje dhe zakonisht krijohen përmes një sistemi partie në lojë.

           Lloji i tretë është basti i kutisë, i cili i lejon lojtarët të parashikojnë rezultatin e një ngjarjeje specifike në lojë, si p.sh. nëse do të kalojë mbi/nën 200 vrasje në ndeshje.

           Kuptimi i shanseve të basteve Dota 2
           Këshilla dhe truket për bastet DOTA 2

           Këshilla dhe truket për bastet DOTA 2

           Është një sport shumë konkurrues dhe është thelbësore të dini mënyrat më të mira për të maksimizuar bastet tuaja. Ka shumë këshilla, truke dhe strategji për bastet Dota 2 esport për të fituar avantazh në lojë. Dhe ndërsa nuk ka asgjë si një fitore e garantuar në baste, ju mund të rrisni reduktimin e avantazhit të shtëpisë dhe të keni një shans. Këtu janë disa truke dhe këshilla që do t'ju ndihmojnë në udhëtimin tuaj si një bastist i Dota 2.

           Vini bast me kokën tuaj

           vetëm për shkak se jeni të lidhur emocionalisht me një ekip të caktuar nuk do të thotë që duhet të vini bast për të. Gjëja më e mirë është të shikoni faktorët që ka të ngjarë të ndikojnë në rezultatin e lojës dhe ta merrni parasysh këtë kur vendosni baste.

           Analizoni ekipet konkurruese

           Një gjë e mirë në lidhje me bastet online esports është se fati nuk është faktori më kritik në përcaktimin e rezultateve. Një analizë e duhur e çdo ekipi konkurrent do t'ju ndihmojë të bëni parashikime të informuara. Për shembull, kontrolloni formën e fundit të ekipit, me kë përballen dhe pozicionin e tavolinës dhe përdorni metrika të tilla për të vendosur bastet tuaja.

           Kërkoni shanset më të mira në treg

           Bookmakers priren të ofrojnë shanse të ndryshme sepse janë në konkurrencë. Të gozhdosh një ose dy me shanset më të mira mund të jetë një gjë e mençur, veçanërisht nëse po kërkon të maksimizosh fitoret (vetëm në rast se do të ketë ndonjë).

           Luaj me një buxhet: Një gabim që bëjnë shumë bastorë të Dota 2 është të shpenzojnë më shumë para për bastet që mund të përballojnë të humbasin. Kjo vetëm do t'ju lërë të frustruar.

           Këshilla dhe truket për bastet DOTA 2

           Kazinotë më të mira

           NiveliCasinoBonusRating
           11xBetDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas9.2
           222BETDeri në 600 dollarë8.7
           3Loot.betMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €9.2
           4ThunderPickMerr deri në 500 € bonus depozite9.2
           5Betwinner100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas8.91
           6Wazamba8.5
           7Nomini8.3
           8Megapari8.56
           9Betmaster8.99
           10RabonaDeri në 500 € + 200 rrotullime falas8.25

           Mos i humb këto oferta me bonus

           1xBet
           1xBet
           Metodat e depozitimit
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
           Merr bonusin1xBet komento
           22BET
           22BET
           Metodat e depozitimit
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
           Merr bonusin22BET komento
           Loot.bet
           Loot.bet
           100 € Bonus depozite
           Metodat e depozitimit
           SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
           Merr bonusinLoot.bet komento
           Close