Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve Call of Duty 2023

Vitet e fundit, lojërat Battle Royale janë provuar të jenë shumë të njohura brenda komunitetit të basteve eSports. Një shembull i mirë i kësaj është FPS Call of Duty: Warzone. Është falas për t'u luajtur dhe i disponueshëm në një sërë platformash. Kjo përfshin versionet në konzolat e gjeneratës aktuale PlayStation dhe Xbox, si dhe PC. CoD: Warzone është pjesë e këstit Modern Warfare 2019, në vend që të jetë një titull individual. U lëshua gjatë sezonit të dytë të përditësimeve të përmbajtjes Modern Warfare. Kjo do të thotë që një bazë e madhe e themeluar e lojtarëve CoD ishte në gjendje të hynte në të.

Që kur CoD: Warzone doli në 2020, ka parë një sasi të konsiderueshme të trafikut të serverëve. Loja është përqafuar si e preferuar nga shumë profesionistë të eSport. Si rezultat, industria e lojërave të fatit gjithashtu ka marrë parasysh. Zhvilluesit pas lojës janë Infinity Ward dhe Raven Software.

Udhëzuesi juaj më i mirë i basteve Call of Duty 2023
Flag

Kazinotë më të mira

al Country FlagCheckmark

Loot.bet

al Country FlagCheckmark
BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

BonusMerr deri në 500 € bonus depozite
Show less...Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave
Show less...
Shfaq më shumë
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
 • Konkurse
 • Metodat e depozitimit të kriptomonedhave

ThunderPick është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2017 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, ThunderPick është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Bonus100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit
Show less...
Shfaq më shumë
 • Shumëllojshmëri e madhe lojërash
 • Shpërblime bujare
 • Mbështetje e mirë e klientit

BetWinner është në pronësi dhe menaxhuar nga Marikit Holdings Limited dhe është themeluar në vitin 2018. Kjo e bën faqen një nga më të rejat në treg. Selia e kompanisë është gjithashtu e vendosur në vendin e Qipros.

Show less...Shfaq më shumë
Show less...
Shfaq më shumë

  Megapari është një operator kazinoje në internet që ka ofruar prej kohësh lojëra kazinoje në internet dhe baste sportive për mijëra klientët e saj në të gjithë botën. Kjo e ka lejuar atë të bëhet një nga faqet më të mira të basteve esports. Ndërsa faqja e internetit u krijua vetëm në vitin 2019, duke e bërë atë një të sapoardhur në botën e basteve online, ajo ka krijuar shpejt një reputacion për veten si një lojtar i njohur.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Miqësore për celularin
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  • Bonuse të ndryshme të mirëseardhjes

  E themeluar në vitin 2018, LibraBet Casino po bëhet me shpejtësi një e preferuar në mesin e përdoruesve ndërkombëtarë të librave sportiv për bastet esports. Duke tërhequr klientë nga e gjithë bota, faqet e basteve esports ofrojnë mundësi bastesh në disa nga ndeshjet, ngjarjet dhe turnetë më të njohura sportive dhe esports në botë. Me popullaritet në rritje, LibraBet merr 8 nga 10 yje në komentet në internet.

  BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Lojërat më të fundit në ofertë
  • Bonuset bujare të mirëseardhjes
  • Shërbim i shkëlqyer ndaj klientit

  Kazino Malina njihet si një nga lojtarët e rinj më të mirë në tregun e basteve online esports. Që nga viti 2019, platforma po afrohet me entuziastët e esporteve duke ofruar baste në disa nga turnetë, ndeshjet, ekipet dhe lojtarët më të njohur të lojërave. Malina vazhdon të rritet duke ofruar mijëra mundësi bastesh eventesh çdo muaj. Në pronësi të Araxio Development NV, licenca e kompanisë për lojëra elektronike – Nr. 8048/JAZ është e autorizuar përmes Antillephone NV

  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e gjerë e lojërave elektronike
  • Pranon kripto
  • Miqësore për celularin

  E nisur në vitin 2020, Paripesa është një nga faqet e internetit më të reja që shfaq një përvojë gjithëpërfshirëse të basteve esports, sipas rishikimeve në internet. Duke ofruar shërbime për baste në esports në Afrikë, Azi dhe Evropë, faqja e basteve esports ofron një gamë të gjerë mundësish bastesh.

  Bonus100% deri në 100 €
  Show less...Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Gama e lartë e vendeve
  • Zgjedhja e madhe sportive

  Që nga viti 2015, Helabet ka sjellë mundësi bastesh për bastet globale të basteve sportive dhe eSports në formën e argëtimit dixhital në internet. Me origjinë ruse, Faqet e basteve eSports fillimisht mori një licencë Curacao dhe u zgjerua në Azi, Evropë dhe Afrikë. Faqja e basteve në internet Helabet ka një vlerësim të mirë me 7/10 vlerësime pozitive për faqen online.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
  • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
  • Bast Ngjarje Sportive

  Libri i ri i sporteve në bllok, N1Bet, ofron mundësi bastesh esports me një listë të fuqishme opsionesh bastesh. Që nga viti 2021, faqet e basteve esports të kompanisë kanë konkurruar me lojtarët kryesorë. Menaxhuar nga Dama NV dhe licencuar nga Curacao Gaming, prodhuesi i basteve elektronike esports fokusohet në tregjet lokale. Zgjerimi i tij global në territore të ndryshme i lejon lojtarët të bastojnë në lojëra video në rajone të ndryshme dhe gjuhë të ndryshme.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Kazino bastesh sportive
  • Gamë e gjerë softuerësh
  • Shpërblime të larta

  Ndërsa sportet elektronike nuk kanë ushtruar gjithmonë të njëjtin ndikim në jetën e bastorëve si tani, ata gjithmonë kanë fituar admirim. Ndërsa Esports u rrit në popullaritet, po ashtu u rrit edhe mjedisi përreth. Bastet e sporteve fituan shpejt popullaritet dhe vazhduan të rriteshin në popullaritet krahas Esports në përgjithësi.

  Bonus100% deri në 300 € + 50 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Shumëllojshmëri e madhe e metodave të depozitimit
  • Bonuset ekskluzive
  • Shanse të mëdha esport

  CyberBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2015 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, CyberBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Bisedë e drejtpërdrejtë shumëgjuhëshe 24/7
  • Lojëra miqësore me celular
  • Opsione të shumta pagese

  Arlekin Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Arlekin Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

  Show less...Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular
  Show less...
  Shfaq më shumë
  • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
  • Shumë Promo të ndryshme
  • Aplikacioni celular

  Roku Casino përshëndet lojtarët e basteve eSports me një dizajn të jashtëzakonshëm, reagim ndaj pajisjeve celulare dhe një koleksion të kufizuar por konkurrues të aksioneve të basteve eSports. Pavarësisht rinisë së saj në krahasim me konkurrentët e saj, Roku krenohet me vizionin e saj afatgjatë.

  BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
  Show less...Shfaq më shumë
  Show less...
  Shfaq më shumë

   Fresh Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2018 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Fresh Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

   BonusDeri në 100% + 500 rrotullime falas
   Show less...Shfaq më shumë
   Show less...
   Shfaq më shumë

    Jet Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2020 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jet Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

    Show less...Shfaq më shumë
    Show less...
    Shfaq më shumë

     Jupi Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Jupi Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

     Show less...Shfaq më shumë
     Show less...
     Shfaq më shumë

      PalmSlots Casino është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2022 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, PalmSlots Casino është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

      Show less...Shfaq më shumë
      Show less...
      Shfaq më shumë

       Justbit është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2021 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Justbit është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

       Show less...Shfaq më shumë
       Show less...
       Shfaq më shumë

        FreshBet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2019 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, FreshBet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

        Bonus100% deri në 1000 €
        Show less...Shfaq më shumë
        • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
        • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
        • Dizajn miqësor për celularin
        Show less...
        Shfaq më shumë
        • Shtëpia e ofruesve kryesorë të softuerit
        • Biseda e drejtpërdrejtë është e hapur 24/7
        • Dizajn miqësor për celularin

        Shumë site lojërash fati premtojnë një përvojë epike dhe emocionuese, por pak e përmbushin këtë premtim. Sidoqoftë, Rolletto ka përmirësuar strategjinë e tij të lojërave për të ofruar argëtim të pakufizuar për lojtarët. Në Rolletto.com, lojtarët kanë gjithmonë diçka për të pritur – përvojën emocionuese të lojërave, një kontroll të shëndoshë nga bonuset dhe promovimet jashtë kësaj bote dhe listën e plotë të lojërave nga librari.

        Shfaq më shumë
        Show less
        Një hyrje e shkurtër në esports Call of Duty

        Një hyrje e shkurtër në esports Call of Duty

        Ky i fundit punoi vetëm për të prodhuar seksionin e Luftës së Ftohtë të Warzone. Activision, kompania që qëndron pas titujve të suksesshëm të CoD në të kaluarën e publikoi atë.

        Lojtarët mund të zgjedhin nga dy mënyra kryesore: Battle Royale ose Plunder. E para përfshin hedhjen në një hartë me deri në 150 lojtarë në një lojë standarde. Një numër raundesh me kohë të kufizuar mbështesin 200 lojtarë. Kjo do të thotë që lojtarët e fatit do të kenë shumë zgjedhje se kujt të vendosin një bast.

        Betejë mbretërore

        Kjo mënyrë është e ngjashme me shumë të tjera lojëra të njohura në zhanër. Lojtarët konkurrojnë kundër njëri-tjetrit në një hartë që zvogëlohet vazhdimisht. Fituesi është lojtari/skuadra e fundit që qëndron në këmbë. Nëse futet në një zonë që nuk mund të luajë, shëndeti dëmtohet nga një gaz i verdhë.

        Gazi përhapet derisa të mbijetuarit e fundit të detyrohen në një pjesë të ngushtë të hartës. Kur lojtarët vdesin ata transportohen në një mënyrë të re të quajtur Gulag. I vë ata kundër një tjetri në një ndeshje vdekjeje. Fituesit kanë mundësinë të rilindin përsëri në Battle Royale. Tifozët e basteve sportive zakonisht vendosin baste për lojtarin ose ekipin e mbijetuar.

        Plaçkitje

        Në këtë modalitet, ekipet punojnë së bashku për të kërkuar për pirgje parash që janë shpërndarë në hartë. Lojtarët e Plunder rilindin automatikisht pas vdekjes. Qëllimi kryesor është grumbullimi i 1 milion dollarëve. Pasi të arrihet kjo, fillon puna jashtë orarit dhe shumat e parave shumëfishohen. Ekipi që arrin të mbledhë më shumë para kur mbaron ora shpallet fitues.

        Blood Money është një variant i kësaj mënyre në të cilën kryerja e lëvizjeve përfundimtare do t'i shpërblejë lojtarët me para shtesë. Ata gjithashtu mund të marrin pjesë në kontrata. Me publikimin e CoD: Vanguard doli një tjetër variant. Ai prezanton mjete luftarake të fluturueshme në ndeshje. Këta faktorë mund të ndikojnë në shanset për një bast.

        Një hyrje e shkurtër në esports Call of Duty
        Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Call of Duty

        Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Call of Duty

        Meqenëse Warzone është një titull kaq i vendosur brenda lojëra eSport nuk duhet të jetë e vështirë të gjesh një faqe bastesh që fokusohet në të. Për ta gjetur atë, përdoruesi do të duhet të hyjë në skedën e tregjeve eSports. Nëse ata po hyjnë në një kazino të gjerë në internet, atëherë skeda ka të ngjarë të jetë në faqen e basteve sportive.

        Do të ketë informacione për ndeshjet e ardhshme. Përdoruesit mund të zgjedhin se cili lojtar besojnë se ka një shans për të fituar. Zakonisht 150 prej tyre do të garojnë me njëri-tjetrin në një ndeshje. Numri i saktë mund të ndryshojë ndjeshëm shanset. Nëse lojtarët e bixhozit nuk e dinë rekordin e lojtarëve, ata do të kenë një shans të vogël për të fituar bastin e tyre.

        Warzone ndjek formulën standarde të lojërave të tjera Battle Royale. Opsionet për Faqet e basteve eSport do të jetë i njohur për këdo që ka luajtur me tituj të ngjashëm. Përdoruesit mund të zgjedhin një lojtar për të parashikuar si fitues të plotë. Përndryshe, ata mund të bastojnë se do të jenë brenda 3 të parëve.

        Ekzistojnë gjithashtu opsione të aplikacionit të basteve eSports që lejojnë lojtarët të vendosin baste në ndeshjet CoD një-në-një. Sidoqoftë, është ende mjaft i përshtatshëm dhe kërkon që lojtarët e fatit të marrin një ftesë nga krijuesit e përmbajtjes në aplikacione. Një aspekt unik i këtij opsioni është se jo profesionistët mund të bastojnë me veten e tyre për të fituar.

        Gjithçka që duhet të dini rreth basteve në Call of Duty
        Sa popullor janë Call of Duty esports?

        Sa popullor janë Call of Duty esports?

        Janë të shumta arsyet pse miliona njerëz në mbarë botën kanë zgjedhur të luajnë këtë lojë. Interneti është i mbushur me komunitete të fokusuara në Warzone dhe vendosjen e basteve në ndeshjet e ardhshme. Natyra falas dhe online e lojës është pjesë përbërëse e suksesit të saj.

        Loja është mjaft e thjeshtë dhe argëtuese për t'u luajtur. Nëse njerëzit duan të bëhen profesionistë në të, ka disa aftësi që duhet t'i zhvillojnë. Ka një sërë strategjish për të rritur shanset për të fituar një turne në Warzone. Kumarxhinjtë duhet të jenë në vëzhgim si për yjet e vendosur ashtu edhe për yjet në rritje.

        Komuniteti i internetit

        Për shkak se loja pëlqehet nga kaq shumë njerëz në mbarë botën, një komunitet i madh interneti është krijuar rreth saj. Kjo përfshin një mori faqesh të mediave sociale. Ka subreddit të dedikuara për aspekte specifike dhe të veçanta të Warzone. Kjo përfshin këshilla, meme dhe diskutime të përditësimeve të lojës.

        Aplikacioni i transmetimit Twitch është i mbushur me kanale ku lojtarët e fatit mund të shikojnë ndeshje dhe të zbulojnë lojtarë të talentuar. Meqenëse ekziston një komunitet kaq i shëndetshëm, të sapoardhurit në internet mund të mësojnë lehtësisht si të luajnë dhe të bastojnë në cod.

        Sa popullor janë Call of Duty esports?
        Duke luajtur Call of Duty në internet

        Duke luajtur Call of Duty në internet

        Shumica dërrmuese e eSports luhen ekskluzivisht në internet dhe Warzone nuk bën përjashtim. Dallimi kryesor është se kjo lojë lejon ndeshje ndër platforma. Lojtarët në Xbox mund të konkurrojnë me njerëzit në PlayStations. Luajtja në internet do të thotë gjithashtu që loja përditësohet rregullisht.

        Çdo defekt dhe problem mund të rregullohet përpara se numri i lojtarëve të zvogëlohet si rezultat. Për më tepër krijohet përmbajtje e re. Për shembull, lojtarët në linjë Warzone kanë qenë në gjendje të shkarkojnë harta të reja, armë, skena të shkurtra dhe lëkurë.

        Lojtarët më të mëdhenj të CoD

        Të luash Warzone është një hobi për shumë njerëz, por disa njerëz arrijnë ta bëjnë këtë në nivel profesional. Nëse dikush dëshiron të bëhet një lojtar i madh eSports, ai duhet të bëjë disa gjëra. Së pari ata duhet të njohin Warzone brenda dhe jashtë. Sa më shumë të luajnë, aq më mirë do të bëhen në përmirësimin e aftësive të tyre.

        Pjesëmarrja në turne dhe ngjarje do të rrisë profilin e tyre. Shumë nga emrat më të njohur në eSports kushtojnë një pjesë të madhe të kohës për të luajtur lojën e tyre të zgjedhur. Nëse bëhen mjaft të njohur, do të fillojnë të shfaqen në tregjet e basteve sportive.

        Duke luajtur Call of Duty në internet
        Pse CoD është i dashur nga lojtarët?

        Pse CoD është i dashur nga lojtarët?

        Versioni standard i Warzone është falas. Prandaj, njerëzit me prejardhje të ndryshme ekonomike mund ta shijojnë atë. Nuk është titulli i parë i Battle Royale që bëhet i njohur. Fortnite ofroi një lloj të ngjashëm loje. Sidoqoftë, loja është një opsion më pak vizatimor. Seria CoD është e njohur për portretizimin e saj realist të konfliktit.

        Lojtarët mund të shijojnë këtë estetikë fituese brenda një modaliteti loje që inkurajon vëmendjen, strategjinë dhe zgjidhjen e vazhdueshme të problemeve. Meqenëse Warzone ka një numër të kufizuar hartash, mund të supozohet se natyra e saj përsëritëse bëhet e mërzitshme me kalimin e kohës. Megjithatë, njerëzit vazhdojnë ta shijojnë atë pavarësisht.

        Si luhet CoD konkurruese?

        Lojtarët e sportit që duan të kenë një shans për të fituar do të duhet të kryejnë disa detyra. Është e rëndësishme që së pari të kontrolloni hartën në të cilën do të futen. Është e mundur që të kërceni dhe të prisni parashutën disa herë për të gjetur një zonë të sigurt rënieje. Lojtarët duhet të ruajnë paratë e tyre para se të vriten nga një armik. Mbajtja e tij nuk është kurrë një opsion fitues. Për më tepër, nëse ata punojnë si pjesë e një ekipi, është e mençur të ndahen burimet.

        Lojtarët dhe ekipet më të mëdha të lojës

        Nëse lojtarët e fatit duan të vënë një bast fitues në Warzone, është jetike që ata të njihen me lojtarët dhe ekipet më të suksesshme. Kjo mund të ndryshojë në një bazë mjaft të shpeshtë. Një numër i madh i tyre shfaqin veten në aplikacionin Twitch. Është e dobishme të lexoni përditësimet javore se kush ka tejkaluar në turnetë javore të Warzone. Kumarxhinjtë gjithashtu mund të jenë në kërkim të yjeve në rritje. Bastet mbi to janë ideale për këdo që kërkon shanse të mira.

        Pse CoD është i dashur nga lojtarët?
        A ka një kampionat Call of Duty?

        A ka një kampionat Call of Duty?

        Call of Duty League u krijua vetëm në vitin 2020. Pavarësisht kësaj, ajo ka arritur të tërheqë vëmendje të konsiderueshme nga komuniteti i lojërave të fatit. Turneu dominohet nga ekipe nga SHBA. Tre të parat ishin OpTic Texas (dikur Perandoria Dallas), Atlanta FaZe dhe OpTic Chicago (ish Chicago Huntsmen).

        Nëse lojtarët e fatit duan të kuptojnë se cilët lojtarë të Warzone janë më të mëdhenjtë, ata mund të kontrollojnë Renditjet e fundit të Fuqisë. Për shembull, në gusht 2021 pesë më të suksesshmit ishin Supervan, Fifakill, Biffle, Jukeyz dhe Tommey. Këta lojtarë mund të mos marrin pjesë gjithmonë në vetë Ligën CoD, por ka disa mbivendosje.

        Ndërsa SHBA përbën pjesën më të madhe të ekipeve fituese, ka disa pretendentë nga Britania e Madhe, Kanadaja dhe Franca. Për më tepër, lojtarët individualë konsideruan breshër të klasit botëror nga Rusia, Spanja, Turqia, Kina dhe Gjermania. Drejtuesit e ligës shpesh kërkojnë yje të rinj për t'u regjistruar. Ata mund të zgjedhin njerëz që janë bërë profesionistë nëpërmjet konkurseve solo. Renditja e këtyre individëve zakonisht bazohet në atë se sa fituan në fitimet e ngjarjeve.

        A ka një kampionat Call of Duty?
        Gjithçka rreth Call of Duty League

        Gjithçka rreth Call of Duty League

        Një version eSports i një kupe botërore funksionon shumë në të njëjtën mënyrë si homologët e tij të botës reale. Ekipet e lojtarëve elitarë garojnë kundër njëri-tjetrit për të fituar çmimin kryesor. Kjo është zakonisht në formën e parave të gatshme. Për shembull në diplomat 2021 për Call of Duty League çmimi ishte 1,200,000 dollarë.

        Ndërkohë që ato konsideroheshin të veçanta në të kaluarën, turnetë botërore të eSports kanë hyrë kohët e fundit në rrjedhën kryesore. Kumari ka luajtur një rol në këtë. Tifozët e basteve të merlucit e kanë kuptuar se bastet në këto ngjarje është argëtuese dhe e thjeshtë. Sponsorët e mëdhenj kanë rritur gjithashtu profilin e turneve. Duke ofruar çmime të larta për ekipet fituese, ata kanë rritur natyrën elitare të tyre.

        Kupa botërore e eSports është e strukturuar në formën e një sezoni. CoD one ka pesë faza në të cilat skuadrat luajnë ndeshje gjatë tre javëve. Kjo i lejon kumarxhinjtë të studiojnë lojtarët më të mirë në përgatitje për finalet. Ka 12 ekipe kualifikuese në çdo turne madhor. Fondi i çmimeve është i shpërndarë gjerësisht. Edhe nëse një skuadër vjen në vendin e 8-të në play-off, ata mund të arrijnë 25,000 dollarë. Për këtë arsye Kupa e Botës tërheq profesionistë me përvojë.

        Gjithçka rreth Call of Duty League
        CoD: Bastet e Kupës së Botës në Zonën e Luftës

        CoD: Bastet e Kupës së Botës në Zonën e Luftës

        Ekziston një treg i madh për zonën e luftës së basteve të CoD. Fillestarët mund të përfundojnë duke u ndjerë të mbingarkuar dhe të hutuar nga të gjitha opsionet. Zgjedhja e një turneu të njohur siç është Liga CoD është ideale për këta kumarxhinj.

        Ata mund të vënë baste për disa nga lojtarët më të mëdhenj të Warzone në botë. Duhet të theksohet se kjo lojë është në të vërtetë pjesë e CoD: Modern Warfare. Opsionet e librit sportiv për të mund të gjenden nën këtë titull si rezultat.

        Ndërsa eSports fillon të merret më seriozisht, duket e mundshme që do të ketë një rritje në kazinotë në internet që ofrojnë baste në Warzone. Natyra e ndeshjeve do të ndikohet gjithashtu nga përditësimet e reja të përmbajtjes. Për shembull, publikimi i Call of Duty Black Ops: Cold War ka pasur një efekt të madh në mënyrat e lojës që luhen në CoD League.

        Probleme me lojën e ndershme

        Kumarxhinjtë natyrshëm do të shqetësohen që ndeshjet në të cilat bastojnë të zhvillohen në mënyrë të drejtë. Faqet e njohura të librave sportiv gjithashtu e marrin seriozisht këtë çështje. Call of Duty League mund të luhet vetëm duke përdorur një PC. Kontrolluesi gjithashtu duhet të miratohet paraprakisht. Ndeshjet zhvillohen brenda një mjedisi dixhital të kontrolluar ku çdo ekip ka një fillim të barabartë. Kjo ndihmon për të parandaluar rregullimin e ndeshjes.

        Ka kufizime në hartat, mënyrat e lojës dhe armët në dispozicion të pretendentëve. Ata duhet t'i përmbahen rregullave të rrepta. Rregullorja është një aspekt i rëndësishëm i basteve eSport.

        CoD: Bastet e Kupës së Botës në Zonën e Luftës
        Gjeni bastebërësit e përsosur të CoD esports

        Gjeni bastebërësit e përsosur të CoD esports

        Në të kaluarën ishte mjaft e vështirë të gjeje një faqe që i lejonte përdoruesit të vendosnin baste në ngjarjet e lojërave video. Për fat të mirë kjo po ndryshon pasi eSports po bëhen më të zakonshme. Ka shumë ofrues për këtë lloj bastesh. Mënyra më e lehtë për të përcaktuar nëse një kompani është e specializuar në këtë treg është të hapni faqen e saj të librave sportiv. Nëse ka një seksion eSport, do të jetë një lajm i mirë.

        Sidoqoftë, do të jetë edhe më e vështirë të gjesh një ofrues për Warzone në veçanti. Pavarësisht nga popullariteti i saj, loja është më e rëndësishme në botën e lojërave të fatit në krahasim me Fortnite ose FIFA. Faqja më e mirë e basteve eSport do të ketë një katalog të gjerë titujsh për të bastuar. Kumarxhinjtë do të kenë më shumë fat nëse presin për turnetë globale që paraqesin në mënyrë specifike Warzone. Faqet e basteve CoD nuk janë aq të vështira për t'u gjetur, pasi është një lojë e njohur për të vënë bast.

        Nëse njerëzit ende po luftojnë për të gjetur tregje nga institucionet tradicionale të lojërave të fatit, ekziston një opsion alternativ. Ata mund të kërkojnë faqe specifike bastesh për eSport. Meqenëse këto organizata fokusohen vetëm në lojëra, ato do të ofrojnë një sasi më të madhe titujsh. Warzone mund të jetë një prej tyre.

        Gjeni bastebërësit e përsosur të CoD esports
        Ndiqni ekipet më të mira të CoD: Warzone dhe vini bast me saktësi

        Ndiqni ekipet më të mira të CoD: Warzone dhe vini bast me saktësi

        Sepse zakonisht ka 12 ekipe pro duke konkurruar në një turne është e rëndësishme të njiheni me secilën prej tyre. Bërja e kësaj do t'i japë lojtarit të kumarit të kuptojë se kush ka më shumë gjasa të fitojë. Sa më shumë që një person të hulumtojë ekipet, aq më i saktë ka të ngjarë të jetë basti i tij.

        Personi që vë bast mund të dëshirojë të analizojë pikat e forta dhe të dobëta të çdo skuadre që udhëheq në play-off. Nëse duhet të bëjnë kërkime shtesë, faqet e transmetimit të lojërave janë të dobishme. Kumarxhi mund të ndjekë lojtarë individualë për të kuptuar më mirë të dhënat e tyre.

        Skenarët që do të përballen në turne do të luajnë gjithashtu një rol. Disa ekipe lulëzojnë vetëm në një hartë të veçantë dhe në një mënyrë loje. Kur bëni një bast call of duty, duhet të merret parasysh natyra e saktë e raundeve të ndeshjes.

        Ndiqni ekipet më të mira të CoD: Warzone dhe vini bast me saktësi
        Çfarë duhet të kërkoni në një ekip esport?

        Çfarë duhet të kërkoni në një ekip esport?

        Edhe nëse një grup kampion i Warzone ka një histori fitoresh, kjo nuk do të thotë se bastet janë një gjë e sigurt. Detajet e stilit të tyre të lojës do të kenë efekt. Kumarxhi fillimisht duhet të shikojë një lojë të vjetër të një skuadre që ata janë të interesuar të bastojnë për të fituar. Ekipi duhet të shfaqë një sërë tiparesh kryesore.

        Çdo anëtar i Warzone do të ketë një rol të veçantë që luan me pikat e tyre të forta. Disa janë agresivë, ndërsa të tjerët janë më taktikë. Gjëja kryesore është që individët të punojnë mirë së bashku si një kolektiv.

        Lojtarët më të mirë do të shkarkojnë vetëm nëse janë të sigurt për të siguruar një eliminim. Kur ndodhin gabime, ajo tenton të alarmojë armiqtë. Nëse skuadrat kanë një vlerësim të ulët saktësie/goditjeje, atëherë bastet mbi to do të jenë një rrezik.

        Përveç ekspertizës së armëve, një ekip superior do të njohë pikat më të mira për t'u ulur në fillim të një ndeshjeje. Tashmë do të ketë një plan loje të cilit do t'i përmbahen. Për këtë arsye, profesionistët kalojnë shumë orë duke u njohur me hartat e Warzone.

        Çfarë duhet të kërkoni në një ekip esport?
        Ekipet e shquara të CoD për të vënë bast

        Ekipet e shquara të CoD për të vënë bast

        Si dhe pretendentët e deklaruar më parë të CoD League, ka disa ekipe të rangut të lartë që lulëzojnë në garat e tjera të Warzone. Problemi me përcaktimin e më të mirëve është se ekipet po ndryshojnë rregullisht formacionet. Prandaj është e dobishme të bazohet rëndësia në progresin afatgjatë.

        275 turne në Warzone u zhvilluan nga marsi 2020 deri në nëntor 2021. Një grup çmimesh prej mbi 8,000,000 dollarë u nda midis ekipeve. Pesë fituesit më të mirë gjatë kësaj kohe ishin: 100 Thieves, NRG Esports, FaZe Clan dhe New York Subliners. Nëse ndonjë nga këto grupe konkurron kundër një të renditur më të ulët, ata do të kenë një probabilitet të mirë për të fituar. Kjo i bën ata një bast mjaft të sigurt.

        Ekipet e shquara të CoD për të vënë bast
        Të mirat dhe të këqijat e basteve Call of Duty

        Të mirat dhe të këqijat e basteve Call of Duty

        Ndërsa shumë njerëz zgjedhin të vënë bast në ndeshjet e Call of Duty, nuk është për të gjithë. Për të përcaktuar nëse është një eSport ideal, lojtari i kumarit duhet të marrë parasysh të gjitha aspektet pozitive dhe negative.

        Pro

        • Çdo ndeshje përmban rreth 150 lojtarë që u japin kumarxhinjve shumë zgjedhje.
        • Rregullat e lojës janë mjaft të lehta për t'u kuptuar dhe mësuar.
        • Lojtarët më të mirë marrin pjesë në turne të rregullt, duke e bërë më të thjeshtë ngushtimin e fituesve të mundshëm.
        • Warzone është një lojë shumë argëtuese. Disa njerëz shikojnë ndeshje vetëm për qëllime rekreative.
        • Ka një sasi të madhe zhurmash mediatike përpara garave të mëdha të Warzone. Leximi i botimeve rreth tyre do t'u japë kumarxhinjve njohuri shtesë përpara se të vendosin një bast në Warzone.

        Kundër

        • Ndonëse ndeshjet janë argëtuese, ato mund të jenë gjithashtu të paparashikueshme, duke i bërë bastet më pak të sigurta se sportet e tjera elektronike.
        • Interneti është i mbushur me komunitete të Warzone, por mund të jetë një luftë për të gjetur faqet që e shfaqin atë në tregjet e tyre të librave sportiv.
        • Nëse lojtarët e fatit duan të shikojnë një ndeshje drejtpërdrejt, ata do të duhet ta transmetojnë atë në internet. Është e rrallë që garat e Warzone të transmetohen në televizion.
        • Seria CoD lëshon rregullisht lojëra të reja. Kjo e bën të pasigurt jetëgjatësinë e ardhshme të Warzone. Lojtarët dhe lojtarët e fatit mund ta zhvendosin vëmendjen e tyre në një lojë tjetër CoD përfundimisht.
        Të mirat dhe të këqijat e basteve Call of Duty
        Kuptoni shanset e basteve Call of Duty

        Kuptoni shanset e basteve Call of Duty

        Shanset për baste esport në Warzone do të bazohet në disa faktorë. Disa njerëzve u pëlqen të vendosin baste mjaft të thjeshta, të tilla si parashikimi i fituesit të përgjithshëm të një ndeshjeje. Sidoqoftë, shanset e Warzone mund të ndryshohen duke qenë më specifike. Për shembull, ata mund të parashikojnë se çfarë rezultati përfundon të grumbullojë fituesi. Meqenëse modaliteti Plunder përfshin mbledhjen e parave virtuale, një bast mund të fokusohet në shumën totale.

        Harta mund të luajë një rol të madh në ndryshimin e Shanset CoD për një bast. Në shumë raste, ofruesi do t'u japë përdoruesve një përzgjedhje të basteve të bazuara në harta. Nëse përdoruesi parashikon se skuadra A do të fitojë, ai mund të rafinojë bastin duke marrë me mend numrin e hartave në të cilat skuadra B do të humbasë. Përndryshe, parashikimi mund të jetë se çfarë skuadre specifike të hartës A do të fitojë.

        Handikapët janë të njohur në botën e lojërave të fatit eSports. Libërbërësi do të vendosë këtë handikap. Një shembull i zakonshëm është kur skuadra kundërshtare ka një avantazh prej 1 harte. I takon përdoruesit të vendosë nëse një ekip do të vazhdojë të fitojë edhe nëse është në disavantazh. Ky lloj basti ka tendencë të ketë shanse joshëse, por është më shumë rrezik.

        Kuptoni shanset e basteve Call of Duty
        Këshilla dhe truke bastesh

        Këshilla dhe truke bastesh

        Avantazhi më i madh që mund të ketë një lojtar i fatit është njohuria. Nëse ata hulumtojnë çdo ekip dhe lojtar paraprakisht, ata do të jenë shumë më të mirë në zgjedhjen e një fituesi. Interneti është i mbushur me këtë informacion, kështu që kërkimi nuk duhet të jetë shumë i vështirë. Është gjithashtu e mençur të qëndroni aktiv brenda komunitetit online të Warzone. Të bësh këtë i ndihmon njerëzit të kuptojnë faktorët e paparashikuar që mund të ndikojnë në një bast.

        Është gjithashtu një ide e mirë që entuziastët e basteve ta luajnë vetë lojën. Nuk ka mënyrë më të mirë për të fituar njohuri mbi sfidat me të cilat përballen lojtarët e Warzone. Lojtarët e rregullt mund të qëndrojnë të informuar për përditësimet e lojërave, siç janë hartat, armët dhe objektivat e reja. Njohja rreth tyre është jashtëzakonisht e dobishme.

        Bastet në ndeshjet e Warzone janë mjaft të thjeshta. Lojtarët profesionistë me zgjedhjet më të mira të armëve priren të fitojnë. Këto janë shpesh ato me një ekuilibër të mirë të dëmtimit, rrezes dhe zmbrapsjes. Kampionët shihen rregullisht duke përdorur SMG dhe AR. H

        megjithatë, zhvilluesit e CoD kanë qenë të njohur për të ndryshuar statistikat e armëve herë pas here. Kjo do t'i detyrojë ekipet të dalin me taktika të reja. Kumarxhinjtë duhet të jenë të vetëdijshëm kur ndodhin këto ndryshime në mënyrë që të mos vendosin një bast të painformuar.

        Këshilla dhe truke bastesh

        Kazinotë më të mira

        NiveliCasinoBonusRating
        1Loot.betMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €9.2
        2ThunderPickMerr deri në 500 € bonus depozite9.2
        3Betwinner100% deri në 100 € + 150 rrotullime falas8.91
        4Megapari8.56
        5LibraBet7.75
        6MalinaMerrni bonusin tuaj të depozitës së parë prej 150 €8.9
        7Paripesa7.8
        8Helabet100% deri në 100 €7.9
        9N1 Bet8.3
        10TonyBet8.2

        Mos i humb këto oferta me bonus

        1xBet
        1xBet
        Metodat e depozitimit
        SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
        Merr bonusin1xBet komento
        22BET
        22BET
        Metodat e depozitimit
        SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
        Merr bonusin22BET komento
        Loot.bet
        Loot.bet
        100 € Bonus depozite
        Metodat e depozitimit
        SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
        Merr bonusinLoot.bet komento
        Close