Gjithçka rreth basteve në G2 Esports

G2 eSports, më parë Gamers2, është një ekskluzivitet evropian i eSports që merr pjesë në disa turne dhe ngjarje eSports. Organizata është e vendosur në Berlin, Gjermani. Ajo u krijua në shkurt 2014 nga një lojtar profesionist i League of Legends i quajtur Carlos Rodriguez Santiago dhe një investitor i quajtur Jens Hilgers. Gamers2 u riemërua në G2 eSports në tetor 2015.

Organizata deklaroi gjithashtu vlerat e saj thelbësore të kreativitetit, vendosmërisë, ambicjes, inovacionit, rëndësisë dhe një vizion për t'u bërë një markë globale argëtuese e ndërtuar mbi eSports.

Gjithçka rreth basteve në G2 Esports
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Listat e ekipeve të G2 eSports

Listat e ekipeve të G2 eSports

Organizata ka tetë ekipet më të mira të esports, secili ka disa nga lojtarët më të mirë profesionistë të sporteve elektronike në botë. Ekipet e G2 eSports luajnë disa lojëra, duke përfshirë League of Legends, Hearthstone, Rainbow Siege Six, Rocket League, iRacing, Halo Infinite, Fortnite dhe Counter-Strike: Global Offensive. G2 eSports kishte disa divizione të tjera, të cilat u ndërprenë për arsye të ndryshme. Ndarjet ishin për Call of Duty, Clash Royale, Overwatch, Heroes of the Storm, Paladins dhe PlayerUnknown's Battlegrounds.

Secili prej skuadrave eSports të G2 fokusohet vetëm në një lojë eSports. Lista e ekipit për Counter-Strike: Global Offensive ka Nikola Kovac, Aleksi Virolainen, Ilya Osipov, Nemanja Kovac dhe Audric Jug. Skuadra pati një normë fitoreje prej 63% vitin e kaluar, gjë që është mjaft mbresëlënëse duke marrë parasysh se sa e ashpër është konkurrenca në lojë.

Përbërja e ekipit të League of Legends G2 eSports përfshin Marcin Jankowski, Raphael Crabbe dhe Dylan Falco. Vitin e kaluar, skuadra kishte një normë mjaft të ulët fitoresh, por tani është vendosur të rikthehet këtë vit. Ekipi i G2 eSports Rainbow Six përbëhet nga Niclas Mouritzen, Juhani Toivonen, Daniel Romero, Joonas Sovolainen dhe Fabian Hailsten. Ekipi Valorant ka Avova, Nukkye, Hoody, Meddo, m1xwell dhe Pipson. Ekipi i Rocket League përbëhet nga JKnaps, Atomic dhe Chicago. Lojtarët e Fortnite janë jahq, Letshe, Jelty, Mackwood, Ajerss dhe Smqcked. Ekipi Halo Infinite ka Sabinater, Tusk, Str8 Sick dhe Gilkey.

Lojtarët e G2 eSports vijnë nga disa vende të ndryshme, shumica e tyre me bazë në Evropë. Listat e ekipeve gjithashtu zakonisht ndryshojnë rregullisht, si një mënyrë e organizimit që siguron që ekipet të kenë shanse më të larta për të performuar mirë.

Partnerët e G2

G2 eSports ka një listë të larmishme partnerësh. Organizata punon shumë ngushtë me partnerët për t'u siguruar që ata ofrojnë përvojat dhe argëtimin më të mirë të eSports. Partnerët përfshijnë kompani bastesh, kompani kuletash dixhitale dhe shërbime transmetimi, ndër shumë të tjera. Kompanitë e tjera mund të bëhen ende partnerë përmes një procesi të shpejtë dhe të thjeshtë të theksuar në Faqja zyrtare e G2 eSports.

Listat e ekipeve të G2 eSports
Lojërat më të forta të G2 eSports

Lojërat më të forta të G2 eSports

Liga e Legjendave

G2 eSports ka një nga formacionet më të mira të ekipeve të eSports Liga e Legjendave që është krijuar ndonjëherë në Evropë. Falë kësaj, ekipi ka performuar mirë kohët e fundit. Përveç performancës, lojtarët e G2 dihet se u japin tifozëve argëtim të mirë. Suksesi i tyre mund t'i atribuohet natyrës së lojës së tyre dhe strategjive inovative që përdorin, të cilat i mbajnë gjithmonë fansat në skajet e vendeve të tyre.

Kundër-Strike: Ofensivë Globale

CS: SHKO ekipi përbëhet nga yje të rinj dhe të vjetër, duke kombinuar aftësi dhe përvojë të gjerë për të prodhuar rezultate të jashtëzakonshme në shumicën e turneve në të cilat ata marrin pjesë. Disa nga turnet e nivelit të parë në të cilat skuadra ka performuar mirë përfshijnë Blast Premier dhe ESL Pro League.

Liga e raketave

Liga e raketave është një lojë tjetër në të cilën G2 eSports ofron vazhdimisht, veçanërisht kohët e fundit. Ekipi zakonisht përdor koordinim të llogaritur, por me agresion të zjarrtë, i cili ka rezultuar shumë efektiv. Performanca më e fundit më e mirë ishte në janar 2022, kur ata fituan RLCS Fall Rajonal Event 2.

Rainbow Six Siege

Ekipet e G2 eSports kanë dominuar Rainbow Six Siege ngjarje dhe turne për një kohë mjaft të gjatë, duke marrë pjesë në turnetë më të njohur. Disa performanca më të mira të fundit përfshijnë fitimin e Ligës Evropiane dhe Ligës GSA.

Lojërat më të forta të G2 eSports
Pse është popullor G2 eSports?

Pse është popullor G2 eSports?

Ekipi i G2 eSports gëzon popullaritet global, veçanërisht në mesin e lojtarëve. Shumica e bastorëve të eSports zakonisht vënë baste për ekipin, veçanërisht për lojërat e theksuara më lart si ato më të forta. Arsyeja kryesore pas popullaritetit të ekipit në qarqet e lojërave të fatit është se ai vazhdimisht performon mirë në nivelin më të lartë. Kjo do të thotë që lojtarët mund të bastojnë me siguri në fitoren e ekipit dhe kanë shanse të larta që bastet të jenë të suksesshme.

G2 eSports ka gjithashtu një faqe interneti shumë gjithëpërfshirëse që zakonisht përditësohet rregullisht. Kjo do të thotë që lojtarët mund të gjejnë informacione në lidhje me ekipin lehtësisht dhe lehtësisht. Bastorët mund të përdorin informacionin për të marrë vendime për bastet. Kjo e bën ekipin më të popullarizuar se shumë të tjerë që lojtarët e kanë të vështirë të aksesojnë të dhënat e tyre. Informacioni rreth G2 eSports zakonisht ndahet gjithashtu nga miliona fansa të tij.

Një tjetër arsye pse G2 eSports është i popullarizuar në mesin e bastorëve është se shumica e faqeve të basteve eSports mbulojnë tregjet e tyre të basteve. Kjo do të thotë që lojtarët mund të gjejnë lehtësisht tregje bastesh për ekipin. Ata vetëm duhet të zgjedhin një vend të përshtatshëm bastesh.

Arsyeja tjetër e dukshme është se loja e ekipit është zakonisht argëtuese. Gjuajtësit mund të shijojnë transmetimin e ndeshjeve pas basteve për të shijuar vlerën e argëtimit. Futbollistët mund të marrin në konsideratë edhe bastet live pasi kënaqen duke parë ndeshjet.

Pse është popullor G2 eSports?
Çmimet dhe rezultatet e G2 eSports

Çmimet dhe rezultatet e G2 eSports

Çmimet E-Sports 2020

G2 eSports fitoi Organizatën e Vitit eSports në E-sport Awards 2020. Kjo shënoi një nga arritjet më të mëdha të ekipit, e cila erdhi pas një viti të gjatë me performanca mbresëlënëse në të gjitha eSports. Themeluesi i organizatës gjithashtu fitoi çmimin E-sports Personality of the Year gjatë të njëjtit event.

Kjo u rendit edhe më tej në listën e arritjeve të skuadrës atë vit. Organizata ishte nominuar për dhjetë pozicione të tjera, duke treguar se sa mirë kishte ecur atë vit. Ngjarja u mbajt në internet për arsye të dukshme, por kjo nuk i pengoi fansat e G2 eSports në mbarë botën të festonin arritjen.

Çmimet dhe rezultatet e G2 eSports
Rezultatet e G2 eSports

Rezultatet e G2 eSports

Secila nga tetë divizionet e ekipeve të G2 eSports ka pasur disa performanca mbresëlënëse gjatë vitit. Me kalimin e viteve, ndarjet me performanca jo mbresëlënëse u ndërprenë duke e bërë organizatën më të fortë dhe më të mirë. Më poshtë janë disa performanca të spikatura nga ekipet e G2 eSport që i kanë dhënë ekipit një vend në mesin e ekipeve më të njohura të esports.

Kundër-Strike: Ofensivë Globale

Ekipi G2 eSports CS: GO fitoi 2017 DreamHack Open Tours dhe DreamHack Masters Malmo. Ai gjithashtu fitoi Sezonin 5 të ESL Pro League dhe Serinë 1 të Kampionatit eSports. Performancat më të mira në lojë i kanë fituar ekipit më shumë se 3.3 milionë dollarë.

Liga e Legjendave

Ekipi i G2 eSports League of Legends fitoi kampionatin veror të LEC 2020, kampionatin e pranverës LEC 2020, Ftesën në mes të sezonit 2019, Ndarjen e pranverës LEC 2019, Pranverën e BE-së LCS 2017 dhe Promovimin LCS 2015. Këto janë ndër dhjetëra trofe të tjerë që ekipi ka fituar. Ka edhe qindra të tjera turnetë në të cilin G2 eSports zuri pozitat e dyta ose të treta, të cilat janë ende performanca mbresëlënëse.

Rainbow Six Siege

Rezultatet kryesore të ekipit të Rainbow Six Siege përfshijnë fitimin e Ligës Evropiane 2020, Ligës GSA 2020 dhe Gjashtë Ftesa 2019. Performanca të tjera kryesore që ia vlen të përmenden ishin në Majorin e Gjashtë gushtit 2020, Sezoni 1 i Ligës Evropiane, Përplasja e Hapur Evropiane dhe Sezoni 11 i Pro Ligës.

Trima

Performanca e ekipit të G2 eSports Valorant është padyshim ndër më mbresëlënësit nga të gjitha divizionet e organizatës. Ai fitoi disa Seri Valorant Ignition, duke përfshirë Blast Twitch Invitational, LVL Clash 2, Allied E-sports Odyssey, Vitality European Open, WePlay Invitational dhe Mandatory.gg Cup. Performanca e fundit më e mirë ishte në vitin 2021 në Stage 3 Masters të mbajtur në Berlin.

Liga e raketave

G2 eSports Rocket League mban trofeun më të fundit për ekipin, të fituar në janar 2022 për fitimin e Ngjarje Rajonale 2 RLCS Winter NA. Performanca të tjera kryesore janë në turne si RLCS Season X, Astronauts Star Circuit s1, Rocket League Championship Series Season 9 , 2019 DreamHack Pro Circuit dhe Kampionati Botëror i Sezonit 7 RLCS.

Rezultatet e G2 eSports
Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të G2 eSports

Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të G2 eSports

Marcin Jankowski

Marcin, i njohur gjerësisht si Jankos, është një lojtar polak i lindur në 1995. Ai luan lojën League of Legends si Jungler. Jankos ka fituar afërsisht 492,000 dollarë që nga koha kur ka qenë aktiv dhe ka ndihmuar ekipin të fitojë disa turne. Ai ka fituar disa çmime, duke përfshirë dy tituj MVP. Ai ishte gjithashtu lojtari i parë që fitoi më shumë se 300 ndeshje në Champions League of Legends.

Kenny Schrub

Kenny Schrub, i njohur më mirë si Kennys, luan Counter-Strike: Global Offensive për ekipin G2 eSports. Lojtari francez ka lindur në vitin 1995. Ai ka luajtur për disa skuadra të tjera përpara se të bashkohej me G2 eSports, që do të thotë se iu bashkua skuadrës me shumë përvojë. Ai ka fituar disa çmime, me një nga arritjet e tij kryesore që është shpallur The Game Awards eSports Lojtari i Vitit.

Rasmus Winther

Rasmus është i njohur gjerësisht si Caps. Ai luan rolin Mid Laner në lojën League of Legends. Lojtari danez filloi të luante profesionalisht në vitin 2016, por iu bashkua G2 eSports përpara sezonit 2019. Ai u emërua MVP i Kampionatit Evropian të League of Legends në 2020.

Ben McMillan, i njohur gjerësisht si CTZN, është një lojtar profesionist britanik eSports i specializuar në lojën Rainbow Six Siege. CTZN fitoi titullin MVP në ngjarjen e tij të parë të nivelit të parë në R6.

Lojtarët më të mirë dhe më të njohur të G2 eSports
Ku dhe si të bastni në G2 Esports?

Ku dhe si të bastni në G2 Esports?

Ku të bastni në G2 Esports

Faqet online të basteve eSports ofroni mënyrën më të lehtë për të bastuar në G2 eSports. Qindra faqe bastesh ofrojnë tregje bastesh për shumicën e turneve në të cilat zakonisht marrin pjesë G2 eSports. Futbollistët duhet të zgjedhin një nga faqet e tilla të basteve dhe të regjistrohen sipas kërkesave të ofruesit të basteve.

Kur zgjedhin një faqe bastesh, lojtarët duhet të bëjnë disa konsiderata për të marrë platformën më të mirë të basteve eSports. Vendi i përzgjedhur i basteve luan një rol thelbësor në përcaktimin e përvojës së basteve të lojtarëve.

Shembuj konsideratash përfshijnë licencimin, mënyrat e disponueshme të pagesës dhe ofertat e bonusit. Një mënyrë e thjeshtë për ta bërë këtë është të kontrolloni një faqe me reputacion të renditjes që liston faqet më të mira të basteve eSports. Faqja e renditjes mund të ofrojë informacione dhe sugjerime të dobishme në lidhje me zgjedhjen e faqes së duhur të internetit sipas nevojave individuale.

Si të bastni në G2 Esports

Lojtarët duhet së pari të depozitojnë fonde në llogaritë e tyre të basteve, të cilat do t'i përdorin për të vendosur baste. Shumica e faqeve të basteve ofrojnë disa menyra pagese, duke i lejuar lojtarët të zgjedhin më të përshtatshëm për ta. Hapi tjetër është zgjedhja e një ndeshjeje G2 eSports dhe lloji i duhur i bastit për të vendosur. Vlen të përmendet se tregje të ndryshme bastesh kanë shanse të ndryshme.

Për më tepër, çdo lojtar i etur për të fituar duhet gjithmonë të vë bast në ekipet më të mira të esporteve të G2. Përveç fokusimit në një ekip të famshëm esport, i cili ofron në nivelet më të larta, kumari i përgjegjshëm është i paçmuar për të shijuar lojën.

Ku dhe si të bastni në G2 Esports?

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close