Gjithçka rreth basteve në Alliance

Kur përdor faqet e basteve esports, përdoruesi duhet të zgjedhë ekipin e duhur për të vënë bast. Është më mirë të zgjidhni atë që ka një histori të gjatë të fitimit të turneve. Ky është sigurisht rasti me Aleancën. Ata janë të vendosur në Suedi dhe kanë qenë pjesë e skenës së lojërave pro që nga viti 2013. Një ekip menaxhues prej pesë individësh mbikëqyr organizatën. Në të kaluarën ata u fokusuan në StarCraft II dhe League of Legends.

Megjithatë, vitet e fundit ata kanë kaluar në tituj të tjerë të njohur. Prandaj, lojtarët që kërkojnë ekipe fituese të këtyre dy ndeshjeve do të duhet të kërkojnë diku tjetër. Megjithatë, kjo nuk do të thotë se Aleanca është bërë e parëndësishme. Ata thjesht kanë ndërruar turne që janë bërë më pak të ngopur me ekipet rivale.

Gjithçka rreth basteve në Alliance
Flag

No matches found, please try:

al Country FlagCheckmark

1xBet

al Country FlagCheckmark
BonusDeri në 1500 € + 150 rrotullime falas
Show less...Shfaq më shumë
Merr bonusin
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve
Show less...
Shfaq më shumë
 • Kazino me rul të lartë
 • Luajtur në shumë vende
 • Zgjedhja më e mirë e basteve

Bota e sporteve elektronike mund të jetë shumë konfuze për ata që nuk janë mësuar me të. Megjithatë, askush nuk mund ta mohojë se është gjithashtu shumë emocionuese dhe interesante. E njëjta gjë mund të thuhet për kazinotë në internet.

BonusDeri në 600 dollarë
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e gjerë e pagesave
 • 12000+ lojëra elektronike
 • Në dispozicion bastet sportive

22Bet është në funksion që nga viti 2017. Është në pronësi të TECHSOLUTIONS NV, një organizatë me bazë në Curacao. Falë licencës së saj të lojërave të fatit Curacao që është e vlefshme deri më 23 nëntor 2023, shumica e lojtarëve në internet e gjejnë atë të sigurt sepse qeveria e Curacao vlerësohet shumë në peizazhin e lojërave në internet.

BonusMerrni bonusin tuaj të depozitës prej 100 €
Show less...Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë
Show less...
Shfaq më shumë
 • Gama e jashtëzakonshme e Lojërave Esport
 • Shumëllojshmëri e madhe e sporteve
 • Promovime dhe bonuse me vlerë të lartë

Loot.bet është një ofrues i jashtëzakonshëm i sporteve elektronike, shumë i rekomanduar për besueshmërinë dhe shërbimin e tij të jashtëzakonshëm. Si një opsion i vjetër i ESports , ky ofrues ka fituar një reputacion të fortë mes lojtarëve që nga themelimi i tij në 2016 . Me një përkushtim për përsosmërinë dhe një përkushtim për të ofruar përvojën më të mirë të mundshme të sporteve elektronike, Loot.bet është bërë një zgjedhje kryesore për lojtarët në mbarë botën.

Lojtarët e Aleancës

Lojtarët e Aleancës

Aleanca fillimisht ishte në pronësi të agjencisë GoodGame. Kjo ishte një degë e Twitch, një shërbim transmetimi lojërash nën kontrollin e Amazon. Në vitin 2016, Aleanca njoftoi vendimin e saj për t'u larguar nga GoodGame dhe për t'u bërë plotësisht në pronësi të lojtarëve. Kjo do të thotë që anëtarët e ekipit kanë një stimul shtesë financiar për të fituar ndeshjet. Ky ekip ka fituar vëmendjen e faqeve të basteve esports për shkak të fitoreve të tyre të profilit të lartë. Për shembull, në vitin 2013 ata fituan International, duke arritur çmimin më të madh në historinë e esports.

Ekipet më të mira të esports duhet të kenë anëtarë shumë të aftë të cilët janë në gjendje të tejkalojnë konkurrencën. Që nga shfaqja e tyre, Aleanca ka rekrutuar disa emra të mëdhenj. Për shembull, në 2013, lojtari i StarCraft Naniwa u bashkua me radhët e tyre. Një vit më vonë, faqet e gazetarisë eporteve raportuan se Armada i ishte bashkuar ekipit. Kjo ishte domethënëse pasi ata konsideroheshin si një nga lojtarët më të mirë të Super Smash Bros në qark.

Në fund të vitit 2013, skuadra vendosi të ndalojë së konkurruari në Serinë e Kampionatit Evropian të Ligës së Legjendave. Ata gjithashtu lëshuan SortOf, lojtarin e tyre të fundit Starcraft II. Kjo ishte kryesisht për shkak të rregullave të reja që penguan agjencitë të zotëronin ekipe të shumta. Ishte një faktor kryesor në largimin e Alliance nga GoodGame dhe rritjen e autonomisë së lojtarëve të tyre. Tifozët e basteve sportive duhet ta marrin parasysh këtë çështje kur vendosin baste në Alliance. Ata kanë një histori të shkëlqyer në tituj të caktuar përpara se t'i lënë plotësisht.

Ata ndonjëherë mund të heqin lojtarët për shkak të ndikimeve të jashtme. Në të njëjtën kohë, shumë lojtarë në zhvillim janë të interesuar të bashkohen me Aleancën për faktin se ata nuk do të kontrollohen nga një agjenci e madhe. Këto variabla mund të kenë një ndikim të drejtpërdrejtë në shanset e basteve të ndeshjeve të Aleancës.

Lojtarët e Aleancës
Lojërat më të forta të Aleancës

Lojërat më të forta të Aleancës

Kjo ekipi i lojërave esport shkëlqen në një sërë garash të ndryshme lojërash. Ata kanë lojtarë nga Holanda që i janë bashkuar qarkut profesionistë të Trackmania. Është një lojë garash ku lojtarët mund të krijojnë gjurmët e tyre. Shumica e turneve Trackmania kanë një format të provës kohore. Prandaj, anëtarët e Aleancës duhet të kenë reflekse të shpejta.

Driving nuk është zhanri i vetëm i lojës në të cilin shkëlqen Alliance. Ata kanë vënë shumë fokusin e tyre në zhanrin Battle Royale. Kjo përfshin titullin popullor Apex Legends. Gjatë ndeshjeve profesionale, dy deri në tre lojtarë duhet të bashkohen dhe të zgjedhin personazhe me aftësi specifike. Anëtarët e Aleancës duhet të krijojnë një konfigurim të mirë të karakterit dhe gjithashtu të punojnë mirë së bashku për të fituar ndeshjen. E njëjta gjë mund të thuhet edhe për Fortnite, një tjetër titull Battle Royale që ka dominuar esports vitet e fundit.

Aleanca është zgjeruar gjithashtu në zhanrin e luftimeve duke arritur lojtarë të Super Smash Bros. Melee. Kjo lojë ka një sistem luftarak mjaft joortodoks. Gjuajtësit duhet ta studiojnë atë nëse duan të bëjnë parashikime të sakta mbi rezultatet e turneut. Përqindjet e dëmtimit të shiritit shëndetësor në vend të varfërimit llogariten me një numërues që rritet me kalimin e kohës.

Lojërat më të forta të Aleancës
Pse është popullor Alliance Esports?

Pse është popullor Alliance Esports?

Një lojtar i zgjuar do të kujdeset për disa faktorë kur zgjedh një ekip të famshëm esport. Një nga më të rëndësishmet është konsistenca. Ndërsa Aleanca ka pësuar disa humbje gjatë viteve, ata gjithashtu kanë arritur të performojnë mirë kur llogaritet. Kur mblidhen të gjitha rezultatet e ndeshjeve të tyre, bëhet e qartë se Aleanca ka pasur sukses të madh që nga viti 2013.

Shumë ekipe esport pëlqejnë të bashkohen me një gamë të gjerë turne të ndryshëm esport. Problemi është se ata mund të përfundojnë duke u përhapur shumë hollë. Në të kundërt, Aleanca zgjedh të fokusohet në një pjesë të vogël të titujve. Kjo do të thotë se ata mund të vënë energjinë e tyre për të përmirësuar performancën e tyre. Kjo ka përfunduar duke u bërë një strategji fituese.

Aleanca gjithashtu ka një grup mjaft të zgjedhur lojtarësh në listën e tyre. Në pamje, kjo mund t'i bëjë ata të duken si një ekip më pak i profilit të lartë. Megjithatë, duke përdorur vetëm njerëzit më të mirë, Aleanca është themeluar si një organizatë elitare. Kjo do të thotë gjithashtu se lojtarët kanë më pak individë për të zgjedhur kur vendosin një bast të bazuar në Aleancë. Nëse do të kishte më shumë lojtarë në dispozicion, atëherë shanset për të bërë një parashikim fitues do të zvogëloheshin.

Pse është popullor Alliance Esports?
Çmimet dhe rezultatet e Aleancës

Çmimet dhe rezultatet e Aleancës

Ekipet më të njohura të sporteve elektronike duhet të kenë një histori të fitoreve. Bookies e morën parasysh kur ekipi i Alliance Dota 2 fitoi çmimin e madh në 2013 Ndërkombëtare. Ata përfunduan duke mposhtur ish-kampionët Natus Vincere gjatë finales. Rezultati ishte 3 - 2. Gjatë fazës së grupeve Aleanca përfundoi me rezultatin 14 - 0, një rekord perfekt për këtë kompeticion. Megjithatë, ata gjithashtu humbën dy herë nga Na'Vi dhe një herë nga Team DK.

Performanca e tyre ishte më e dobët vitin e ardhshëm. Aleanca nuk arriti të mbronte kurorën e tyre. Ata barazuan vendin e 11-të me një rekord më pak se yjor prej 6 - 9. Si rezultat, lista e tyre u shpërbë dhe Alliance kaloi në turne të tjera lojërash.

Kur Alliance iu bashkua Serisë së Kampionatit Evropian të Ligës së Legjendave në 2013, ata përfunduan në vendin e 3-të me 16 - 12. Ata ishin pas rivalëve SK Gaming dhe Fnatic. Lojtari Froggen u votua MVP për Ndarjen e Pranverës. Gjatë play-off-it ata ranë në vendin e 4-të dhe humbën nga Fnatic në gjysmëfinale. Pas ndarjes së verës skuadra përfundoi me një rekord prej 21-7. Pika kryesore e tyre e vitit ishte fitimi i Kampionati Botëror i Ligës së Legjendave pas fitores 3-1 ndaj Fnatic.

Paratë e fituara

Suksesi i ekipeve esport shpesh bazohet në sasinë e parave që ata arrijnë të arrijnë me kalimin e kohës. Libëristët zakonisht e marrin parasysh këtë kur vendosin për shanset që ata të fitojnë. Që nga fillimi i tyre, Aleanca ka konkurruar në mbi 360 turne. Shuma totale e çmimit të fituar tejkalon 6,846,000 dollarë. Kjo i bën ata një ekip të profilit shumë të lartë për t'u kujdesur.

Pjesa më e madhe e këtyre fondeve u fituan në ndeshjet e lojës Dota 2. Në fakt, 84% e tyre u grumbulluan. Kjo për dy gjëra: numri i madh i turneve Dota dhe performanca e jashtëzakonshme e lojtarëve të Aleancës në këtë titull. Në të kundërt, shuma e parave të fituara nga lojërat e tjera individuale është margjinale. Ndërsa fitimi i 115,647 dollarëve nga Apex Legends tingëllon mbresëlënës, kjo përbën vetëm 1.70% të çmimeve të Aleancës. Kohët e fundit ekipi ka zgjeruar shtrirjen e tyre në zhanrin e luftimeve. Deri më tani kjo ka bërë që ata të fitojnë 301,124 dollarë. Kjo është 4.40% e totalit të tyre të përgjithshëm.

Kur lojtarët e bixhozit marrin parasysh të gjitha këto statistika, bëhet e qartë se shumica e sukseseve të Aleancës janë për shkak të një loje: Dota 2. Prandaj lojtari mund të dëshirojë të fokusohet në këtë titull kur bën një bast. Problemi është se Aleanca nuk konkurron më në eventet Dota. Megjithatë, ndërsa ekipi zgjeron shtrirjen e tij, kjo mund të ndryshojë në të ardhmen e afërt.

Çmimet dhe rezultatet e Aleancës
Lojtarët më të mirë të Aleancës

Lojtarët më të mirë të Aleancës

Një ekip më i mirë i sporteve elektronike është po aq i mirë sa lojtarët e tij individualë. Meqenëse Aleanca është e bazuar në Suedia ka kuptim që edhe anëtarët e tyre më të mirë vijnë nga ky vend. Nëse njerëzit i bazojnë kriteret për suksesin e esports në sasinë e parave të fituara, atëherë lojtarët e mëposhtëm të Aleancës mund të konsiderohen dhjetë më të mirët:

 • Gustav Magnusson (s4)
 • Jonathan Berg (Loda)
 • Jerry Lundqvist (EGM)
 • Joakim Akterhall (Akke)
 • Henrik Ahnberg (AdmiralBulldog)
 • Simon Haag (Handsken)
 • Linus Blomdin (Limmp)
 • Nikolay Nikolov (Nikobaby)
 • Adam Lindgren (Armada)
 • Artsiom Barshak (fng)

Lojtarët e sporteve që mbështesin këta lojtarë do të vërejnë se ata kanë disa gjëra të përbashkëta. Ata kanë një njohuri të gjerë të lojës dhe vijnë me taktika për të fituar vendin numër një. Ndonjëherë një lojtar do të zgjidhet nga Aleanca për shkak të një grupi aftësish specifike. Për shembull, lojtarët më të mirë të Trackmania janë të shpejtë dhe të saktë në kontrollin e automjeteve.

Lojtarët kryesorë të Battle Royale kanë aftësi që mbivendosen me gjuajtësit e personit të parë. Shpejtësia është thelbësore për ata që duan të konkurrojnë në garat e lojërave luftarake. Duhet të theksohet se ka një ekip drejtues në Aleancën që vendos se cilët lojtarë të dërgojnë në turne të caktuara. Prandaj, suksesi i ekipit në tërësi ndikohet shumë nga vendimet e tyre.

Lojtarët më të mirë të Aleancës
Ku dhe si të bastni për Aleancën

Ku dhe si të bastni për Aleancën

Faqet më të mira të basteve esports do t'u japin përdoruesve akses në sa më shumë tregje të lojërave që të jetë e mundur. Nëse jo, atëherë do të jetë më e vështirë të gjesh specialistë. Lajmi i mirë është se Alliance është një organizatë e mirënjohur dhe e zakonshme e esport. Nëse një rezervist ka seksione të dedikuara për ngjarjet e lojërave video, atëherë ky ekip ka të ngjarë të shfaqet.

Megjithatë, nuk ka gjasa që Aleanca të shihet në këto tregje gjatë gjithë vitit. Në vend të kësaj, lojtari do të duhet të presë derisa të fillojë turneu i duhur. Në mënyrë të veçantë, ata duhet të kujdesen për ngjarjet e bazuara rreth Fortnite, Super Smash Bros., Apex Legends dhe Trackmania.

Strategjia e duhur e basteve do të varet nga loja specifike. Aleanca janë të nderuara për arritjen në fazat përfundimtare të turneve. Prandaj, lojtari i fatit mund të dëshirojë të presë deri në gjysmëfinale. Bërja e kësaj do t'i lejojë ata të shikojnë performancën e Aleancës dhe të analizojnë pikat e tyre të forta. Lojërat Battle Royal janë gjithmonë një bast i rrezikshëm sepse ka kaq shumë lojtarë në hartë. Është më mirë të zgjidhni titujt e garave sepse ka më pak variabla për t'u marrë parasysh. Gjatë ngjarjeve të bazuara në ekip, suksesi i Aleancës do të bazohet në atë se sa mirë çdo anëtar plotëson njëri-tjetrin.

Ku dhe si të bastni për Aleancën

Mos i humb këto oferta me bonus

1xBet
1xBet
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin1xBet komento
22BET
22BET
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Merr bonusin22BET komento
Loot.bet
Loot.bet
100 € Bonus depozite
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaTrustlyNeteller
Merr bonusinLoot.bet komento
Close