ComeOn - Responsible Gaming

Age Limit
ComeOn
ComeOn is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionCuracaoSwedish Gambling Authority

Responsible Gaming

A e dini se ka disa gjëra serioze për t'u marrë parasysh kur luani kumar? Do të ishte më mirë të njihni rreziqet e lojërave të fatit dhe mënyrën se si mund t'i shmangni ato.
Ju mund të keni dëgjuar se shumë njerëz janë të varur nga bixhozi. Eshte e vertete. Por shumica e njerëzve që luajnë bixhoz nuk bëhen të varur, megjithëse rrezikojnë të zhvillojnë një problem kumari.

Si të luani me përgjegjësi në ComeOn

Industria e kazinove thotë se shumica e klientëve të tyre luajnë bixhoz për argëtim, jo për të fituar para. Ata gjithashtu pretendojnë se nuk ka asnjë provë që lidh automatet me lojërat e fatit patologjik. Por dihet se disa njerëz mund të bëhen të varur nga lojërat e fatit, madje edhe me paratë e luajtjes falas ose në terminalet e lotarisë video.

Është krejtësisht normale të luash kumar herë pas here. Mund të luani në llotari, të shkoni në kazino ose të vini bast me miqtë në gara. Por ju duhet të mbani gjurmët e zakoneve tuaja të lojërave të fatit, në mënyrë që ato të mos ndërhyjnë me gjëra të tjera në jetë, si puna, marrëdhëniet, shkolla ose shëndeti.

Bixhozi nuk ju prish fatin në asgjë tjetër në jetë. Është thjesht një lojë fati. Por nëse rrëmbeheni, mund të ulë seriozisht cilësinë e jetës suaj.

Pyetje për të bërë para se të luani kumar

  1. A më pëlqen kjo lojë?
  2. A ia vlen paratë e shpenzuara për të humbur?
  3. A do të isha në rregull me humbjen e të gjitha parave të mia nëse do të fitoja një shumë më të konsiderueshme?
  4. A kam një buxhet fiks parash që mund të lë mënjanë për këtë?
  5. A është kazinoja larg shtëpisë dhe punës?
  6. A mund ta ndaloj veten të shkoj në kumar kur jam duke vozitur pas punës/shkollës/universitare ose kur kthehem në shtëpi?
  7. A është mirë të humbas paratë e mia të fundit?
  8. A kam kontroll mbi veten time kur luaj kumar, apo po humbas të gjitha shqisat (mendimet racionale)?
  9. A kam frikë se çfarë do të ndodhë nëse ndaloj së qeni në gjendje të luaj kumar?
  10. Sa shpesh luaj/bixhozoj?

Nëse i përgjigjeni jo ndonjërës prej pyetjeve të mësipërme, merrni parasysh nëse bixhozi është i duhuri për ju.

Ka tre faza të lojërave të fatit: Preokupimi/Pritja, Veprimi dhe Dëshpërimi/Lehtësimi. Ky cikël zakonisht përsëritet, gjë që e bën të vështirë ndalimin. Ju nuk mund të hiqni dorë vetëm pasi keni shkuar një ose dy herë në një kazino dhe keni humbur të gjitha paratë tuaja.

Është e vështirë të fitosh çdo herë që luan një lojë të caktuar, kështu që përfundimisht, do të jetë një shpagim negativ mbi shanset për ata që luajnë kundër shtëpisë, gjë që është pothuajse e pamundur të mposhtet.

Kontaktet

Nëse planifikoni të ndaloni lojërat e fatit, bisedoni me mjekun tuaj të familjes ose një profesionist në këtë fushë. Disa njerëz e kanë më të lehtë të heqin dorë vetëm, ndërsa të tjerë kanë nevojë për mbështetje. Ka shumë opsione në dispozicion për t'ju ndihmuar të hiqni qafe këtë varësi. Sa më herët të filloni, aq më të mëdha janë shanset për ta lënë duhanin me sukses.

Për më shumë informacion rreth lojërave të fatit të përgjegjshëm dhe burimeve për t'ju ndihmuar të hiqni dorë, ju lutemi vizitoni: Këshilli përgjegjës i lojërave të fatit.

Total score8.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2008
BonusetBonuset (4)
Bonus ndeshje
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (6)
Angleze
Finlandeze
Norvegjeze
Polake
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Curacao
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (42)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GO
Caribbean Stud
Dota 2
Dream Catcher
Eurovizion
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Golf
Hendboll
Hokej mbi dysheme
Kazino Holdem
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Motorsport
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Sportive
Televizioni
Tenis tavoline
Texas Holdem
UFC
Valorant
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (21)
Bank transfer
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
Entropay
FastPay
MaestroMasterCardNeteller
Online Bank Transfer
PayPalPaysafe CardSkrill
Skrill 1-Tap
Sofortuberwaisung
Swish
Ukash
Visa
Visa Debit
Visa Electron
WebMoney
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Australian
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
ComeOn Connect Affiliates
ShtetetShtetet (167)
Afganistani
Afrika e Jugut
Algjeria
Andorra
Angola
Anguilla
Arabia Saudite
Argjentina
Armenia
Aruba
Austria
Azerbajxhani
Bahamas
Bahrein
Bangladeshi
Barbados
Belize
Benin
Bermuda
Bjellorusia
Bolivia
Bosnja dhe Hercegovina
Botsvana
Brazili
Brunei
Bullgaria
Burkina Faso
Burundi
Butani
Côte d'Ivoire
Danimarka
Egjipti
Ekuador
El Salvador
Emiratet e Bashkuara Arabe
Eritrea
Estonia
Etiopia
Filipinet
Finlanda
Fixhi
Gabon
Gambia
Gana
Gjeorgjia
Gjermania
Gjibraltari
Grenada
Grenlanda
Guatemala
Guinea
Haiti
Honduras
Hong Kongu
Hungaria
Indonezia
Iraku
Irani
Irlanda
Ishujt Kajman
Ishulli i Manit
Islanda
Izraeli
Jemeni
Jordania
Kamboxhia
Kameruni
Kanadaja
Katari
Kazakistani
Kenia
Kepi i Gjelbër
Kili
Kina
Kirgistani
Kiribati
Kolumbia
Komoret
Kongo
Korea Jugore
Kosta Rika
Kroacia
Kuba
Kuvajti
Laosi
Lesoto
Libani
Liberia
Lituania
Luksemburgu
Madagaskari
Makao
Malajzia
Malavi
Maldivet
Mali
Mali i Zi
Malta
Maqedonia
Maroku
Mauritius
Meksika
Mianmar
Moldavia
Monako
Mongolia
Mozambik
Namibia
Nauru
Nepali
Nigeri
Nigeria
Nikaragua
Norvegjia
Omani
Pakistani
Palau
Panamaja
Papua Guinea e Re
Paraguaj
Peruja
Polonia
Portugalia
Qipro
Republika Dominikane
Ruanda
Rusia
Samoa
San Marino
Sejshellet
Senegali
Serbia
Shqipëria
Sierra Leone
Singapor
Sllovakia
Sllovenia
Somalia
Sri Lanka
Suazilandi
Sudani
Suedia
Surinami
Tajlandë
Tajvani
Tanzania
Taxhikistani
Territoret Palestineze
Togo
Tokelau
Tonga
Tunizia
Turkmenistani
Tuvalu
Uganda
Ukraina
Uruguai
Uzbekistani
Venezuela
Vietnami
Xhamajka
Xhibuti
Zambia
Zelanda e Re
Zimbabve
Zvicra
Çad
SoftwareSoftware (14)
Betsoft
Evolution Gaming
Extreme Live Gaming
Foxium
Fuga Gaming
Genesis Gaming
Microgaming
NetEnt
Play'n GO
Playtech
Skillzzgaming
Sthlm Gaming
Thunderkick
Yggdrasil Gaming