Vlerësimi i librave Codere Casino

Age Limit
Codere Casino
Codere Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming Authority

About

Historia e kazinosë Codere

Codere është në pronësi të operatorit ndërkombëtar të lojërave Codere Group, i themeluar nga familja Martínez Sampedro në 1980. Së bashku me vëllezërit Franko, ata përdorën për të menaxhuar makinat AWP në vitet e hershme. Nëpërmjet përpjekjeve të tyre të përbashkëta, ata u bënë prodhuesit e parë të makinerive të lojërave rekreative në Madrid. 

Më vonë, kompania përhapi krahët e saj në Valencia dhe Katalunja. Në kohën kur arritën në tregjet e lojërave të fatit në Amerikën Latine dhe Spanjë, Codere Group ishte tashmë në baste sportive. Në vitin 2007, ato u bënë një entitet publik dhe u renditën në bursën e Madridit.

Aplikacioni i parë i basteve sportive nga Codere që synonte tregun spanjoll të lojërave të fatit u lançua në vitin 2014. Pas dy vjetësh, kompania u bë një operator i plotë i basteve dixhitale. Filloi të negocionte marrëveshje biznesi me liga dhe ekipe të njohura botërore si NBA meksikane dhe Real Madrid FC. Ata gjithashtu bashkëpunuan me atletë të famshëm si Carlos Valderrama.

Kompania me bazë spanjolle operon në juridiksione të zgjedhura evropiane dhe të Amerikës Latine me leje nga Drejtoria e Përgjithshme e Menaxhimit të Kumarit. Së bashku me tërbimin e sporteve elektronike, Codere krenohet me dhjetëra kazino me bazë tokësore, menaxhimin e pistës së hipodromeve, sallat e automateve, salla bingo dhe objekte të tjera bastesh në Spanjë. 

Kazino Codere sot

Duke qenë një sajt plotësisht i licencuar dhe i rregulluar nga autoriteti spanjoll i lojërave të fatit, Codere garanton sigurinë e fondeve dhe konfidencialitetin e të dhënave të klientit. Sot, faqja e internetit Codere lulëzon me një prani në internet të mijëra klientëve të shpërndarë në të gjithë globin plus qindra dyqane me pakicë.

Në vitin 2018, Codere u bë marka e parë e lojërave në internet që bashkëpunoi me NBA (Shoqata Kombëtare e Basketbollit. Kompania vazhdon të zgjerojë praninë e saj sportive duke u bashkuar me klubet sportive, duke përfshirë e Club de Futbol Monterrey Rayados. Partneriteti pritet të zgjasë deri në vitin 2024 /Sezoni 2025. Është një nga mënyrat më të mira për t'i mbajtur klientët të emocionuar për bastet sportive.

Çfarë të luani në Codere

Anëtarët e regjistruar në librin sportiv Codere kanë një sërë sportesh për të vënë bast. Me mbi dhjetë tregje në industrinë sportive, librari premton shanse konkurruese. Lojtarët mund të bastojnë para ndeshjes dhe në lojë në:  

 • E-Sports
 • Futbolli
 • Volejboll
 • Hendboll
 • Tenis
 • Bejsbolli
 • Gara zagare
 • Gare me kuaj
 • Basketboll
 • Golf
 • Badminton
 • Snooker
 • Unioni i regbit
 • Hokej
 • Gara me motor
 • Boks
 • Hokej në akull
 • MMA
 • Dart

Një numër i tillë i madh sportesh u jep klientëve të Codere një shans për të vënë bast në ngjarje lokale dhe liga ndërkombëtare. Faqja përmban liga të njohura si La Liga, Premier League, Serie A, NBA, ATP, NHL dhe Jupiter League. 

Seksioni eSport në librin sportiv Codere është ndoshta pjesa më emocionuese ku tifozët mund të bastojnë në Dota dhe CS: GO. Për fat të mirë, platforma ofron shanse në formatin dhjetor për llogaritje të lehta. Të apasionuarit pas sporteve elektronike mund të vendosin akumulatorët normalë, të fitojnë dhe më pas t'i përdorin paratë për të vënë baste më shumë.

Menyra pagese

Në Codere, bastorët e eSport nuk janë të kufizuar në metodat globale të pagesës; mund të përdorin edhe metoda lokale. Disa pagesa janë të disponueshme në disa vende dhe Libri i Sporteve rekomandon të kontrolloni fillimisht me ofruesin e pagesave. Pastaj klienti duhet të rishikojë seksionin e arkëtarit në kazino Codere për të parë se çfarë është më e përshtatshme. Kazinoja pranon metodat e mëposhtme të pagesës.  

 • Viza
 • MasterCard
 • Karta Paysafe
 • Neteller
 • Transfertë bankare
 • Paypal
 • Skrill
 • HalCash
 • Bizum
 • Shumë më mirë
 • Teleingreso

Të mirat dhe të këqijat e të luajturit në librin sportiv Codere

Si një nga liderët evropianë dhe të Amerikës Latine të industrisë së lojërave të fatit, Codere është shtëpia e një game të gjerë tregjesh dhe ligash sportive. Klientët mund të hyjnë me siguri në sportet kryesore duke e ditur se janë në një sit që funksionon ligjërisht i qeverisur nga qeveria spanjolle. 

Edhe pse seksioni i lojërave të kazinosë nuk është ai që pret lojtari tipik, libri sportiv është i mjaftueshëm për entuziastët e eSports. Me katër dekada histori, Codere është një librari të besueshëm që rekomandojnë shumë ekspertë të rishikimit. Një përmirësim që ndoshta kompania duhet të bëjë është marrja e më shumë licencave nga vende të ndryshme për t'u kujdesur për një audiencë më të gjerë.  

Pro

 • Lejon tërheqje të pakufizuara për shumicën e mënyrave të pagesës
 • Bonus bujar regjistrimi
 • Mbështet bastet në celular
 • Partneriteti zyrtar me Real Madridin
 • Mbulon një gamë të gjerë tregjesh sportive
 • Mbështetur nga kazinotë me bazë tokësore
 • Dizajn interaktiv i faqes në internet me ndërfaqe të pandërprerë bastesh
 • Kanale të shumta të besueshme të mbështetjes së klientit

Kundër

 • Pranon vetëm baste nga disa vende: Spanja, Panamaja, Meksika, Uruguai, Kolumbia dhe Argjentina
 • Nuk mbështet pagesat me kripto
 • Lojëra kazino të kufizuara
 • Asnjë program VIP për klientët besnikë

Pse bast në Codere

Codere ofron një ndërfaqe të përgjegjshme që është e përputhshme me shfletuesit celular dhe PC. Versioni intuitiv i aplikacionit ofron një platformë elegante për përdoruesit e iOS dhe Android. Faqja është lehtësisht e lundrueshme, duke i lejuar lojtarit të gjejë shpejt lojërat e tij të preferuara.

Falë shumë ofertave dhe qindra mundësive të basteve sportive, Codere bën një ofrues tërheqës bastesh. Shtuar kësaj, ai ofron opsione tërheqëse bastesh dhe veçori emocionuese për orë të pafundme argëtimi.

Është e lehtë të kuptohet pse Codere është një hit i madh në arenën spanjolle të lojërave të fatit. Me dyqane të përshtatshme me pakicë dhe një pjekje të madhe bastesh eSports, platforma krijon një kombinim të shkëlqyer të lojërave të fatit në botën reale dhe komoditetit të basteve në internet.

Konsideratat më të rëndësishme për një lojtar bast eSports janë siguria dhe komoditeti i metodave të pagesës. Të jesh në gjendje të ngarkosh bankrollin në çast është një plus i madh. Në Codere, lojtarët lejohen të paraqesin fitimet me metodat e tyre të depozitimit.

Ashtu si disa nga prodhuesit më të mirë të basteve, ata inkurajojnë banka të sigurta përmes kartave të kreditit të pranuara botërisht si MasterCard dhe kuletave elektronike si PayPal, e cila është shumë e sigurt. Për më tepër, depozitat janë të menjëhershme dhe tërheqjet përpunohen shpejt. Neteller është portofoli tjetër elektronik më i sigurt për transaksione të sigurta dhe të shpejta.

Games

Që kur eSports fitoi popullaritet në skenën e lojërave të fatit, Codere nuk i ka zhgënjyer kurrë fansat dhe vazhdon të përmirësojë ofertat nga ligat, tregjet dhe garat kryesore sportive. Seksioni i basteve sportive është i aksesueshëm nga menyja rënëse që paraqet të gjitha lojërat. 

Codere ka gjithashtu një mjet kërkimi që ndihmon në gjetjen e lojërave specifike. Klikimi mbi një lojë në këtë seksion zbulon ligat, ndeshjet dhe tregjet që mbulon titullari.

Sportet kryesore të preferuara elektronike në Codere

Codere ofron baste eSports në FIFA, League of Legends, DOTA2 dhe Counter-Striker Global Offensive. Disa liga dhe lojëra mund të kenë më shumë tregje dhe, në disa raste, vetëm fituesi mund të vë bast. Është e mundur të gjesh 20 tregje në Codere, që paraqesin lloje të ndryshme bastesh në një lojë të vetme, p.sh., frenues, gola total, kulla, sipas hartave, rezultate të sakta dhe vdekje. Bastet e drejtpërdrejta për turnetë kryesore në botë ia vlen të ndiqni.

FIFA

Është një nga eSportet e famshme të luajtur nga mbi 10 milionë fansa në të gjithë botën. Në FIFA, çdo lojtar synon të fitojë të drejtat e mburrjes. Hapi i parë për t'u bërë një profesionist i FIFA-s është të marrësh pjesë vazhdimisht në rivalët e divizionit. Vetëm lojtarët aktivë mund të shfrytëzojnë ligat e fundjavës dhe rrjedhimisht të pushtojnë listat.

Ligat e fundjavës mund të kenë deri në 30 ndeshje. Duke fituar 27 nga këto ndeshje, mund të fitohet prestigji i FUT Champion Verified dhe të kualifikohet për pikët e Serisë Globale. Një përfitim tjetër i të luajturit në një ligë të fundjavës është fitimi i shpërblimeve të paketës së lojtarëve që shoqërohen me formularët TOWT. Fitimet e tilla kanë për qëllim të rrisin cilësinë e skuadrës së një lojtari. Aftësi të tjera me avantazh konkurrues përfshijnë vrapimet krijuese, luajtjen e një grupi të caktuar dhe driblimin e shkathët.

Arritja e një statusi pro kërkon një skuadër të shkëlqyer për të mposhtur armiqtë. Ekipet rivale zakonisht janë shumë të shtrenjta. Një rregull i mirë praktik është të ndërtoni një ekip rreth meta lojtarëve si Kyle Walker, Wissam Ben Yedder, N'Golo Kante dhe Kylian Mbappé. Si i tillë, të kuptuarit e këtyre lojtarëve të njohur dhe potencialit të tyre është thelbësor për të fituar në FIFA eSports.

Dota2

DOTA2 përmban 119 heronj, të cilët nuk janë të lehtë për t'i kuptuar nga fillestarët. Për t'i bërë heronjtë më të veçantë, lojtari duhet të blejë disa artikuj. Është gjithashtu një mënyrë e mirë për të theksuar stilin e lojtarit. Hapi i parë i rëndësishëm është të zgjidhni një hero dhe të luani rolin e tij në mënyrë efektive. Fillestarët nuk duhet të përpiqen të zotërojnë lojën. Është më mirë të zgjidhni heronjtë që ju pëlqejnë dhe të jeni lojtari më i mirë. 

Të marrësh kohë për të mësuar aftësinë e çdo heroi është thelbësore. Fuqia e personazhit ndihet më së miri kur njeriu e luan rolin mjaft gjatë. Një hap kyç për të zotëruar DOTA2 është të provoni heronj të ndryshëm dhe të shihni dobësitë e tyre. Rolet përcaktojnë se si sillet lojtari në ndeshjet DOTA2. Shumë heronj bëjnë shkëlqyeshëm në fusha të caktuara si offlaner, midlaner, transport, roamer dhe mbështetje. Lojtarët e DOTA2 për herë të parë mund të provojnë një nga këta heronj:

 • Forcë
 • Përleshje
 • Abaddon
 • Offlaner / Roamer

Withdrawals

Si të bëni një tërheqje me Codere

Tërheqjet e bëra nëpërmjet PayPal, Hal-Cash, MuchBetter dhe transfertat bankare janë pa pagesë në Codere. Transferta bankare i merr fitimet nga llogaria e lojtarit direkt në bankën e tyre. Megjithatë, procesi mund të kërkojë futjen e kodit SWIFT/BIC dhe IBAN. 

Pas futjes së shumës për transferim, kërkesa shqyrtohet nga Codere. Pas miratimit, paratë do të kreditohen brenda një deri në tre ditë pune. Një lojtar mund të tërhiqet nga 20 € përmes bankës, pa kufi maksimal.

Kur përdorni Hal-Cash për pagesa, fitimet transferohen menjëherë në telefonin celular të përdoruesit. Pastaj ata mund të mbledhin paratë nga një ATM Hal-Cash. Kufiri minimal dhe maksimal i tërheqjes për këtë metodë janë përkatësisht 40 € dhe 600 €. Sa i përket PayPal-it, tërheqjet duhen rreth tetë orë për të arritur në portofolin e lojtarit dhe më e pakta që mund të arkëtojë është 20 €. Nuk ka kufi për pagesat e PayPal.

E-Wallet MuchBetter lehtëson shërbimet e menjëhershme për klientët Codere. Për të tërhequr fitimet duke përdorur këtë opsion, lojtari duhet të shkarkojë aplikacionin dhe të fusë të dhënat e tij bankare. Tërheqja minimale për MuchBetter është 10 € dhe maksimumi 10,000 €.

Kur lojtarët marrin një bonus dhe plotësojnë kushtet e bastit, ata mund të kërkojnë pagesa në arkë. Opsionet e pagesës janë renditur këtu, kështu që ata duhet të shënojnë vetëm sa duhet të tërhiqen.

Bonuses

Codere inkurajon vizitorët të regjistrohen dhe të depozitojnë para për të shijuar oferta fitimprurëse. Të gjithë anëtarët e regjistruar rishtazi kualifikohen automatikisht për një pengesë të mirëseardhur kur financojnë llogaritë e tyre. Anëtarët ekzistues kanë gjithashtu të drejtë për oferta joshëse si bonuse për kthimin e parave dhe promovime speciale për të luajtur lojëra të veçanta.

Bonus dhe depozitë në Codere

Ofertat më të njohura në sit janë si më poshtë.

Bonusi i regjistrimit

Paketa përfshin një ndeshje depozitë 100% të paguar deri në maksimum 200 €. Vlen të përmendet se kjo ofertë nuk kërkon kode bonus.

Edhe pse përputhja maksimale e depozitës është 200 €, bastet nuk duhet të depozitojnë 200 € me qëllim për të përfituar nga kjo ofertë. Kjo është arsyeja pse libri sportiv e ndan bonusin përkatës në tre faza.

 • Depozita e parë përputhet me 100% deri në 50 €

 • Depozita e dytë përputhet me 100% deri në 50 €

 • Depozita e tretë merr një bonus 100% të përputhjes deri në 100 €

  Për të kërkuar bonusin e tretë, lojtari i bastit duhet të pastrojë bonusin e parë dhe të dytë.

 • *Bonusi i basteve sportive:** Bonusi sportiv inkurajon anëtarët e rinj që të fillojnë lojërat e tyre sportive me një notë më të lartë. Ashtu si oferta e mirëseardhjes, depozita fillestare përputhet me 100%.

 • *Çmimet e kthimit të parave:** Kthimet e parave janë ndër llojet e shumta të bonuseve të ofruara në Codere.

 • *Bonusi i ndeshjes:** Herë pas here, lojtarët marrin bonuse që përputhen me shumën e saktë që kanë depozituar në llogaritë e tyre.

 • *Promocione specifike eSport:** Herë pas here, Codere lëshon oferta speciale për lojtarët ekzistues të eSport.

Procesi i regjistrimit në Codere

Një vizitor lundron në këndin e sipërm djathtas të faqes kryesore për të gjetur butonin Regjistrohu. Regjistrimi është një proces me katër hapa që përfshin plotësimin e të dhënave personale, detajet e kontaktit, të dhënat e përdoruesit dhe konfirmimin. Pasi të verifikohet llogaria, përdoruesi mund të identifikohet për të bërë depozitimin e parë. Gjatë depozitimit, është mirë të vendosni kufij dhe preferenca (opsioni më i përshtatshëm i pagesës). Pasi të kërkojë ofertën e mirëseardhjes, lojtari mund të fillojë të vendosë baste.

Kërkesat për bonus në Codere

Codere ka terma dhe kushte që të gjithë lojtarët duhet t'i lexojnë dhe kuptojnë përpara se të vendosin baste si shumica e faqeve të lojërave të fatit në internet. Seksioni T&C është në faqen Promocione.

Vetëm ata që kanë regjistruar një llogari në Codere mund të gëzojnë bonuse. Kërkohet një depozitë minimale prej 10 € për të kërkuar bonusin e mirëseardhjes. Ata që depozitojnë më pak se 10 € për herë të parë, le të themi 5 €, nuk do të marrin asnjë bonus mirëseardhjeje. Nëse dikush bën një depozitë fillestare prej 400 €, ai ka të drejtë vetëm për 200 €, shuma e vendosur si kufiri i bonusit. 

Lojtarët nuk duhet të tërheqin menjëherë paratë e bonusit; përndryshe, krijuesi i basteve do ta revokojë atë. Së pari duhet të plotësohet një kusht bast prej 35x. Megjithatë, jo të gjitha bastet kanë një kusht bast prej 35x. E rëndësishme të theksohet është se një lojtar mund të kërkojë vetëm një ofertë të mirëseardhur.

Supozoni se dikush depoziton 30 € të parë në Codere. Ata duhet të bastojnë 35 herë, pra 35 x 30 €, ekuivalente me 1050 €. Ata gjithashtu duhet ta përmbushin këtë kërkesë brenda 15 ditëve nga marrja e bonusit të mirëseardhjes. Fitimet do të humbasin nëse lojtari e humb këtë afat.
Kërkohet një depozitë minimale prej 20 € për të kërkuar një bonus sportiv. Pastaj lojtari duhet të vë bast bonusin dy herë brenda 30 ditëve.

Payments

Të gjitha transaksionet në Codere përpunohen në Euro, duke ndjekur protokollet e sigurisë së nivelit të lartë. Mënyrat e pagesës janë të renditura në seksionin e arkëtarit. Shumat maksimale dhe minimale për transferim varen nga metoda e caktuar e zgjedhur nga lojtari. 

Nëpërmjet aplikacionit Codere, përdoruesit mund të bastojnë dhe të fillojnë transaksione pavarësisht se ku janë. Gjithçka që nevojitet është një pajisje celulare dhe një lidhje e qëndrueshme interneti.

Account

Duhet të keni një llogari lojtari për të bastuar në eSports në Codere. Rezervuari kërkon që vizitori të japë detajet e tij dhe disa dokumente ligjore për qëllime vërtetimi. Ata që do të regjistrohen do t'u kërkohet:

 • Emri i plotë
 • Numri DNI / NIE
 • Data e lindjes
 • Gjinia
 • Vendbanimi
 • Kombësia
 • Numri i telefonit
 • Adresa e emailit
 • Adresa fizike dhe kodi postar

Si të krijoni një llogari

Për fat të mirë, procesi i regjistrimit është po aq i lehtë sa ABC dhe mund të kryhet përmes një shfletuesi desktop ose aplikacioni celular Codere. Hapat janë përshkruar më poshtë.

 • Vizitorët mund të përdorin shkurtoren 'Check In' në faqen kryesore ose butonin e regjistrimit në këndin e sipërm djathtas.

 • Do të shfaqet një formular ku përdoruesi plotëson të dhënat e përmendura më sipër dhe emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin e preferuar.

 • Ata që kanë një kod kuponi kanë një mundësi për ta përdorur atë në formularin e regjistrimit.

 • Hapi i fundit është të pajtoheni me termat dhe kushtet duke konfirmuar moshën (18 vjeç e lart) dhe duke shënuar kutinë për të pranuar mesazhe promocionale.

 • Codere dërgon një email konfirmimi për anëtarin e ri për të konfirmuar regjistrimin e tyre.

  Vini re se regjistrimi është i disponueshëm vetëm për lojtarët nga vendet ku Codere është i hapur dhe i licencuar, p.sh., Spanja.

Tips & Tricks

Pas regjistrimit, mund të bëhen rregullime të ndryshme për të përshtatur përvojën e basteve sipas nevojave specifike. Për shembull, këshillohet të ndryshoni formatin e koeficienteve të basteve, i cili disponohet në stilin amerikan dhe dhjetor. Një tjetër gjë që ia vlen të rregullohet është kufiri i basteve për kontroll më të mirë të sjelljes së lojërave të fatit.

Një lojtar i zgjuar qëndron në axhendën e tij kryesore kur luan. Nëse objektivi është të kapin çmimin më të lartë, ata duhet të kërkojnë njohuri të thella të sportit përpara se të bastojnë. Të mësosh një sport do të thotë të kuptosh ekipet e eSport dhe të gjesh një strategji të përshtatshme për të mposhtur kundërshtarët. 

Gjuajtësit zgjedhin të bastojnë ose në ekipin sulmues ose në ekipin mbrojtës. Është e domosdoshme të përcaktohet nëse do të arrish shumë gola kundër kundërshtarëve apo do të shkosh në një seri të nxehtë. Të dish se si të veprosh gjatë fazave të ndryshme të një ngjarjeje është thelbësore. Këta faktorë hyjnë në lojë kur llogariten shanset në varësi të tregut të zgjedhur.

Lojtarët duhet të bëjnë dallimin midis një barazimi, një ndeshje të rregullt (ku një ekip fiton dhe tjetri humbet) dhe një finale. Marrja parasysh e këtyre mundësive e sjell lojtarin më afër bastit të tij më të sigurt. Në mënyrë ideale, asnjë lojtar i fatit nuk mund të parashikojë se sa do të shpenzojë për një bast dhe as nuk mund të tregojë se cili treg është i madh apo i tmerrshëm. Por njohja e forcës së dikujt është kritike për të kontrolluar parametrat e tyre dhe për të përmirësuar shanset e tyre për të fituar.

Për sa i përket kufijve të basteve, Codere është më fleksibël se librat e tjerë sportivë. Faqja nuk vendos kufizime, por këshillohet të kontaktoni një përfaqësues të kujdesit ndaj klientit kur vendosni një shumë të madhe parash, le të themi një shumë pesëshifrore.

Responsible Gaming

Bastorët e zjarrtë të sportit e dinë se nuk është e lehtë të shpjegohen pikat e forta ose të dobëta të tyre për sa i përket kumarit. Por zotërimi i disa strategjive ndihmon për të mësuar nga gabimet dhe për të formuar veten. Vetëm përmes lojërave të fatit të përgjegjshëm një lojtar mund të dijë se sa shpenzon për baste dhe sporte specifike. 

Praktikat e mira të basteve tregojnë gjithashtu se cili treg është më i përshtatshëm për çdo situatë. Bastet fillestare sportive i admirojnë kumarxhinjtë e suksesshëm, por arritja në atë nivel kërkon shumë punë dhe disiplinë. Disa këshilla mund të jenë të dobishme kur paratë janë në rrezik.

Buxhetimi

Bastet në eSports nuk duhet të jenë arsyeja pse dikush falimenton ose i mbeten pa para për nevojat bazë. Kjo është arsyeja pse Codere këshillon kumarxhinjtë të shpenzojnë atë që mund të përballojnë për të humbur. Planifikimi i një buxheti ditor, javor dhe mujor të basteve është mënyra e duhur për të shkuar në një rezervë.

Nuk ka nevojë të luftoni për të rikuperuar Lloses

Një nga telat që bëjnë bast eSports është përpjekja për të rikuperuar humbjet. Kjo ndodh nga dëshpërimi dhe lojtari harron se humbja është pjesë e jetës, ashtu si fitorja. Humbja e bilancit të bankrollit është porta për të humbur gjithçka.

Nuk është një ide e mirë të vini bast në një sport të panjohur

Një lojtar i informuar bast vetëm për atë që di. Një tifoz futbolli, për shembull, do të bastojë më shumë në ndeshjet që lidhen me ekipet e tyre të preferuara të futbollit. Kumarxhinjtë mund të shmangnin shumë humbje vetëm nëse do të merrnin kohë për të kuptuar sportet përpara se të bënin bast për rezultatet.

Detyrimi i aksioneve është vdekjeprurës

Në disa ditë, ka zero shanse për sportet e preferuara në Codere. Në këtë rast, lojtarët duhet të presin disa ditë që të shfaqen bastet për sportet që zotërojnë. Ankthi mund të çojë në gabime vdekjeprurëse të lojërave të fatit dhe si pasojë në një humbje monetare.

Njohuria është fuqi

E shpjeguar më herët, të kuptuarit e ekipeve dhe objektivave të tyre është një aspekt jetik i basteve eSport. Strategjitë bazë janë gjithashtu të dobishme për të shmangur humbjet e mundshme. Nëse dikush duhet të humbasë, atëherë le të jetë si rezultat i rastësisë. Një lojtar që nuk merr kohë për të mësuar lojën e bën më të lehtë humbjen.

Support

Codere vlerëson të gjithë klientët dhe kjo është e dukshme në opsionet e tyre të ndryshme në qendrën e ndihmës. Agjentët e klientëve në Codere janë të arritshëm nëpërmjet:

 • Bisedë në internet

 • Telefoni: 900 104 554

 • Email: apuestas@codere.com

 • Grupo Codere në Facebook Messenger dhe Twitter; dhe @codereapuestas në Instagram

  Përveç mjeteve formale të komunikimit, Codere lejon ndërveprimet me klientët përmes dorezave të tyre të mediave sociale. Mënyra më e shpejtë për të folur me stafin është përmes bisedës live, e cila është e hapur gjatë gjithë orarit. Për të kontaktuar menjëherë, një klient duhet të shkruajë pyetjen e tij dhe një përfaqësues i faqes do të përgjigjet sa më shpejt të jetë e mundur për të zgjidhur problemin. Telefonatat dhe emailet janë ideale për raste më të komplikuara.

  Seksioni FAQ është një burim i mirë për pyetje të thjeshta mbi tërheqjet, depozitat, çështjet teknike, verifikimin e llogarisë dhe operacionet. Ata gjithashtu ofrojnë këshilla bastesh për eSports, futboll dhe lojëra kazino në këtë seksion. Ndërsa përmbajtja e uebit është krijuar në spanjisht, jo-spanjollët mund të përdorin Google Translate për të kuptuar më mirë.

Deposits

Si të bëni një depozitë në Codere

Codere pranon depozita nga transferta bankare, Paysafecard, Paypal, Teleingreso, karta krediti dhe debiti. Shuma minimale që mund të depozitohet përmes kartave kryesore të kreditit është 10 €, ndërsa depozitat në Paypal nuk duhet të jenë më pak se 15 €. Depozita maksimale, pavarësisht opsionit të pagesës, është 600 €.

Depozitimi i bërë duke përdorur ndonjë nga metodat e pranueshme nuk duhet të jetë një detyrë e mundimshme. Këtu është ajo që duhet.

 • Në zonën e arkës, përdoruesi klikon në skedën Depozita
 • Do të shfaqet një listë rënëse e mënyrave të pagesës
 • Pasi të zgjedhë metodën e tyre të preferuar, lojtari thjesht ndjek udhëzimet dhe pret për verifikim

Security

Një mënyrë për të përcaktuar nëse një faqe bastesh është e sigurt është duke kontrolluar opsionet bankare. Një faqe interneti me hije përdor mënyra pagese që janë të padëgjuara. Por një libralidhës me reputacion si Codere është shumë transparent dhe ata pranojnë vetëm mjetet më të sigurta të transferimit të fondeve.

PayPal, Visa dhe MasterCard janë shembuj të shërbimeve më të besueshme tregtare dhe të gjitha janë të pranueshme në Codere. Shquhen edhe transfertat bankare pasi transaksionet janë të mbrojtura gjatë gjithë kohës. Disponueshmëria e këtyre mënyrave të pagesës do të thotë që faqja nuk rrezikon të rrjedhë informacione kritike bankare. 

Plus, identiteti i lojtarit mbetet anonim. Tërheqjet nga llogaria e një lojtari kërkojnë verifikim të identitetit për të mbrojtur klientët nga zhvatjet e mundshme nga hakerat.

Codere është një libralidhës i licencuar dhe kështu të gjitha operacionet e saj janë të ligjshme. Megjithatë, lojtarët nga vende si SHBA dhe MB nuk lejohen. Anëtarët janë të siguruar për një mjedis të sigurt lojërash fati, duke qenë se faqja e internetit monitorohet nga autoritetet e lojërave të fatit si DGOJ. Anëtarët nuk kanë nevojë të shqetësohen për humbjen e parave nga një operator që ka krijuar një reputacion të fortë që nga fundi i shekullit të 20-të. 

Për më tepër, Codere ka adresa fizike në pika të ndryshme bastesh. Një licencë do të thotë gjithashtu që faqja është testuar për drejtësi. Si i tillë, lojtarët mund të bëjnë transaksione pa frikë se do të mashtrohen.

Siguria në internet është përmirësuar më tej me enkriptimin SSL 128-bit; kështu që asnjë person i paautorizuar nuk mund të përgjojë informacionin e shkëmbyer në serverët e faqes së internetit Codere. Libërtari inkurajon zakone të mira të lojërave të fatit. Askush nuk lejohet të regjistrohet përpara se të plotësojë kushtet e KYC.

FAQ

Sa kohë i duhet Codere për të verifikuar llogaritë e anëtarëve të rinj?

Informacioni i përdoruesit verifikohet në mënyrë dixhitale, pra është një proces automatik. Duhen disa minuta për të hapur dhe funksionuar një llogari të re. Procedura e verifikimit shqyrton dokumentet zyrtare të dorëzuara nga përdoruesi, si ID dhe vërtetimin e adresës.

Nëse një klient harron emrin e përdoruesit, çfarë duhet të bëjë?

Nuk ka nevojë për panik, sepse Codere lejon anëtarët e regjistruar të ndryshojnë të dhënat e tyre të hyrjes duke klikuar butonin "A keni harruar fjalëkalimin". Një lidhje për rivendosjen e fjalëkalimit dërgohet në adresën e emailit të klientit.

A mund të hapet një llogari me Codere përmes celularit?

Aplikacioni celular Codere është plotësisht funksional dhe procesi i regjistrimit është i njëjtë me atë të një shfletuesi desktop.

Ku shkojnë lojtarët për të kërkuar lojëra specifike në Codere?

Faqja e internetit përmban një motor kërkimi i cili kur klikohet, lejon lojtarin të shkruajë pyetjen e tij. Atëherë rezultatet do të dalin brenda një kohe të shkurtër.

A është mbështetja e klientit në Codere e disponueshme gjatë gjithë kohës?

Departamenti i kujdesit ndaj klientit është i disponueshëm 24/7 përmes bisedës në internet që ndodhet në fund të faqes kryesore. Ata përgjigjen shpejt dhe do t'u përgjigjen pyetjeve me mirësjellje dhe profesionalizëm. Megjithatë, pyetjet e bëra përmes emailit mund të presin deri në 24 orë për një përgjigje.

Kush mund/nuk mund të luajë në Codere?

Codere pranon lojtarë që janë 18 vjeç e lart. Vetëm ata që kanë hapur një llogari mund të kenë akses në lojërat e kazinosë dhe eSports. Ata ende mund të luajnë nëse llogaria është verifikuar apo jo. Por tërheqjet do të kërkojnë verifikimin e llogarisë.

Kur është koha më e mirë për të bërë një depozitë?

Për sa kohë që llogaria është krijuar, përdoruesi mund të depozitojë para në çdo kohë dhe në çdo ditë.

Pse lojtarët duhet të plotësojnë adresën e tyre fizike kur regjistrohen?

Libërbërësi duhet të dijë identitetin e vërtetë të lojtarëve dhe vendndodhjen e tyre gjeografike. Codere i përmbahet ligjeve të lojërave të fatit dhe ofron shërbime bastesh vetëm për banorët e vendeve ku është i licencuar siç duhet.

Cila organizatë mund të ndihmojë një lojtar që mendon se është bllokuar në mënyrë të padrejtë?

Nëse Codere bllokon një llogari, është sepse ata kanë gjetur një arsye objektive. Por çdo lojtar që mendon se është përjashtuar pa ndonjë arsye të arsyeshme mund t'ia përcjellë mosmarrëveshjen një autoriteti të tillë si IBAS (Shërbimi i Pavarur i Gjykimit të Basteve. Shërbimi i zgjidhjes së mosmarrëveshjeve është i mandatuar nga Komisioni i Lojërave të Fatit për të dhënë gjykim të paanshëm për rastet midis kompanive të lojërave të fatit dhe klientëve Është një shërbim falas.

A do të bllokojë Codere përdoruesit nga vendet e kufizuara?

Normalisht, vizitorët nga vendet e kufizuara nuk mund të hyjnë https://www.codere.es/. Ndërsa ata mund të identifikohen duke përdorur një VPN, nuk ka asnjë mënyrë për të verifikuar llogarinë sepse duhet të paraqesin të dhënat e tyre, si një ID dhe dëshmi të adresës.

Total score8.3

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (6)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
GjuhëtGjuhët (3)
Angleze
Italiane
Spanjolle
LicencatLicencat (3)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
LojëraLojëra (33)
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bingo
Blackjack
Boks
Eurovizion
Futboll
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Motorsport
Politika
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Skvosh
Slotat
Snooker
Sportive
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Vaterpolo
Volejbolli
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (11)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe CardSkrillVisa
ShtetetShtetet (5)
Argjentina
Kolumbia
Meksika
Panamaja
Spanja
SoftwareSoftware (4)
Gaming1
Microgaming
NetEnt
Playtech