Casumo - Countries

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Countries

Me ndërfaqen e tij të pastër dhe të qartë dhe një dekadë eksperiencë në shërbim të lojtarëve fillestarë dhe bastorëve veteranë, Casumo mund të quhet lehtësisht një nga faqet më të mira të basteve esports.

Këta faktorë janë arsyeja pse Casumo tërheq mijëra bastorë në mbarë botën. Me këtë bazë të gjerë lojtarësh, ata ofrojnë shërbimet e tyre në shumicën e vendeve.

Vendet e pranuara

Sigurisht, edhe nëse Casumo hap shërbimet e saj të basteve në pjesën më të madhe të botës, disa vende dhe territore nuk lejohen të hyjnë në faqen e internetit për shumë arsye. Casumo është mjaft i rreptë me zbatimin e rregullave për të siguruar që libri i sporteve elektronike dhe lojtarët të mbrohen.

Lista e mëposhtme përfshin vendet e lejuara të specifikuara në faqen e internetit të Casumo.

 • Austria
 • Kanadaja
 • Danimarka
 • Finlanda
 • Gjermania
 • Indi
 • Irlanda
 • Japonia
 • Zelanda e Re
 • Norvegjia
 • Suedia
 • Mbretëria e Bashkuar
 • Pjesa tjetër e botës dhe pjesa tjetër e Evropës

Vendet e kufizuara

Pavarësisht se mund të zgjidhni "Rest of World" dhe "Rest of Europe" në përzgjedhjen e shteteve në faqen kryesore të Casumo, ekzistojnë kufizime për disa territore që do të shërbejnë si përjashtim nga këto zgjedhje.

Vendet në listën e mëposhtme të Territoreve të Kufizuara kanë të meta të rënda strategjike në sistemet e tyre për të luftuar pastrimin e parave, financimin e terrorizmit dhe financimin e përhapjes. Në të kundërt, të tjerët kufizojnë ofrimin e kazinove në internet ose basteve sportive.

Lista nuk është e plotë; ai duhet të lexohet në kombinim me përkufizimin kontraktual të Casumo për Territoret e Kufizuara. Mund të ndryshojë herë pas here për shkak të ndryshimeve rregullatore, veprimeve detyruese ose interesave ekonomike.

 • Afganistani
 • Shqipëria
 • Barbados
 • Bjellorusia
 • Botsvana
 • Burkina Faso
 • Burundi
 • Kamboxhia
 • Republika e Afrikës Qendrore
 • Kinë (PR)
 • Rajoni i Krimesë
 • Kuba
 • Republika Demokratike e Kongos
 • Eritrea
 • Fixhi
 • Franca
 • Gana
 • Haiti
 • Irani
 • Iraku
 • Izraeli
 • Italia
 • Kirgistani
 • Laosi
 • Liberia
 • Libinë
 • Mauritius
 • Mongolia
 • Maroku
 • Mianmar
 • Nikaragua
 • Korea e Veriut
 • Pakistani
 • Territoret Palestineze
 • Panamaja
 • Filipinet
 • Polonia
 • Rusia
 • Ruanda
 • Senegali
 • Somali
 • Sudani i Jugut
 • Sri Lanka
 • Sudani
 • Siria
 • Trinidad dhe Tobago
 • Turqia
 • Uganda
 • Shtetet e Bashkuara të Amerikës
 • Vanuatu
 • Jemeni
 • Zimbabve
Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
Bandy
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Motorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
Surfing
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)