Casumo - Account

Age Limit
Casumo
Casumo is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
SkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Si të hapni / regjistroni një llogari

Krahasuar me kazinotë e tjera në internet, faqja e regjistrimit të Casumo është e vetme. Është më tërheqës nga pikëpamja estetike dhe i udhëzon lojtarët gjatë procesit, duke e bërë atë të përsosur për bastorët për herë të parë të paqartë se çfarë të bëjnë dhe një copë tortë për lojtarët me përvojë.

 1. Hapi i parë është të hapni faqen e internetit Casumo në shfletuesin tuaj dhe të shikoni majtas. Në të majtë, pak nën butonin "Identifikohu", kliko opsionin "Regjistrohu".

Një faqe e gjallë regjistrimi do të shfaqet për t'u regjistruar dhe do t'ju duhet të plotësoni një formular regjistrimi me dy hapa.

 1. Për të filluar, shkruani adresën tuaj të emailit, zgjidhni një fjalëkalim dhe zgjidhni një pseudonim të përshtatshëm. Fjalëkalimi juaj duhet të jetë së paku gjashtë karaktere i gjatë, duke përfshirë shkronja dhe një shifër/karakter të veçantë (!, %,#). Për të shkuar në hapin tjetër, klikoni butonin e gjelbër "Vazhdo".
 2. Ju duhet të jepni informacione të mëtejshme personale në faqen dytësore të regjistrimit.

Detajet që duhet të jepni janë si më poshtë:

 • Emri
 • Mbiemri
 • Gjinia
 • Data e lindjes
 • Adresa e rrugës
 • Kodi Postal
 • Qyteti
 • Zgjidhni një vend
 • Numri i telefonit
 1. Për të përfunduar regjistrimin e Casumo Casino, klikoni opsionin "Krijo një llogari".

Verifikimi i llogarisë

Casumo do t'ju kërkojë të vërtetoni llogarinë tuaj të sapo regjistruar. Është thelbësore të vërtetoni identitetin tuaj sa më shpejt që të jetë e mundur, në mënyrë që të mos hasni ndonjë problem gjatë përpjekjes për të bërë një tërheqje.

Mund t'ju kërkohet të paraqisni dokumentacionin e mëposhtëm për të vërtetuar identitetin tuaj:

 • Mosha juaj
 • Identiteti juaj
 • Vendi i banimit

Ju mund të përdorni dokumentet e mëposhtme për ta bërë këtë:

 • pasaportë ose ID me foto
 • vërtetimin e burimit të pagesës
 • vërtetimin e adresës (mundësisht një faturë të energjisë elektrike, jo më e vjetër se gjashtë muaj).

Ju gjithashtu mund t'ju duhet të siguroni dëshmi të të ardhurave, si:

 • një kontratë pune ose fletëpagesë
 • kontrata e shitjes (shitja e pronës)
 • certifikata e aksioneve (shitja e letrave me vlerë)
 • testament (trashëgimi)
 • çertifikata e fitimit/pasqyra bankare (fitimet nga lotaria/bastet/kazino)

Si të identifikoheni

Pas procesit të regjistrimit, shanset janë që lojtarët të jenë të ngazëllyer për të shijuar një nga shumë veprimet e basteve eSports që ofron Casumo. Së pari, duhet të identifikoheni në llogarinë tuaj për të filluar përdorimin e të gjitha shërbimeve dhe veçorive të faqes. Hyrja në llogarinë tuaj është po aq e lehtë sa regjistrimi.

Merrni hapat e mëposhtëm:

 1. Hapni faqen zyrtare të Сasumo
 2. Klikoni butonin "Identifikohu" që ndodhet në krye të faqes
 3. Futni të dhënat tuaja: hyrjen dhe fjalëkalimin
 4. Klikoni butonin "Hyrja" dhe filloni të vini bast.

Nëse e keni harruar fjalëkalimin tuaj, mund ta rivendosni atë duke klikuar "Keni harruar fjalëkalimin tuaj?" lidhje. Më pas, thjesht ndiqni hapat për të rifituar aksesin në llogarinë tuaj.

Si të zhbllokoni një llogari

Marrja e lajmeve se kazinoja juaj ka ngrirë ose bllokuar llogarinë tuaj mund të jetë mjaft stresuese. Në fund të fundit, ajo rrezikon fondet dhe çmimet tuaja. Casumo mund të ngrijë një llogari për arsye të ndryshme, duke përfshirë shumë përpjekje të dështuara për hyrje, një problem me procedurën KYC ose ndonjë shkelje të Termave dhe Kushteve të tyre.

Bastorët me siguri po pyesin se çfarë mund të bëjnë tani për t'u zhbllokuar llogaritë e tyre. Rekomandohet fuqimisht që të kontaktoni Mbështetjen e Klientit sa më shpejt të jetë e mundur.

 1. Hapni emailin që keni përdorur për t'u regjistruar për një llogari Casumo.
 2. Përgatitni një email dhe adresojini hey@casumo.com.
 3. Përshkruani problemin tuaj në rreshtin e temës, si p.sh. "Llogaria ##### është bllokuar."
 4. Diskutoni çështjen në detaje në trupin e emailit. Ju mund të keni nevojë të përfshini:
  • Një përshkrim i përshkruar mirë i detajeve të regjistrimit tuaj,
  • Pajisja e përdorur për të krijuar llogarinë dhe
  • Një kopje e skanuar e një karte identiteti me fotografi dhe prova të tjera të identitetit dhe kopje të skanuara të faturave të depozitave të bëra në Casumo. Mos harroni se është më mirë t'i dorëzoni këto skanime në formatin PDF.

Si të mbyllni një llogari

Nëse dëshironi, çdo lojtar mund të mbyllë llogarinë e tij Casumo në çdo kohë. Ka dy mënyra për ta bërë këtë, të cilat do të shpjegohen të dyja. Casumo do të kthejë çdo fond të mbetur në llogarinë e pronarit në të dyja rastet.

Mënyra e parë është duke kontaktuar Mbështetjen e Klientit. Këtu janë hapat e mëposhtëm që mund të ndërmerrni:

 1. Hapni llogarinë e emailit që është e lidhur me llogarinë tuaj Casumo.
 2. Dërgo një email te hey@casumo.com.
 3. Në fushën Subjekti, shkruani "KËRKESË PËR FSHIJE TË LLOGARISË IM"
 4. Tani, dërgojuni atyre një email duke kërkuar që ata të heqin llogarinë tuaj nga baza e të dhënave të tyre dhe të fshijnë çdo të dhënë që mund të keni me ta.

Supozoni se po mbyllni llogarinë tuaj sepse besoni se jeni duke u zhvilluar ose në mes të një varësie nga kumari. Në atë rast, ka hapa që Casumo ndërmerr për t'ju mbrojtur nga ky problem dhe veten tuaj.

 1. Drejtohuni në faqen e tyre të Lojërave të Përgjegjshme.
 2. Kur pyeteni për mbylljen e llogarisë suaj, jepni arsyen si "Arsyeja RG". Në këtë mënyrë, Casumo do të marrë hapat e nevojshëm për t'ju mbrojtur dhe për të parandaluar çdo riregjistrim nga ana juaj.

Vini re se nëse krijoni një llogari tjetër në çfarëdo rrethane dhe është zbuluar se është e juaja pas mbylljes së RG Reason, kjo është e barabartë me mashtrim dhe, për rrjedhojë, një shkelje e T&C. Kjo do të rezultojë në mbylljen e llogarisë tuaj edhe një herë.

Total score10.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2012
BonusetBonuset (7)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus nuk ka bastesh
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpritur
Bonusi i rimbushjes
Bonusi me depozitë
GjuhëtGjuhët (5)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Norvegjeze
Suedeze
LicencatLicencat (5)
DGOJ Spain
Gibraltar Regulatory Authority
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (49)
Baccarat
Bandy
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
First Person Baccarat
Formula 1
Futboll
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
Live Playboy Baccarat
MMA
Motorsport
Pai Gow
Poker
Poker me tre letra
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Sportet dimërore
Sportive
Surfing
Tenis tavoline
Tenisi
Trotting
UFC
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (15)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
FastPay
MasterCardNeteller
Nordea
Paysafe Card
QR Code
SEB Bank
Skrill
Swedbank
Swish
Visa
Zimpler
MonedhatMonedhat (4)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Suedeze
Paund sterlina
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Casumo Affiliates
ShtetetShtetet (6)
Danimarka
Finlanda
Gjermania
Kanadaja
Norvegjia
Suedia
SoftwareSoftware (20)
Bally
Barcrest Games
Big Time Gaming
Blueprint Gaming
Elk Studios
Evolution Gaming
GreenTube
IGT (WagerWorks)
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Novomatic
Play'n GO
Pragmatic Play
Push Gaming
Quickfire
Quickspin
Red Tiger Gaming
Thunderkick
WMS (Williams Interactive)