Vlerësimi i librave bwin

bwinResponsible Gambling
CASINORANK
8/10
BonusBonus depozitimi 100% deri në 200 €
E besuar
E verifikuar
E sigurt
bwin is not available in your country. Please try:
Amelia Tan
ReviewerAmelia TanReviewer
Fact CheckerTomas NovakFact Checker
LocaliserArdit KrasniqiLocaliser
Bonuses

Bonuses

Shumica e bastorëve profesionistë i kujtojnë faqet e basteve për bujarinë e tyre në bonuse dhe promovime. bwin e di shumë mirë këtë dhe bën shumë për të mbajtur të përditësuar faqen e saj të bonusit dhe promovimit. Vizitorët mund të shijojnë bonuset e zakonshme, duke përfshirë bonuset e depozitave, kodet e bonusit, bonuset e mirëseardhjes për klientët e rinj dhe bonuset e basteve. Në veçanti, FreeBets në seksionin e esports u lejon lojtarëve të bastojnë në turnetë dhe ligat kryesore falas me një shans për të përfituar. Nuk ka rëndësi nëse keni vendosur një bast të vetëm apo shumë; shanset tuaja për të fituar të mëdha në platformën bwin janë të larta me këto oferta fantastike. Për shembull, klientët e rinj mund të fitojnë bastin e vendosur ose të marrin deri në 100 € si FreeBet. Ky bonus i mirëseardhjes mbart një kufi skadimi 30-ditor.

Paketa të tjera ekskluzive bonus për klientët besnikë përfshijnë bwin cashback, bwin javore bonuse dhe bwin kodet promo.

Kontrolloni faqen e ofertave për përditësime mbi promovimet.

Bonusi me depozitëBonusi me depozitë
Games

Games

Si një lider tregu në bastet esports, bwin ka zhvilluar një faqe interneti të plotë me manovrim të lehtë, një temë të errët emocionuese dhe shumë tregje bastesh për lojtarët. Vizitorët që duan të bastojnë në videolojërat mund të hyjnë në seksionin e esports nën skedën e esports, duke ju ridrejtuar në faqen e esports. Paneli i majtë shfaq të gjitha turnet dhe ndeshjet e promovuara. Këto janë ngjarjet më të mira esports në platformën bwin, duke e bërë më të lehtë punën për bastorët. Seksioni i mesëm është vendi ku lojtarët mund të gjejnë listën e të gjitha sporteve elektronike.

Nën esports, bwin ofron disa video lojëra të njohura dhe tituj të tjerë klasikë gjatë gjithë vitit, si p.sh

 • Liga e Legjendave
 • Kundër-goditje
 • Call of Duty
 • Gur vatra
 • Overwatch
 • Dyjavor

Por kjo është vetëm gjysma e byrekut. Bastet esports në bwin përfitojnë më tej një sërë tregjesh të basteve të lojërave video për të zgjedhur. Ato përfshijnë:

 • Hartat fituan
 • Gjithsej Hartat
 • Fituesi përfundimtar
 • Rezultati i saktë
 • Mbi/Nën
 • Gjaku i parë
 • I pari që arrin 10 vrasje
 • Streak si perëndi

Vini re se disa nga këto liga dhe turne zhvillohen vetëm sezonalisht. Thënë kështu, në asnjë moment lojtarëve nuk mund t'u mungojë diçka për të interesuar nevojat e tyre në faqen e basteve bwin esports.

Software

Për t'u ofruar klientëve të tij një përzgjedhje të gjerë lojërash, bwin bashkëpunon me liderët e industrisë në zhvillimin e softuerit. Sa i përket softuerit, emra të tillë si janë ndër më të njohurit, për shkak të veçorive të tyre moderne dhe lojërave me cilësi të lartë.

+8
+6
Mbyll
Payments

Payments

Ekziston një shumëllojshmëri e gjerë mënyrash pagese të disponueshme në bwin për të plotësuar nevojat e bastorëve të sporteve elektronike. Ato ofrojnë metoda të sigurta depozitimi, të tilla si Bank transfer, Maestro, Neteller, Visa, MuchBetter , për t'u siguruar që mund të shtoni me lehtësi fonde në llogarinë tuaj. Për më tepër, bwin ofron disa metoda të besueshme të tërheqjes, duke ju lehtësuar aksesin në fitimet tuaja.

Deposits

Teknologjia e ka bërë atë në mënyrë që bastorët në mbarë globin të mund të kryejnë transaksione në platformën bwin përmes një përzgjedhjeje të larmishme të mënyrave të pagesës. Mënyrat e pagesës kanë kufij të ndryshëm minimal dhe maksimal të depozitave dhe tërheqjeve. Megjithatë, për klientët në Mbretërinë e Bashkuar, depozita maksimale është e kufizuar në 2,000 £ për të gjitha mënyrat e pagesës. Metodat e disponueshme të depozitimit në faqe janë:

 • Kartë PaySafe
 • Kartë Viza
 • Master Card
 • Transfertë bankare
 • Skrill
 • Delta
 • Kliko dhe Bli Kartën
 • Transferta e shpejtë bankare
 • Neteller

Këto metoda ofrojnë depozita të menjëhershme, përveç transfertave të shpejta bankare dhe transfertave bankare, të cilat mund të duhen disa ditë për t'u reflektuar. Kjo nuk do të thotë që disa bastorë nuk do të përjetojnë sfida me metodat e tyre të depozitimit. Kjo mund të jetë për shkak të fondeve të pamjaftueshme ose një karte të bllokuar, ku lojtari duhet të kontaktojë bankën e tij. Depozita gjithashtu mund të refuzohet për shkak të mbrojtjes ligjore nëse nuk keni lejuar transaksione të tilla nga karta juaj. Punonjësit që kanë nevojë për ndihmë shtesë mund të kontaktojnë ekipin e dedikuar të shërbimit të klientit të bwin çdo ditë gjatë orarit të rregullt të punës.

Withdrawals

Në mënyrë ideale, platforma bwin paguan bastet duke përdorur metodën e tyre të preferuar të depozitimit. Ka bërë një punë të pastër në përshpejtimin e pagesave dhe transaksioneve. Ndërkohë që disa mënyra pagese në bastet bwin esports kanë tërheqje të menjëhershme, të tjerat mund të zgjasin më shumë - deri në 5 ditë pune, përpara se të reflektojnë në llogarinë e bastit.

Përveç metodave tradicionale të pagesës të listuara në seksionin e depozitave më sipër, metoda të tjera përfshijnë EPS, GiroPay, Kalixa, ApplePay dhe Maestro. Gjuajtësit mund të bëjnë një tërheqje minimale prej 10 €, ndërsa maksimumi varion në varësi të metodës. Bastorët gjithashtu mund të modifikojnë ose anulojnë tërheqjet përpara miratimit, në varësi të metodës së përdorur. Thënë kështu, kur përfshihen fondet e bonusit, bastorët duhet të plotësojnë kërkesat e bastit dhe bonusit përpara se të miratohen tërheqjet.

Besimi dhe Siguria

Besimi dhe Siguria

bwin bën një përpjekje shtesë kur bëhet fjalë për sigurinë e përdoruesve të tij. Ofruesi ndjek të gjitha rregullat dhe udhëzimet strikte për lojërat e sigurta dhe të përgjegjshme në internet. bwin është i licencuar dhe i rregulluar nga autoritete me reputacion të lojërave, gjë që ndihmon për të siguruar që ofruesi të funksionojë në mënyrë të drejtë dhe transparente.

Security

bwin është i licencuar dhe rregulluar nga Autoriteti Rregullator i Gjibraltarit, Komisioni i Lojërave të Fatit në Mbretërinë e Bashkuar, Autoriteti i Lojërave të Maltës dhe Komisioni i Lojërave Kahnawake, ndër të tjera. Përvoja më e mirë e përdoruesit në çdo faqe bastesh në internet duhet të garantojë sigurinë dhe sigurinë e përdoruesve. bwin inspekton tërësisht transaksionet për të parandaluar vjedhjen e identitetit dhe mashtrimin. Ky prodhuesi kryesor i basteve elektronike esport bashkëpunon gjithashtu me kompani të palëve të treta për të verifikuar më tej identitetet dhe për të vlerësuar sigurinë e të dhënave. Sistemi i pagesave është testuar dhe siguruar nga teknologjia e enkriptimit nga VeriSign, një ofrues i besuar i softuerit të sigurisë në internet.

Në bwin.com, bastet nuk kanë të bëjnë vetëm me fitimet dhe paratë për kompaninë. Sportsbook ka një politikë të detajuar për lojërat e fatit të sigurt dhe të përgjegjshëm për të siguruar që bastet të mbeten argëtuese dhe të paharrueshme. Faqja përdor një 'Ndryshimi për bastdhënësin' strategji më të sigurta të lojërave të fatit për të mbrojtur lojtarët. Kjo përfshin mjete të tilla si Kufijtë e depozitave, periudha e skadimit ose ftohjes dhe vetë-përjashtimi.

Disa bastorë mund të mos jenë në gjendje të hyjnë në platformën bwin. Kjo mund të jetë rezultat i kufizimeve në juridiksion. Disa vende janë të kufizuara nga aksesi në shërbime nga ky prodhues bastesh për shkak të ligjeve dhe kulturës qeverisëse për lojërat e fatit. Bastet në këtë vend mund të përdorin VPN me bazë në Mbretërinë e Bashkuar për të hyrë në bastet e lojërave elektronike në internet në bwin. Vendet përfshijnë:

 • Argjentina
 • Kolumbia
 • Finlanda
 • Bolivia
 • Shtetet e Bashkuara
 • Kinë
 • Armenia
 • Serbisë
 • Brazili
 • Peruja
 • Shën Martin
 • Australia

Responsible Gaming

Për sa i përket eSports, bwin i jep përparësi inkurajimit të lojës etike dhe ofrimit të burimeve të ndryshme për të ndihmuar bastuesit të bastojnë me përgjegjësi. Ju lutemi vizitoni faqet e mëposhtme për më shumë burime mbi lojërat e përgjegjshme dhe trajtimin e varësisë: * GamCare * Gamble Aware * Kumarxhinj Anonimë

About

About

Kur bwin arriti në tokë në vitin 1997, deti aktual i lojërave të fatit në internet ishte thjesht një pellg. Pra, kur kompania lançoi versionin e saj të faqes së lojërave të fatit në internet, nuk do të duhej shumë kohë që bwin të fitonte famë në mbarë botën. I njohur fillimisht si betandwin, bwin.com zgjeroi operacionet dhe zhvilloi markën e tij duke bërë blerje kyçe. Është bërë një shtëpi super përshkruese, e cilësisë së lartë dhe funksionale për kumarxhinjtë. Një moment kryesor për kompaninë ishte në vitin 2010, kur organizata mori licencën e parë të lojërave të fatit për të operuar në frëngjisht, duke treguar se sa i besueshëm është libralidhësi. Kompania në pronësi të British GVC Group (riemëruar në dhjetor 2020 në Entain**)** tani ka licencim vendor dhe ndërkombëtar nga disa organe rregullatore. bwin operon në mbi 20 juridiksione në pesë kontinente.

Si një markë e njohur, bastet esport në bwin nuk do t'i zhgënjejnë lojtarët. Futbollistët mund të shpresojnë për një përvojë gjithëpërfshirëse të shëndetshme, të shijojnë grupe çmimesh shumë-milionëshe dhe turne të shumta tërheqëse dhe të bastojnë me shanse më të mëdha. Nëse jeni njohur me CS: Go, DOTA 2 dhe Overwatch, mund të prisni shanse mbresëlënëse për një ofertë të ndryshme tregu.

Nuk është çdo ditë që vini nga një prodhues bastesh esports me mbi 20 milionë vizitorë mujorë, një vlerë neto prej mbi 15 miliardë dollarë dhe një plan solid për të dyfishuar këtë kapacitet deri në vitin 2023. Ky është një tregues i qartë i një faqeje serioze bastesh esports. Bashkimi i vitit 2011 me PartyGaming siguroi pozicionin e bwin si faqja më e madhe në botë e lojërave në internet e tregtuar publikisht.

Por kjo nuk është pjesa më mbresëlënëse në lidhje me këtë platformë të lojërave elektronike. Zgjedhja masive e sporteve elektronike dhe përmbledhja e favorshme e tregjeve të basteve e kanë nxitur bwin të jetë pretenduesi kryesor në lojërat e fatit në internet. Futbollistët do të gjejnë shanset më të mira për tituj të tillë si DOTA 2, Overwatch, Counter-Strike dhe League of Legends. Ky libralidhës i besuar i ofron këto veçori në lojë të menjëhershme dhe përmes një aplikacioni celular të shkarkueshëm.

bwin është një emër popullor në komunitetin e lojërave të fatit. Nuk është për t'u habitur që krijuesi i basteve është partner me organe dhe agjenci të njohura për të siguruar lojë të ndershme dhe shanset më të mira për lojtarët. bwin ka mbrojtur gjithashtu lojërat e përgjegjshme të fatit, gjë që është e dukshme në numrin e mjeteve të sigurta të kumarit në dispozicion të bastorëve. Bast me përgjegjësi.

Pyetja miliona dollarëshe është, sa e thellë është njohuria juaj për esports? Lexoni për të mësuar më shumë rreth basteve esports në bwin.

Fakte të shpejta

Viti i themelimit: 1998

Account

Krijimi i një llogarie me bwin është jashtëzakonisht i lehtë. Për të shijuar lojërat dhe turnet e eSports, thjesht vizitoni faqen e tyre të internetit, plotësoni formularin e regjistrimit dhe filloni!

Support

Nëse keni probleme me një problem të lidhur me eSports, shërbimi i klientit i bwin është aty për t'ju ndihmuar. Stafi i ofruesit mund t'u përgjigjet pyetjeve tuaja dhe t'ju ndihmojë menjëherë.

Tips & Tricks

 • Ndiqni ngjarjet dhe tendencat aktuale të botës eSports. Nëse doni të dini se kur ekipet dhe lojtarët tuaj të preferuar do të marrin pjesë në turnetë dhe ngjarjet e ardhshme, ndiqni ato në mediat sociale. * Përfitoni sa më shumë nga bonuset dhe ofertat speciale. Si një shërbim lider i lojërave, bwin u ofron shpesh përdoruesve të rinj dhe atyre që kthehen bonuse speciale. Mund të gjeni ofertat më të përditësuara duke kontrolluar faqen e promovimeve bwin . * Menaxhoni paratë tuaja me përgjegjësi. Bërja dhe mbajtja e një buxheti mund t'ju pengojë të humbni më shumë para sesa mund të përballoni. * Informohuni dhe mos humbisni lajmet më të fundit. Për të rritur shanset për të fituar një bast me bwin , rekomandohet të kryhen kërkime mbi ekipet dhe lojtarët e përfshirë dhe statistikat e tyre të fundit të performancës. * Kontrolloni gjithmonë shanset e bwin përpara se të vendosni një bast. Vazhdimi me shanset, tregjet dhe veçoritë më të fundit është i rëndësishëm nëse doni të përfitoni sa më shumë nga bastet tuaja në eSports.

Promotions & Offers

Bastorët e rinj dhe aktualë të eSports mund të përfitojnë nga një gamë e gjerë ofertash dhe bonusesh nga bwin . Ju mund t'i jepni një shtysë basteve tuaja eSports duke marrë disa promovime interesante të ofruara nga bwin - veçanërisht ato me terma dhe kushte të shkëlqyera.