Kërkoni Esports tuaj Bonus të regjistrimit 2023

Faqet e basteve sportive përdorin bonuset e regjistrimit për të tërhequr klientë të rinj. Pothuajse të gjitha faqet më të mira të basteve esports do t'u ofrojnë klientëve të rinj një bonus të madh mirëseardhjeje. Këto janë oferta që ju ofrojnë fonde shtesë bastesh që mund t'i përdorni për të vendosur baste në esports si Dota 2, CS:GO, FIFA, Rocket League, Hearthstone, League of Legends dhe të tjera.

Është gjithmonë mirë të përdorësh ofertat e bonusit të regjistrimit pasi të regjistrohesh në një uebsajt online të basteve esports. Këto faqe mund të ofrojnë promovime të shkëlqyera për klientët e tyre të rinj, të cilat ia vlen të pretendohen.

Kërkoni Esports tuaj Bonus të regjistrimit 2023
Gjeni bonuset e regjistrimit në faqet e basteve esports

Gjeni bonuset e regjistrimit në faqet e basteve esports

Hapi i parë është gjetja e faqeve më të mira të basteve që ofrojnë bonuset e esports. Lojtarët e rinj mund të përfitojnë nga bonuset e regjistrimit në shumicën e faqeve kryesore të basteve me tregjet e eSports. Kompanitë e verifikuara dhe të besueshme si 1xBet, Betsson dhe Betsafe ofrojnë një sërë stimujsh tërheqës për regjistrim për të joshur lojtarët e rinj për të vendosur baste në platformat e tyre.

Hapi tjetër është krijimi ose regjistrimi për një llogari. Zgjidhni formën tuaj të preferuar të pagesës dhe shumën e depozitës, dhe libri juaj esports do të kujdeset për pjesën tjetër. Është një opsion i zgjuar për të studiuar shkronjat e imta në këtë fazë, sepse shumat e rikthimit dhe kushtet dhe kriteret e tjera janë zakonisht ato që përcaktojnë nëse një bonus esports ia vlen apo jo.

Bazuar në rezervistin që zgjidhni, ju mund të merrni fondet tuaja të bonusit menjëherë, ndërsa të tjerët mund t'ju kërkojnë të vendosni manualisht një kod me depozitimin tuaj të parë. Mbani në mend se madhësia e depozitës suaj të parë, në shumicën e rasteve, ka një ndikim të rëndësishëm në fondet tuaja të bonusit.

Gjeni bonuset e regjistrimit në faqet e basteve esports
Si funksionon një bonus regjistrimi?

Si funksionon një bonus regjistrimi?

Lloji më i shpeshtë i ofertës së regjistrimit në eSportsbook është një bonus i ndeshjes së depozitave, të cilin mund të prisni ta shihni kur të regjistroheni fillimisht për një uebsajt të ri.

Faqja e internetit do të pranojë depozitën tuaj dhe do t'ju ofrojë kredite bastesh falas që mund t'i përdorni për të vendosur baste në platformën e tyre. Kjo është e vërtetë për 100% ndeshje, megjithatë, disa Faqet e basteve eSports mund të ofrojnë vetëm 50% përputhje, që do të thotë se ata do t'ju kreditojnë vetëm gjysmën e asaj që keni depozituar.

Duke qenë se kjo ndodh në fillim, bonuset e regjistrimit rrallë ndikojnë në mënyrën se si vini bast ose në cilin eSport që vendosni bast, përveç rasteve kur tregohet në shkronjat e imta. Përputhjet e depozitave zakonisht kanë një kërkesë minimale të depozitës për aktivizimin e bonusit, si dhe një shumë maksimale të parave shtesë që faqja e internetit do t'ju japë nëse kualifikoheni.

Për shembull, faqja mund të tregojë se bonusi do të aktivizohet vetëm nëse depozitoni të paktën 10 dollarë dhe se promovimi do të dyfishonte depozitën tuaj deri në 500 dollarë kredite falas. Me fjalë të tjera, nëse depozitoni 500 dollarë ose më pak, faqja e internetit do të përputhet me depozitën tuaj 100 për qind. Sidoqoftë, nëse depozitoni 600 dollarë, paratë tuaja të bonusit do të jenë vetëm 500 dollarë. Ju nuk do të keni të drejtë për një bonus nëse keni depozituar më pak se 10 dollarë.

Si të përdorni një bonus regjistrimi

Në vend të një eSport, faqja juaj e preferuar e basteve eSports përcakton se si shpenzoni një bonus regjistrimi. Pjesa më e madhe e tyre zbatohet automatikisht kur regjistroheni dhe bëni depozitën tuaj të parë, ndërsa disave ju duhet të futni një kod specifik që ju është lëshuar më parë. Sidoqoftë, ka strategji të basteve eSports që mund t'ju ndihmojnë të përfitoni sa më shumë nga një regjistrim ose bonus mirëseardhjeje.

Si funksionon një bonus regjistrimi?
Këshilla dhe truke për baste falas

Këshilla dhe truke për baste falas

Diversifikimi i basteve

Bastet sportive mund të përdorin bonuset e regjistrimit për të vënë bast në shumë ekipe ose lojtarë pa rrezikuar paratë e tyre. Për ta thënë ndryshe, ju mund të vendosni një bast në një ekip që zakonisht nuk do ta kthenit. Edhe nëse humbni, shuma do të hiqet nga fondet tuaja të bonusit në vend të depozitës tuaj me para reale. Mjerisht, ka disa përjashtime nga ky rregull, pasi faqet e caktuara të lojërave të fatit mund t'ju kërkojnë të bëni një depozitë me para reale përpara se të mund të përdorni paratë e bonusit.

Disa njerëz mund të vënë bast edhe me të dobëtit. Me një bonus të konsiderueshëm regjistrimi, bastorët mund të fillojnë të bastojnë për të humburit dhe të shkojnë kundër favoritëve pa rrezikuar kapitalin e tyre. Nëse humbasin, paratë e tyre të bonusit zbriten. Megjithatë, ata duhet të fitojnë të gjitha paratë reale në bast e tyre nëse basti fiton.

Bast në të dy anët e tregut

"Të dyja anët e një metode tregu" përfshin një lojtar që vë një bast bonus në rezultatin e kundërt të atij për të cilin ata kanë vënë tashmë bast. Fitimi sigurohet në mënyrë efektive me këtë strategji.

Një bastist guximtar, për shembull, mund të vë bast paratë e veta në Team Liquid me -2.5 në një lojë. Ata vendosin një bast bonus me të njëjtën vlerë me bastin e tyre origjinal ndërsa loja afrohet për të mbështetur kundërshtarin e Team Liquid në +2.5. Në këtë mënyrë, pavarësisht se çfarë ndodh, paratë do të rimbursohen në një formë.

Këshilla dhe truke për baste falas
Pazar rreth opsioneve

Pazar rreth opsioneve

Kur bëhet fjalë për bastet në eSports, gjithmonë duhet të bashkoheni me disa sajte të ndryshme në mënyrë që të mund të krahasoni çmimet. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të zgjidhni promovime nga një përzgjedhje librash të ndryshëm si bonus. Nuk ka asgjë të keqe të kërcesh nga një faqe në tjetrën në kërkim të ofertave speciale. Kjo është diçka që disa lojtarë të aftë të basteve eSports e kryejnë në një farë mase.

Nëse gjeni një marrëveshje të mrekullueshme në një faqe tjetër që ju tërheq, zhvendosni një pjesë të parave tuaja dhe përfitoni prej saj. Ju keni mundësinë të qëndroni ose të zhvendosni fondet tuaja në faqen tuaj origjinale pasi të ketë përfunduar fushata.

Thuaj se ju pëlqen bastet e League of Legends dhe një tjetër libër sportiv në internet po ofron një bonus regjistrimi gjatë Worlds. Do të ishit të çmendur nëse nuk do të përfitonit plotësisht nga kjo, të paktën për pjesën tjetër të ngjarjes.

Sigurisht, do të dëshironi të jeni të sigurt që i kuptoni plotësisht të gjitha kufizimet për çdo bonus, në mënyrë që fondet tuaja të mos përfundojnë kudo që nuk i takon. Mos harroni se linjat e shkëlqyera gjithmonë do të tejkalojnë çdo promovim. Mos u hutoni nga bonuset dhe mos harroni qëllimin tuaj kryesor për të krijuar zgjedhje me vlera të jashtëzakonshme dhe për të fituar baste.

Pazar rreth opsioneve
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Konsideroni kumarin vetëm si një mjet argëtimi. Ju duhet të prisni të humbni para dhe t'i pranoni ato humbje si një pjesë të domosdoshme të argëtimit. Kjo është qasja e duhur ndaj lojërave të fatit.

Njerëzit që presin ose kërkojnë të fitojnë janë vendi ku zakonisht zënë rrënjë varësitë e lojërave të fatit. Kur humbasin, ata mund të bëhen të frustruar ose të shqetësuar, duke i bërë ata të rrezikojnë edhe më shumë para për të rikuperuar humbjet e tyre. Kjo mund të shkaktojë një reaksion zinxhir të tmerrshëm që shpejt del jashtë kontrollit.

Lini mënjanë një shumë të caktuar parash që jeni të gatshëm të humbisni në çdo periudhë të caktuar. Nëse i vendosni vetes kufizime dhe i mbani ato, duhet të jeni në gjendje të shijoni lojën tuaj të fatit pa u futur ndonjëherë në vështirësi.

Menaxhoni sasinë e kohës që shpenzoni duke luajtur në të njëjtën mënyrë që kontrolloni sasinë e parave që shpenzoni. Bixhozi në kohën tuaj të lirë është në rregull për sa kohë që ju mund ta përballoni atë, por nuk dëshironi që ai të marrë përsipër jetën tuaj.

Nëse e dini, ose dyshoni, se kumari po bëhet problematik për ju, mos u turpëroni t'i afroheni dikujt. Nuk ka asgjë për t'u turpëruar dhe është e kotë të përpiqeni ta zgjidhni vetë situatën. Nëse nuk jeni të kënaqur të diskutoni problemet tuaja me miqtë ose familjen, disa organizata mund t'ju ndihmojnë.

Kumar i përgjegjshëm