Bonus të mirëpritur

Bonuset e mirëseardhjes së basteve sportive janë ndër promovimet më të mira që një lojtar mund të pretendojë pas regjistrimit në një faqe interneti të basteve esports online. Ky artikull shqyrton këto shpërblime për të përcaktuar se çfarë janë, si funksionojnë, si t'i pretendoni ato dhe më shumë. Siç sugjeron emri, bonuset e mirëseardhjes janë promovime që prezantuesit e eSports i përdorin lojtarët e rinj. Ekzistojnë dy lloje kryesore të bonuseve të mirëseardhjes; bonuse pa depozite dhe depozite.

A ia vlen të pretendoni këto bonuse? Apo është thjesht një mënyrë e mirë për të tërhequr lojtarë të rinj? Mësoni më shumë se si të përdorni bonuset pa depozitë dhe depozitat pas hapjes së një llogarie në një librari esports.

Bonus të mirëpritur
Si funksionon një bonus i basteve esports?

Si funksionon një bonus i basteve esports?

Shumë bastorë priren të shmangin bonuset në internet sepse ato nuk duken të ligjshme. Sidoqoftë, e vërteta është se bonuset e mirëseardhjes së basteve eSports janë të vërteta, të paktën në faqet e licencuara dhe të rregulluara. Për rekord, ka disa faqe të dyshimta bastesh, bonuset e të cilave nuk janë legjitime, por të gjitha faqet e listuara në këtë faqe janë origjinale.

Tani, pyetja e madhe është, pse bastebërësit e eSports do t'u japin lojtarëve para falas?

Epo. Përgjigja është e thjeshtë - për të tërhequr lojtarë të rinj në një industri të basteve online eSports që është kaq konkurruese. Ndërsa bonuset e ringarkimit janë për mbajtjen e klientit, bonuset e mirëseardhjes kanë për qëllim të marrin lojtarë të rinj në bord. Ajo që ndodh është se krijuesi i basteve vendos një buxhet për marketing dhe një nga strategjitë e marketingut është promovimi.

Bonuset e basteve sportive pa depozite

Siç sugjeron emri, bonusi pa depozitim është një ofertë që shpërblen lojtarët me një bonus vetëm për t'u regjistruar në një Faqja e basteve eSports. Ata nuk duhet të depozitojnë për të kërkuar këtë ofertë.

Bonusi i basteve falas pa depozite është një bonus standard pa depozite që u jep lojtarëve një shumë fikse parash. Lloji tjetër është bonusi pa depozite që mund të arkëtohet, të cilin lojtarët mund ta përdorin për të vënë bast në eSports me para të vërteta dhe për të fituar para të vërteta. Së fundi, lojtarët e eSports mund të përfitojnë nga bonuset pa depozitim pa para, të cilat u japin lojtarëve para për të luajtur, por nuk mund të tërhiqen.

Bonuset e depozitave të basteve sportive

I njohur gjithashtu si bonus ndeshjeje, bonusi pa depozite është një ofertë e mirëpritur që shpërblen lojtarët kur depozitojnë për herë të parë. Shumica e bonuseve të depozitave përputhen me shumën e depozituar me një përqindje të caktuar deri në një shumë të caktuar. Mund të jetë një bonus depozite prej 50%, 100%, ose edhe më shumë.

Vetëm për të përmendur, në disa vende bastesh, bonuset e depozitave mund të ofrohet në depozitën e dytë, të tretë dhe madje të katërt.

Si funksionon një bonus i basteve esports?
Si të kërkoni bonuse të mirëseardhjes

Si të kërkoni bonuse të mirëseardhjes

Si aktivizohen bonuset e mirëseardhjes pas përmbushjes së kërkesave të përshtatshmërisë? Epo, ka dy mënyra. Së pari, bonusi kreditohet automatikisht në llogarinë e lojtarit. Është mënyra më e lehtë për të kërkuar një bonus. Përndryshe, lojtarët duhet të aktivizojnë bonusin duke përdorur kodet ose kuponët e bonusit të mirëseardhjes së basteve eSports. Ekziston një vend ku këto kode plotësohen për të aktivizuar bonusin.

Si të përdorni bonuset e mirëseardhjes së basteve esports

Bonuset e mirëseardhjes janë të gjitha argëtuese, por bastorët e eSports duhet të dinë se si t'i përdorin ato mirë. Fatkeqësisht, shumica e lojtarëve që pretendojnë bonuse të mirëseardhjes përfundojnë duke i humbur ato në vetëm disa baste për shkak të mungesës së njohurive mbi atë që fshihet pas perdes. Në këtë segment, zbuloni gjithçka që duhet të dini rreth përdorimit të bonuseve të mirëseardhjes.

Si të kërkoni bonuse të mirëseardhjes
Kërkesat e bastit

Kërkesat e bastit

Ndërsa bonuset e mirëseardhjes duken fitimprurëse, ato janë të detyruara nga kërkesat strikte të basteve. Edhe pse prezantuesit shpërndajnë para në formën e bonuseve, ata kanë vendosur disa kufizime për ta bërë të vështirë për lojtarët të përfitojnë sa më shumë nga bonuset e mirëseardhjes. Këto kufizime janë ato që njihen si kërkesat e bastit ose kërkesat e lojës.

Për fillestarët, një kërkesë për bast është një shumëzues i numrit të herëve që bastorët duhet të luajnë përmes një bonusi përpara se të tërheqin ndonjë fitim. Për shembull, nëse një lojtar bast pretendon një përputhje depozite në një bastvënës me një kërkesë bastesh 20 herë, duhet të luajë përmes bonusit 20 herë përpara se të kualifikohen për tërheqje. Epo, është një sfidë e madhe të luash 20 herë pa humbur të gjitha paratë.

Faqet e basteve sportive me bonuset më fitimprurëse kanë kërkesat më të larta dhe më të rrepta të basteve në shumicën e skenarëve.

Kufijtë e gjasave dhe lojërave

Përveç kërkesave të basteve, bastebërësit e bëjnë të vështirë për lojtarët të fitojnë para të vërteta duke përdorur bonuse duke vendosur shanset minimale. Për shembull, një faqe bastesh eSports mund të ofrojë një bonus 150%, por bonusi zbatohet vetëm për shanset e larta. Përveç kufirit në shanset, disa bonuse të mirëseardhjes janë të zbatueshme për lojëra të zgjedhura eSports.

Kërkesat e bastit
Këshilla dhe truket e bonusit të mirëseardhjes

Këshilla dhe truket e bonusit të mirëseardhjes

Edhe pse faqet e basteve e bëjnë të vështirë për lojtarët përdorimin e bonuseve, është ende e mundur të përfitoni nga bonuset e mirëseardhjes.

Këshilla e parë është që të jeni gjithmonë në gjueti, jo vetëm për bonuset e mirëseardhjes, por ato më fitimprurëse. Lojtarët mund të zgjedhin të gjuajnë veten ose të përdorin bastebërësit që listojnë bastebërësit e eSports me bonuset më të larta të mirëseardhjes.

Një këshillë tjetër që zbatohet vetëm për faqet e basteve pa kufizime të koeficienteve është të vendosni baste për shanset më të ulëta. Ndryshe nga shanset e larta, bastet me shanse të ulëta kanë një probabilitet të lartë për të arritur. Thënë kështu, ulja e ulët është një këshillë e zgjuar për të mposhtur kërkesat e basteve. Problemi i vetëm është se rendimenti nuk është aq i lartë në fund të fundit.

Tani që kërkesat e larta të basteve ulin shanset për të fituar ndonjë gjë nga bonuset, lojtarët duhet të ndjekin shpërblimet e mirëseardhjes me kërkesa më të ulëta për lojëra. Ky është një këshillë e lehtë bonusi i basteve sportive për të fituar para. Është më e lehtë të kapërcesh një kërkesë bastesh 15 herë sesa 30 herë.

Është gjithashtu e rëndësishme të kontrolloni periudhën e vlefshmërisë së bonusit të mirëseardhjes. Shpesh, lojtarët pretendojnë këto bonuse, por nuk i përdorin ato brenda periudhës së caktuar. Tingëllon qesharake, por po, bonuset kanë data skadimi.

Bast me mençuri. Vetëm për shkak se është një bonus 100% nuk do të thotë se duhet të shpërdorohet me shanse joreale. Në vend të kësaj, bastorët duhet të mbeten lojtarë të mençur duke përdorur bonusin e mirëseardhjes si paratë e vërteta që kanë depozituar. Hulumtimi i ndeshjeve të ndryshme të eSports dhe kontrollimi i parashikimeve shkon shumë.

Këshilla dhe truket e bonusit të mirëseardhjes
Kumar i përgjegjshëm

Kumar i përgjegjshëm

Bonuset e mirëseardhjes janë fantastike dhe janë ndër arsyet që shumë lojtarë tërhiqen në bastet e Sporteve. Por, ato mund të jenë një shkaktar i varësisë ndaj lojërave të fatit. Shumë lojtarë e gjejnë veten duke përdorur më shumë para sesa mund të përballojnë për të kërkuar bonuse.

Lojtarët duhet të qëndrojnë brenda kufijve të kumarit të përgjegjshëm. Vendosja e një buxheti për bastet e sporteve elektronike dhe respektimi i tij është thelbësor. Një këshillë tjetër është të mos ndiqni kurrë humbjet kur vini bast dhe të dini gjithmonë kur të largoheni. E rëndësishmja, bastet në eSports nuk duhet të zëvendësojnë shkollën ose punën.

Kaq për këtë udhëzues mbi bonuset e mirëseardhjes së basteve eSports. Në të vërtetë, ofertat e basteve në internet për lojtarë të rinj ia vlen të ndiqen. Megjithatë, nuk është e lehtë të përfitosh prej tyre.

Kumar i përgjegjshëm