Betwinner Rishikimi i basteve eSports 2024 - Responsible Gaming

BetwinnerResponsible Gambling
CASINORANK
8.91/10
BonusBonus 1500 $ + 150 rrotullime falas
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
E besuar
E verifikuar
E sigurt
Shumëllojshmëri e madhe lojërash
Shpërblime bujare
Mbështetje e mirë e klientit
Zgjedhje e madhe pagese
Betwinner is not available in your country. Please try:
Responsible Gaming

Responsible Gaming

Me pak fjalë, kurrë nuk duhet të vini bast më shumë para se sa keni dhe ka gjithmonë një shans për humbje edhe me kërkimet më të mira. Nëse vini bast mbi kufirin tuaj, kjo mund të shkaktojë probleme në jetën tuaj personale.

Sa shumë që vini bast mbështetet në gjykimin tuaj dhe humbjet e mundshme nuk duhet të jenë mjaft serioze për të sfiduar jetën tuaj të përditshme. Vendosni një kufi bastesh dhe qëndroni në të pavarësisht se çfarë ndodh.

Ndalimi

Një problem tjetër i mundshëm për shumë lojtarë është të dinë se kur duhet të ndalojnë. Nëse mendoni se mund ta përballoni humbjen, atëherë ndaloni dhe nëse jeni vërtet i shqetësuar se nuk mund të ndaloni, atëherë gjeni dikë që mund t'ju kujtojë. Duhet pritur një seri e keqe derisa të vijë një bast më pozitiv dhe shanset për të fituar të jenë shumë të larta.

Kjo mund të zgjasë ditë apo edhe javë. Disa lojtarë besojnë se një seri e pafat duhet të ndërpritet përfundimisht, por kjo nuk është domosdoshmërisht e vërtetë. Rripat e këqija mund të vazhdojnë për shumë më gjatë sesa parashikojnë njerëzit.

Lërini mënjanë emocionet

Një tjetër gjë për t'u mbajtur mend është se ndjekja e ekipit tuaj të preferuar nuk do të thotë domosdoshmërisht se ata janë më të mirët në garë. Ata mund të jenë vetëm skuadra që JU mendoni se është më e mira dhe mund të mos fitojnë. Lërini mënjanë emocionet tuaja dhe vendosni para në baste të hulumtuara mirë pa paragjykimet tuaja personale.

Disa baste janë shumë të vështira për t'u parashikuar dhe duhen shmangur nëse nuk jeni plotësisht të sigurt për rreziqet nga rezultatet e sakta dhe bastet e tjera. Disa baste janë pothuajse të pamundura për t'u zgjedhur për fillestarët dhe më së miri u lihen atyre me më shumë njohuri. Kjo është mënyra e zgjuar për të shmangur humbjet dhe për të ndërtuar aftësi ngadalë.

Hulumtimi

Një pjesë tjetër e rëndësishme e strategjisë së basteve është të caktoni kohë për kërkime dhe të jeni shumë të plotë. Merrni këshilla nga burime të ndryshme dhe merrni parasysh rreziqet e mundshme. Mos u hutoni nga koha, emocionet ose mos u lëkundni nga të tjerët.

Sa më gjatë të hulumtoni dhe të shihni rezultatet pozitive, aq më shumë shanse që fitimet tuaja të vazhdojnë pa humbje të mëdha në të ardhmen. Gjithashtu, nëse zbuloni se keni sukses minimal me një lloj bastesh, është më mirë të gjeni një lloj tjetër basti dhe të bëni diçka ndryshe.

Mos i ndiqni humbjet tuaja

Ju nuk duhet të përpiqeni të ndiqni humbjet tuaja dhe të barazoni përsëri. Kjo është një recetë për fatkeqësi dhe shpesh rezulton në më shumë baste sesa mund të përballoni. Lojtarët e bëjnë këtë shpesh dhe janë një përgjigje emocionale që duhet të përmbyllet shpejt për të qenë të suksesshëm në afat të gjatë.

Shumë herë lojtarët shpenzojnë shumë para për t'u rikthyer atje ku ishin financiarisht dhe zakonisht nuk funksionon, prandaj mos e bëni. Mos harroni se asnjë bast nuk është 100% i sigurt se do të fitohet edhe nga lojtari më i mirë.