Betsson - Withdrawals

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

Withdrawals

Kërkimi i tërheqjeve në Betsson është po aq i lehtë sa të bësh depozita, për sa kohë që një lojtar zgjedh të njëjtën mënyrë pagese që përdori për të financuar llogarinë e tij. Kufiri minimal i tërheqjes në këtë platformë të njohur është 20 €. Kumarxhinjtë lejohen të tërheqin vetëm një maksimum prej 3,000 € në ditë.

Si të tërhiqni paratë tuaja në Betsson esports

Kohët e përpunimit të tërheqjeve ndryshojnë nga një sistem pagese në tjetrin. Për shembull, duhen rreth 48 orë që një anëtar i Betsson të marrë pagesën e tij nëpërmjet Trustly. Megjithatë, viza mund të zgjasë deri në tre ditë pune.

Kur një lojtar i bixhozit dëshiron të kërkojë një tërheqje, ai duhet të bëjë sa më poshtë:

  • Hyni në llogarinë e tyre Betsson
  • Klikoni në ikonën "Përdoruesi" dhe më pas "Tërhiq"
  • Specifikoni shumën që dëshirojnë të tërheqin
  • Klikoni në "Tërheqje" për të përfunduar procesin

Pse do të dështonte një kërkesë për tërheqje në Betsson?

Ndonjëherë, Betsson mund të anulojë kërkesën e tërheqjes së një lojtari. Një nga arsyet e mëposhtme mund ta nxisë këtë:

  • Kumarxhi zgjodhi një metodë të padisponueshme në vendin e tyre
  • Depozita nuk u bast siç kërkohej përpara se të bëhej kërkesa
  • Betsson e konsideron llogarinë e lojtarit të pasigurt dhe duhet të kalojë nëpër kontrolle të ndryshme sigurie përpara se të miratohet tërheqja
  • Betsson ka kërkuar dokumente verifikimi dhe lojtari nuk ka arritur t'i dorëzojë ato brenda 72 orëve

Nëse një tërheqje është e pasuksesshme, Betsson kontakton lojtarin e fatit me email për të shpjeguar arsyen e rënies. Ata që kanë pyetje në lidhje me mënyrën se si mund ta zgjidhin këtë çështje, këshillohen të kontaktojnë agjentët e kujdesit ndaj klientit të platformës.

Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card Brag
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai Gow
Poker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportive
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
UFC
Video Poker
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Betsson Group Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet