Betsson - FAQ

Age Limit
Betsson
Betsson is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

FAQ

Këtu mund të gjeni pyetjet më të bëra nga rezervuesit për libralidhësin e esports Betsson.

A është Betsson një uebsajt legjitim i basteve eSports?

Po. Betsson është një faqe e licencuar, e sigurt dhe me reputacion e basteve eSports, e cila ofron gjithashtu një gamë të gjerë lojërash kazino online për kumarxhinjtë në mbarë botën.

A mund të regjistrohen lirisht lojtarët në Betsson pa marrë parasysh se nga vijnë?

Jo. Edhe pse Betsson është i njohur për shërbimin e lojtarëve në mbarë botën, ai ka disa kufizime në vend. Këto janë kryesisht për shkak të ligjeve kontradiktore të lojërave të fatit të vendosura nga këto juridiksione. Lojtarët duhet të vizitojnë faqen e kufizimeve në faqen e kësaj kompanie bastesh për të kontrolluar nëse vendi i tyre pranohet apo jo.

Disa vende të kufizuara janë Afganistani, Austria, Siria, Malajzia, Mauritius, Portugalia, Sllovenia dhe Ruanda.

Vini re se që një regjistrim të miratohet në Betsson, lojtari i kumarit duhet të jetë së paku 18 vjeç ose të ketë arritur moshën ligjore të lojërave të fatit në vendin e tij të banimit.

Sa herë mund të kërkojë një lojtar bonusin e regjistrimit në Betsson?

Një herë. Ata duhet të jenë një anëtar i ri në Betsson dhe të kenë vetëm një llogari bastesh. Kjo ofertë regjistrimi është e vlefshme vetëm për një muaj pas regjistrimit të një lojtari. Dikush duhet të plotësojë kërkesat e tij të bastit për ta kërkuar atë me sukses.

Cilat rregulla ka Betsson për filialet?

Anëtarët në Betsson duhet të përdorin informacionin e saktë kur regjistrohen në Programin e Filialeve. Ata mund të duhet të ofrojnë dokumentacion për të verifikuar detajet e tyre për të ndihmuar miratimin e llogarive të tyre të filialeve. Mund të përfshijë dëshmi të adresës aktuale dhe deklaratave bankare. Disa rregulla të tjera janë:

  • Filialet nuk duhet të reklamojnë shërbimet e Betsson për audiencë të papërshtatshme si fëmijët nën 18 vjeç.
  • Ata gjithashtu janë të ndaluar të përdorin lidhjet e tyre të anëtarësimit në "faqet e papërshtatshme të internetit". Shembujt përfshijnë ato që nxisin dhunën e çdo forme ose diskriminojnë njerëzit në bazë të gjinisë, seksualitetit, racës, fesë, etj.
  • Filialet duhet t'u përmbahen ligjeve të privatësisë së të dhënave të vendeve të banimit të klientëve të tyre.
  • Filialet duhet të marrin licencat e kërkuara për të operuar në juridiksionet e tyre.

Individët e interesuar për t'u bërë bashkëpunëtorë duhet të lexojnë faqen e bashkëpunëtorëve të Betsson për të kuptuar plotësisht atë që pritet prej tyre.

Nëse një bastvënës dëshiron të fshijë llogarinë e tij Betsson, çfarë duhet të bëjë?

Kur një lojtar dëshiron të mbyllë llogarinë e tij Betsson, ai duhet të kontaktojë për të mbështetur nëpërmjet support-en@betsson.com. Përpara se të bëjnë këtë lëvizje, ata duhet së pari të sigurohen se nuk kanë ndonjë ofertë në pritje nga bastet e bëra më parë. Ata gjithashtu duhet të tërheqin çdo para që kanë në llogaritë e tyre të basteve.

A do ta marrë një lojtar i fatit pagesën e tij menjëherë pasi të bëjë një tërheqje?

Kur një lojtar i merr paratë e tij pas tërheqjes varet nga mënyra e pagesës që ai zgjedh. Disa opsione të tërheqjes janë të menjëhershme, ndërsa të tjerat marrin disa minuta, orë ose ditë.

Kur mund të kontaktojnë lojtarët me ekipin e shërbimit të klientit të Betsson?

Kumarxhinjtë në Betsson janë të lirë të kontaktojnë me ekipin e mbështetjes së klientit të kësaj platforme lojrash sa herë që kanë një problem. Mund të lidhet me gjëra të ndryshme, si regjistrimi i llogarisë, depozitat dhe tërheqja. Opsioni i mbështetjes që zgjedh dikush varet nga urgjenca dhe preferencat.

Për shembull, lojtarët që duan një përgjigje të menjëhershme mund të zgjedhin objektin e bisedës live. Email-i është më i miri për ata që nuk e kanë problem të presin për disa minuta ose një orë.

Pse do të mbyllte Betsson llogarinë e një lojtari?

Betsson do të mbyllë llogarinë e një lojtari nëse ata shkelin ndonjë nga rregullat dhe kushtet e tyre. Për shembull, dikush mund të ketë dy ose më shumë llogari ose të ndajë llogarinë e tyre me palët e treta.

Kush është CEO aktual i Betsson?

Pontus Lindwall. Ai është CEO i Betsson që nga shtatori 2017.

Ku janë zyrat qendrore të Betsson?

Stokholm, Suedi.

Total score7.9
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2001
BonusetBonuset (10)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimit
Bonusi high roller
Bonusi i besnikërisëBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (11)
Angleze
Finlandeze
Gjermane
Greke
Islandeze
Italiane
Norvegjeze
Polake
Serbe
Spanjolle
Suedeze
LicencatLicencat (4)
DGOJ Spain
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (3)
Bisedë live
Email mbështetës
Mbështetje telefonike
LojëraLojëra (47)
Live 3 Card Brag
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste online
Baste sportive
Bejsbolli
Bileta gërvishtëse
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Gara me kuaj
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kriketi
League of Legends
MMA
Mahjong
Motorsport
Pai Gow
Poker
Politika
Punto Banco
Rainbow Six Siege
Regbi
Ruletë
Shah
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportive
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
UFC
Video Poker
Volejbolli
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (17)
Bank Wire Transfer
Credit Cards
Debit Card
EcoPayz
Entropay
Interac
MasterCardMuchBetterNetellerPayPalPaysafe Card
Prepaid Cards
Skrill
Swish
Trustly
Ukash
Visa
MonedhatMonedhat (9)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Norvegjeze
Krona Suedeze
Peruan Nuevo Sol
Peso Kilean
Reali Brazilian
Shtetet e Bashkuara Dollar
Zloty Polak
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Betsson Group Affiliates
ShtetetShtetet (14)
Argjentina
Bolivia
Brazili
Kanadaja
Kili
Mbretëria e Bashkuar
Norvegjia
Paraguaj
Peruja
Polonia
Spanja
Suedia
Uruguai
Venezuela
SoftwareSoftware (41)
AG software
BB Games
Blueprint Gaming
Bulletproof Games
Elk Studios
Evolution Gaming
Fantasma Games
Foxium
Fuga Gaming
GameBurger Studios
Gamevy
GreenTube
High 5 Games
Inspired
Iron Dog Studios
Jadestone
Kalamba Games
Leander Games
Microgaming
NetEnt
Nolimit City
Nyx Interactive
Plank Gaming
Play'n GO
Playson
Pocket Games Soft (PG Soft)
Pragmatic Play
Quickspin
Realistic Games
Red Tiger Gaming
Relax Gaming
SYNOT Game
Skillzzgaming
Slingo
Snowborn Games
Spearhead
Stakelogic
Thunderkick
Triple Edge Studios
Yggdrasil Gaming
iSoftBet