Eddy Cheung

Bazat e basteve Fortnite
2023-03-30

Bazat e basteve Fortnite

Në vitin 2018, Fortnite shpërtheu në popullaritet në të gjithë botën. Kjo lojë vizualisht e mrekullueshme dhe gjallëruese e betejës mbretërore me shumë lojtarë u ngrit mbi konkurrencën dhe fitoi shpejt zemrat e qindra miliona lojtarëve në mbarë botën. Biznesi ende po tronditet nga sportet profesionale dhe bastet për lojën edhe pse e ka kaluar kulmin.

Rainbow 6 Bast: Guide Ultimate
2023-03-23

Rainbow 6 Bast: Guide Ultimate

Suksesi përfundimtar i Rainbow Six Siege në esport dukej i pashmangshëm. Si një qitës në vetën e parë, ishte e sigurt që të tërhiqte lojtarët më të aftë nga e gjithë bota. R6S, siç e quajnë njerëzit, mori një qasje më taktike ndaj zhanrit FPS sesa gjuajtësit e tjerë në vetën e parë.

Cilat janë organet më të mëdha eSports që duhet të dini?
2023-03-16

Cilat janë organet më të mëdha eSports që duhet të dini?

Shumë ekipe të njohura eSports në mbarë botën; disa janë të njohur vetëm për dominimin e një loje të vetme, ndërsa të tjerët mund të tregojnë për një histori të gjatë dominimi në shumë zhanre. Këtu kemi zgjedhur emrat më të mëdhenj dhe më të spikatur në industrinë e esports.

Lojtarët më të mirë të eSports të të gjitha kohërave
2023-03-09

Lojtarët më të mirë të eSports të të gjitha kohërave

Sponsorët, klubet, turnet, ndjekësit dhe profesionistët që luajnë në nivelet më të larta dhe fitojnë jetesën nga paratë e çmimeve dhe mundësitë e sponsorizimit, të gjithë kontribuojnë në biznesin e lulëzuar të esporteve në mbarë botën.

Udhëzues i basteve esport për kazinotë në internet
2023-02-09

Udhëzues i basteve esport për kazinotë në internet

Nuk ka shumë gjëra që mund të bëni që ofrojnë një nivel të ngjashëm emocioni dhe emocioni si bastet e sporteve. Bastet e sporteve janë edhe më emocionuese se bastet sportive për ngjarje të rregullta sportive, sepse sportet elektronike janë shumë më të paparashikueshme se sportet e zakonshme. Të shohësh një ekip të dobët të fitojë kundër një prej skuadrave më të mira në skenën e esports nuk është aq e pazakontë.

Kushtet e eSports dhe gjuha që duhet të dini
2023-01-19

Kushtet e eSports dhe gjuha që duhet të dini

Sett është i tmerrshëm në ndeshjen e fundit. Ky nivel i potencialit të rezervimit, i shoqëruar me një prodhim kaq të lartë DPS, mund të jetë shkatërrues për ekipet që nuk kanë kontroll të turmës AoE. Potenciali i tij mbajtës do të jetë top bore nëse ai mund të vjedhë sërish Red Buff.

Çfarë janë trajnerët e sportit dhe çfarë bëjnë ata?
2022-12-22

Çfarë janë trajnerët e sportit dhe çfarë bëjnë ata?

Nëse jeni të interesuar për sportet elektronike, mund të keni vënë re një postim për një trajner në një universitet ose një organizatë më të vogël, bazë. Ju mund të pyesni veten: "Çfarë janë trajnerët e esports ose trainimi i esports, dhe pse janë kaq të rëndësishëm për industrinë e lojërave?"