888 Casino - About

Age Limit
888 Casino
888 Casino is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaNetellerPaysafe Card
Trusted by
UK Gambling Commission

About

888 është një kazino online e vlerësuar me çmime që krenohet me miliona përdorues aktivë në mbarë botën. Selia e saj është në Europort, Gjibraltar. Megjithatë, kompania ka edhe zyra kryesore në Maltë. Me kalimin e viteve, kompania ka zhvilluar markat dhe reputacionin e saj për t'u bërë një nga liderët e tregut në industrinë e lojërave online. 

Ndër arsyet kryesore pas suksesit të 888 janë parimet thelbësore, të cilat përfshijnë besimin dhe besueshmërinë. Përmirësimet e vazhdueshme të përvojës së përdoruesit kanë luajtur gjithashtu një rol të rëndësishëm. Lojtarët mund të presin të shijojnë një gamë unike dhe argëtuese lojërash, çmimesh, mundësish dhe shumë më tepër.

Historia e kazinosë 888

Kazino 888 u krijua në maj 1997 në Ishujt Britanikë. Në vitin 2003, kompania mori një licencë operimi nga Qeveria e Gjibraltarit. Kjo bëri të mundur që ajo të operonte 888 marka të shumta. Suksesi i kompanisë vazhdoi pasi u listua në tregun kryesor të Bursës së Londrës në vitin 2005. Në vitin 2008, kompania lançoi kategorinë 888sport.

Është në atë kategori që ngjarjet e eSports janë veçori. Kompania mori miratimin rregullator në 2011 për t'u lançuar në tregun e lojërave të Shteteve të Bashkuara. Rritja e kompanisë vazhdoi gjatë viteve, me përhapjen e markës në të gjithë globin.

Disa nga çmimet që kanë marrë 888 përfshijnë Çmimin e Operatorit Dixhital të Vitit 2016, pesë çmime radhazi EGR dhe Operator Marketing dhe Inovacioni, çmimi i parë i Inteligjencës së Lojërave dhe më shumë se 50 çmime të tjera ndërkombëtare.

Metodat e depozitimit në 888 Casino

888 ofron deri në 32 mënyra të ndryshme depozitimi. Ato përfshijnë karta VISA, Mastercard, PayPal, MuchBetter, Skrill, Neteller, ecoPayz, Pay4Fun, Trustly, iDebit, Wire transfer, Apple Pay, Paysafecard, Sofort, PurplePay, AstroPay, Neosurf, Nordea, Oxxo, Todito Cash dhe Instadebit, ndër të tjera.

Megjithatë, lojtarët mund të bëjnë tërheqje vetëm përmes disa prej opsioneve të pagesës. Lojtarët mund të kontrollojnë në faqe për të parë se cilat opsione të tërheqjes janë të disponueshme. Shumica e depozitave zakonisht përpunohen brenda 10 minutave, me përjashtim të transfertave bankare që mund të zgjasin deri në tre ditë pune.

Lojërat e disponueshme

Kazino 888 ka një sërë lojërash mbresëlënëse që lojtarët mund t'i shijojnë. Kjo përfshin edhe lojëra që mund të mos jenë shumë të njohura në tregun ndërkombëtar. Kjo siguron që të gjithë lojtarët të mund të gjejnë një lojë që i përshtatet preferencave të tyre. Përveç lojërave, faqja ofron edhe tregje të shumta bastesh për pothuajse të gjitha llojet e sporteve.

Kjo përfshin sportet elektronike, të cilat po bëhen gjithnjë e më të njohura me një ritëm të lartë. Lojërat kryesore eSports në dispozicion përfshijnë Ofensivë Globale Kundër-Strike, Dota 2, LoL, dhe Ylber Gjashtë. 888 mbulon shumicën e ligave dhe turneve të njohura të atyre lojërave.

Të mirat dhe të këqijat me 888

Pro

  • Bonuset tërheqëse: Ndër përparësitë kryesore të 888 është se ato ofrojnë oferta bonus shumë fitimprurëse. Lojtarët mund të gëzojnë një bonus deri në 100% të depozitës së tyre të parë.
  • Shumëllojshmëri e gjerë lojërash: 888 ka më shumë se 2000 lojëra unike. Kjo i bën lojtarët të llastuar për zgjedhje dhe rrit shanset e tyre për të gjetur lojën më të përshtatshme për ta.
  • Besueshmëria dhe besueshmëria: 888 ka qenë në industrinë e lojrave për më shumë se dy dekada. Ka fituar mjaftueshëm besim në mesin e miliona përdoruesve ndër vite dhe dihet se është shumë i besueshëm në lidhje me shërbimet që ofrojnë.
  • Shanset konkurruese: Ofruesi i basteve ofron baste konkurruese, duke u dhënë lojtarëve shanse për të marrë pagesa më të larta nëse fitojnë.
  • Opsione të shumta bankare: 888 ka pothuajse të gjitha metodat e pagesave të përdorura gjerësisht si opsione bankare. Kjo ofron komoditet për përdoruesit.

Kundër

  • Lojëra dhe ngjarje të kufizuara eSports: Kategoria eSports ka ngjarje dhe ndeshje të kufizuara në të cilat lojtarët mund të bastojnë.
  • Kërkesat e vështira për bast: Pavarësisht nga bonuset fitimprurëse të ofruara, kërkesat për bast janë mjaft të vështira.
  • Dizajni i faqes në internet mund të jetë kompleks: Faqet e internetit 888 janë paksa komplekse për çdo përdorues që nuk është mësuar me to. Kjo është veçanërisht për shkak se kategori të ndryshme lojrash kanë sajte të ndryshme, të gjitha nën ombrellën 888. Lojtarët fillestarë mund ta kenë të vështirë lundrimin në faqe.
  • Nuk ka opsione të kriptomonedhës: Një tjetër dobësi është se kompania nuk ofron një mundësi për pagesën e kriptomonedhës. Ky është veçanërisht një disavantazh i rëndësishëm për lojtarët që shijojnë lojërat e fatit në internet, por nuk duan që depozitat që bëjnë të pasqyrohen në pasqyrat e tyre bankare.

Pse të vini bast në 888?

Ka shumë arsye që një lojtar duhet të vë bast në 888, pavarësisht nga përvoja e tij e basteve. Disa nga këto arsye janë theksuar më poshtë.

Shumëllojshmëri lojërash

888 ka më shumë se 2000 lojëra unike esport. Ofruesi i shërbimit të basteve mbulon gjithashtu pothuajse të gjitha ngjarjet dhe turnet e njohura në sport, duke përfshirë ngjarjet e eSports. Kjo ndihmon për të siguruar që të gjithë lojtarët mund të gjejnë një opsion të përshtatshëm të lojës.

Opsionet bankare

888 ofron një listë mjaft mbresëlënëse të opsioneve bankare. Ai mbulon pothuajse të gjitha metodat kryesore të pagesave ndërkombëtare. Lojtarët mund të depozitojnë ose tërheqin fonde nëpërmjet metodës më të përshtatshme për ta. Disa nga opsionet bankare përfshijnë ecoPayz, Neteller, MasterCard, VISA Cards, Paysafe, Skrill dhe PayPal.

Bonuset

888 ofron disa nga më fitimprurësit bonuse në industrinë e lojrave online. Lojtarët mund të marrin deri në 100% të shumës së depozitave të tyre në bonus. Lojtarët mund të shijojnë gjithashtu një sërë ofertash promocionale, të tilla si baste falas.

Bastet e sporteve

Sportet elektronike po bëhen gradualisht më të njohura në industrinë e lojërave. Megjithatë, shumë kazino online ende nuk i kanë përfshirë ato në tregjet e tyre të basteve. 888 është ndër të paktat kazino që ofrojnë një shumëllojshmëri të mirë të ngjarjeve të basteve eSports.

Besueshmëria

888 është ndër faqet më të besueshme dhe më të besueshme të basteve. Ajo ka funksionuar për më shumë se dy dekada dhe ka vlerësime të shumta pozitive për të treguar besueshmërinë e saj. Lojtarët mund të depozitojnë paratë e tyre pa frikën e humbjes së tyre me qëllim të keq. Karakteristikat kryesore të sigurisë gjithashtu u japin lojtarëve më shumë besim.

Kompania disponon gjithashtu të gjitha licencat përkatëse të funksionimit dhe certifikatat nga autoritetet rregullatore. Lojtarët gjithmonë mund të mbështeten në ndershmërinë dhe transparencën, veçanërisht në lidhje me fondet e tyre.

Total score9.0
Përfitimet

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 1997
BonusetBonuset (7)
Bonus ndeshje
Bonus pa depozitë
Bonus rrotullime falas
Bonus të mirëpriturBonus të regjistrimitBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (15)
Angleze
Daneze
Franceze
Gjermane
Hungareze
Italiane
Japoneze
Kineze
Koreane
Polake
Portugeze
Ruse
Spanjolle
Suedeze
Çeke
LicencatLicencat (8)
AAMS Italy
DGOJ Spain
Danish Gambling Authority
Gibraltar Regulatory Authority
Official National Gaming Office
Serviço de Regulação e Inspeção de Jogos Portugal
The Alcohol and Gaming Commission of Ontario
UK Gambling Commission
Llojet e mbështetjesLlojet e mbështetjes (2)
Bisedë live
Email mbështetës
LojëraLojëra (66)
Live 3 Card Brag
All Bets Blackjack
Baccarat
Baccarat Dragon Bonus
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
European Roulette
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futbolli galik
Gara me kuaj
Golden Wealth Baccarat
Golf
Hendboll
Hokej mbi akull
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Baccarat Lounge No Commission
Live Grand Roulette
Live Immersive Roulette
Live Mega Wheel
Live Playboy Baccarat
Live Progressive Baccarat
Live Super Six
Live XL Roulette
MMA
Macau Squeeze Baccarat
Motorsport
Poker
Poker me tre letra
Politika
Prestige Live Roulette
Regbi
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Soho Blackjack
Soiree Blackjack
Sportet virtuale
Sportive
Surfing
Televizioni
Tenis tavoline
Tenisi
The Oscars
Trotting
UFC
Valorant
Video Poker
Volejbolli
Wheel of Fortune
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (27)
Abaqoos
Bank Draft
Bank Wire Transfer
Bank transfer
Boleto
ClickandBuy
Credit Cards
Debit Card
Diners Club International
FastPay
MasterCard
Moneta
Neteller
POLi
PayPal
PayPoint e-Voucher
Paysafe Card
Przelewy24
SEB Bank
Skrill
Sofortuberwaisung
Swedbank
Ukash
Visa
Visa Electron
eKonto
iDEAL
MonedhatMonedhat (6)
Dollari Kanadez
Euro
Krona Daneze
Krona Suedeze
Paund sterlina
Shtetet e Bashkuara Dollar
Programi i FilialitProgrami i Filialit (1)
Uffiliates
ShtetetShtetet (15)
Franca
Hungaria
Italia
Japonia
Kanadaja
Kina
Korea Jugore
Letonia
Mbretëria e Bashkuar
Polonia
Portugalia
Republika Çeke
Rumania
Rusia
Spanja
SoftwareSoftware (10)
888 Gaming
Blueprint Gaming
Cassava
Cryptologic (WagerLogic)
Dragonfish (Random Logic)
Edict (Merkur Gaming)
Electracade
GamesOS/CTXM
IGT (WagerWorks)
Random Logic