10bet

Age Limit
10bet
10bet is not available in your country. Please try:
Metodat e depozitimit
PayPalSkrillMasterCardVisaTrustlyNetellerPaysafe Card
Trusted by
Malta Gaming AuthorityUK Gambling CommissionSwedish Gambling Authority

About

10bet është një kompani e njohur e lojërave të fatit me më shumë se një milion përdorues aktivë të regjistruar. Ajo u themelua në vitin 2003 nën licencën e Komisionit të Lojërave të Fatit. Aktualisht është i regjistruar në Maltë dhe rregullohet nga Autoriteti i Lojërave të Maltës

Kompania ka gjithashtu një biznes suedez me të njëjtin emër, të licencuar nga Autoriteti Suedez i Lojërave të Fatit. 10bet operohet nga Ocean Star Limited, një kompani që është gjithashtu e regjistruar në Maltë. Ajo gjithashtu ka një licencë bastesh në distancë në Irlandë. Licenca iu dha Blue Star Planet Limited nga Komisioni i të Ardhurave.

Games

10bet lejon bastet në pothuajse të gjitha lojërat e njohura në botë. Kjo përfshin futboll, tenis, basketboll, volejboll, kriket, regbi, golf, gara me motor, çiklizëm, gara me kuaj MMA dhe shigjeta. Lojtarët gjithashtu mund të bastojnë në lojëra relativisht më pak të njohura si futsal, shah dhe futboll gale.

Ajo që e bën 10bet të dallohet nga pjesa tjetër e konkurrencës është gama e gjerë e opsioneve të basteve eSports. Dy lojërat më të njohura janë League of Legends dhe Counter-Strike Global Offensive (CSGO). Kompania ofron gjithmonë turne dhe lojëra kryesore nga ekipet kryesore, duke siguruar që lojtarët të marrin opsionet më të shumta të basteve për ngjarjet që mund të ndjekin.

Withdrawals

Kryerja e tërheqjeve kërkon gjithashtu që përdoruesi të hyjë në llogarinë e tij të basteve. Më pas ai mund të lundrojë në faqen e tërheqjes dhe të zgjedhë kanalin më të përshtatshëm të tërheqjes. Hapi tjetër është të zgjidhni shumën e dëshiruar të tërheqjes, të konfirmoni transaksionin dhe të prisni që ai të përpunohet.

Bonuses

10bet ofron një numër të mirë bonusesh për të gjithë lojtarët kualifikues. Lojtarët mund të përdorin bonuset për të vendosur baste në shumicën e tregjeve të basteve, duke përfshirë ligat dhe turnet e esports. 

Diçka që vlen të përmendet është se shpërblimet ndryshojnë në bazë të vendndodhjes fizike nga e cila një lojtar i fatit regjistrohet në sajt. Individët nga disa vende nuk kualifikohen për asnjë bonus në 10bet. Llojet e ndryshme të bonuseve vijnë gjithashtu me grupe të ndryshme termash dhe kushtesh.

Payments

10bet ka opsione të shumta pagese, duke siguruar që të gjithë lojtarët mund të depozitojnë ose tërheqin fonde në mënyrën më të përshtatshme për ta. Depozitat mund të bëhen në çdo kohë për të minimizuar shanset që përvoja e lojës së një lojtari të ndërpritet për një kohë të gjatë për shkak të mungesës së fondeve. 

Opsionet kryesore të depozitave të disponueshme në 10bet janë Visa Card, MuchBetter, Skrill, Neteller, Paysafecard, Trustly, EPS, Sofort dhe Euteller. Opsionet e tërheqjes janë më të pakta, duke përfshirë Visa, muchBetter, Skrill, Neteller, Trustly dhe Fast Bank Transfer.

Account

Regjistrimi për një llogari në 10bet është një proces mjaft i thjeshtë. I gjithë procesi mund të zgjasë vetëm disa minuta nëse gjithçka është bërë siç duhet. Para fillimit të procesit të regjistrimit, lojtarët duhet të konfirmojnë statusin e tyre të përshtatshmërisë. Lojtarët nga vendet që nuk kualifikohen për baste në faqe nuk duhet të humbasin kohën e tyre duke krijuar një llogari.

Tips & Tricks

Ka këshilla dhe truke që lojtarët mund t'i përdorin në 10bet për të përmirësuar përvojën e tyre të lojërave. Ato kryesore lidhen kryesisht me bonuset dhe promovimet e tjera.

Responsible Gaming

Bixhozi ofron aq shumë argëtim sa mund të bëhet i varur. Ekziston edhe rreziku i humbjes së parave, gjë që mund të tërheqë lojtarët në çështjet financiare. Kumari me përgjegjësi është zgjidhja më e mirë për të shmangur efekte të tilla të mundshme. Për këtë, lojtarët duhet të planifikojnë sa kohë dhe sa shpesh duhet të luajnë kumar dhe t'i përmbahen planit pavarësisht nga aktivitetet e tyre të lojërave të fatit.

Lojtarët duhet gjithashtu të mësojnë se si të menaxhojnë bankrollin e tyre për të minimizuar humbjet dhe për të maksimizuar fitimet. Krijimi i një buxheti dhe ndjekja e një strategjie efektive bastesh është zgjidhja më e mirë për këtë. Për një rast kur lojtari nuk është në gjendje të kontrollojë aktivitetet e tij të lojërave të fatit, kërkimi i ndihmës profesionale mund të jetë një ide e mirë.

Support

10bet ofron shërbime të besueshme ndaj klientit për të siguruar që përdoruesit të shijojnë përvojën më të mirë të basteve. Të gjitha kanalet e mbështetjes së klientit janë në dispozicion 24/7. Përgjigjet ndaj pyetjeve zakonisht zgjasin rreth 24 orë, në varësi të faktorëve të shumtë si bllokimi i kanalit, vendi i banimit dhe kanali i kontaktit të përdorur.

Deposits

Të gjitha metodat e depozitimit përpunohen menjëherë. Shuma që depoziton një lojtar zakonisht pasqyrohet në llogarinë e tij brenda pak sekondave. Procesi i tërheqjes zakonisht zgjat pak më shumë. Tërheqjet e kartës Visa dhe Trustly zgjasin një deri në dy ditë pune. Pjesa tjetër e opsioneve të tërheqjes, përveç transfertës së drejtpërdrejtë bankare, përpunojnë tërheqjet brenda dy ditëve. Transfertat direkte bankare zgjasin më shumë, që zgjat deri në tre ditë pune.

Security

Krimi kibernetik është bërë mjaft i zakonshëm, duke prekur pothuajse të gjitha industritë, duke përfshirë industrinë e lojërave të fatit në internet. Kjo ka rezultuar që shumë lojtarë të kenë besim të ulët kur depozitojnë ose tërheqin para në dhe nga një llogari lojrash. Megjithatë, ky nuk është rasti për anëtarët e 10bet, falë të gjitha veçorive të sigurisë të vendosura nga kompania.

FAQ

Këtu janë pyetjet më të zakonshme në lidhje me bastet 10bet esports. Ju mund të gjeni disa përgjigje për pyetjet tuaja më urgjente.

Total score7.8

Fakte të shpejta të kazinosë

Year foundedYear founded: 2003
BonusetBonuset (5)
Baste falas
Bonus ndeshje
Bonus të mirëpriturBonusi me depozitëKodet e bonusit
GjuhëtGjuhët (2)
Angleze
Suedeze
LicencatLicencat (4)
Malta Gaming Authority
Swedish Gambling Authority
The Irish Office of the Revenue Commissioners
UK Gambling Commission
LojëraLojëra (44)
Baccarat
Badminton
Basketboll
Bast në Futboll
Baste sportive
Bejsbolli
Biatlon
Bileta gërvishtëse
Blackjack
Boks
CS:GODota 2
Eurovizion
Formula 1
Futboll
Futboll Amerikan
Futbolli Australian
Futsalli
Gara me kuaj
Golf
Hokej mbi akull
Hokej mbi dysheme
Kazino Holdem
Keno
King of Glory
Kriketi
League of Legends
Live Progressive Baccarat
MMA
Motorsport
Politika
Ruletë
Shigjetat
Slotat
Snooker
Sportet virtuale
Sportive
StarCraft 2
Tenis tavoline
Tenisi
UFC
Zagarët
eSports
Çiklizëm
Metodat e depozitimitMetodat e depozitimit (12)
Apple Pay
Credit Cards
Debit Card
MasterCardNetellerPayPalPaysafe CardSkrill
Trustly
Visa
Visa Debit
Visa Electron
ShtetetShtetet (10)
Arabia Saudite
Bahrein
Emiratet e Bashkuara Arabe
Irlanda
Katari
Kuvajti
Malta
Mbretëria e Bashkuar
Omani
Suedia
SoftwareSoftware (15)
2 By 2 Gaming
Ainsworth Gaming Technology
Amatic Industries
Big Time Gaming
Fantasma Games
Genesis Gaming
Golden Rock Studios
Leander Games
Microgaming
NetEnt
NextGen Gaming
Playson
Quickspin
Rabcat
iSoftBet